Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #16

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Или просто климатикът има минимум само на хартия...

    Три часа в OFF, това какво говори?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Три часа в OFF, това какво говори?
    Че му е прекалено нисък минимума!
    Mega и AC_From_Hell харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #18

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Някой мерил ли е на колко изключва или само догадки ще си правим? Вечер като спра климатика е около 23.7С, сутрин е към 22.3С, т.е. за 8 часа изстива с 1.5 градуса ама при мен не изключва. Дори като комшиите отгоре си ползваха подовото отопление не изключваше. Ватметъра ще покаже.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Три часа в OFF, това какво говори?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Минимумът на 13-ката на дайсейкай 8 е 170W. Клапите му не се вдигат нагоре при всяко изключване на компресора. Следи се продължителността на -Off цикъла, спрямо този на -On. Вдигат се тогава, когато помещението е напълно темперирано, а топлозагубите му са прекалено малки. Клапите трябва да са настроени на автоматичен режим, както и вентилатора. При много малки топлозагуби (в малко спално помещение, с температура около 20 градуса) на помещението, клапите се настройват в максимално горно положение. Комфортът не се нарушава, а и те няма се движат. Не се вкарвайте във филми, добра си е машината. Умишлено се притварят клапите при темперирано помещение, за да продължава по-дълго време -Off цикъла. След като компресора изключи, налягането на фреона не се изравнява веднага и топлината във вътрешното тяло се запазва. Управлението и е по-сложно от това на мидеята, много са се постарали. Тези, които искат максимума от машината, да и подменят моторчетата на клапите и да махнат обратната връзка от платката на йонизатора, за да работи коректно. Който го мързи, да скача на PSB серията на Хитачи. Алекси ме убеди!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    estqwerty одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Някой мерил ли е на колко изключва или само догадки ще си правим? Вечер като спра климатика е около 23.7С, сутрин е към 22.3С, т.е. за 8 часа изстива с 1.5 градуса ама при мен не изключва. Дори като комшиите отгоре си ползваха подовото отопление не изключваше. Ватметъра ще покаже.
    Виждам, че потребители мерят, но трябва и да се чете малко, не само да се пише.

    Аз пак да попитам мислещите. Какво означава едно помещение три часа да няма топлонужди и какво има тук общо минимума на машината. Машината от off включва, когато има нужда от това. Три часа няма нужда от топло. Сега пак някой да напише за минимума?

    ... Аз като спра моя и той не изключва.
    Този пост е редактиран от Mega; 27-10-15 в 21:49.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #21

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    dodo_pv, я кажи защо е добре да се махне обратната връзка на йонизатора, някакъв друг бъг ли има машината? Да не би да остава включен, след спирането му, както беше при 5-цата, ако не бъркам?

    А за моторчетата - смяната им е доста сложна задача, ми се струва. Аз по друг начин ще се опитам да реша проблема. Решил съм като ми остане време, да направя т.нар. микростепинг драйвер. Един от големите плюсове на този начин на управление на стъпкови мотори е значително по-малък шум и по-малка вероятност за получаване на резонанси.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Ей, и това доживях - моднати машини в тоя форум!
    Мислех, че само със софтуерн тунинг ще се ограничите...
    Mega и spas.slavchev харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #23

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    ако не ви кефят машините има си продавалник аз видя ли дефрост над нулата и пускам обявата примерно
    Mega и tony34al харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #24

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не зная защо не включва по 3 часа. Не съм техник, и не обичам да изказвам мнения когато не знам със сигурност нещо. Затова за момента казвам как работят мойте машини и при какви условия. За тия 3 часа ще доуточня каква беше ситуацията. Климатиците са оставени цял ден на 22 градуса. Прибирам се в 19 часа. В апартамента е 22,4 градуса.Трита климатика са с отворени , но не хоризонтирани клапи (т.е клапите стоят все едно че би трябвало в момента да работят). Обаче не работят. Вентилаторите не се движат, навън телата също не работят. И с трите климатика правя едно и също защото не си държа вратите затворени и отоплявам с тях 65 квадрата(с цел да не изключват уж) Качвам на 23 градуса. Никаква реакция. След 30 мин, качвам на 24. Отново никаква реакция. Т.е нито външните тела се включват. Нито вътрешните. В апартамента продължава да е 22,3 градуса. (Имам 3 различни термометъра във всяка стая. Показват едно и също и са на височина около 1,5 метра). След още 2 часа изчакване и никава ракция, си мисля че вече може би има нещо гнило.

    1 стая : Затварям вратата на едната стая и отварям прозореца. след 10 мин в стаята е 16 градуса, климатика е настроен на 24 градуса и все едно е умрял !. Нито външното тяло върти, нито вътре. Навън е 9 градуса. Нагласям на 23 градуса. Гася климатика, затварям прозореца. след 5 мин пускам климатика. външното веднага включва.След 4 - 5 мин бълва жупел от него. Стигна 22 градуса в стаята и си намали до почти незабележимо работата си без да изключва слдващите 2 часа

    2. Стая : Качвам на 25, нищо. Като казвам нищо, значи че чакам 2-3 мин, и дори външното тяло не е включило.Качвам на 26. Нищо. Качвам на 27 и външното тяло веднага включва. След 5 мин от него жупел. Намалям на 23 и след малко си нормализира работата.т.е намали струята , намали жегата. и продължи да си работи незабележимо следващите 2 часа без да изключва.

    След тоя 'рестарт' машините си работеха тихичко, без да изключват, след 2 часа си легнах и прекратих наблюдението. Жената каза да си лягам при климатика на терасата. Та, така

    Иначе машинките си ме кефят засега , с изключение на акробатиката с клапите Не че ми пречат, но просто недоумявам...
    marqn одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    малко странно звучи но като захладнее навън ще си дойдат на мястото нещата
    Kasap и Mega харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    dodo_pv, я кажи защо е добре да се махне обратната връзка на йонизатора, някакъв друг бъг ли има машината? Да не би да остава включен, след спирането му, както беше при 5-цата, ако не бъркам?

    А за моторчетата - смяната им е доста сложна задача, ми се струва. Аз по друг начин ще се опитам да реша проблема. Решил съм като ми остане време, да направя т.нар. микростепинг драйвер. Един от големите плюсове на този начин на управление на стъпкови мотори е значително по-малък шум и по-малка вероятност за получаване на резонанси.
    Нещо бъркаш, и за петицата, и за осмицата. Машините са висок клас и нямат никакви пропуски, с изключение на командването на йонизаторите. Това не е толкова трагично при осма серия, едва ли повечето от потребителите ще го усетят. Необходимост от махане на обратната връзка ще се появи тогава, когато (ако изобщо) се вмирише машината. Преди това, никакво пипане по платката. Никой не твърди, че моторчетата трябва да се сменят или манипулират. Това е работа само на маниаци и трудността няма абсолютно никакво значение за евентуалното начинание. Аз не мисля да го правя, не ми пречи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Абе, имам чувството, че трябва да оставите машините на мира ои да обърнете повечко внимание на жените и пиенето.
    Alexi, DUNDURMA, Mega и 5 други харесват това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #28

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Напълно съгласен с Еди! И като чета колко "специалисти" искат да си "модернизират" машините, усещам как ще си използват гаранционните карти за тоалетна хартия...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 28-10-15 в 13:45.
    edi1, DUNDURMA, Mega и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #29

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Tошибите, без гаранционни карти, ги пребрандирали на Хитачи!

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #30

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    Insomnia, засега аз съм с една Toshiba RAS-10G2KVP-E Super Daisekai 8, все още се чудя дали да вземам други. Това за клапите е абсолютно вярно - толкова шумно движение не съм чувал от какъвто и да е друг модел. Може би се дължи отчасти на това, че са две моторчета (според сервизното), за двете клапи поотделно. Модела на мотора е 24BYJ48-HT, пак според сервизното, и изглежда е доста китайско изпълнение. Не съм намерил начин от дистанционното да се зададе фиксирано положение на клапите надолу. Мести ги, когато изключи.
    Този модел стъпкови моторчета се използва при почти всички марки климатици. Конвенционалния ми беше с такова моторче, на панасоника голямата клапа също е с такова моторче и бих казал, че работят доста меко и тихо. Явно проблема с бръмченето е само при вашите тошиби. Да не би клапата да е тежка, да тормози моторчето и затова да бръмчи повече?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе