Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 72
Like Tree6Одобрявам

Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Сокоизстисквачка Philips HR1861

    В този подфорум има теми за щяло и нещяло, но не видях интересна информация за сокоизстисквачки.
    А това е поредното кухненско нещо, което попадна в полезрението ми.

    Преди два дни, две любезни каки облъчиха мен и детето ми на изхода на Пикадили с някакво чудо на техниката, продаващо се под името Kuvings - сокоизстисквачка за скромната сума от 770лв...
    Направиха ни няколко различни сока, наистина станаха страхотни.
    Джаджата работи на принципа на студеното пресоване и няма много общо с по-разпространените сокоизстисквачки, които са центрофугиращи на високи обороти. Ограмотих се и наистина - това е високия клас сокоизстисквачки, от които се получава много по-качествен сок.
    Конкретния Kuvings е разпространен в Америка, но в Европа не се предлага почти никъде. Единствено го намерих в немския Amazon, а цената на която се предлага е подобна на тази у нас...
    Ето за какво иде реч:
    http://www.amazon.com/Kuvings-Silent.../dp/B004ZLCBES

    Огледах за други, по-популярни в Европа сокоизтисквачки със студено пресоване. Добри отзиви и разумна цена има при този Samson например:
    http://www.amazon.co.uk/Samson-Juice...3010041&sr=8-1

    При всички положения, при подобни нискооборотни сокоизтисквачки със студено пресоване цените са в пъти по-високи от познатите високооборотни, центрофугиращи сокоизтисквачки.
    След като обмислих ситуацията, прецених, че не знам достатъчно за студенопресоващите и не съм готов да отделя 450+ лв за уред, който най-малкото няма сервиз в БГ, който да го поддържа.

    Реших, че трябва първоначално да изпробвам хубава центрофугираща сокоизтисквачка. При тях, като че ли Philips е заел добри позиции и предлага хубави продукти на разумни цени. От това, което се предлага у нас се спрях на модела Philips HR1861.
    Предлага се за около 260лв по нашите магазини, аз лично го поръчах вчера от Amazon UK за 72лири + 9 лири доставка.

    http://www.amazon.co.uk/Philips-HR18...3010307&sr=8-1


    Надявам се, че до няколко дни ще пристигне - обещавам да дам подробна информация как се справя с различните плодове и зеленчуци.
    Разбира се - ценно ще бъде и друг да се включи с лични впечатления.

    [smg id=311][smg id=312][smg id=313]

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Ето и един клип, от който може да се добие индиректна представа за Фипипса.

    https://www.youtube.com/watch?v=gyRw_tHLZus#

    Изглежда добре, остава личните впечатления да съвпаднат с видяното...

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Онзи ден плю по Philips, а сега си поръчал тяхна сокоизстисквачка?! Тук вече ме изненада, не го очаквах, наистина.
    Ще следя с интерес темата. И аз ги позаглеждам, но към момента не мога да си позволя такова нещо.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Конкретно за сокоизтисквачките на високи обороти... Обичам, не обичам бренда - просто не виждам в БГ друго, което да е прилично като качество и отзиви.
    По света, като дойде дума за центрофугиращи изтисквачки се говори за Brielle и Philips. У нас се обсъждат и Мулинекс, Кенууд. Ок... ама не видях в световен мащаб да ги слагат в една категория с горните две марки.
    Първата марка не видях да се внася у нас, съответно няма и сервиз. Което я изключва като разумен избор. Остава... Филипса.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Онзи ден плю по Philips, а сега си поръчал тяхна сокоизстисквачка?! Тук вече ме изненада, не го очаквах, наистина.
    Ще следя с интерес темата. И аз ги позаглеждам, но към момента не мога да си позволя такова нещо.
    И аз винаги съм плюл по Филипс за аудио-видео електрониката им.Но в домакинския сектор са добре.Дребна бяла техника -са с най добра гаранция от всички на нашия пазар.Директно заменят голяма част от уредите си ,без да се налага да завързваш социални контакти в сервиза.За това ги предпочитам.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Сокоизтисквачката е тук от една седмица вече, но от правене на сокове не ми остава време да пиша
    Впечатления - изглежда добре на външен вид, мие се относително лесно - както в миялна машина, така и ръчно. Има чудесен, огромен отвор и поема големи плодове без рязане. Стиска бързо.
    За соковете - за съжаление, освен нея съм ползвал само евтина сокоизтисквачка на НЕО, така че нямам добра база за сравнение. Нео-то въобще няма да го споменавам повече - може да прави само доста гадно на вкус пюре.
    Филипса:
    Чудесен е за ябълки. Сока става много вкусен, сухото вещество е доста сухо - тоест стиска добре. Ползвам изключително зелени ябълки по 80ст от Промаркет. От кило ябълки стиска над 700гр сок, вкусът е чудесен. При престой сокът се утаява, което е неприятно и трябва да го разджуркаш за да добие равномерна консистенция. Много полезна ми е каната от комплекта, която има една елементарна допълнителна пластмаса, която задържа пяната да не се изсипва в чашата и се получава относително бистър сок.
    Сокоизтисквачката вади сок от всичко, което съм пробвал - червено цвекло, моркови, зеле, чушки, магданоз, джинджифил, пащърнак, ананас с кората, круши, портокали, мандарини, лимони.
    Специално за цитрусите - не е лош сокът, но от цитрус преса мисля, че става по-добър. Предимството тук е скоростта - за 2 минути ще изстискате 2 кг портокали. Естествено, трябва да се обелят - иначе горчи много, докато лимоните са вкусни направо с кората.

    Доволен съм - редовно рендосваме ябълки, моркови и портокали.
    Най-неприятното е, че направените с нея сокове се утаяват след като преседят и се налага да се друсат в последствие. Докато при скъпите машини със студено пресоване мисля, че този проблем не съществува.
    Конкретно от високооборотна сокоизтисквачка не виждам какво повече може да се желае.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Потекоха ми лигите...
    Да си я ползвате със здраве!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #8

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ...
    Конкретно от високооборотна сокоизтисквачка не виждам какво повече може да се желае.
    Освен цената... Вкъщи ползваме този Браун и с ръка на сърцето мога да кажа, че е едно от най-добрите маркови бюджетни предложения в момента - http://technomarket.bg/products/09002840/braun-mp-80

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Цената е височка да. 176лв ми излезе окончателно с доставката до нас. Но... където ще дам 105лв за Брауна, ще се напъна с още 70лв за Филипса. При Брауна ме притеснява размера - на снимката ми изглежда по-обемист, а при мен мястото е кът.
    Но пак да кажа - истината май е в машините със студено пресоване, от които сока не се утаява. Там само че, освен цената ме притеснява и бързодействието - искам много сок за малко време, а производителността на нискооборотните машини май не е на нивото на тези, които обсъждаме.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #10

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Здравейте! Искам да питам - каква сокоизстисквачка да си купя? Тази вечер обикалях в технополис и гледах, гледах и гледах и не знам.А в диапазона до 200лв има много. А най-мразя продавачите да ми казват- Ето тази е добра.Откъде да знам дали не са се нагългочили с цял тир точно от тази и само нея да пробутват. Между другото беше Тефал. Реших малко да разпитам. За всеки уред,който си купувам съм ползвала този форум и досега съм доволна от избора си.Благодаря предварително

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re:Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Ако прежалиш двойно повече пари - това:
    http://www.amazon.co.uk/Matstone-6-1...5630495&sr=8-1

    Ако се ограничиш до 200лв - обсъжданата в темата:
    http://www.amazon.co.uk/Philips-HR18...5630495&sr=8-3

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Как да избера сокоизтисквачка?

    Здравословното хранене отдавна не е мода, а начин на живот и необходимост. То започва с приемането на храни и напитки, които запазват максимално ценните вещества на продуктите.
    Когато избирате сокоизтисквачка, първо си задайте въпроса за какви продукти искате да я ползвате. Дали обичате само фреш от цитрусови плодове или искате да правите пресни сокове от голяма гама плодове, зеленчуци и билки. Много важно е колко плодове искате да изцеждате – от това зависи с какъв капацитет трябва да е сокоизтисквачката. Лесно ли се чисти е третият въпрос, който трябва да проучите преди покупка.

    Как да приготвя фреш без да губя много време?
    Ако искате да започнете деня с чаша сок от пресни плодове, но разполагате с малко време, най-добре се ориентирайте към цитрусова преса. Тя работи само с портокали, мандарини, лимони и грейпрфут, нарязани наполовина. С цитрусова преса ще получите за секунди свежа, здравословна напитка, без да губите време за обелване на продуктите и за измиване на машината от досадните отпадъци.
    Добре е пресата да има приставка, която притиска плода върху конуса за изстискване. Така по-удобно и безопасно ще направите сок. За пълно използване на плодовете е добре конусът да има режим "реверс" - въртене в различни посоки. Това е много полезна функция, тъй като цитрусовите плодове имат различен диаметър.

    Как да приготвя коктейли от различни пресни плодове и зеленчуци?
    За да приготвяте фреш от различни по консистенция плодове и зеленчуци, трябва да се насочите към универсална сокоизтисквачка с центрофуга. Тези уреди имат повече функции от пресата и обикновено са по-обемни. Сокът се получава чрез центрофугиране и отделяне на пулпата в сепаратор.
    Сепараторът може да бъде два вида – цилиндричен и конусовиден. Цилиндричият сепаратор успява да усвои поне 90% от сока на продукта, но не отвежда автоматично отпадъците в специално отделение. Тези модели са предназначени или за по-малко количество пресен сок или изискват по-често почистване на машината преди следващата порция фреш. Ако сепараторът е с форма на конус, остатъците автоматично попадат в специален контейнер. В този случай обаче не се усвоява толкова сок, колкото при цилиндричния сепаратор.
    Важен показател е мощността. Тя може да варира от 250 до 1000 Вт. Колкото по-висока е скоростта на работа на уреда, толкова повече пулпа попада в готовия сок. Така може да контролирате гъстотата на напитката. Широко застъпено е мнението, че при по-висока скорост, продуктите се нагряват повече и още преди сокът да е в чашата, вече са унищожени някои от полезните му вещества – ензими, антиоксиданти, витамини.
    Не толкова решаващ е изборът на уред с контейнер за готовия сок или сокоизтисквачка, която излива напитката в чаша. Това зависи най-вече от големината на машината, която можете да вместите в кухнята.

    http://www.azola.bg/spage.php?spg=34

    Изстискването на пресните плодове и зеленчуци може да донесе далеч повече ползи за здравето от соковете, които се предлагат в магазините.

    • Първо, когато правим сок у дома, можем да контролираме какво слагаме в него – можем да сложим колкото искаме от каквото искаме. И особено важно - може да ограничим, а най-добре напълно да избегнем, подсладителите.

    • Второ, така ще следваме съветите на експертите по храненето, които ни препоръчват да избягваме храни, чиито съставки, описани на опаковката, звучат повече като домашна лаборатория, отколкото като хранителен продукт.

    Плодовите сокове
    Когато избираме плодове, за да приготвим у дома на прясно изцеден сок, един от най-добрите избори са ягодите. Независимо че са сладки, в тях има малко захар и те са сред най-нискокалоричните плодове. Една чаша сок от ягоди съдържа едва 90 калории. Друг полезен вариант са къпините – чаша изцеден сок от тях има 95 калории. За сравнение: в 1 чаша прясно изцеден сок от портокал има 112 калории, а в сока от папая – 141.

    Зеленчуковите сокове
    Зеленчуците по правило съдържат по-малко захар и калории от плодовете. Чаша сок от зелени листни зеленчуци например съдържа едва 68 калории, а чаша сок от краставица – само 12. Доматите са друг добър вариант – 1 чаша прясно изцеден доматен сок съдържа 48 калории. Ако сокът от тези зеленчуци ни е твърде горчив, можем да си приготвяме сок от зеленчуците, съдържащи повече захар, например морковите. Само трябва да помним, че те съдържат и повече калории – 96 на чаша.

    Пресните сокове: повече ползи, по-малко калории | zdrava.bg


    Производители на сокоистисквачки

    Ariete
    Bosch Robert Bosch Hausger
    Braun
    DeLonghi De'Longhi България - Better Everyday -
    Gorenje Gorenje
    Kenwood
    Moulinex
    Philips Home - Royal Philips
    Singer
    Tefal Начало - Channels - Tefal България -
    Zelmer Zelmer Sp. z o.o. / Main page
    Този пост е редактиран от avenger; 03-06-13 в 16:35.

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #13

    Отговор: Сокоизстисквачка Philips HR1861

    kod Как е сокоизстисквачката?? Сподели малко повече наблюдения. След дълга употреба появяват ли се допълнители вибрации почва ли да недоизсцежда по-добре??

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Отговор: Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Крис,казвай как е Филипса в действие-утре трябва да взимам и аз някаква сокоизстисквачка.В нета попаднах на този клип, и руснаците не могат да пребутат два моркова на него/видно е че са стискали и друго преди това/,но все пак...



    И давайте впечатления от други марки и модели около тази цена.Мислех че ще мина до 100лв.,но май няма да стане номера с читава машинка,та до 250лв. предложения-примерно MOULINEX JU585G3E 229лв.
    Този пост е редактиран от diksanal; 16-02-13 в 02:48.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Отговор: Сокоизстисквачка Philips HR1861

    О... ами ползваме я вече дълго време. Нямам оплаквания, стиска си машинката както трябва. Този клип е антиреклама - какви са тези парчаци, които излизат, няма такова нещо... Кой знае какво са й правили на машинката преди това.
    Огледай все пак какви са станали цените на нискооборотните изтисквачки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  2. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе