Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Тема за спам (философска)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    831
    #1

    Тема за спам (философска)

    Понеже в предишната тема достигнахме до философския въпрос за смисъла
    на решаването на логически задачи и главоблъсканици, тая е посвещавам
    на безмислените въпроси.
    Предварително обявявам, че верен отговор на тези въпроси няма, така че,
    всеки може да отстоява позицията си докрай.

    1. Стоманена тръба с вътрешен диаметър 5 см и дължина 2 м стърчи
    вертикално от масивен бетонов фундамент. На дъното и е пуснато
    оловно топче с диаметър 3 см. Предложете поне 5 начина за изваждането
    на топчето (печели най-оригиналното предложение)

    2. Имаме дървен молив с графитна сърцевина, обикновен, с шестостенно тяло,
    подострен, без гумичка. Намерете поне 10 принципно различни приложения.
    (Печели най-големия брой!)

    3. На хора, обичащи хазарта е предложена следната игра:
    Двама от тях независимо написват произволно цяло число на бележка.
    Ако числата съвпадат - печелят 1000 долара, ако са различни - губят залога.
    Кое е най-често срещаното число?
    (Предлагам всеки желаещ да изпрати на Bibi своето предположение на лично
    съобщение, а след седмица, на 25 август тя да обяви резултата. По този начин
    изваждам Bibi от играта и не може да ми разбие задачата! )

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #2

    Re:Тема за спам (философска)

    Цитат Първоначално публикувано от ql^2/8
    Понеже в предишната тема достигнахме до философския въпрос за смисъла
    на решаването на логически задачи и главоблъсканици, тая е посвещавам
    на безмислените въпроси.
    Хайде да не четем отговорите на другите като дявола евангилието. Да не говорим, че задачата за която говориш за мен е некоректна. Още не съм се сетил каква е точната обосновка. Но когато се сетя ще те информирам.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Re:Тема за спам (философска)

    По първата:
    Казано е, че тръбата стърчи, но не е казано, че е "вътре" в бетона. Така че, повдигаме леко тръбата и взимаме топчето.

    Ясене, не се нерви бре, задачата е коректна, а обяснението на рението е под въпрос (за топчетат говорим, нали ?!). И виж там, клавиатурата ти пак е започнала леко да се посчупва.

    ПП.
    Опаа. И моята

    ПП2.
    Ако все пак тръбата е бетонирана, то можем да сипем малко барут в нея. Понеже е малко и е насипен ще се разположи в кухините ПОД топчето. После нагряваме леко тръбата в най-долния възможен участък, барута с е възпламенява, бум. И топчето е извадено. В условието е казано "топчето да се извади".
    А ако все пак искаме да не го губим при изваждането, то върху тръбата слагаме нещо меко, например минерална вата - слагаме достатъчно много вата, цяла ролка, за да задържи топчето без да се пробие. Може и достатъчно много дъски, ама по-трудно ще го извадим от тях след това (в случай, че трябва да го вадим)

    ПП3.
    Взимаме друга тръба, с вътрешен диаметър 3 см и външен по-малко от 5 см с дължина поне 2 м.
    Взимаме чука и съвсем, ама съвсем леко почти символично я сплескваме от единия край. После я вкарваме в голямата тръба със сплеснатия край напред. Нахлузваме я със сила върху топчето. И я изваждаме заедно с топчето. Топчето не изпада по време на изваждането заради сплескването.

    ПП4.
    Тая втората тръба, вместо да я сплескваме, можем да я нагорещим в тоя край и тя временно ще се разшири там - временно, докато изстине. И преди да е изстинала я нахлузваме вурху топчето.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    831
    #4

    Re:Тема за спам (философска)

    Даа, дотук приемам два варианта.
    1. метална тръба с оловно топче = оръдие (само добавяме барут) - браво!
    2. опитваме се с друга тръба да "приклещим" топчето
    За начало е добре! Задачата иска поне 5 различни начина.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:Тема за спам (философска)

    Наливаме една кофа живак в тръбата и топчето изплува.
    След което предаваме Богу дух... angel

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    831
    #6

    Re:Тема за спам (философска)

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Наливаме една кофа живак в тръбата и топчето изплува.
    След което предаваме Богу дух... angel
    Приема се. Въпреки че живакът ще изяде част от оловото (амалгама май се казваше).
    Все пак по-добре живак, отколкото разтопено злато, щото оловото може да се изпари...

    Иначе отговорът звучи философски - с намесата на Бог и Дух.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Тема за спам (философска)

    Цитат Първоначално публикувано от ql^2/8
    Иначе отговорът звучи философски - с намесата на Бог и Дух.
    Философски звучи, но и някак неправилно...

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re:Тема за спам (философска)

    А може да стане и с гумичката от четката за зъби. Една пръчка 2+метра, надяваме гумичката и като с вендуза (вакуумче) залепяме топчето.
    А какво пречи с "капчица" лепилце на върха на пръчката - бодем и вадим...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #9

    Re:Тема за спам (философска)

    1.1. Да резнем тръбата на 3см височина с флекс, ножовка, за теглича може да я вържем.
    1.2. ПВЦ тръба с магнит отдолу (1-2см по-навътре в тръбата). Ако силата на магнита е недостатъчна, може да напълним с вода стоманената тръба при което оловното топче ще стане по-леко.
    1.3. Вакуумпомпа с маркуч с вътр. диаметър малко под 3см., засмуква топчето и го вадим.
    1.4. Тръба тънкостенна 2,1м със две (три) перца по 2см в долния край закривени леко към центъра на тръбата така че да има 3 см. между тях. Пускаме я в другата, перцата минават покрай топчето, удряме с чук и перцата се смачкват към центъра, тъй като предварително сме ги закривили в тази посока.
    1.5. Със вакуумчета за сапунерките не знам дали ще стане, при пълна с вода тръба.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    831
    #10

    Re:Тема за спам (философска)

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    А може да стане и с гумичката от четката за зъби. Една пръчка 2+метра, надяваме гумичката и като с вендуза (вакуумче) залепяме топчето.
    А какво пречи с "капчица" лепилце на върха на пръчката - бодем и вадим...
    Това го приемам за един вариант - най-добре е на вакуумчето малко лепилце да не стават грешки!


    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    1.1. Да резнем тръбата на 3см височина с флекс, ножовка, за теглича може да я вържем.
    1.2. ПВЦ тръба с магнит отдолу (1-2см по-навътре в тръбата). Ако силата на магнита е недостатъчна, може да напълним с вода стоманената тръба при което оловното топче ще стане по-леко.
    1.3. Вакуумпомпа с маркуч с вътр. диаметър малко под 3см., засмуква топчето и го вадим.
    1.4. Тръба тънкостенна 2,1м със две (три) перца по 2см в долния край закривени леко към центъра на тръбата така че да има 3 см. между тях. Пускаме я в другата, перцата минават покрай топчето, удряме с чук и перцата се смачкват към центъра, тъй като предварително сме ги закривили в тази посока.
    1.5. Със вакуумчета за сапунерките не знам дали ще стане, при пълна с вода тръба.
    1.1 Предполага се тръбата да остане цяла, както и топчето - не се приема!
    1.2 Не ми е известен магнит за олово - вярно ли има такъв?
    1.3. Вакуума вече го спретнахме, но хайде - вариант е.
    1.4 Пак разновидност на захапване на топчето - тоя път на принципа на телбода?
    1.5. Вакуумчетата вече станаха доста...

    Хубаво е да има принципно нови идеи! На мен най-ми допада оръдието засега. Което няма никакво значение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re:Тема за спам (философска)

    За да извадя топчето аз бих ползвал услугите да добре обучена катерица и по -точно такава от рода Eutamias Sibiricus Lineatus. Дължината и е около 15 сантиметра като 2/3 са опашка. Ако не можем да отидем до Сибир за да си я хванем сами, то тогава я купуваме от някой добър зоомагазин. Купуваме и и хубав дом, даваме и име и започваме да я обгрижваме с любов и внимание, като с игри и закачки я научаваме да хваща здраво 3 см. оловни топчета. Тъй като катерицата няма да може да излезе сама от тръбата и ушиваме специален колан с презрамки закачаме я с едно въженце и я пускаме в тръбата, на дъното тя стиска здраво топчето както сме я научили и после бавно я изтегляме. Обмислях и вариант със смок, но ми се струва, че няма да мога да го убедя да захапе оловно топче.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    831
    #12

    Re:Тема за спам (философска)

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    За да извадя топчето аз бих ползвал услугите да добре обучена катерица и по -точно такава от рода Eutamias Sibiricus Lineatus. Дължината и е около 15 сантиметра като 2/3 са опашка. Ако не можем да отидем до Сибир за да си я хванем сами, то тогава я купуваме от някой добър зоомагазин. Купуваме и и хубав дом, даваме и име и започваме да я обгрижваме с любов и внимание, като с игри и закачки я научаваме да хваща здраво 3 см. оловни топчета. Тъй като катерицата няма да може да излезе сама от тръбата и ушиваме специален колан с презрамки закачаме я с едно въженце и я пускаме в тръбата, на дъното тя стиска здраво топчето както сме я научили и после бавно я изтегляме. Обмислях и вариант със смок, но ми се струва, че няма да мога да го убедя да захапе оловно топче.
    Добре е да се разгледа популацията от бръмбари - обичат да търкалят топчета... или паяци?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #13

    Re:Тема за спам (философска)

    За топчето:
    - дълга и тънка пръчка с дъвка накрая, за да го залепи
    - дълга и тънка пръчка с пружинираща пластинка, огъната като скоба (или даже щипка за пране), за да защипе топчето при натиск

    За молива:
    - с молива може и да се пише, чертае и рисува
    - рисуваме от 1 до 6 точки на всяка страна и го използваме като зарче (това не съм го измислил аз)
    - с подострения графит ми се е случвало да си отпушвам дупки на печатни платки при разпояване на елементи (удобно е, защото графитът е термоустойчив и не се калайдисва)
    - може да си подпра с него вратата, за да не се затваря
    - шнола (или там както се казва) за коса
    - забоден в саксия става пръчка за опора на цвете
    - графитния прах от молива е чудесна смазка за брави и някои други механизми

  17. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #14

    Re:Тема за спам (философска)

    За топчето- днес, като запоявах кабели, ми хрумна : Пускаме медна жица до дъното и отгоре с поялника разтопяваме тинол.
    Топчето ще остане обхванато от тинола и запоено за медната жица. Като издърпаме горе - загряваме с духалката до 300 градуса и сме готови.

    С моливчето може и да се почешеш зад ухото...

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:Тема за спам (философска)

    -Чрез химична реакция, получаваме водоразтворима оловна сол /примерно - оловен ацетат/. И изпомпваме разтвореното топче.
    -С достатъчно корава подемна техника катурваме бетонния фундамент настрани.
    -С малко С4... хм, премахваме фундамента.
    -Фиксираме топчето в известно количество монтажна пяна /въпрос на въображение е методиката/ и пълним тръбата с вода.
    -Пълним тръбата с напалм, докато топчето се изпари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици, диагностика и симптоматика, спам тема..
    От Trayan Savov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-14, 22:46
  2. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе