Резултати от 1 до 7 от общо 7

Уреди за готвене на пара

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #1

    Уреди за готвене на пара

    Здравейте,
    Предстои ми закупуване на уред за готвене на пара. Храната на първо време ще се пасира за пюрета, защото съм с малко дете. Разгледах част от тях в техномагазините. Склонен съм да платя 100-160лв. Какво трябва да знам/да гледам? Какво е добре да имат като екстри - панички за ориз или други зеленчуци, отвор за доливане на вода, нива/етажи, някаква специфика, нещо полезно от практическата употреба и др.? Дайте някое предложение.
    Знам , как някой ще каже, колко са безсмислени и т.н., но не ми се занимава с тенджери и кошнички и пр.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #2

    Отговор: Уреди за готвене на пара

    Купих Philips. Има отделение за подправки и по-голяма купа за ориз. Засега приготвихме само картоф, пащърнак и микс от зеленчуци "Президент". Вкусът е по - различен. Доволен съм. След като си изтече времето на съответната програма (риба, зеленчуци, картоф, месо и ориз май бяха) автоматично минава на опцията за запазване на храната топла. Има звуков сигнал.
    -------------------------------------------
    Купите са от прозрачна пластмаса и противно на очакванията въпреки, че се запотяват все пак има достатъчна видимост вътре. Уреда е на три етажа и когато напълня първите два на програма за 25 минути парата значително по- бавно прониква до третия етаж и там зеленчуците остават сурови, особено ако не са се размразили напълно. Всяка купа побира около 1.2-1.5кг. картоф нарязан на по-големи кубчета /като за яхния/. На съответната програмата /само на един етаж съм пробвал - 1.2кг./ т.е. 25мин., от вода на стайна температура, си се сваряват напълно.
    Този пост е редактиран от myrfi12; 17-01-15 в 11:31.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #3

    Отговор: Уреди за готвене на пара

    В събота светна индикацията за накип. Напълних резервоара, според указанията, с бял оцет, но 6%, а не 8%, както пише в книжката. Сякаш си изчисти добре, но понеже е оцет стаята се изпълни с неприятна миризма, а изпарения дразнят носа и очите т.е. добре е да се изчака в друга стая и след това да се проветри добре. След тази процедура останалия оцет беше почистен, уреда подсушен и го пуснах празен на 10 мин. с вода, за всеки случай. Не оставя следи от оцет или привкус на такъв при приготвяне на храната след това.

    P.S. Надявам се поне малко да съм полезен на онези, които четат постовете, а не да само да пиша сам на себе си.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #4

    Отговор: Уреди за готвене на пара

    Твоя ще е големичък уред - щом събира по 1.5кг картофи на купа.... Я дай модел да го разгледам

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #5

    Отговор: Уреди за готвене на пара

    Цитат Първоначално публикувано от myrfi12 Виж публикацията
    Купих Philips...
    Всяка купа побира около 1.2-1.5кг. картоф нарязан на по-големи кубчета /като за яхния/.
    Колко е голям-не знам. На мен ми изглеждат долу горе еднакви на външен вид.
    1,2кг. необелени картофи побира и остава място. Предполагам, че може да се доближи до 1,5кг. То си зависи и колко големи са кубчетата картоф. Buy the Philips Pure Essentials Collection Уред за готвене на пара HD9140/91 Има и голяма купа за задушаване на ориз, но все още не сме я пробвали. Дъната на купи 2 и 3 се отделят, могат да се измият отделно и са от по-гъвкава и дебеличка пластмаса. Всички имат отделения за яйца.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    1
    #6

    Отговор: Уреди за готвене на пара

    Пуснал съм тема за Оризовари - ако някой има интерес..

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на stefan55
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    36
    #7

    Отговор: Уреди за готвене на пара

    Трябва и аз да взема на жена ми някакъв такъв уред с много функции, че вкъщи има супер много уреди, които само заемат място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Уред за готвене на пара SAPIR, дайте съвет дали е си струва...
    От ontario1 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 13-02-13, 15:36
  2. вградени уреди
    От pipe82 във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 23-11-11, 17:45
  3. Продавам ел.уреди
    От arenzo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 09-04-10, 01:30
  4. Готвене на Пропан-Бутан или на Ток ???!!!
    От curizo във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-09, 17:19
  5. Печка за готвене - газ или ток?
    От etg във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-08, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе