Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 120
Like Tree43Одобрявам

Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #61

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Не са Ви казали нищо, защото няма нищо сменено като софтуер. Няма, защото доколкото знам в завода не са открили никакви проблеми с машините. Няма и други оплаквания в световен мащаб, освен локалните няколко тук. Затова сменят платки, с идеята, че може да е имало някакви бъг-нати платки. До колкото знам са тествани машини и не са открити никакви проблеми. Сега остава да видите как са нещата с новите платки.
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #62

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Гледам че пак се е възродила тема за Дайсекай 8. При мен смениха платките, но още не мога да дам отзиви, защото успиването е в диапазона -5 +5 градуса. За съжаление не ми казаха има ли прояна в софтуерът им ( групата която ги монтира не знаеше).
    Иначе като отрицателни черти, освен успиването, мога да кажа недобър автоматичен режим на вентилаторът (просто не подържа зададената температура в студено време) и да хоризонталните клапи са шумни и се вдигат при офф (за мен не е проблем).
    Предимствата са много солидната работа при ниски температури (под -10), редки дефрости. Много безшумен на автоматичен режим, ако може да се ползва (при тези градуси като сега на мен ми върши работа, но в студеното не)!
    Може ли схема / снимка къде точно е монтирано вътрешното тяло в помещението, на какво отстояние от тавана и дали има вътрешна изолация около него?
    Благодаря.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #63

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Сами виждате какво ходене по мъките е когато нещо принципно работи ама при някакво стечение на условия/обстоятелства се получава отклонение от обичайната работа. Дали е климатик, автомобил, телевизор, телефон и т.н случиш ли на бъг май оправия няма. Ако спре тотално е по-лесно, счупило се има гаранция оправя се и т.н. / не че всичко минава по мед и масло, но е ясно уреда не работи/.
    mkukas одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #64

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    По мои впечатления, от писали тук във форума, броят на засегнатите машини е 10-20 като минимум, и то само на пишещите и четящите тук. За останалите никой не знае. Беше споменато, че собствениците им не проявяват достатъчно активност за решаване на проблема. Ами какво повече да направя - монтажната фирма е уведомена още на 1-вия месец след монтажа - миналата есен - видяха го с очите си, признаха, че има проблем, обаждаха се тук-там и до дистрибутори и нищо - всеки вдига рамене.
    Ако не могат да възпроизведат проблема, Тошиба могат да заповядат при мен, и на двете машини могат да се упражняват. Достатъчно е да закачат един логер(предполагам имат), за 24 часа, да се записва какво се случва и бързо ще хванат проблема. Ако имат наистина желание, разбира се.
    totopz, biro, MisterT и 2 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #65

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Не са Ви казали нищо, защото няма нищо сменено като софтуер. Няма, защото доколкото знам в завода не са открили никакви проблеми с машините. Няма и други оплаквания в световен мащаб, освен локалните няколко тук. Затова сменят платки, с идеята, че може да е имало някакви бъг-нати платки. До колкото знам са тествани машини и не са открити никакви проблеми. Сега остава да видите как са нещата с новите платки.
    Радвам се, че не са намерили нищо, но проблемът го има и беше регистриран от специалист. Ще видим какво ще е развитието, но ако нещата не се оправят, коректното поведение е да ни върнат парите, след което да си вземат машините и обследват точно проблемните такива.
    dodo_pv не ми се снима...има гипсокартон на стените и тавна, монтиран е на 20 см от тавана и 25-30 от дясната стена.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #66

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Totopz

    Имам изолация и съм с пластмасова дограма и на двете помещения,аз казах,че ще го ползвам за 20 квадрата,но истината е,че досега отоплявах само хола,кухнята не се отоплява ше досега,но смятам вече да се отоплява.По данните на Мицубишито,той отоплява до 25 квадратни метра,а моите са 20,така,че няма да има проблеми да е 25-ца.Освен това разликата в разхода на ток между 25 и 35-та е почти двоен.Въпроса ми беше основно за марката Мицубиши,дали са добри като климатици,тъй като не съм ползвал такива.Имал съм Панасоник,Хитачи и Кериър.И от трите бях доволен,но остаряха вече,на 17 години са.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #67

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Разхода на ток зависи основно от топлозагубите на помещението. Ако примерно 25-ца работи на номинал при външна -18 то 35-ца ще работи малко под номинал, но като изразходвана енергия едва ли ще има съществена разлика.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #68

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Той вече е облъчен, няма шанс. Преди 2-3 години му казах, че греши с МЕ-то, но...
    Помня, че ми каза за Toshiba и още от както ME-то започна да ме дразни с Auto-то на вентилатора си мисля как един ден ще сменя ME-то с Toshiba и всичко ще е супер. Но сега като зачетох малко за отзивите се уплаших и не смея да поема такъв риск. И от Daikin sarara ururu се отказах - оказа се, че е модел от 2014 година и модулът за WiFi трябва да е някъде извън него, а и цената му ме стряска. Ще взема сега на родителите или като моя или Fujitsu така като гледам на къде вървят нещата пък след още някоя друга година ще му мисля отново.

    sasata, аз имам опит само с една машина ME и ти казах какво не ми харесва. Даже ако се върнеш в началото на темата точно в 3-тия коментар съм описал нещата, които ме дразнят. От тук нататък ти трябва да си преценяваш какво да правиш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #69

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Е то има ли нормален климатик,който да няма проблеми,човек като иска да си купи климатик,все нещо има,клапите на единия,на другия вентилатора,на третия друго нещо,Т ъй като чета,май само моя 17 годишен климатик си е добре,защото аз съм доволен от него,само дето повече гори.Накрая затварям очите,гепам първия който ми попадне и каквото сабя покаже )

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #70

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Искам да питам нещо.Това "успиване" на Тошиба Дайсейкай 8 кога се получава,когато работи през ноща ли,когато е много студено или кога?Питам защото климатика през ноща не ми работи,не го ползвам,до 12 часа вечерта го използвам.Климатика се включва 7 часа вечерта до към 12 и половина.Това е.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #71

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от sasata Виж публикацията
    Е то има ли нормален климатик,който да няма проблеми,човек като иска да си купи климатик,все нещо има,клапите на единия,на другия вентилатора,на третия друго нещо,Т ъй като чета,май само моя 17 годишен климатик си е добре,защото аз съм доволен от него,само дето повече гори.Накрая затварям очите,гепам първия който ми попадне и каквото сабя покаже )

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Има, има, ДАЙСЕЙКАЙ III серия и моделите LDC на триото.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #72

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Това успиване по-лошо от конвенционалка, тя ще спре, пък ще тръгне все някога, вместо да се будиш вкочанен.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #73

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Проблемът се явява в диапазона между +5 и -5 градуса, няма значение ден или нощ. Естествено ако с яви през деня и ти си в стаята е доста по-добре...разръчкващ дистанционното с няколко градуса нагоре и всичко е ОК. Проблемът е нощно време ,когато той се успи и температурата падне 2-3 градуса надолу, и сутринта се събудиш "подсмърчащ" в студена стая. Ама и през деня си е проблем защото ако човек излезе за няколко часа като се прибере стаята изстинала! За да има проблем трябва климатика да прави он-офф цикли т.е ако е много добре оразмерен, в този диапазон(+5 -5) няма да му се налга да изключва, и съответно няма да заспива!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Това успиване по-лошо от конвенционалка, тя ще спре, пък ще тръгне все някога, вместо да се будиш вкочанен.
    Е то и Дайсекай 8 не "заспива" во веки веков, но температурните колебания при успиване надминават конвенционалката (2-3 градуса)
    Този пост е редактиран от MisterT; 14-10-16 в 16:14.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #74

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Ти в колко квадрата си с тоя Дайсекай? При мен 5-цата в хола (20м2) никога не съм я виждал да спира дори при външни 10С и като пече слънце в стаята. Тази в спалнята (15м2) прави някакъв много странен он-офф в рамките на 5-15сек. Даже не знам дали външното тяло спира или само вътрешното.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #75

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    sasata - Според мен нямаш нужда от нов климатик ( начина на ползване на стария) . Разхода на ток няма да се различава от този на стария(за 5 часа от 24 работа) . Но ти си знаеш...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе