Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Избор на парочистачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1

    Избор на парочистачка

    Тъй като очаквам дете реших, че е добре да инвестирам към 300лв за парочистачка. Идеята е да се почистват предимно подовите повърхности (ламинат и плочки). Ходих до технополис и разбрах, че има два варианта - тип steammop (примерно http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-STEAMMOP-M318) и нормална парочистачка (примерно http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-CANISTER-M319). Тези от втория вид сигурно са с доста по-голямо налягане, но не знам дали са подходящи за ламинат (ac4/32) и какво става ако има нарушена повърхност (ударено от нещо).

    Вторият въпрос е марката (karcher vs dirt devil vs gorenje) - кархер се водят здрави машинки, но там говорим за най-ниския им клас и отделно според мен са пригодени предимно за други повърхности (печка, прозорци, фуги) и нямат регулиране на парата (спрямо дърт девил м319).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #2

    Отговор: Избор на парочистачка

    Колега като търсиш парочистачка,взимай такава с налягане над 3-3.5бар.Иначе тя просто нищо не прави....Има модели на Karcher,Lavor i други производители, които вършат работа...Скоро в Лидъл имаше едни, които бяха на промоция с 3,5 бара налягане на парата.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-07-13 в 17:49.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Отговор: Избор на парочистачка

    Аз ползвам от около 3 години http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-SC-1020/1.020 изключително доволен съм от работата и и в къщи и по автомобилите.Повече от тази сума бих налял само ,ако ми изкарваше пари уреда.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #4

    Отговор: Избор на парочистачка

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    Аз ползвам от около 3 години http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-SC-1020/1.020 изключително доволен съм от работата и и в къщи и по автомобилите.Повече от тази сума бих налял само ,ако ми изкарваше пари уреда.
    и аз я гледах (както и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RCHER-SC-3.000), но не знам дали за ламината стават (което ми е най-важно). На какви повърхности я ползваш?

    Видях на дръжката някаква врътка, тя налягането ли променя ?

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Отговор: Избор на парочистачка

    Ползвам я на всякакви повърхности -дограми,теракот,дюшеме,ламинат/висок клас/ и в автомобила за освежаване на тапицериите и тавана.
    Няма врътка на дръжката има лост ,който заключва спусъка за да не се натисне неволно както при водоструйките.
    Ако мислиш да чистиш само подови настилки-ламинат и паркет.Погледни това Official Bona Чисти перфектно.Моят го взех от магазин за паркети и ламинат цената бе около 50 лв имат представителство в България.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #6

    Отговор: Избор на парочистачка

    Важно ми е да дезинфекцира. Знаеш ли каква е разликата между sc1020 и sc3000 ?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Отговор: Избор на парочистачка

    Бърз поглед върху характеристиките в саита на ТП ми подсказва,чеSC 1020 е с 1,2 литра контейнер за вода и нагревател 1500W ,А SC 3000 e с вместимост 1 л и 300вата повече мощност ,което ще рече ,че първоначалното време за работа ще и е по кратко-загрява по бързо водата.Моят модел е готов след около 15мин.Когато купувах SC 1020 другият модел го нямаше на пазара.Явно е излязъл скоро.Тогава имаше друг по мощен модел,който имаше парна ютия в комплекта.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Отговор: Избор на парочистачка

    Дезинфекция на под в жилище с пара нещо ме съмнява, при условие, че се ходи от стая в стая и ако не навсякъде, то поне на едно място все ще има килим или черга, а в него си има всичко и не знам как той може да се дезинфекцира качествено, освен ако не се залее с белина или не се свари в пералня. Не може да избягаш от бактериите, не е и нужно. Всъщност моментното действие на парата върху пода едва ли е в състояние да унищожи микробите, ако е така, тогава болничните и зъболекарските инструменти няма да ги изваряват в автоклав за 1 час.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #9

    Отговор: Избор на парочистачка

    От почти година ползвам Стийм Моп Х5 у дома.
    За фугите на теракота и фаянса в сервизните помещения, както и за стъклата на дограмата, огледала се справя идеално.
    Спестява ми и разнасянето на килими и пътеки до автомивка за пране. Единствено при почистването на паркета имах притеснения, които в последствие се оказаха напразни, тъй като парата веднага се разтваря във въздуха и не се налага минаването със суха кърпа след почистването. Резервоара й - около 400 мл омекотена вода е готов за работа за под минута време и стига за 15-на минути работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #10

    Отговор: Избор на парочистачка

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Дезинфекция на под в жилище с пара нещо ме съмнява, при условие, че се ходи от стая в стая и ако не навсякъде, то поне на едно място все ще ...
    нямам килими, само гранитогрес и ламинат. Целта по-скоро е да не се ползват препарати и все пак да е чисто (не говорим за чистите помещения, където се правят процесори)

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    От почти година ползвам Стийм Моп Х5 у дома.
    нещо съм резервиран към topshop. Имаше подобни на dirt devil и една на philips. Това ми е един от основните въпроси, дали за чистене на подове не е по-добре мопо-подобно спрямо истинската парочистачка

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #11

    Отговор: Избор на парочистачка

    Споделих експириънс с Мопс-а именно заради предпочитанията ти да не се ползват препарати, химии и прочие.
    Почистваме повърхностите само с горещата пара, хавлиената подложка обира батака и след пране става като нова.
    За предлагането от хоум шопинг принципно съм съгласен. Поръчвали сме и други неща, които нямат нищо общо с тези които се рекламират. Много ментета пращат, ноо поне случая с парочистачката бе изключение от правилото.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #12

    Отговор: Избор на парочистачка

    Купих karcher sc 3.000. Като имам повече впечатления ще споделя.

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Отговор: Избор на парочистачка

    Чисто любопитство -къде е произведена?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #14

    Отговор: Избор на парочистачка

    лепенката отдолу казва made in germany (ако се отвори сигурно друго ще пише)

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Отговор: Избор на парочистачка

    От няколко години ползваме прахосмукачка Керхер толкова прах от пробиване на бетон тухла керпич е минал през нея и работи все още. Та сигурно е и тя произведена в Китаи но си личи марката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе