Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 120
Like Tree43Одобрявам

Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #16

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Да ама при мене спират тока нощем за 10 мин. и ръчното нагласяване отива на кино.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    ,.. Все пак не съм 100% обективен, защото нямам опит с Тошибата.
    Аз, понеже имам, затова пиша. Тествал съм всичко възможно на тази тошиба. Пълни глупости са местене на клапи с ръка.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #18

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Аз, понеже имам, затова пиша. Тествал съм всичко възможно на тази тошиба. Пълни глупости са местене на клапи с ръка.
    Додо, каквото и да напишеш тук няма значение. Щом на двама, трима им се успиват машините, значи всички се успиват. Ходи казвай после, колко машини са монтирани и продължават да се монтират, и проблем няма. Все едно, климатици много, всеки си купува каквото иска.
    Този пост е редактиран от Mega; 12-10-16 в 19:59.
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Не съмненията с успиващите се машини ме впечатлява а това, че никой от засегнатите не предприема лично нещо в посока разрешаване на проблема. Чака на готово някой, който и хабер си няма от този евентуален дефект, да му го оправи Ако бях толкова мързелив хейтър, отдавна щях да съм го сменил с AUX или Midea!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #20

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Аз за това пуснах темата, за да видя има ли доволни или при всички има проблеми. До тук от статистиката, която си правя е, че има един доволен срещу двама недоволни.

    Все пак проблемът с успиването за мен е фрапиращ. Не мога да си представя как ще реагирам, ако климатикът ми не изпълни това, което съм задал и аз студувам заради него. Може успиването да не се случва при всички, но ако се случи при мен ще трябва да го засилвам в продавалника (както прави един от потребителите тук) и да слагам друг. Един вид - залагам много пари и нерви на случайността.

    Шумните клапи по-лесно бих ги преглътнал - това ми се струва нищожен проблем в сравнение с успиването.

    Май започвам да клоня към още едно Mitsubishi MSZ-FH35VE. А и холът, в който ще се монтира е много по-малък от това, което в момента грея у нас и може проблемът с Auto режима да не е толкова силно изразен.

    Не е тук темата и мястото, но ме човърка един въпрос - защо по дяволите толкова бавно излизат нови модели климатици? Моят го слагах преди 3-4 години и тогава изборът беше същия като сега. Как пък няколкото марки правещи прилични климатици не пуснаха нов модел от тогава насам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #21

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Знаеш ли колко Дяйкейкая имат Тошиба? 3; 5; 6; 6.5; 8 ама не са само това, има още.
    Новите модели като разработка и влизане в производство струват пари. А някаква революционна технология няма.
    Не казахте как излиза от off 8-цата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Аз за това пуснах темата, за да видя има ли доволни или при всички има проблеми. До тук от статистиката, която си правя е, че има един доволен срещу двама недоволни.

    Все пак проблемът с успиването за мен е фрапиращ. Не мога да си представя как ще реагирам, ако климатикът ми не изпълни това, което съм задал и аз студувам заради него. Може успиването да не се случва при всички, но ако се случи при мен ще трябва да го засилвам в продавалника (както прави един от потребителите тук) и да слагам друг. Един вид - залагам много пари и нерви на случайността.

    Шумните клапи по-лесно бих ги преглътнал - това ми се струва нищожен проблем в сравнение с успиването.

    Май започвам да клоня към още едно Mitsubishi MSZ-FH35VE. А и холът, в който ще се монтира е много по-малък от това, което в момента грея у нас и може проблемът с Auto режима да не е толкова силно изразен.

    Не е тук темата и мястото, но ме човърка един въпрос - защо по дяволите толкова бавно излизат нови модели климатици? Моят го слагах преди 3-4 години и тогава изборът беше същия като сега. Как пък няколкото марки правещи прилични климатици не пуснаха нов модел от тогава насам.
    Драги totopz, методът на анкетиране, който прилагате, е напълно неадекватен. Това не е рекламен сайт, където да се възхваляват различни технически недоразумения. Или поне аз се старая да не се превърне в такъв, доколкото ми е възможно. На някои това не се харесва, но не ме интересува особено. Това е форумен раздел за климатизатори, където основно се описват и дискутират недостатъците на всеки един модел. Тук пишат хора, които има какво да споделят като проблем. Възхваляването на каквато и да е машина тук намирам за спам, защото идеална такава няма! Памфлети се намират по сайтовете на производители и вносители. Там ще прочетете това, което искате да чуете. До тук от статистиката. Ако имате няакви съмнения относно това, което пиша, опитайте се да намерите тук недоволен ползвател на аукс, хайер или мидея. Почти няма, но това не означава, че високите им класове са най-доброто на пазара. Просто собствениците им са наясно за какво точно са платили и не ни занимават.
    Що се отнася до риска със студуването, не го намирам за сериозно по две причини:
    1. При правилно оразмерена машина и монтирана на правилното място това не може да се случи;
    2. При гаранция от 3 години, успиваща се машина с неразрешен проблем би отишла там, откъдето е дошла и подменена с друга, за сметка на вносителя.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #23

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Додо, каквото и да напишеш тук няма значение. Щом на двама, трима им се успиват машините, значи всички се успиват. Ходи казвай после, колко машини са монтирани и продължават да се монтират, и проблем няма. Все едно, климатици много, всеки си купува каквото иска.
    За мен проблема е не, че може да има дефект, а че гаранционната поддръжка се прави на ударена и оставя клиентите си недоволни. Това е неприемливо. Това е, което разбрах за модела и за мен лично е големия проблем. Всяка техника може да има проблем, въпроса е как се отстранява и дали клиента остава доволен. Научих това по трудния начин и сега като търся техника гледам първо кой сервиз отговаря за поддръжката и после дали марката има проблеми с надеждността на продуктите си.
    mkukas одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Това не е точно така, аз знам за сменени вътрешни и външни платки на проблемни машини, барабар с датчиците. Не знам какъв е резултата и на кой са сменяни... Колегите коментират, аз лично нямам проблем с 8-ма серия. Доста машини минаха 24 месеца и специално питам клиентите на профилактиките. Никакви забележки.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #25

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Вземи си Hitachi 35PSA/WSA, има го още за 1990 лева, на светлинни години от Dalseikai - нисък минимум дори и под +2 градуса.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #26

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    А как излиза от off? dodo нищо не казва, явно рязвърта повечко турбината.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #27

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А как излиза от off? dodo нищо не казва, явно рязвърта повечко турбината.
    Имахме случай една машина я намерихме на улицата след излизане от дефрост. Така се беше развъртяла. Едвам я събрахме.
    dodo_pv, bobovo, VeleV.Klima и 2 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #28

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Не дефрос, а офф. После щях да питам за дефроста. Нещо за ловене на Дайсекаи по улицата няма ли да пускат гоогле плей?
    bobbyap одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #29

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    За излизане от Off, вече се разбра, че не излиза. Мине ли в off, след това само ресет от близкия трафопост помага. При това, само ако си наизустил поне 15-16 сервизни и можеш да даваш акъл на производителя как да прави климатици.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #30

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Mega, моите уважения, но някои потребители не ги удовлетворява "..няма проблем...монтирани са хиляди..няма оплаквания.." и си интересуват от конкретен начин на работа. Особено изпитали на свой гръб начина на работа на Дайсейкай 6. Хубаво е чувството за хумор, ама после хейтъри и пеячи из форума.
    aruba_man и mkukas харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе