Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48
Like Tree19Одобрявам

DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1

    DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Здравейте,

    Имам 13-ка от миналия октомври и реших да направя тема с недостатъците на това нещо, защото след дълго колебание дали да си купя още от серията те ме разубедиха. С малко бебе на 3 пъти се будихме на студено зимата.

    Недостатъци Daiseikai 8 / Дайсекай 8:

    1) Успива се при температури м/у -2 +2 градуса, в зависимост от помещението и посоката на клапите . Моят е на остъклена тераса лоджия 6.5 м2 с махнат вътрешен прозорец и стеничката под него. Успива се веднага ако клапите не сочат почти вертикално надолу и към помещението. Даже и тогава се случи веднъж- дваж когато температурите бяха около споменатите.

    2) При преминаване в Standby при достигане на зададената температура, клапите са изключително шумни като се вдигат.

    3) Забелязвам точици корозия(ръжда) по питата на външното тяло само след една зима.

    4) Турбината на вътрешното тяло притраква понякога, мисля при някакви минимални обороти. Постоянно притракване при дадени обороти, все едно пипа в нещо.


    Добавете ако изпитвате още. Поздрави!
    Този пост е редактиран от DDM87; 14-07-16 в 15:59.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недстатъци. Заслужава ли си?

    Може би авторестарта трябва да се активира. Фабрично май е изключен. За клапите имаше писано за някакво решение. Аз точици корозия/ръжда имам даже на PVC дограмата / а е пластмаса /. Може да е от прахоляка, съдържа Fe, полепнал и корозирал. Виж за успиването си е кофти, не знам ако е на седмичен таймер дали няма да се избегне това успиване.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #3

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недстатъци. Заслужава ли си?

    milanov,

    Решението за клапите не работи при мен. Като ги вдигна горе се успива веднага щото е в кюшето както съм описал. За авторестарта не намерих как се активира в книжката. Някой ако каже как става, ще съм благодарен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недстатъци. Заслужава ли си?

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    kokovox одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #5

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недстатъци. Заслужава ли си?

    Благодаря!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недстатъци. Заслужава ли си?

    За успиването не ти ли обърнаха внимание от където си закупил климатика?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #7

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недстатъци. Заслужава ли си?

    Ми аз го хванах още преди да се изпишат ферманите тук във форума. V.MAX не бяха чули някой да се е оплакал като ходих до офиса. Казаха да звънна на сервиза, ама ако дойдат как да ги поканя да спят у нас точно когато падат под нулата нощем температурите че да им демонстрирам. Или имате предвид дали са ме предупредили преди да го купя - не. Монтираха ми го август м.г.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    А в тук звъня ли "Toshiba" ," http://www.toshiba-aircon.bg/after-sales/"

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #9

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Не съм. Да не би да имат вече решение на проблема?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Разпитай в другата тема има потребители на които са сменени някакви платки.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Момчета, това за "успиването" са градски легенди. Никъде няма доказан подобен ефект, а само шушукания на форумни тролове. Официалния отговор на Тошиба е, че в техния R&D център не са успели да възпроизведат нещо подобно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #12

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Момчета, това за "успиването" са градски легенди. Никъде няма доказан подобен ефект, а само шушукания на форумни тролове. Официалния отговор на Тошиба е, че в техния R&D център не са успели да възпроизведат нещо подобно.

    Бxaxa, зaтoвa нe биx пoвтopил. Tpябвaт ми 4 ĸлимaтиĸa - Hямa дa cи ĸyпя Dаіѕеіkаі 8. A 13ĸaтa щe я cлoжa дa ми тoпли cтълбитe. Taм cъм cигypeн чe нямa дa ycпивa - тoплинaтa щe xoди нaгope, щe бичи яĸo a тoй щe e нaй дoлy и щe ce гъpчи нa мaĸc. Taĸa щe изпoлзвaм eдинcтвeнитe мy двa плюca - иĸoнoмичнocт и лoгични дeфpocти.
    mkukas и emil vasilev харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Големите фирми/корпорации си признават когато са налупани с Големия Чук. Примера с VW.....

    - - - - - - - - - -

    На DAISEIKAI 8 пише ли на етикетите на вътрешното и външното тяло кога е произведен?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #14

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Проблема в случая е да поканиш някого от сервиза да спи у вас за да му покажеш проблема, защото при мен винаги се случваше нощем, когато през деня е било над 2-3 градуса и вечерта са паднали под 0та. Аз ще го демонтирам и ще го преместя където ще върши надеждна работа - на стълбите. Разочарован съм!

    п.с. Личното ми мнение е, че климатика би работил перфектно ако е монтиран в правоъгълно помещение по средата на стена и да няма нищо до него на поне 1.5м, както и да е правилно оразмерен. Нямам опит с други климатици, но шумните клапи също са пълна излъгация.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Разпитай в другата тема има потребители на които са сменени някакви платки.
    Прочел съм ги другите теми. Мисля че човека беше писал, че няма файда. А и не ми се занимава, като ще го пращам на стълбите. Освен това сега е лято и ще трябва да се чака до зимата за да се види дали има промяна. Всичко е напразно. Излъгация за мен. 2600 лева... + 150 за демонтаж сега.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: DAISEIKAI 8 - недостатъци. Заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Момчета, това за "успиването" са градски легенди. Никъде няма доказан подобен ефект, а само шушукания на форумни тролове. Официалния отговор на Тошиба е, че в техния R&D център не са успели да възпроизведат нещо подобно.
    Градски, не градски легенди, но каквото беше изписано за 6-та все не ми се вярваше, но факт повтори се и при мене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Daiseikai 5 или 6
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 04-06-13, 22:52
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. Daiseikai 6 13-ka ...
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-12, 08:50
  5. Заслужава ли си?
    От lachezar във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-10, 03:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе