Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 275
Like Tree32Одобрявам

Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #61

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Има дневен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #62

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А можеш ли да я програмираш да ти носи бира,Крис?

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #63

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    не ме амбицирай

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #64

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ако искаш да минем на лични и да направим облог,че ако я програмираш-бирата,която ти носи ще е от мен,ако не стане,ти ми донасяш бира.При всеки случай си на далавера:1.Ще имаш робот,носещ ти безплатна бира;2.Ще купиш бира,ама мезето ще е от мен.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #65

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Привет на всички!

    Аз съм от онези потребители, които първо четат и след това питат. Опитах се да намеря информация за онова което ме интересува в мненията на другите, но не го открих въпреки ,че изчетох стотиците страници изписани по въпроса в мрежата. Затова ми се налага да се обърна към ползващите прахосмукачка-робот да споделят тяхното мнение и впечатления.

    И така харесала съм робота Agama Aibot. Чудя се измежду двата модела ( 330А и 530А). За по-евтиния е ясно - привлича ме по-ниската цена. При по-скъпия ми харесва идеята, че може да му се зададе да се включва сам в определен час всеки ден. Точно тук е и въпроса ми към онези, които го имат - това наистина ли е така т.е. ако му задам да се пуска в 16 ч. то дали всеки ден по това време ще тръгва, ако не променям нищо или тази функция е само за еднократно задаване или трябва да се настройва всеки ден?

    Следващото нещо за питане е базата - разбрах, че има някакво изискване да е на открито място с поне по един метър от всяка страна. Да но у дома такова място няма освен ако не я сложа в центъра на някоя стая, но това хич не ми допада. Искам да я позиционирам някъде, където да си стои и просто да тръгва когато трябва. Та конкретно въпроса е доколко е възможно мястото на базата да е помежду разни предмети( шкафове и др.) до някоя стена без това да пречи на функционирането и.

    Следващото нещо което до сега не съм си изяснила е безпроблемността при почистването на няколко стаи. При нас помещенията са три, като са обединени в едно цяло - вратите не се затварят. Идеята ми е пускайки робота той да обиколи навсякъде и да помете, но не знам дали минавайки от стая в стая няма "да се изгуби" и да не може да си намери мястото от където е тръгнал или примерно да пропусне да изчисти някоя стая, защото е влязъл в съседната и излизайки от нея се връща в първата а не проверява дали има и още места за минаване.

    И последно - доколко добре метат четките. Настилката при мен е паркет и теракот. Домашни животни няма, но има две вече поотраснали деца, които въпреки добрите си навици, когато не са под надзор обикалят къщата с обувки или с храна или просто правят фин боклук по начин който само едно дете може неподражаемо да се справи, а родителя след това само да се дразни на гледката. Та въпроса ми е - една такава робот-прахосмукачка, обикаляйки всеки ден из дома дали ще ми помогне да не виждам дребните следи на така скъпите ми семейни

    Благодаря предварително на всички отзовали се и споделили своя опит и мнение!

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #66

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    :rolleyes:

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #67

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Да, всеки ден ще тръгва автоматично в зададения час, не е необходимо всеки ден да се настройва.
    Базата трябва да е опряна в стена и около нея метър не, но си трябва пространство за да може робота да се завърти. Брой го 60-ина см отляво и 60-ина отдясно да има.
    Би следвало да може да се върне при базата си като му свърши батерията. И аз го пускам в няколко стаи - оправя се.
    Да пропусне да изчисти.. възможно е. И какво от това? Следващия ден ще пропусне друга и ще изчисти пропуснатата!

    Доколко добре метат четките... пълни си контейнерчето. Това не е прахосмукачка за да очакваш да лъска. А допълнение към прахосмукачката, което да поддържа чистота през седмицата.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #68

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Сдобих се с уредчето преди около седмица. С две думи - доволна съм защото ми помага и върши работа.

    Е разбира се имаше и някои изненадващи за мен ситуации, с които обаче се справих. Първо установих, че за заклещва под един шкаф, защото са еднакви по височина - повдигнах го с пулове от табла и сега робота спокойно си минава отдолу. После на няколко пъти се заклещи под вратичките на един бюфет - него модифицирах чрез залепване на декоративна лайсна отдолу. И накрая трябваше да повдигнем стойката на телевизора от земята, защото е полегата и Роби тръгва да я катери и зависва.

    За самия него - махнах моп-приставката (видя ми се излишна за сега) и го позиционирах в едно кьоше. Тръгва си регулярно в зададения час и обикаля навсякъде докато му свърши батерията, след което си изключва четките и засмукването и с много интересно припълзяващо движение се добира до най-близката стена и по посока на часовниковата стрелка започва да я следва докато стигне до базата. Намери ли я се завърта на място и се прилепва към нея за зареждане.
    Контейнерчето е достатъчно голямо като обем. Може да се чисти на няколко пъти, но аз го почиствам след всяко пускане, защото събира доста прах (и аз се чудя от къде го намира), който задръства филтъра. Сега експериментирам дали е по-ефективно да го пускам стая по стая или накуп, защото жилището ни е с доста разчупено разположение и на моменти ми се струва, че това го шашка. А едно от най-забавните за децата неща беше как един следобед, когато слънцето беше напекло пода и Роби обикаляше покрай светлите петна, "мислейки си", че това е края на пода
    За настилките - в къщи е основно гранитогрес и паркет, но има и един малък килим. Без проблем минава на всякъде, като децата се смеят, че в антрето даже подреждал обувките. Иначе килимчето го почиства, но ако буклучетата много за се набили помежду власинките му няма как да ги извади (то и голямата прахосмукачка им се озорва на тия неща). За четките - чистя ги всеки ден, защото сме две дами с доста дълги коси и винаги има по няколко косъма, които да се намотаят там, но лесно се махат. Иначе първия път като го пуснах, понеже не беше минавано с прахосмукачката 2-3 дни и направо се омота, даде грешка и се изключи, но вече проблем няма.

    Ами това е. Нарочно описах първите ми впечатления по-подробно, защото няма много информация в нета, а този тип уредчета все повече ще предизвикват интерес.


  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #69

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    loveforever
    Честито
    А едно от най-забавните за децата неща беше как един следобед, когато слънцето беше напекло пода и Роби обикаляше покрай светлите петна, "мислейки си", че това е края на пода
    Това е интересно...вероятно има някакви датчици за топлина - за да обикаля печките.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #70

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Има обикновен инфрачервен сензор, анли трябва да избягва твърди препятствия все пак...

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #71

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Айде, честито и на мен, днес пристигна(530), заредих го и сега бръмчи в хола. Сега ще има повече време за лентяйстване

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    3
    #72

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, да добавя още една марка - Sencor - http://www.sencor.eu/kitchen/househo...acuum-cleaners.
    Имам модел SVC 8000 S - Tango. Удобен и полезен при няколко условия - никакви килими, прагове или стълби (моделът е с вграден сензор за защита от падане по стълби). Има функция моп (никога не съм я ползвала). Почиства завидно добре дълги косми. Има 3 режима на почистване - 20, 40 или 60 минути, както и 4 вида траектории + една комбинирана. Икономичен модел за около 100 евро

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #73

    Отговор: Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Sencor - откъде може да се купи тази марка ... че гледам има и нови модели ..

  17. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #74

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Преди 5 години си взех роботче от ТСМ, но както може да се очаква е един момент батерията сдаде багажа. Може ли някой да ми помогне да намеря заместител. Батерията е 14.4V Ni-MH, съствен от 12 батерийки опакавани в найлон. предполагам запоени към накрайника. Прозводител е hefeijianjiu S&T Co. Ако някой има информция къде в София може да се намери такава батерия ще съм мнго благодарен.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #75

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-06-14, 19:54
  4. Робот прахосмукачка Agama 530A
    От brian198686 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-13, 21:19
  5. Кухненски робот, блендер и миксер / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 17:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе