Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 1 от 66 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 979

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #1

    Избор на прахосмукачка

    Здравейте, сигурно следващата семица ще си купувам прахосмукачка. Решил съм да дам максимум 100 лв. Все пак няма да се женя за нея - трябва ми за стандартното й предназначение, с други думи ПОЧИСТВАНЕ. Влязох в сайтовете на повечето големи магазини за техника и за тази цена - 100 лв., ми направиха впечатление няколко модела:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09005163
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09017715
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012010

    Има и някои други на Panasonic, но не мисля, че предлагат кой знае какво като качество. Най-много засега ми допада SAMSUNG SC-4040 (третия линк), но се чудя и за SAMSUNG SC-4035 (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012008). Виждам, че от описанията никъде не пише, колко и дали се предлагат допълнителни накрайници, защото са много важни за мен, а и за самия уред впоследствие.

    Моля, ако някой може да ме упъти, кой от изброените модели си заслужава да бъде купен от гледна точка на експлоатационни и технически характеристики, или може да ми препоръча от собствен опит други до 100 лв., ще му бъда много признателен.

    Благодаря предварително на всички!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Избор на прахосмукачка

    За да си избереш прахосмукачката трябва да отидеш на място. Ще гледаш дали има възможност за постоянна торбичка, не всички имат. С еднократни е по-добре, но идва по-скъпо после. Гледай и всмукателната мощност. Ако е 400W е напълно достатъчно. Добре е да е голяма, защото като се напълва торбата почва по-малко да засмуква. Много удобно е ако е с телескопична тръба, която трябва задължително да е метална(не, че на старата ми прахосмукачка пластмасовата тръба се е счупила, но едно време всичко беше по-качествено). Ще трябва да обърнеш сериозно внимание с какви накрайници идава прахосмукачката. То допълнително се предлагат накрайници в сервизите, ама познай на какви цени ще ги купуваш, затова всичко трябва да си е в комплекта. Съответно по-евтините модели имат по-малко накрайници, а по-скъпите повече. Не е лошо и да обърнеш внимание на шума. На тихите модели са си написано децибелите, а на шумните не са написани, защото не са за писане.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-06-13 в 17:54.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #3

    Re: Избор на прахосмукачка

    Мерси много... Наистина си прав за това, че всичко се решава на място... Все пак, имам опит и с Техномаркет, и с Технолопис. За Техномаркет, с които последно си имах работа, нямам думи за ниво на обслужване, отношение към клиента, а да не говорим за основното - отношение към техниката (все едно, че боравят с картофи и боклуци от пролетното почистване).

    Та затова, ме интересува по-конкретно кой от по-горните модели бихте ми препоръчали. Защото на място, продавач-консултантите са толкова неуки и подвластни на текучеството, че повечето от тях, даже не знаят къде се намират в момента и кои марки продават, камо ли да те посъветват нещо. Тях даже не ги е грижа, дали ще продадат нещо... Да не говорим, че средната им възраст е 18-22 г....Дотук достигнах като изводи от отношенията ми с тях по повод електроника...

    Samsung, Panasonic, Daewoo, etc. на цена до 100 лв., какъв модел бихте ми препоръчали???

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Избор на прахосмукачка

    мойто лично мнение е че под 1400 вата е безмислено да се купува прахусмукачка, предполагам това се има предвид в постта по-горе.
    препорачително е да е 1800.
    преди два дена обикалях магазините точно за прахусмукачка, и бях много разочарован от избора, почти всичко под 300 лева е изработено от нискокачествени пластмаси, бутоните тракат и на пипане и изглед прахусмукачките са адски зле. Да знам, че няма да я гледам, а ще чистя, но качествените неща си личат като ги погледнеш и пипнеш.
    В момента е на мода някакъв хепа филтър, който задържал 99999% от мръсотията да не излиза от прахусмукачаката и т.н. наблюдението е, че качва цената с 50-90лв зависимост от производителя.
    Другата гъзарийка е прахусмукачките с контейнер вместо торбичка. Т.е. реално не сменяш торбички, като се напълнят а изтръскваш каничката със събралата се прах. В дългосрочен план, може да се окаже добра инвестиция.
    аз бях решил да не давам повече от 120 лева, ама като видях избора реших, че е по-добре да вложа двойно в нещо що годе качествено....

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #5

    Re: Избор на прахосмукачка

    И все пак, кой от горепосочените модели бихте ме посъветвали да купя? Засега съм се ориентирал към: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012010. Някой може ли да ми каже нещо за модела/качеството/експлоатационните характеристики??? Какво мислите за Deawoo-то???

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #6

    Re: Избор на прахосмукачка

    Личното ми впечатление от марката "SAMSUNG" е добро,явно се опитват да пробият във всички направления,дават дълги гаранции на стоките си - така,че - купувай.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Избор на прахосмукачка

    Ами прахосмукачка се купува от жена само - иначе няма да е това, което трябва....
    Ще има странен шум, или няма да смуче достатъчно.....За цвета няма да говорим....

    Когато е купена от жена - няма проблеми..........

    //Ако мъж не харесва прахосмукачка - да си смени жената............

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Избор на прахосмукачка

    Не съм съгласне. Прахосмукачата вкъщи аз я коупих. Не бих позволил на жена да купи някакъв домашен електроуред.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #9

    Re: Избор на прахосмукачка

    Погледни този линк
    http://www.karcher-bg.com/T%20MAIN%20PAGE.htm

    Който е ползвал този тип прахосмукачки знае за какво иде реч.
    Качеството и предимставата им пред тези в ТЕХНО магазините са несъмнени, но като размер и цена може да не ти допаднат.
    Шума е доста нисък, а вакуума, който създават е повече от достатъчен.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Избор на прахосмукачка

    Това професионални прахосмукачкаи, които направо могат да те изсмучат с големия вакуум който създават. Иначе какава е цената на Т171.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #11

    Re: Избор на прахосмукачка

    Погледни за Зелмер. Правени са в Полша и изглеждат доста добре. Имат най- различни модели.
    Жена и техника са противопоказни.... Да извинява нежната част от човечестото, ама и чугунена прахосмукачка да взема, ще и видят сметката.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #12

    Re: Избор на прахосмукачка

    Мерси на всички. Ще взема предвид съветите... За Karcher и Zelmer знам, че са добри, но и цените им са "прекрасни". Засега съм се ориентирал към Samsung за 100 лв., защото не искам да давам по 150-300 за прахосмукачка. Все пак, ще я използвам няколко пъти в седмицата. Не, че старата е толкова зле, но вече е доста шумна, а и амортизирана. Имаше едно Daewoo в моделите по-горе. Какво ще кажете, ако трябва да сравнявате него и Samsung-а, кой бихте избрали?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Re: Избор на прахосмукачка

    Наскоро избирах прахосмукачка за майка ми и като се поразходих и Техномаркета, аз също се спрях на Самсунг, но не ми е подръка точно модела. Помня, че цената беше около 120лв. Работи тихо и смучи здраво. Хареса ми грубия филтър,който лесно се почиства. Според мен правилно си се ориентирал за марка.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #14

    Re: Избор на прахосмукачка

    Аз пък казвам, че на тези пари всичко е един и същи дол дренки - избираш и плащаш за 3 неща:

    -Дизаин
    -Марка
    -Мощност

    Правило първо - колкото по-марково, толкова написаната мощност повече отговаря на действителната ... от тук нататък, каквото и да си приказваме е безмислено ...

  18. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #15

    Re: Избор на прахосмукачка

    аз ходих миналата седмица да избирам прахосмук за едни приятели... имаше доста интересни модели, но за мен всичко е малко или много гъзавия ... е водния филтър сигурно е супер, но цени от по 300+лв за едно нещо дето после само се чудиш де да го скриеш...
    Относно жените.. аз мисля да отида и да снимам жена ми с една прахосмукачка за 600-700лв и после да и купя една от 60-80 без торба.. че по лесно се чисти и мие казват ...
    Това за онзи хепа филтър си е много яко.. ама прави по едра прахосмука..и по скъпа...или грубо -200-250 лв за свясна прахосмукачка - компактна и лесна за подръжка..между тез 2 цени (60/80 - 200/250) не си заслужава.. ако ще е гарга да е рошава.. ако ли не да е евтина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 66 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 11:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 20:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 22:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе