Страница 1 от 14 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 202
Like Tree5Одобрявам

bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14675

    https://www.youtube.com/watch?v=pBjpni2wNbI#

    Сигурно много от вас са забелязали сините хора, бродещи из градовете на страната през последните дни.
    Готини, интересни и определено възбуждащи любопитството с липсата на отговор кои са и за какво се борят.
    Е... за съжаление нищо интересно - пореден лов на шарани от страна на Мтел и новата им марка БОБ според блога на на Иво Апостолов.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #2

    Re:Сините хора - реклама на БОБ - нова услуга на Мтел?

    БОБ като "Хвърлям БОБ с колко ще ме цакат този месец" или "Хвърлям БОБ дали ще си получа сметката" ли?

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Сините хора - реклама на БОБ - нова услуга на Мтел?

    Надявам се сега да стане ясно и на FearMe и на Lupus какво трябваше да се коментира тук през последните 3 дни - например прогнози с какво Мтел ще се опита да привлече нови клиенти чрез Боб.
    Вместо да се пишат безмислици и да се трият после...
    Това е голямо събитие - различна нова стратегия и едновременно отваряне на 55 офиса на новия бранд! Аз поне не се сещам май за толкова мащабно начало.



    Както се очакваше, сините хора по улиците преди няколко дни се оказаха реклама на новата услуга на Мтел - bob.
    Ето и официалния анонс на боб:
    Новият бранд ще привлича клиентите с атрактивен тарифен план без месечна такса, без дългосрочни договори и без скрити условия.
    Най-добра цена в най-голямата мрежа – това е новото предложение, което ще промени българския телеком пазар. То идва с името bob и означава best of both – best price and biggest network.
    Новият бранд се насочва директно към нуждите на българските потребители, предлагайки максимално опростена тарифа без месечна такса, без изискване за дългосрочен договор и без скрити условия.
    При активиране на bob клиентът получава стартов пакет със 150 минути и 150 SMS към всички мрежи в страната за 14,90 лева.
    Новият бранд стъпва в България с национално покритие на магазинната си мрежа - 55 търговски обекта на bob в 40 града отварят врати днес.
    Интернет страницата на бранда е http://Bob.bg

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    БОБ на Мтел - обсъждане, Предимства, Недостатъци

    На първо четене изглежда интересно за хора като мен, които говорят малко. Остава да намерим къде са подводните камъни или планът наистина е добър.

    bob тарифен план

    тарифен план bob цена
    Месечна такса 0 лв.
    Цена на минута разговор към всички мрежи в страната 0,12 лв.
    Цена на SMS към всички мрежи в страната 0,12 лв.
    Цена на MMS към всички мрежи в страната 0,48 лв.
    Цена на MMS към всички международни мрежи 0,78 лв.
    Цена на MB мобилен интернет 0,49 лв.
    Цена на минута разговор към чуждестранни мрежи зона I - фиксирани мрежи в европейските страни и всички мрежи в Израел, Канада, САЩ и Япония 0,49 лв.
    Цена на минута разговор към чуждестранни мрежи зона II - мобилни мрежи в европейски страни 0,99 лв.
    Цена на минута разговор към чуждестранни мрежи зона III - всички останали страни 1,49 лв.
    Цена на минута разговор към чуждестранни мрежи зона IV - самолетни и корабни сателитни мрежи 7,19 лв.


    Има невероятно високи и тъпи такси за допълнителни услуги... - такса за обаждане на оператор, 3.9лв за деактивиране на гласова поща???!
    Защо всчко хубаво нещо трябва да бъде насрано мама му стара.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:БОБ на Мтел - обсъждане, Предимства, Недостатъци

    Нов абонат ,които иска да си активира роуминга заплаща 100лв депозит.Ако абоната има 3 месеца в мрежата няма нужда от депозит.Разбира се депозита може да се изтегли после.Деактивирането на гласовата поща също се заплаща около 5,00лв.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Хъм, сега разгледах сайта им (който все още е много постен). На първо четене изглежда интересно.
    http://www.bob.bg

    Ама това име БОБ много странно ми звучи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Поразгледах сайта, ценовите и общите условия. Не съм във възторг, има доста подводни камъни:
    1. Важи само за физически лица.
    2. Важи за нови абонати, липсват всякакви възможности за групи, семейства и приятели и т.н.
    3. Не става ясно дали тези цени са със ДДС или без.
    4. Доста високи такси за всякакви услуги.
    Общо взето идеята е ясна - нов виртуален оператор, стъпил на мрежата на Мтел с идеята да обере ония 10-15% "прелетни" ползватели, които не отчитат дългосрочните перспективи, а се ловят на всякакви "примоции". За една година Мтел загуби над 10% пазарен дял с гафовете си и се опитва с нещо да спре потъването.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Какво разбираш под отчитане на дългосрочни преспективи? Да си плащаш месечна такса, въпреки, че минута разговор ти е по-скъпа, отколкото на предплатена карта без месечна такса ли?
    Цените, след като не е упоментато, че не са без ДДС е ясно, че са с ДДС. Какво точно те обърква. Още повече, независимо дали помним или не, в България е забранено публикуване на цени без включен ДДС, когато цените са предназначени за физически лица. И да не се спазва от всички, то поне от най-големите търговци, в това число и мобилните оператори се спазва безприкословно от години насам.
    За мен, BOB не е виртуален оператор. Знам, че е модерно това понятие в последните месеци, но виртуален оператор е АлоДа - странична дейност на компания, чийто бизнес е нещо съвсем друго.
    Боб си е нова тарифа на Мтел, неслучайно неколкократно се споменава, че юридическото лице зад боб е Мтел. За да имаме виртуален оператор трябва да имаме фирма, която купува услуга от мобилния оператор, а в случая такава няма - услугата е на самия оператор.
    Липсата на групи за съжаление е най-неприятното за мен. От друга страна - не понасям договорите, факт е, че като изключим първите 5-6 години, един необмислен договор с Мтел, после още един с Глобул... вече има няма 10-ина години се оправям чудесно с предплатени карти. Най-вероятно плащам малко повечко, отколкото на договор, но... усещането да не съм подписал кой знае какво ми е приятно.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Хмм, направо не знам. Ще оставя тарифата да отлежи една нощ в главата ми.
    Има много досадни и дразнещи моменти, но... комбинацията от 12 стотинки на минута, нулева месечна такса и липсата на обвръзващ те с месеци напред договор е наистина уникална като че ли за страната ни.
    Новият план на Виваком.. ами не е подобен - пак имаш задължителна месечна такса, не е като това предложение.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Какво разбирам под дългосрочна перспектива ли?
    Усреднените разходи за период примерно една година. Загубите от възможността да говоря със семейството си и приятелите (а те за личните обаждания са преобладаващи). Високите такси за допълващите услуги и Интернет трафика и още куп други неща. Колкото до ДДС - да по закон е така, но виж сайта на Мобилтел - там навсякъде пише, че цените са с ДДС - тук никъде. Случаен пропуск от професионалисти.... хмммм. Ще видим! Не на последно място еднаквата ниска тарифа към всички оператори е озадачаваща. Ценова война с другите оператори - едва ли, те отдавна са в картел и не биха го допуснали. Значи имат достатъчно силни скрити за балъците факти, с които биха оборили аргументирано такова обвинение.
    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    .....
    За мен, BOB не е виртуален оператор. Знам, че е модерно това понятие в последните месеци, но виртуален оператор е АлоДа - странична дейност на компания, чийто бизнес е нещо съвсем друго.
    Боб си е нова тарифа на Мтел, неслучайно неколкократно се споменава, че юридическото лице зад боб е Мтел. За да имаме виртуален оператор трябва да имаме фирма, която купува услуга от мобилния оператор, а в случая такава няма - услугата е на самия оператор.
    .....
    Няма да се смея на това твърдение само за да не изтриеш отново поста като спам. От кога един оператор пуска нова тарифа с нов номерационен план???

    3. Извън случаите на преносимост на номерата, тарифни планове с марка “bob”
    се ползват посредством номера с формат 988 XXXXXX.
    Извадката е от тук: http://www.bob.bg/si.php/18/bob-tariff.pdf

    5. Абонатите могат да получат информация за цени и/или ценови пакети, както
    и за предоставяните услуги при условията на bob тарифните планове на
    интернет страница www.bob.bg, чрез обаждане на номер 123, както и в
    специализираните bob магазини.
    А ако някой ми обясни при така дефинираните вече цени за какви други тарифни планове става дума ще съм му много задължен.

  13. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #11

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс

    При активиране на bob клиентът получава стартов пакет със 150 минути и 150 SMS към всички мрежи в страната за 14,90 лева.
    И това ако не е такса ,здраве му кажи. Досега беше такса с безплатни минути кьм N-на броѝ абонати...............

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Естествено, че не е месечна такса. Става въпрос за еднократно, първоначално закупуване на пакет и сим карта.
    Има го при всяка предплатена програма, как го определи като такса...


    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Няма да се смея на това твърдение само за да не изтриеш отново поста като спам.
    Вместо да се смееш, полезно за теб би било да се вгледаш в отсрещната гледна точка. Това, че масово медиите използват думата виртуален оператор, не означава, че нямаш сиво вещество на раменете и не можеш сам да определиш какво би следвало да се означава с подобно наименование.
    Моята гледна точка е, че за да е виртуален, то той не трябва да разполага с физическа мрежа за пренос на глас и данни, а да ползва такава, която е собственост на друга фирма.
    В случая, bob е търговска марка на Мобилтел, която ползва мрежата на Мобилтел. Според моите разбирания няма нищо виртуално. Пример за виртуалност дадох с АлоДа. Може да се добави опита на Петрол или например това, което Икеа направи във Великобритания.
    Ако все още ти е смешно и не можеш да приемеш това, което съм написал, нека да минем на по-сериозни източници, описващи какво е MVNO.
    Ето едно кратко представяне:
    MVNO (Mobile Virtual Network Operator) в превод "оператор на виртуална мобилна мрежа" (ОВММ), където:
    виртуална означава, че операторът не разполага със собствен радиочестотен ресурс или лиценз и ползва тези на мобилния мрежов оператор домакин; същото важи и за инфраструктурата/мрежата, която виртуалният оператор наема от оператора домакин
    • мобилна означава, че става въпрос за пазара на мобилни комуникации
    • оператор, защото ОВММ за потребителя е като независим оператор, а не като такъв, ползващ чужда мрежа.

    (Mobile Virtual Network Operator) A reseller of wireless services. MVNOs do not own licensed spectrum.................
    итн итн.

    Даже не твърдя, че това е единствената вярна трактовка и не я набивам на всеки, единствено смятам, че всеки има право да тълкува едно определение както сметне за добре и моето тълкувание е е достатъчно добре аргументирано за да не предизвиква смях в здравомислещи събеседници!
    Не на последно място, нямаш ли малко срам, че споменаваш постовете, които резонно ти бяха изтрити след като това, което е написано в първия пост и новината на SetCombG.com се оказа на 100% вярно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    От кога един оператор пуска нова тарифа с нов номерационен план???
    Само не разбрах защо реши, че номерационния план е нов???

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ......
    Само не разбрах защо реши, че номерационния план е нов???
    Не ме интересува какво мислят медиите. Дали ще го наречеш "виртуален оператор", "клонинг" или нещо друго - важен е смисъла, същността.
    Колкото до номерационния план - кой до сега е ползвал номера с формат 988 XXXXXX???
    //Добавено
    Това са единствено и само виртуални оператори.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Не ме интересува какво мислят медиите. Дали ще го наречеш "виртуален оператор", "клонинг" или нещо друго - важен е смисъла, същността.
    Колкото до номерационния план - кой до сега е ползвал номера с формат 988 XXXXXX???
    Приятелю... в предишния пост искаше да ми се смееш. Сега... вече нямало значение как ще го наречеш. Като няма значение за теб - подмини написаното от мен без да ме обиждаш. Друг е въпроса че, има значение как ще го наречеш! Това са термини, всеки от тях означава нещо конкретно и погрешната му употреба не води до нищо смислено.
    Кой досега е ползва номер с формат 0988 - ами аз например... от има няма 2 години.
    За справка, можеш да погледнеш контактите ми тук:
    http://setcombg.com/default.asp?site=dv
    Тъй като винаги се съмняваш ще добавя например и контактите на Лео Експрес.
    http://www.leoexpres.bg/contacts.php

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Не е баш по темата (, ама с малко въображение ... и пак е по темата)
    http://www.blitz.bg/news/article/120189

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll
    От kojcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 87
    Последно: 06-05-16, 22:43
  2. Отговори: 73
    Последно: 29-12-15, 22:52
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-01-12, 20:12
  4. Проточен бойлер-предимства и недостатъци?
    От Tinka79 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-07, 00:38
  5. 100 Hz - Предимства и недостатъци ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-06, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе