Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 48
Like Tree19Одобрявам

DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #31

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Към Nikolovvv
    Пише ли някъде кога е произведен? Ако не пише това с последната доставка е малко....... Мене лично писанията с успиването ме отказаха от този климатик. Не вярвам да са измислени , защото на 6-та серия с очите си съм наблюдавал как компресора работи, харчи 200W, а турбината на вътрешното не се върти и това продължава с часове. За радост не се успива и успява да излезе от това си състояние. 8-ма серия едва ли е тотално различна и направена от начало като софт и хардуер. Ако е имало някакъв бъг със сигурност е изчистен, но като не пише кога е произведен климатика..........

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #32

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Посочете ми някой да се е оплакал от конкретния модел или някой от предишните от серията. Просто исках да чуя някой който го ползва какво мисли. Според мен са много продавани и не са от вчера и щом няма много отзиви това означава, че хората които го ползват просто нямат нужда да дебъгват нещо из форумите. Поправете ме ако греша.
    Има един според мен грозен проблем, който дискредитира използването му в спалня. Това ,че не може да поддържа по-малко от 18 гр.,но за други сигурно не е проблем.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #33

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Нищо лошо не съм казал за модела. Просто е впечатляващ ентусиазма на kokovox. ZM-S e масовия продаван модел. Имам впечатления, но щом си решил,купувай го. Едва ли ще има съдбата да климатизира стълбището.
    Аз взех конкретно този Хиперинверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK20ZMX-S/SRC20ZMX-S DIAMOND, 7000 BTU, Клас A++.
    Това е най евтиният хиперинвертор. Силно ми направи впечатление и че марката имат хиперинвертори с капацитет м/у 7000 - 30000 BTU, а и 12ката е със същата цена като Дайсейкая.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Има един според мен грозен проблем, който дискредитира използването му в спалня. Това ,че не може да поддържа по-малко от 18 гр.,но за други сигурно не е проблем.
    Ние спим на 24 с две одеала зимата

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Гледам, че си взел 20-ка. Честито! Само, зимата, да няма теми като за Дайсейкай 8......
    Модела е от 2014, преди това ZJX-s oт 2012. Това че никой не е пуснал подобни теми за 4 години е показателно за мен

    - - - - - - - - - -

    Добавям 4та точка в списъка за която бях забравил.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #34

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Аз взех конкретно този Хиперинверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK20ZMX-S/SRC20ZMX-S DIAMOND, 7000 BTU, Клас A++.
    Това е най евтиният хиперинвертор. Силно ми направи впечатление и че марката имат хиперинвертори с капацитет м/у 7000 - 30000 BTU, а и 12ката е със същата цена като Дайсейкая.
    Хиперинвертор е маркетингово понятие.Като спите на 24-25гр., защо взе 20ZMX-S, а не 25ZMX-S или 35ZMX-S.
    tony34al одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #35

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от Nikolovvv Виж публикацията
    Миналата седмица разговарях с двама служители на AHI Carrier които твърдяха, че за пръв път чуват за проблема с успиването. След дълго умуване, днес ми монтираха 10-ката. Фирмата която го монтира също не знаеше за проблем с този модел, също така твърдяха че климатика е последна доставка. Ще изкажа впечатления от работата му есента.
    Мисля ако не е на остъклена тераса и не в ъгъл няма да имаш проблем като уцелиш правилното положение на клапите. За успиването м/у -2 +2 няма гаранция. Аз горе долу го бях закрепил, но пак се беше успал веднъж. Препоръчвам профилактичен рестарт от копчето на вътрешното тяло (от дистанционното или контакта не помага) на 2-3 дни ако има проблеми или не държи точна темпертура. Вчера го направих и както беше 27.5 вечерта в стаята, при зададени 26, веднага задуха хлад и смъкна на 25.1. даже трябваше да го увеличавам преди да си легна, че бебето се отвива.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Хиперинвертор е маркетингово понятие.Като спите на 24-25гр., защо взе 20ZMX-S, а не 25ZMX-S или 35ZMX-S.
    Еми и аз това имах предвид, когато казах за темите с недостатъците. А и още веднага след като зададе въпроса си му казах, че според мен машината е малка за това помещение, но всеки сам си решава.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #37

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Хиперинвертор е маркетингово понятие.Като спите на 24-25гр., защо взе 20ZMX-S, а не 25ZMX-S или 35ZMX-S.
    Мислиш ли? За 18.5 м2 (43 м3), с голям гардероб и скрин които отнемат 3-4 кубика. Преоразмеряването води до по-често изключване и по-ниска ефективност. Това което вече гледам при избор на климатик, понеже имам опит с духалки, да е хиперинвертор, препоръчителен обем и квадратура на отопление, деля максимума на 2(при -15), приравнявам с духалка и преценявам наум дали стига, също и минимума е важен - за под 20 м2 мисля че трябва да е под 1кв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Еми и аз това имах предвид, когато казах за темите с недостатъците. А и още веднага след като зададе въпроса си му казах, че според мен машината е малка за това помещение, но всеки сам си решава.
    Бях сгрешил обема, не е 55, а 43 м3. Пардон. Така как ще е според вас?

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #38

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Стига 20цата, няма да стоиш на студено с нея. Още повече, все пак говорим за висок клас климатик. Пък и щом работи он/оф при Коко, при теб ще изключва по рядко и ще се доближи до понятието хиперинвертор. (По скоро инвертор).
    rosswen одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #39

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    При 18.5м2 и 43м3 излиза, че височината на помещението е 2.32м. Това някакъв таван ли е, щото при нормална /2.60м/ височина обема е 48.1м3, за който обем е желателна машина с номинал на отопление ок 3,2-3.5кВт. Вашата е с номинал 2,5кВт. Това, според мен, не е преоразмеряване, а неправилно оразмеряване!
    Как смятате да поддържате 24С зимата не ми е ясно. А ако случайно успеете, то това ще е неминуемо за сметка на комфорта - машината ще е доста шумничка и ще прави чести дефрости. А това, мисля, беше основно изискване към машината!


    Цитат на DDM87: "Здpaвeйтe миcля дa cлoжa тoзи ĸлимaтиĸ зa cтaя 18.5 м2 (43 м3..???) югoизтoĸ c изтoчeн пpoзopeц, ĸъщa, cпaлня, тyxлa чeтвopĸa бeз изoлaция, c ΠBЦ дoгpaмa двoeн c Ka cтъĸлo, Coфийcĸo."

    P.S. При кoкovox, как работи машината, за мен, е без всякакво значение и не е никакъв показател.
    Този пост е редактиран от tony34al; 14-07-16 в 16:53.
    valen79 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #40

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Ако закъса MHI-то винаги може и Дайсейкая да удари едно рамо.
    Аз не разбрах на мястото на Дайсейкайя ли ще слагаш MHI-то, или за друго помещение си го планувал.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #41

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ако закъса MHI-то винаги може и Дайсейкая да удари едно рамо.
    Аз не разбрах на мястото на Дайсейкайя ли ще слагаш MHI-то, или за друго помещение си го планувал.
    Банката ми купи къща и за там. Местим се на село от едностайния. На мястото на Дайсейкая не съм решил още какво ще има. Което ме навежда на мисълта, дали ще имам проблеми с окис по тръбите ако седят без климатик известно време и как да ги затапя? Ако трябва да се сменят след време ще е мъка и тъга. Вкопани са в бетона и върху тях е фибран, замазани касапски плътно с циментово лепило от мен. Шпакловано боядисано всичко.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Няма страшно, през зимата ще му се изяснят нещата.20 ZMX-S при 24 вътрешна и -10 външна отдава 1,61 кв, а при -15 отдава 1,41 кв и това е при 12 кубика въздух на минута, сиреч турбина на макс,сиреч 39 децибела..Вероятно ще работи над номинала и респективно ще си дефроства подобаващо.
    Rumb@ta, tony34al и rosswen харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #43

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Почти ме разплакахте момчета.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Тази тема си е за ключ, още от първото мнение. Съжалявам за участието си.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #45

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Няма страшно, през зимата ще му се изяснят нещата.20 ZMX-S при 24 вътрешна и -10 външна отдава 1,61 кв, а при -15 отдава 1,41 кв и това е при 12 кубика въздух на минута, сиреч турбина на макс,сиреч 39 децибела..Вероятно ще работи над номинала и респективно ще си дефроства подобаващо.
    Може ли да видя тази таблица?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Daiseikai 5 или 6
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 04-06-13, 22:52
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. Daiseikai 6 13-ka ...
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-12, 08:50
  5. Заслужава ли си?
    От lachezar във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-10, 03:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе