Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87
Like Tree40Одобрявам

Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #1

    Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Както знаете още през септември миналата година се наложи да взимам подова тошиба - тази от подписа ми. Но все пак ето го модела - http://*********/podovi-klimatici/pod...tu-klas-a.html

    Климатизаторът почти не е работил, не повече от 10ина дни по Коледа и Нова година. Пускам го по един - два пъти на месец, колкото да ръзвърти и да зная, че е ок. През пролетта обаче установих нещо, което ме дразни и не зная така ли е нормално да работи или има проблем.
    Външното тяло е монтирано вътре в тераса /не е остъклена/. Излизам аз и гася климата, той спира, но от външното тяло се чува едно тракане при спиране на перката. Само тогава! Без значение, дали го спирам от дистанционното или просто при изключване на външното тяло. Повиках фирмата към която е гаранцията от 5 годинки и монтиран от тях - претенции към монтажа нямам!!! Те казаха, че явно го има това шумене, пратиха дори втори екип и след това дойде един човек от Тошиба, който всеячески ме убеждаваше, че машината работи нормално, че монтажът бил със забележки, пък бил в тераса и се чувало - абе всичко, но не и климата. Чудно що Нокрията не се чува!!!! Това става края на месец май.
    Аз обаче съм решил да не оставя така нещата, просто имах други неща на главата и сега остана време. Та - моля чуйте видеото, ще съм благодарен на мнения от ползватели или монтирали подова Тошиба, в краен случай просто собственици на Сузуми.
    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Ако трябва до КЗП, Тошиба-Европа ще стигна, но ще си търся правата

    http://cloud.tapatalk.com/s/57cfd30086513/VIDEO0007.mp4
    Този пост е редактиран от mkukas; 07-09-16 в 11:47.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #2

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Колега, имам Сузуми+ 18-ка от седмица и леко се чува отвън подобно чаткане когато работи компресора ...
    В моя случай според мен, е от контакта на щипките на пластмасовата решетка на вентилатора от вибрациите на климатика.
    Когато я напъна навън леко и спира. Даже си играх да слагам гумички отвън и почти я нагласих, ама ми писна и я зарязах..
    На фона на външния шум не се чува, то самия компресор не се чува и ся търся кво друго ме дразни ...)
    При мен се чува почти по същия начи,но май малко по- слабо като че ли....
    Пробвай да я напънеш леко решетката тук и там да видиш дали ще спре....
    Този пост е редактиран от mitakabus; 07-09-16 в 15:57.

  4. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Не е решетка ....

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #4

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    А когато се чува тракането има ли вибрация във външното тяло?
    По това което разбирам ,това тракане го няма по време на работа при различните обороти на перката и компресора - така ли?
    Прави ли го и на топло или само на студено когато се изключи? Все едно трака електромагнита на 4 пътния винтил не знам - спецовете да кажат възможно ли е и кое как е при тошибата, може и да бъркам...
    Този пост е редактиран от mitakabus; 07-09-16 в 16:05.

  6. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #5

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Обясниха ми го, че технически така е направен. Уж PMV блок рабогел така. Имам и протокол от Кериър-тошиба, че бла-бла. Но не мога да повярвам, че климат за 2.2К бачка по този начин. Затова искам мнения на хора, които имат сузуми. Ако и при тях е така - нямам думи. Ако обаче само при мен е такова чаткането .....
    ПП - трака само при спиране на перкапа. Режимът е без значение
    Този пост е редактиран от mkukas; 07-09-16 в 16:08.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,687
    #6

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Какво точно Ви притенсява? Вътре ли се чува? При ниски обороти дори и Daiseikai-a има леко чукане, но то се чува само до тялото навън и не е проблем.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #7

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Притесняваме това чаткане. Не зная, дали трябва да се чува. А и честно казано като е тихо се чува и вътре, което не е особено комфортно

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Както знаете още през септември миналата година се наложи да взимам подова тошиба - тази от подписа ми. Но все пак ето го модела - Подов климатик Toshiba RAS-B13UFV-E1/RAS-13N3AV2-E1, 13000 BTU, Клас A++

    Климатизаторът почти не е работил, не повече от 10ина дни по Коледа и Нова година. Пускам го по един - два пъти на месец, колкото да ръзвърти и да зная, че е ок. През пролетта обаче установих нещо, което ме дразни и не зная така ли е нормално да работи или има проблем.
    Външното тяло е монтирано вътре в тераса /не е остъклена/. Излизам аз и гася климата, той спира, но от външното тяло се чува едно тракане при спиране на перката. Само тогава! Без значение, дали го спирам от дистанционното или просто при изключване на външното тяло. Повиках фирмата към която е гаранцията от 5 годинки и монтиран от тях - претенции към монтажа нямам!!! Те казаха, че явно го има това шумене, пратиха дори втори екип и след това дойде един човек от Тошиба, който всеячески ме убеждаваше, че машината работи нормално, че монтажът бил със забележки, пък бил в тераса и се чувало - абе всичко, но не и климата. Чудно що Нокрията не се чува!!!! Това става края на месец май.
    Аз обаче съм решил да не оставя така нещата, просто имах други неща на главата и сега остана време. Та - моля чуйте видеото, ще съм благодарен на мнения от ползватели или монтирали подова Тошиба, в краен случай просто собственици на Сузуми.
    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Ако трябва до КЗП, Тошиба-Европа ще стигна, но ще си търся правата

    http://cloud.tapatalk.com/s/57cfd30086513/VIDEO0007.mp4
    Едва ли някой ще познае само от 7 секунди какво точно ти цъка. На мен ми прилича на цъкане на моторчето на EEV-то, което се завърта в изходна позиция. Ако е то, значи работи нормално. Спри да му търсиш кусури. И при други марки го има това тиктакане при старт-стоп на компресора. Дали изобщо ще го има зависи от алгоритъма на работа, зададен от производителите.
    При Панасониците също се чува, но не толкова натрапчиво.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #9

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Ако дължината е проблема - нали се сащаш, ще направя 70 секунди. Първо - искам да знам, дали е нормално и друг, дали го е срещал. И второ - чува се вътре в стаята.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Smile Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Какво точно Ви притенсява? Вътре ли се чува? При ниски обороти дори и Daiseikai-a има леко чукане, но то се чува само до тялото навън и не е проблем.
    И 4 секунди са достатъчни, за да се диагностицира проблем с лопата на винта. Дали закача някъде или е спукана в основата, няма как да стане ясно. Имам 13-ка на дайсейкай 8 и нищо не се чува отвън, все още

  13. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #11

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Имам протокол, че всичко е наред. Ще помоля за малко повече разяснения и благодаря на отзовалите се дотук. Додо - ти си ...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,571
    #12

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Абе само на мен ли ми се струва, че перката на вента опира някъде. Като му спре захранването на моторчето и магнитното поле като не дърпа ротора явно мръдва малко перката и опира. mkukas пробвай с една отвертка да я зaвъртиш тази перка при спряна машина и виж дали се върти свободно!
    justify одобрява това.

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #13

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Движи се свободно - опитах ей сега.
    Този пост е редактиран от mkukas; 07-09-16 в 16:46.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    За мене хич не е нормално такова спиране с тракане. Трябва да се разбере дали действително е от перката или от компресора или нещо друго трака. Разклонител, ватметър и гледаш .

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #15

    Отговор: Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?

    Аз май клоня към писмо до КЗП, ако някой има познания да казва, дали е нормално да трака. Иначе климата бачка, но така нещо не съм очарован.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Отговори: 6
    Последно: 27-04-13, 22:23
  3. Отговори: 0
    Последно: 09-03-13, 13:31
  4. вътрешно тяло за Тошиба RAS-16SAV-E търся
    От vasiv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-12, 00:04
  5. Fujitsu ASYB12LDC - нормално ли е от външното тяло да не капе вода?
    От sestra06 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-10, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе