Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 120

Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1

    Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Трябва да избирам климатик 12-ка и ми е голяма мъка. Понеже искам "хиперинвертор", ако може така да се каже то изборът ми е стеснен до 4 машини. Една от тях вече имам и знам какви са и кусурите и за това ми се иска да избера някоя от другите 3 като най-много ме влече Toshiba Daiseikai 8.

    Като чета форума хем виждам положителни коментари, които хвалят работата на машината хем виждам и отрицателни такива - най-вече за шумните клапи. Понеже в стаята където ще се монтира климатикът се спи ми се иска да не прекалено шумна машината, а побългарявания не ми се правят.

    За това реших да пусна тема тук и да попитам има ли изобщо някой доволен от този модел?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    От MSZ-FH35VE не си ли доволен? Как тръгва като излиза от off? До колко развърта компресора? Вентилатора на вътрешното форсира ли се?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #3

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    MSZ-FH35VE има три проблема:

    1) Auto режимът на вентилатора не работи много добре и ако се остави на Auto и се зададат примерно 25 градуса се случва така, че никога не ги достига, защото вентилаторът духа слабо.

    2) Когато температурата в стаята наближи зададената температура климатикът започва да работи с по-ниска мощност. Принципно не е кой знае какъв проблем това, но дразни, когато искам да покача температура. Ще дам и пример - в стаята е 20 градуса и искам да стане 26. Климатикът започва да работи с пълна сила (или поне така ми се струва от ват метъра), но когато достигне 23 градуса вече не си дава толкова зор. Ако в този момент сменя зададената температура от дистанционното и я сложа на 30 градуса пак започва да работи както трябва и по-бързо вдига от 23 до 26 градуса.

    3) Дефроства по време. Т.е. случва се да дефроства, когато питата му е суха. И това не е голям проблем понеже подобни дефрости са кратки, но ми се струва ненужно.

    От клапите не мога да се оплача. Изобщо не го усещам кога спира и тръгва освен когато е по-тихо и като спре чувам как вентилаторът спира.
    Вентилаторът не съм усетил да се форсира. Като изключи си вдига клапите хоризонтално и в повечето случаи по тях разбирам, че е изключил. Като тръгне си ги навежда пак надолу, но не се чува никакъв шум от тях. Ако е тихо го чувам защото вентилаторът тръгва да се върти, а пък него го чувам защото заради първия проблем с Auto-то го държа винаги на 3-та степен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Ако работи един климатик в непрекъснат режим и има нива на шум на вътрешното 20-22-23dB е предпоставка да е подходящ за помещения в които се спи. Но винаги има период от годината в който ще се случи да работи on/off. Тогава ако не си го избрал правилно може да ти покъса нервите. При работа on/off се движи клапата на всеки on и на всеки off ( ако са шумни моторчетата ще ги чуваш ). При работа on/off ако е пуклива пластмасата ще я чуваш. В установен режим и пукливата пластмаса не пука. Ако при излизане от off турбината се развърта на по-висока скорост от тази на която е била преди да изключи ще прави впечатление и има вероятност да ти се навира в очите.
    Климатиците Дайсейкай според сервизното описание имат плавно развъртане на турбината на вътрешното според температурата на топлообменника и при работа on/off в темперирана стая не би трябвало да се забелязва някакво усилване при включване. Друг е въпроса до колко информацията дадена в сервизните документи отговаря на реалността.

    - - - - - - - - - -

    Нека споделят потребители с Дайсейкай8 дали имат склонност да намаляват турбината. По т.2 няма да се учудя ако и 8-ма серия работи така. Няколко минути зор и после се кротва, без да е достигнато заданието.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #5

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Аз като зачетох една тема сега за Дайсейкай 8 и започвам да си мисля, че моят е цвете. От "успиване" виждам вече втори потребител да се оплаква.

    По точка 2 - моят не си дава зор няколко минути, ами докато разликата между текущата и зададената температура не стане 3 или по-малко градуса работи с повече мощност. Когато разликата е само 3 градуса тогава работи по-лежерно. Проблемът е, че зимата когато стане много студено едно, че трябва да увелича вентилатора на последната 4-та степен, за да може да сгрее и друго, че трябва да го изсиля на 30 градуса (въпреки, че искам 26-27) само, за да заработи на пълна сила.

    Пукане при мен почти няма или не го усещам. Може да се каже, че пука когато дефроства, но при ON-OFF нищо не усещам, а точно сега климатикът ми работи по този начин, защото все още не е много студено.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?



    Това е от сервизното за 8-цата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #7

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Благодаря за информацията, но не съм специалист по климатиците и почти нищо не разбирам. Но ако гледам Fig. 5 излиза, че и при този климатик с достигане на зададената температура вентилаторът намалява. Може би и тук може да се получи това, че зададената температура няма да бъде достигната тъй като вентилаторът се е намалил и вече няма сила да продължи да грее.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #8

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Нека собствениците на Дайсекай 8 да кажат вдига ли климатика клапите при он/офф режим. Щото ако е така направо го отпиши за спалня.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Има три разклонения в алгоритъма:
    -basic fan control
    -min air flow rate control
    -cold draft preventive control

    Ще може ли някой да го обясни или да каже на практика какво се случва. Има ли склонност да намаля турбината /като моят Дайсекай6 примерно/ и след излизане от off форсира ли турбината? и до колко развърта компресора след off?
    И мене ме интересува, че ще ми излезе към 1200-1300лв., но имам колебание с FH25VE.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Нека собствениците на Дайсекай 8 да кажат вдига ли климатика клапите при он/офф режим. Щото ако е така направо го отпиши за спалня.
    Трябва да ги вдига, иначе ще подухва студено. То май всички клими ги вдигат при off , когато са в режим отопление.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #10

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Аз имам 10-ки, при он/офф вдигат клапите. Клапите са си шумни по всякакви стандарти. Иначе от модела съм със смесени чувства - икономичен, топли безпроблемно при ниски температури, но "успиването" го имам и на двата. Много е неприятно, случвало е по някое време през нощта да се "успи", сутрин "тракат" зъбите от студ.
    До края на миналата зима чаках нещо официално от Тошиба да кажат - фърмуер ли ще сменят, платки ли, така и нищо не излезе. Мисля на един колега от форума бяха сменяли външна и вътрешна платка и датчик, но не потвърди дали проблема е отстранен със сигурност.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    При това успиване има ли консумация, ватметъра какво показва? Компресор и външен вентилатор предполагам не работят.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #12

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    При успиването клапата остава насочена надолу, компресор, външен и вътрешен вентилатор са спрели. Много е писано в другите теми за Daisekai 8. Като паднат още малко температурите, за да почне да се проявява, и аз ще се свържа с Тошиба България. Иначе местната климатична фирма, която ми ги монтира са наясно с проблема, потвърдили са го, обаче нищо не могат да направят и те засега. Що не вземат да си признаят за бъга, да сменят каквото има за сменяне и да се приключи с въпроса, а не да пишем цели фермани и накрая нищо?

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #13

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Понеже темата е въпросителна, искам да отговоря положително. Много съм доволен от работата на машината, това първо. Писал съм на недоволните какво точно трябва да направят, за да се задоволят. Шумът от местенето на клапите е пълна глупост и се решава с правилната настройка от дистанционното. Не искам да се повтарям, поради което предлагам на интересуващите се да попрочетат какво съм писал за модела. Много време и усилия вложих на времето, за да разбера кое как точно работи и съм споделил. Старите ми негативни постове относно модела са свързани основно с цената, на която се появи, при наличието на достойна конкуренция. Сега такава няма, цената му падна, във високия клас няма аналог.
    Успех в избора!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    .....хайде повтори се....много си писал.....някой може да не може да открие нужната информация....
    И как излиза от off?

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #15

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Четох решения за проблеми с клапите. Не помня дали ги е писал dodo_pv или някой друг, но те изглеждаха нелепи. Започваше се с това да се вдигнат хоризонтално и на ръка да се свалят, за да не знае климатика, че са свалени и се стигаше до това просто да се държат хоризонтално, за да не се налага да ги мести.

    dodo_pv, защо смяташ, че няма конкуренция? На цифри с нищо не изглежда по-добре от Mitsubishi MSZ-FH35VE. Надеждата ми беше да няма проблемите на FH35, но то пък се оказа, че има други проблеми, които на мен ми се виждат по-страшни от тези на FH35. Все пак не съм 100% обективен, защото нямам опит с Тошибата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе