Страница 4 от 69 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #46

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    и друго се сещам, с това "шернато" видео много не разчитай да джиткаш игри.
    Съжелявам , че препълних форума с моите тъпи въпроси, но ще задам един последен, Видеото може ли да стане "не шернато" ?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #47

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Fr3nzY
    Съжелявам , че препълних форума с моите тъпи въпроси, но ще задам един последен, Видеото може ли да стане "не шернато" ?
    може, ако си купиш отделна платка и я добавиш

    първо условие - дъното ти да има предвиден agp/pci-e слот
    второ условие - да ти се дават допълнително пари (при това немалко)

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #48

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    За Toshiba имаше изказване , че е "долна пръчка: и "боклук" "ако бил такъв и отвътре" и всякакви такива. Предлагам да не се изказвате неподготвени.

    1- во - има си оторизиран сервиз с ремонти (ако се налага) до 48 часа , и то с части поръчани директно от "Toshiba"
    2- ро - има лаптопи и лаптопи , в смисъл има такива по 900 лв. и такива по 6200 лв. (Off - такива с достатъчна цена за да си купиш климатик за 4 стаи по един) , демек , ако искаш да ти е всичко в едно - избираш цена 2 , ако искаш да си гледаш филми , да сърфираш в нета и да го ползваш като пишеща машина - 1.
    3- то - Ако искаш "Toshiba" информирай се за модели , параметри , цени , размери , тегло и т. н. от сайта където има всичко каквото пожелаеш като инфо.
    Айде стига съм се зъбил , няма повече.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #49

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    И още нещо накратко , не го приемайте като "навиване" в посока на "Toshiba" , но поканих в офиса един митничар (а знаете , че те са взискателни) да си избере лаптоп. От всичките модели най-харесвал "Fujitsu Simens". Добре, викам както искаш. Взе си , не си спомням модела , утре или в понеделник ще му звънна. Познайте - 7 пъти за една година беше "в бокса". И накрая , пак познайте , издействах му да му го сменят с друга марка (естествено с мин. доплащане от около 30 лв.) , щото се пр..а за осми път. Не се шегувам.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #50

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Скромния ми опит показва, че фирми 'производители' няма, има само модели и малка доза късмет.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #51

    Помощ

    Здравейте,
    Решил съм да си купя лаптоп не съм много запознат но знам че марката HP е надеждна и попаднах на следната оферта: http://hp.most.bg/hp-compaq-6710s-t7...umGB880EA.html
    Която ми се струва доста приемлива за това което се предлага.
    Единствено не ми е ясна работата със двойния процесор, знам че може да се ползва само от някои нови програми. Това значи ли че при някои програми които немогат да го ползват ще имам въз производителност на 1.8 GZ

  8.  
     
  9. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #52

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Може ли някой да ме насочи към лаптоп с по-голям харддиск и изход HDMI= Имам LCD Full HD и искам да гледам филми сато свържа лаптопа направо с кабел към телевизора. Доколкото знам тази връзка е най качествена ,но повечето лаптопи нямат такъв изход. Какви изходи да търся при покупката. На домашния имам DVi на видеокартата и си поръчах кабел DVI to HDMI. Има ли лаптопи с DVI и проблем лие ако ползвам същия кабел и на лаптопа. За офис приложенията ,които ще работя предполагам ,че всеки лаптоп ще става. Освен това какъв процесор да търся двуядрен или едноядрен и кой има по-голямо значение за HDфилмите процесора или видеокартата.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #53

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    опа грашка, много съжалявам...

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    1
    #54

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от PVV
    Може ли някой да ме насочи към лаптоп с по-голям харддиск и изход HDMI= Имам LCD Full HD и искам да гледам филми сато свържа лаптопа направо с кабел към телевизора. Доколкото знам тази връзка е най качествена ,но повечето лаптопи нямат такъв изход. Какви изходи да търся при покупката. На домашния имам DVi на видеокартата и си поръчах кабел DVI to HDMI. Има ли лаптопи с DVI и проблем лие ако ползвам същия кабел и на лаптопа. За офис приложенията ,които ще работя предполагам ,че всеки лаптоп ще става. Освен това какъв процесор да търся двуядрен или едноядрен и кой има по-голямо значение за HDфилмите процесора или видеокартата.

    MSI-MEGABOOK L715- мисля че е точно това което търсиш
    120 Гб хард,1Гб РАМ,256Мб видео и всички останали екстри
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09022292

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    47
    #55

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от PVV
    Може ли някой да ме насочи към лаптоп с по-голям харддиск и изход HDMI= Имам LCD Full HD и искам да гледам филми сато свържа лаптопа направо с кабел към телевизора. Доколкото знам тази връзка е най качествена ,но повечето лаптопи нямат такъв изход. Какви изходи да търся при покупката. На домашния имам DVi на видеокартата и си поръчах кабел DVI to HDMI. Има ли лаптопи с DVI и проблем лие ако ползвам същия кабел и на лаптопа. За офис приложенията ,които ще работя предполагам ,че всеки лаптоп ще става. Освен това какъв процесор да търся двуядрен или едноядрен и кой има по-голямо значение за HDфилмите процесора или видеокартата.
    Наскоро си купих Packard Bell F0685-P-019 http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528993
    Лаптопа действително има HDMI и DVI-I, които за съжаление още не съм изпробвал. Картата е NV 8600 GS. Ако не си намерил досега това, което те интересува бих могъл да напиша повече впечатления за модела.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #56

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Търся съвет.
    Сестра ми ще си купува лаптоп, това ще и е първият компютър. Може да работи с комп на най-базово ниво - интернет, мултимедия и прочие. Готова е да похарчи около 1000-1200 лв.
    Ще съм благодарен, ако някой ми посочи конкретна оферта, ще се съобразя с всички съвети.
    Ако зависи от мен, за 1000 лв. ще и намеря идеална настолна машина (че и малко по-силна, отколкото има нужда), но не - лаптоп, та лаптоп.

    Мерси в аванс.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #57

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте,
    колебая се между тези два модела, цените им се различават с много малко:

    I. MSI MEGABOOK VR610X-022
    ---------------------------------------
    - ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
    - CPU AMD ATHLON X2 TK-55 1.8GHZ
    - DISPLAY 15.4" WXGA GLARE TYPE
    - RAM 2 GB DDR II
    - HDD 160 GB SATA
    - VIDEO ATI X1270
    - DVD-RW SUPER MULTI
    - FAX/MODEM 56.6 K,LAN GIGABIT,
    - WLAN 802.11 B/G
    - CARDREADER, 1.3 Mpx WEBCAM
    - ТЕГЛО 2.6 КГ
    - МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

    II. MSI MEGABOOK VR601X-011
    ----------------------------------------
    -ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
    -CPU INTEL CORE 2 DUO T5250 1.5GHZ
    -15.4" TFT AVC WXGA ДИСПЛЕЙ
    -RAM 2GB DDR II
    -HDD 160GB
    -VIDEO INTEL GMA X3100
    -DVD-RW, SUPER MULTI
    -LAN GIGABIT, WLAN 802.11 B/G
    -CARDREADER, 1.3 MPX WEBCAM
    -NUMERIC KEYBOARD
    -ТЕГЛО 2.6 КГ
    -МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

    Интересува ме най-вече, разликата между процесорите и видео картите им. Кой бихте ми препоръчали от двата модела?

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #58

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    здравейте , искам да си купя лаптоп ПОНЕ пентиум 3 на 1000 Мхц, ще го ползвам най-вече за интернет , теглене и гледане на филми и музика , мога да отделя 300 - 400 лева, ако може някой да предложи нещо или да каже къде да потърся. Благодаря

  17. djm
    djm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    36
    #59

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    не си купувай в никакав случай ТОШИБА, щото в някой ден щете шибне.........

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #60

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Моля за съвет за малък и лек лаптоп до 2 кг.
    Доста рових и засега съм се спрял на този модел http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09034484
    та въпроса ми е имали нещо по-добро до 2кг за тея пари с тези характеристики най-вече от към мултимедия hdmi ili dvi изход и HD аудио. имам 37 инчов лцд и искам да си пускам HD филми на него от лаптопа и да си изкарвам звука към домашното кино 5.1.

    а до колкото до горното изказване за тошибата не си прав братко. аз имам тошиба лаптоп и от вече почти 3 години вярна служба досега никога не ме еб--л. напротив това е най-стаблния комп който съм имал да не говорим че почти година и половина е работил нонстоп с пълно натоварване на процесора като смяташе сети-то и не е забил нито веднъж от прегряване или каквото и да е, единствено не съм доволен от батерията която не е от издръжливите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 69 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе