Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 259
Like Tree8Одобрявам

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #61

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Един страничен въпрос - колко волта е захранването от адаптера на Prestigio 3162BN и евентуално какъв е максималния ток при заряд на пълно разредена батерия?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #62

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Както всички други модерни устройства, така и Престижиото се зарежда през USB порт... Тоест, зарядното напрежение е 5V.
    Към книгата няма окомплектован адаптер, което значи че са преценили, че 500-те милиампера на USB порта са достатъчни.
    Аз лично, когато бързам я зареждам през адаптера на таблета ми, който е двуамперов.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #63

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Както всички други модерни устройства, така и Престижиото се зарежда през USB порт... Тоест, зарядното напрежение е 5V.
    Към книгата няма окомплектован адаптер, което значи че са преценили, че 500-те милиампера на USB порта са достатъчни.
    Аз лично, когато бързам я зареждам през адаптера на таблета ми, който е двуамперов.
    Мерси! Всички таблети ли се зареждат с 5V? Стандартизирано захранване ли е това?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #64

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    ъпдейт-чуденка относно пак моя си проблем:

    след като лимитът на FAT32 си е 65К ентрита, защо (отново "по дяволите!") няма проблем при преглед на файловете на компютъра?

    започвам да си мисля, че проблемът е в линукса на престижиото (т.е. неговата реакция на FAT32-лимита), обаче там съм гола вода... някой да изкаже мнение?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #65

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    няма ли ъпдейт на фирмуера ? Мога да ти дам 1 амперов адаптер 220волта към УСБ

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #66

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    няма ли ъпдейт на фирмуера ?
    официален - абсурд. някой братушка освен да е направил, но не съм търсил...

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Мога да ти дам 1 амперов адаптер 220волта към УСБ
    чеки да накатеря аз книгите, скоростта на зареждане ми е бял кахър засега

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #67

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Мерси! Всички таблети ли се зареждат с 5V? Стандартизирано захранване ли е това?
    Струва ми се, че да без да мога да го твърдя за всички...
    Но например Galaxy Tab-а ми не се зарежда от 500-те милиампера на USB порт, само през 2-амперовото му зарядно стават нещата като хората.
    Fear Me - книжката ми е на ремонт и не мога да взема отношение - най-накрая реших да взема мерки с проблема, за който бях ти споменал - детектване на големи СД карти. Като ми върнат нова, ще видя дали се появява проблема и при мен.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #68

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    чакам с нетърпение и ти да си поиграеш с проблема, защото поредният ъпдейт е, че смяната на имената към 8.3 не помага, така че предположението ми за FAT32-ограниченията се оказва невалидно

    вградената 2GB е форматирана на FAT16, но 8GB няма как да са на FAT16, така че не мога да направя подобен опит

    продължава да ми се затвърждава убеждението, че нещата клонят към linux проблем...

    днес ще пусна и един feedback към prestigio.bg, но не възлагам особени надежди (напълно разбираемо

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #69

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    В момента ми пристигна новата книжка - почвам да качвам книжки.
    Аз принципно държа A, B, Ch, D и E на книжката - около 1.4GB, 2000 директории и 6500 файла и всички останали на картата.
    Преди както ти казах имах проблем с SDHC карти, бачкаше добре само с чисти SD карти до 2GB.
    Сега за час ще кача всички останали букви на една 16GB карта - това са около 2.7GB, 15000 файла, 5000 директории и ще споделя дали има проблеми.

    ПС - Аз съм с модел B, не BN, но моя е по-орязан, така че ако има пробелм - трябва да е и при мен.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #70

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    ОК, на първо четене същата работа - 16GB карта не се разпознава коректно - като се изключи книжката и после включи - картата не е маунтната и не се вижда. Ако се извади и пъхне физически - открива се до следващото загасяне на книжката.

    Имам една идея защо евентуално става така. Ако не се оправи ще пробвам с друга 4GB карта и ще пиша.

    Ъпдейт - Продължавам с монолога.
    Доказано - моделът 3162B има проблем с 16GB SDHC.
    Пак доказано - проблемът слава богу не е в SDHC-то, а явно в обема. 4GB SDHC, а не чисто SD си се детектва както трябва и работи коректно.
    И е достатъчно - 4+2 вътрешна.... стигат за повече книжки, отколкото бихте качили някога.

    По отношение на проблема на FearMe - сега качвам книжки на 4-те GB и ще пиша след малко.
    feedbak къп Престижио... няма особена идея. На сегашния продутов мениджър му казах за проблема с детектването на 16GB карти още преди година, не си мръдна пръста да предаде мнение от клиенти за проблем на руснаците. Няма да си го мръдне и за твоя проблем...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #71

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    аз понеже исках всичките книги да са на една карта и затова си взех направо 8
    откъде да знам, че конят бил розов?!

    че и си взех едно фантастично Kingston комплектче с 2 преходника - и към голяма SD, и към USB

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #72

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Крис, пробвай да префлашнеш, ако firmware-ът ти е по-стар

    ето ти всичко накуп: http://marketing.prestigio.com/$Customer_Support/Drivers/eBook-Reader/
    а е забутано да не казвам къде....

    би могъл да си сложиш и това http://book.nexxdigital.ru/6inch/nexx_nir-602dl/ , което е една от другите търговски марки на Prestigio

    аз явно го д***м, защото моят е по-нов модел и засега няма ъпдейти

    ------------------------------------

    иначе аз лично се изчерпах откъм идеи какво да пробвам... а не ми се иска да си сменям моята 8 гиги с някоя 4....


    P.S. забравих да отбележа, че firmware-ът на NEXX-а е по-нов от този за Prestigio-то

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #73

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Как ме е яд на мен сега, в един руски форум видях таблица в която руснаците постоянно допълваха кои книжки се препокриват от към firmware, без значение какво пише на книжката. Търсих е обаче не мога да я намеря, пфууу голяма съм тиква , 'що не е добавих към фаворитите тогава. На e-book-a на форума братушките модифицират разни firmware, може да потърсите там нещо евентуално като решение за проблемите с капацитета на сд-картите.

    [edit] За моето Prestigio 5162 пише, че поддържа до 32ГБ , пробвах го с 16ГБ сд-карта, за пробата е напълних почти до дупка - работи без проблем, но иначе сега съм с 8ГБ и съм качил вътре цялата читанка.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #74

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    снощи експериментирах с опит да сложа FAT16 на 8GB карта

    направих 2 партишъна на картата. за който не знае - принципно това е невъзможно, но си има туулчета и за това. минусът е, че се вижда само първият партишън, което не е кой знае колко важно, защото целта ми беше просто да направя по-малък партишън и да го форматирам под FAT16. резултатът беше 3.5GB партишън с FAT16, но явно книжката съвсем откачи, защото от 14К файла видя само ~6К (което е дори по-лош резултат от дефолта )


    в момента си играя с размера на cluster size-a под FAT32. при 64К положителният ефект беше, че скоростта на копиране се вдигна осезаемо (което е логично), но промяна в броя на "видмите" файлове - никакъв. при 32К - същото. дори преброих колко точно файлове се "виждат" - 5671


    N.B. не знам кой клас са вградените 2GB в самата книжка, но на тях се копира невероятно бързо. нищо общо с външната "клас 4". имам и една неразпечатана "клас 10", но с оглед на същината на проблема (броя файлове, а не скоростта) няма да я отварям за проби в тази насока. при тест с HD_SPEED и двете карти (вградената и външната 8GB "клас 4") показват сходни скорости, но при реално копиране вградената е сигурно 10 пъти по-бърза. ще го нищя по-нататък защо става така (не че някого го интересува де )

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #75

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    окончателното ми становище - проблемът е в книжката и никакви външни гимнастики не могат да го преодолеят до момента, в който някой (официално или не) не пипне firmware-a

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 15:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 13:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе