Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 117

Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #16

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз имам от по-стария модел-без перка.Слагаш 1 таблетка на поставката,затваряш капака,поставяш го някъде близо до стена и след няколко дена/в зависимост от влагата в стаята/,водата почва да се събира в резервоара.
    За перката-нямам идея.Най-вече какво я задвижва.Иначе и там има таблетка.

  2.  
     
  3. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #17

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,помогнете ми с избора на влагоабсорбатор .Зимата идва ,а с това и влагата.
    Склонен съм да похарча около 300лв.
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от IFF Виж публикацията
    Здравейте,помогнете ми с избора на влагоабсорбатор .Зимата идва ,а с това и влагата.
    Склонен съм да похарча около 300лв.
    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Заповядай - ОБЕЗВЛАЖНИТЕЛ TWE DYD-E12A

  5. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #19

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря,а има ли нещо по специално да се гледа когато се избира даден модел.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от IFF Виж публикацията
    Благодаря,а има ли нещо по специално да се гледа когато се избира даден модел.
    Консумация (кWh), капацитет (литри за 24ч.), шум(db), цена(лв.)

  7. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #21

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря отново.
    Поздрави

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #22

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз съм с този http://vlagouloviteli.com/aquaria-10 ,много тих!Отиди в някое техно да ти пуснат Мидея или тези TWA - като трактори са .Моя го купих от Ebay за 300 лева с доставката от Италия.

  10. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #23

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Точно това мисля и да направя.
    Благодаря.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #24

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Гледам темата се е пораздвижила, та да взема да опиша едногодишния си опит с Olimpia AquaDry 16.

    Първо какъв ми беше проблема: след изолация и смяна на дограмата се появи мухъл.Опитах с церезидчетата - никакъв ефект. Съответно реших да си взема влагоуловител.

    Защо точно този?
    1) дават му консумация към 185 вата, на фона на останалите предложения миналата година за същите литри на ден си беше горе долу два пъти по-икономичен
    2) събира 16 литра на ден, като резервоара е 3.5 литра
    3) тих е - на фона на останалите предлагани - 39 децибела
    4) има си възможност за работа нон стоп с маркуч
    5) има си дисплейче
    6) на колелца е

    Използвам го в апартамент 125 квадрата като го местя между стаите. Влажността ми по стаите е около 70-75% ако не работи. Общо взето през нощта работи в хола (45 м2), а през деня ту в едната (16 м2) ту в другата (13м2) спалня. Настроен е на 55% влажност, но не може да ги достигне. Най-много до към 56% е стигал (ако го затворя в една спалня, обокновено на отворени врати работи), а нормално поддържа 60-62% при 21-22 градуса температура (това си е по негови показания). На ден пълни резервоара, който е 3.5 литра. Айде да не са догоре 3.5 литра, ама 3 си ги пълни. Ако влажността падне под 60% и почва едвам едвам да пълни по половин до един литър на ден.
    Всичко това е при нон стоп работа - гася го само като го местя от стая в стая. Иначе той сам не стига зададената влажност за да изключи, което в началото ме притесняваше, но после намерих обяснението.

    След доста ровене и образоване по нета намерих следното: AQUADRY 16 PERFORMANCE CURVES.pdf‎

    Значи:
    1) това дето го дават по спецификация е всъщност колко събира при 32 градуса и 80% влажност. Това някъде по морето през лятото може и да има значение, ама както масово ги ползваме през зимата ... С други думи моя си събира напълно нормално по 3 литра и нещо.
    2) Ако паднето под 60% няма смисъл да го включвате - нищо няма да събере. Който иска по-ниска влажност да си вземе нещо по-мощно. Ето примерно 28-цата(AQUADRY 28 PERFORMANCE CURVES_rev01.pdf‎) и на 50% влага събира, ама е 425 вата и повече шуми - 42 децибела. Така че всеки да си прави сметката - дали да взема мощен и да кара на он/офф или по-малко мощен и да кара нонстоп.
    3) тих-тих, колко да е тих. Не става да спите като работи в стаята.
    4) един приятел се беше наводнил миналата зима, та го пуснахме при него нон стоп с маркуч - работи си.
    5) Дисплейчето - абе става да се информирате до къде е стигнал.
    6) колелцата - не съм ги ползвал

    Така че гледайте консумацията, ако намерите инфо гледайте горе долу къде му е предела с влажността (примерно моя няма смисъл цял ден да се мъчи на 50% и да себере половин литър като изхарчи 5кВата, докато 28-цата и на 50% събира), гледайте шума. Лошото в случая е, че по-голям капацитет значи повече консумация и повече шум. Обратното не знам дали е вярно

    В заключение да кажа, че съм си доволен от добичето. Мухъл миналата зима нямаше. Сметката за тока нарасна, ама то не може без нищо

    Дано съм от полза на някой.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #25

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    tweeg, а от къде го купи? От тука или го поръча от чужбина? Кажи как става ( Че и ние искаме
    ----
    Защото търся в google, намерих само на този сайт http://vlagouloviteli.com/ но има само страница, а модела го няма. По телефона обясниха, че е спрян от производсво (16)...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #26
    Какъв модел е по-подходящ за комбинирано ползване в стая и в баня - за сушене на дрехи.Такъв с Пелтие или с някаква турбина гледам има?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #27

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobyn Виж публикацията
    Какъв модел е по-подходящ за комбинирано ползване в стая и в баня - за сушене на дрехи.Такъв с Пелтие или с някаква турбина гледам има?
    Пелтие не беше ли предимно за работа при много ниски температури или нещо бъркам? То от там и разхода на тока сигурно се вдига? С турбина какво значи? Покажи примери, моля, че и при мен това е една от основните задачи. Но за баня при мен размера също е от значение... Че нашата е съвсем малка (

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #28

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobyn Виж публикацията
    Какъв модел е по-подходящ за комбинирано ползване в стая и в баня - за сушене на дрехи.Такъв с Пелтие или с някаква турбина гледам има?
    .....?!?.. С компресор!
    С Пелтие нищо не можеш да изсушиш.
    За сушене на дрехи (предполагам пране) зимата използвам пространството под единия климатик или така наречената сушилня .Моята е кондензационна - Candy,но не я препоръчвам.Другите с отвеждане на въздуха навън са много по-добри.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 27-10-14 в 21:19.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #29

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lampasss Виж публикацията
    tweeg, а от къде го купи? От тука или го поръча от чужбина? Кажи как става ( Че и ние искаме
    ----
    Защото търся в google, намерих само на този сайт Влагоуловители - специализиран магазин. - Влагоабсорбатори и изсушители но има само страница, а модела го няма. По телефона обясниха, че е спрян от производсво (16)...

    От сайта дето си дал го взех.
    Вземай Aquaria-та (мисля 18 или 20 имаха и е 50 лева отгоре на моята 16-ка. Взех я навремето за 550лева мисля). Доста по-добри характеристики има от AquaDry-а. Примерно може и 50% влажност да постигнеш. Както казах моя там "издиша".
    http://www.carad.gr/images/eshop/cat...E%20CURVES.pdf

  18. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #30

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Много полезна тема.Аз заложих на TWE до някъде от зор понеже бяха се изчерпали на всякъде и от наличните този ми хареса най много YL-2110AP.Влагата изчезна не е много шумен.Само ми е чудно при зададена влажност 60% не спира докато влажноста не стане 35% ,другия вариант е Hama метеостанцията да не мери вярно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 469
    Последно: 06-03-24, 21:09
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 19:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 22:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе