Страница 5 от 31 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 462

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #61

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ха-ха, сигурно ги е оставил на автоматичен режим и те са се превключили на охлаждане. Затова не е имало никаква реакция, когато им е увеличил градусите до края.
    нИ позна държа ги на отопление. Само вентилатора е на автоматичен режим. Някъде да съм написал,че при мен тече? Иначе знам,че кондез се получава при контакт на топъл и влажен въздух със студена повърхност. Демек,при режим охлаждане. Не съм стигнал до това заключение аналитично(за толкова нямам акъл),а чисто емпирично.Дори за това заслуга има студената бира на плажа .

    Питах,защото на комшията 2 етажа над мен си продължава от време на време да капе...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #62

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не писах по темата, Защото се надявах, че като позастуди проблема със 'заспалия' климатик ще изчезнат.... Е, няма такова нещо. Петък вечерта излизам и оставям и трите на 22 градуса. В неделя вечерта се прибирам.... в къщи 20 градуса, климитиците си спинкат с отворени клапи. Като трупчета.И пак се почва едно увеличаване през градус за да видя кога ще включи външното тяло. На 26 градуса чак се усещат, че трябва да се включат, При положение че в стаята вече е паднало под 18 градуса(понеже съм отворил прозореца и държа ръка на външното тяло да видя кога ще включи). Да подчертая , че съм залепил термометър на самото вътрешно тяло, на 10 см от датчика, така че градусите който съм дал са от него. Та така. Предполагам,че ако ги държа на 24 - 25 градуса сигурно няма да имам тоя проблем(защото ще им се налага да бачкат през цялото време), ама на 25 градуса не се спи, а да не говорим че икономията дето са я описали в брошурката си отива на кино.

    Възможно ли е да е технически проблем?

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    При теб като гледам, проблема не е в машините а в топла зона близо до тавана.Не беше ли казал, че тавана ти е изолиран с доста каменна вата, ако не бъркам.На какво разстояние от тавана са монтирани машините.Цъкни една снимка, ако не те затруднява.
    P.S. Ако премериш Т на входящия въздух, вероятно е доста по-висока от тази в средната и ниската част в помещението и е над заданието от 21-22 градуса.
    Този пост е редактиран от edi1; 01-12-15 в 11:52.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #64

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Провери, дали не е включен някой допълнителен режим на машините, като еко или тих. затвори вратите на помещенията така, че да не се обменя въздух между тях. Направи ресет на всяко едно от дистанционните по време на работа на машината, като го държиш насочено към съответната. Избери режим на отопление, температура 24 градуса, ако е залепен за тавана и автоматичен вентилатор. Виж ограденото на снимката. Спри машините и ги изключи от захранването за 10 минути. След това ги пусни и виж след 2 часа какво се случва във всяко помещение, по отделно. Търси проблем тогава, когато температурата в някое от тях е под 21 градуса.
    Успех!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #65

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    При теб като гледам, проблема не е в машините а в топла зона близо до тавана.Не беше ли казал, че тавана ти е изолиран с доста каменна вата, ако не бъркам.На какво разстояние от тавана са монтирани машините.Цъкни една снимка, ако не те затруднява.
    P.S. Ако премериш Т на входящия въздух, вероятно е доста по-висока от тази в средната и ниската част в помещението и е над заданието от 21-22 градуса.
    Да, тавана ми е с 10 см каменна вата.
    Датчика нали е стационарен, т.е не мери в различни точки на помещението (както прави 'окото' на Митсубишитата) ? И понеже аз си мисля, че е стационарен, затова и съм залепил термометър на пластмасата на вътрешното тяло. Там където по чертеж би трябвало да се намира датчика. Та цитираните температури са от тоя термометър(т.е на разстояние към 30 см от тавана). Иначе вътрешните тела са на 12 - 13 см от тавана(по спомени, ще измеря като се прибера). Ще направя снимки и ще постна. Но ще взема и ще сложа термометъра в/у горната част(т.е на входа). Но не вярвам да има разлика чак от 2 градуса , за 20 см денивилация. Ама знае ли човек. Живота ни учи до гроб

    - - - - - - - - - -

    dodo_pv. Дистанционното ми изглежда точно по същия начин. С разликата, че не съм настройл програми. Отопление, йонизатор, ауто на вентилатора. Ще изпробвам всичко което ме посъветва.

    Честно казано го преживявам, че като се прибера и са се успали и е хладно. Преживявам и загубавата на икономичността.... Обаче всяко такова успиване, и събуждане с увеличаване на зададената температура, се явява все едно включане на машината. А нали под 0 градуса това е кофти за машините. Реално аз ако трябва всеки ден да ги 'събуждам' следващите 2-3 месеца, то все едно ги трепя всеки ден, защото температурите ще са под 0 лата почти през цялото деноннощие. И ако след 2-3 години ги хвърля заради това... не са малко пари, да не говоряв за времето което отделих за четене и проучване.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #66

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Аз от доста време съм се убедил, че машините работят най-добре, когато са на "студена" стена и отгоре не те претоплят.Представи си да си качиш машината и някой отгоре да бичи с печка на дърва или подово.В къщи ХИТАЧИ-то и ТОШИБА-та са на "студена" стена, сиреч външна, макар и изолирана и работят като часовник.LDC то е на вътрешна, но близо до прозорец, и също никакви проблеми, но то не е критерий, понеже почти винаги е на 18-19 градуса и топли близо 23-24 квадрата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #67

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Да де, ама при мен тъпото е, че и не се усеща че има голяма температурна разлика м/у зададено и реално в стаята. Пример : Термометъра залепен на вътрешното тяло показва 20 градуса, настоен е на 22 градуса и е заспал :
    Качвам на 23. Чакам 3 мин. Пипам външното - нищо
    Качвам на 24. Чакам 3 мин. Пипам външното - нищо
    Качвам на 25. Чакам 3 мин. Пипам външното - нищо
    Качвам на 26. Чакам 3 мин. Пипам външното - включване...

    Междувременно в стаята е кучешки студ От стоенето с ръка на външното за да усетя кога включва.
    Реално няма никаква чувствителност при 5-6 градуса разлика от зададена и измерена.

    Доста ме притеснява това което наблюдавам при всякаква електроника напоследък... Имаме хубаво изделие изпитано в годините, обаче трябва да пуснем нещо ново почти всяка година, щото конкуренцията не спи.... и покрай новата пластмаса, вкарваме и някакво 'софтуерно/инженерно и/или маркитингово чудо'. Та тази 8 ма серия силно се надявам да не е така. Защото отзивите от вашите машини 5 и 6 са повече от прекрасни.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #68

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Провери, дали не е включен някой допълнителен режим на машините, като еко или тих. затвори вратите на помещенията така, че да не се обменя въздух между тях. Направи ресет на всяко едно от дистанционните по време на работа на машината, като го държиш насочено към съответната. Избери режим на отопление, температура 24 градуса, ако е залепен за тавана и автоматичен вентилатор. Виж ограденото на снимката. Спри машините и ги изключи от захранването за 10 минути. След това ги пусни и виж след 2 часа какво се случва във всяко помещение, по отделно. Търси проблем тогава, когато температурата в някое от тях е под 21 градуса.
    Успех!
    ее можело малко по хубаво дистанционно от на Сузуми да сложат ,като за 2500 лв ..

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #69

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не е като на Сузуми, с подсветка е и доста по-разширено. Екстра си е, с голям и ясен дисплей.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #70

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Имам чувството, че машините не са ти монтирани правилно колега. Защо не извикаш някоя странична фирма да погледне за какво иде реч.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #71

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Имам чувството, че машините не са ти монтирани правилно колега. Защо не извикаш някоя странична фирма да погледне за какво иде реч.
    Ами , първо трябва да се убедя, че само мойте имат тоя проблем, и че е проблем, а не е 'скрита' функционалност
    Второ , трябва да търся читава фирма.
    Трето. Гаранционни са, не знам изобщо коя фирма би се навила да ходи и да гледа чужди гаранционни машини.

    Обмислям да пиша до вносителя на машините за България, ама малко съм скептик и за тях....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #72

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Моя Дайсейкай 6 прави същото в преходните сезони.Лекувам го като пусна вентилатора на 3 степен.При зададени 23 градуса на авто прави около 20,на втора степен около 21,на 3 и нагоре уцелва зададената температура.Опитай с това,може да подейства и при теб.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #73

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Е, то може да вдигне на 3-та степен, а какво се случва с шума от турбината. При мен на 2-та степен е дразнещо, не ми се мисли при 3-тата колко може човек да понася. Ако някой ползвател на Тошиба може да се похвали с добре обезшумено вътрешно тяло при по-високите степени нека го направи. Според мен машината би следвало да работи коректно при авто- вентилатор, нали за това инженерите са го заложили в софтуера на климатика. Друг е въпроса, че при авто степента на Тошиба нещата не се случват добре. Това е една от малкото им слаби страни.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #74

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Тошибите така си бачкат .Поне при мен е така,а май и не само при мен.Датчика им е наврян на тъпо място.За мен това е едно от недуразуменията.При мен е на 20см от тавана,почти без изолация и пак си работи така.На 2-3 степен на вента по-бива,но се свиква.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #75

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Insomnia, като си тръгнал да правиш експерименти. Едно предположение, може да имаш проблеми с ел. захранването. Ако имаш възможност провери напрежението в контактите.Предполагам ,че не си сложил ватметри. Едни българо-китайски "енергоспестяващи крушки" бяха побъркали едно Fujitsu. Може да имаш друг проблемен ел. уред.Ако ти се занимава приложи метода на изключването за всички ел. уреди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 31 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 17:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе