Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 197
Like Tree103Одобрявам

Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #46

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Е няма как да съм доволен от нещо което нямам.. от сегашните ми Панасоници - китайчета.. май RE12GKE бяха.. съм средно доволен.. топлеха но не достатъчно в големите студове -10 -20 и доста се обледяваха.. размразяването им куцаше.. а сега даже на моя който ще сменям миналата година направо спря да размразява.. добре че беше лека зима.. сигурно се оправя лесно, но така или иначе ще го сменям.. отделно че се вмириса и след всяко охлаждане почва да мирише кофти.. при топло само в началото но предполагам пак си вее яко бацили.. затова и толкова държа на филтри и екстри.. че мисля поне 10г. да не го сменям

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #47

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    С тези йонизатори, все едно да си избираш колата по ароматизатора в купето. Вярно, че има разлики - едни са тип "борче", а други по-сложни и дълго действащи, но като цяло нямащи нищо общо с главното предназначение на уреда.
    Това изобщо не е вярно. Охлаждане, пречистване и освежаване на въздуха е основното предназначение на климатика.

    Плазма-филтрите и йонизаторите работят на един и същ принцип. Няма разлика. От високото напрежение въздуха се йонизира и се зарежда електрически. Частиците прах, замърсителите и бацилите във въздуха започват да се привличат и се полепят по земята или по питата.

    Аз пък съм много доволен от йонизацията на панасоника. Преди у нас винаги е било прашно. Сега като оставя йонизацията пусната и забелязвам, че въздуха се изчиства напълно от прах. Не се виждат прашинки да летят. Целия прахоляк се утаява на пода по паркета.
    За мен това е една от симслените екстри, за разлика от разни глезотии като седмичен таймер, еко-навита, от които няма полза.
    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #48

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    dodo_pv а този Panasonic от подписа как е..
    Ако реша да не изневеря на марката /до тука 2 Панасоника/ Panasonic CU-E12PKE май е добър вариант.. стига да го има и да се намира..

    ПП: не казахте има ли разлика между йонизацията, нано-г на панасоник и плазмаклъстера на Шарп.. или все същите са просто рекламирани по различен начин..
    Това което намирам в нета за сравнение на филтри за плазмата пише... цитирам "Това е своеобразен „електрически стол“, работещ на 4800V напрежение,унищожаващ всякапопаднала във вътрешността на климатика органика,например бактерии, вируси, гъби, спори на растения." къде го има и изобщо има ли го?!?
    NanoE-G е най-съвършено работещия йонизатор, с който до момента съм имал допир. Етерите го използват и за дезинфекция, след като се спре машината в режим на охлаждане ("грозния" процеп на пластмасата по средата на тялото, който бетонните тикви асоциираха като дефект). Играе ролята на плазмен филтър. Не знам къде какво си чел, но смисълът на един плазмен филтър не е да събира прах, а да образува озон, който в последствие се разлага, отделяйки атомен кислород и образувайки пероксид върху мокрия изпарител. Той унищожава миризмите и плесените. Събирането на прах е страничен и нежелан ефект. Праховите филтри са отпред и работят на електростатичен принцип, при абсолютно всички марки и модели. Те се чистят ежеседмично с храдка вода или прахосмукачка. Приличат на ситни мрежи.
    Що се отнася до моделите QKE, не мога да ги коментирам. Теоретично са като PKE, но не ми е ясно как работят на практика, колко са тихи и дали "подухват", когато темперират помещението.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #49

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Начи определено се насочвам вече към Panasonic Etherea серията.. E12PKE или E12QKE - който намеря.. първия е май и малко по евтин, така че ако има и двата може би ще е PKE.. не вярвам да е проблем гаранцията и обслужването.. се пак едва ли са толкова различни частите им..
    Можете ли да ми кажете приблизителна реална цена за E12PKE и E12QKE защото по сайтовете ги намирам на цени от 1200 до 1700лв. и да преценя според това което ми предложат тука..

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #50

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Най-масово QKE е на 1649 с монтаж

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #51

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    с монтаж... това е доста важна подробност да я знам че инак може да искат още 150лв. като нищо...

    което ме подсеща... сега като имам стар панасоник.. и новия ще се слага на неговото място.. хубаво ли е и трябва ли да ги накарам да сменят тръбите?!? Или може да си останат и съответно ако остават.. колко би струвало да ми се разкачи и закачи новия.. без полагане на тръби би трябвало да е доста по евтино мисля..

    и стария панасоник RE12GKE ако се навият да го изкупят.. колко лв. евентуално могат да приспаднат.. за да знам дали си струва изобщо да ги питам или да си го прибирам в мазата за непредвидени ситуации...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #52

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    hristokk, един съвет. Не си правете тънки сметки, защото в повечето случай не са точни и е във Ваша вреда. На този свят няма нищо безплатно....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #53

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E


    Добре чисто практично.. трябва ли да сменям тръбите или не.. амортизират ли се.. окисляват и т.н. което да намаля капацитета на климатика.. мисля че са на едно 5+ години.. и е свалян за по седмица-две 2 пъти поради ремонти в апартамента..
    Този пост е редактиран от hristokk; 16-10-15 в 21:31.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #54

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Задължително нови тръби.
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #55

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Друго си е да спестиш 50лв. за тръби, като даваш 1500 за климка.
    Alexi и mkukas харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #56

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    На днешния живот.. с малко бебе и само 1 работещ в семейството + мин. майчиснки.. 50лв са си 50лв. - папмерсите за 1месец
    Но мене не ми е толкова за 50лв... мисълта ми беше че те самите "майстори" може би няма да искат да ги сменят (с цел по-малко работа) и ще кажат че няма проблем.. та затова питам да си знам аз.. да ги натискам ли за смяна
    За цената за демонтаж и монтаж пак питам с цел да знам как върви.. че се пак сме БГ .. секи "майстор" гледа само как да те прецака май май...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #57

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Старите тръби се отвръщат от температурните промени и стават по твърди и лесно се пречупват. За предпочитане са нови.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #58

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    От демонтаж до демонтаж и от монтаж до монтаж има грандиозна разлика. Цените вървят от безплатен демонтаж до около 60 лева и от безплатен монтаж до около 200-220 лева.

    Сам си прави сметката какъв демонтаж и монтаж ще избереш, като имаш в предвид, че май не съществува фирма, която да взема скъпо за монтаж и да не взема нищо за демонтаж. И повярвай ми има защо да се платят повече пари.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #59

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Хе, Аце... разцъкай из форума и ще намериш монтажи за по 500-600лв.
    Иначе идеалния вариант е безплатен демонтаж + монтаж от 250лв.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #60

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Сега изнамерих една от фирмите в нашето градче представител на коя фирма се води.. и в сайта им има E12QKE за 1650 с вкл. монтаж.. надявам се и тука като отида утре или др. седмица да ми кажат същата цена с вкл. монтаж. за демонтаж се надявам до 50лв.. или 1700общо..
    Иначе на същия сайт има 1бр. на цена 1400лв. БЕЗ МОНТАЖ.. за който пише КЛИМАТИКЪТ Е С НАРУШЕН ТЪРГОВСКИ ВИД (НАРУШЕНИ ИЛИ ЛИПСВАЩИ ОПАКОВКИ)
    но то като му прибавим и монтаж 150лв и май малко се обезсмисля риска.. може да е нещо върнат за рекламация и с проблеми..ако верно е само скъсан кашон при пренасяне.. ама как да си сигурен.. много подвеждащо така с монтаж и без монтаж.. човек може да се подведе по ниската цена 1400 като нищо..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външна платка за Toshiba RAS-137SKV-E3
    От Aleksandars във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-15, 13:10
  2. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  3. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  4. мнение TOSHIBA RAS-137SAV-E5
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 25-10-13, 22:26
  5. TOSHIBA RAS-137SAV-E - за отопление на 15m²?
    От mirkone във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 55
    Последно: 10-09-11, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе