Резултати от 1 до 11 от общо 11

eReader или таблет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #1

    eReader или таблет

    Необходимо ми е устройство,с което да чета интернет страници с текстово съдържание и текстови файлове без да ми натоварва очите.Ориентацията ми е към електронна книга - SONY EREADER WIFI PRS-T1BC заради специфичното мастило.Въпросът е дали Wi-FI е ефективен през домашната мрежа или връзката е нестабилна.Част от файловете мога да ги качвам след като прегледам през стационарен компютър за по-обстойно прочитане,но ако мога да избегна това упражнение е по - добре.

    Алтернативата е бюджетен таблет - SAMSUNG GALAXYTAB2 10.1 GT-P5110 T.SILVE /говорим за по-качествени устройства/,обаче той е с подсветка,който би следвало да няма проблем с Wi-Fi,но няма щадяща очите способност.

    Цената 349/689 лв. не е толкова съществена като разлика,размера на екрана също има отражение.Лаптоп имам,но ми е неудобен за тази функция и очите ме болят след дълга употреба.

    От къде да взема устройството /ако е книга/ - от верига или сайт за електронни книги - гледам,че гаранцията е 24/12 месеца?

    Гледах и по-евтини варианти на електронна книга за възрастен книгоман обаче не знам как се държат и имат ли технически проблеми при експлоатация.Kindle го изключвам - добра цена,но там има едни регистрации и конвертиране на книги във формати,които са трудни за човек в по-напреднала възраст.
    Този пост е редактиран от tikettiket; 17-09-12 в 14:46. Причина: правописна грешка

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Отговор: eReader или таблет

    Цитат Първоначално публикувано от tikettiket Виж публикацията
    Необходимо ми е устройство,с което да чета интернет страници с текстово съдържание и текстови файлове без да ми натоварва очите.Ориентацията ми е към електронна книга - SONY EREADER WIFI PRS-T1BC заради специфичното мастило.Въпросът е дали Wi-FI е ефективен през домашната мрежа или връзката е нестабилна.Част от файловете мога да ги качвам след като прегледам през стационарен компютър за по-обстойно прочитане,но ако мога да избегна това упражнение е по - добре.

    Алтернативата е бюджетен таблет - SAMSUNG GALAXYTAB2 10.1 GT-P5110 T.SILVE /говорим за по-качествени устройства/,обаче той е с подсветка,който би следвало да няма проблем с Wi-Fi,но няма щадяща очите способност.

    Цената 349/689 лв. не е толкова съществена като разлика,размера на екрана също има отражение.Лаптоп имам,но ми е неудобен за тази функция и очите ме болят след дълга употреба.

    От къде да взема устройството /ако е книга/ - от верига или сайт за електронни книги - гледам,че гаранцията е 24/12 месеца?

    Гледах и по-евтини варианти на електронна книга за възрастен книгоман обаче не знам как се държат и имат ли технически проблеми при експлоатация.Kindle го изключвам - добра цена,но там има едни регистрации и конвертиране на книги във формати,които са трудни за човек в по-напреднала възраст.
    За четене на текст по добрия вариант е електронна книга. Аз като собственик на киндъл 3 бих ти препоръчал продуктите на амазон. Новия киндъл който излиза в момента е с още по добри показатели от стария, рекламират го като фона е доста по бял отколкото старите, които бият малко към сиво.Относно конвертирането на формати има една програма Calibre която е елементарна за конвертиране. Имаш един бутон да избереш книгата и един бутон да натиснеш да ти я запише в книгата, освен това е на български. Относно WIFI на книгите, специално на моя обхвата му е добър, може би с една идея по добър от телефон.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: eReader или таблет

    Не знам точно какво да ти препоръчам.
    За четене на е-книги, предимствата на електронната книга са неоспорими.

    Но ти имаш по-специфични изисквания.
    Първо - текстови файлове. Не съм убеден дали без конвертиране ще са форматирани както трябва, но да приемем, че да.
    Второ - четене на текстови интернет страници... Тук вече е-книгата тотално идиша. И като свързаност, възможности за достъп, възможности на браузера и като изключително бавен и дразнещ рефреш...

    Така че... не знам, като че ли за твоите нужди по-удачното, безпроблемно и лесно за ползване решение е таблет, с уговорката, че така неминуемо ще жертваш комфорта при четенето...

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Отговор: eReader или таблет

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Така че... не знам, като че ли за твоите нужди по-удачното, безпроблемно и лесно за ползване решение е таблет, с уговорката, че така неминуемо ще жертваш комфорта при четенето...
    Не неминуемо! Ще допълня, че при недостатъчно силно осветление вечер (в смисъл без мъкнене на настолна лампа) подсветката на kindle fire у нас мори окото значително по-малко от хартията, камо ли от е-инк. Чете се комфортно, включително на тъмно - при яркост на минимум и бели букви на черен фон примерно. Виж, по обед в слънчева стая трябва да си подбирам по-сенчести кътчета дори и при макс подсветка, но в останалата част на деня предпочитам LCD (а на киндъла в частност и черното е изненадващо черно).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    12
    #5

    Отговор: eReader или таблет

    https://www.youtube.com/watch?v=qIaA...e_gdata_player
    Кратко демо клипче какво може да правиш с таблет,освен останалите настройки за персонализиране,като цвят ,големина на шрифта,цвят по избор на фона и още куп други настройки...

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re: Отговор: eReader или таблет

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID Виж публикацията
    Не неминуемо! Ще допълня, че при недостатъчно силно осветление вечер (в смисъл без мъкнене на настолна лампа) подсветката на kindle fire у нас мори окото значително по-малко от хартията, камо ли от е-инк. Чете се комфортно, включително на тъмно - при яркост на минимум и бели букви на черен фон примерно. Виж, по обед в слънчева стая трябва да си подбирам по-сенчести кътчета дори и при макс подсветка, но в останалата част на деня предпочитам LCD (а на киндъла в частност и черното е изненадващо черно).
    Без да натрапвам мнението си имам право да го споделя като дългогодишен ползвател на немалко таблети и електронни книги.
    По моите разбирания е несериозно сравняването на комфорта при четене на едноцветен текст върху едноцветен фон при електронното мастило и LCD екрана. Камо ли при нискокачествен таблет, без особено забележителни технологии на дисплея като Киндъл Файър. Но.. свят широк, хора разни. Важното е да се чуват различни становища.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #7

    Отговор: eReader или таблет

    Комфортът при четене и удобството при експлоатация при интернет страници с текстово съдържание са водещите критерии.

    Цветният екран съвсем не е определящ,а от друга страна понеже чета в позиция легнал-седнал ще трябва да държа таблета с една ръка и да листвам с другата.Усеща ли се разликата в теглото при по-дълга експлоатация,защото като се сещам и за тази особеност при работа лаптопа е по-удобен - мога да го сложа върху себе си или на равна повърхност при фронтално разположение на дисплея и свободни ръце.

    Мнение от къде да го закупя e-readera,ако се спра на него като физическо лице - от интернет /1г. основно/ или верига за битова електроника /2г./ - има разлика в гаранцията,а по ЗЗП мисля, че трябва да е 2 - годишна?
    Този пост е редактиран от tikettiket; 22-09-12 в 08:57.

  10. Junior Member Аватара на SoftKey
    Тук е от
    Jun 2006
    Живее в
    Варна/София
    Мнения
    52
    #8

    Отговор: eReader или таблет

    Ако се спреш на е-риидър имаш 2 опции за закупуване:
    -от нет-а от сайт в чужбина - amazon,ebay и т.н.;
    -от БГ - най-големия магазин за е-боок - myebook;
    -от магазинната врежа - last resort опция.

    Успех с покупката.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Отговор: eReader или таблет

    Юли месец си закупих два Kindle. За да ги тествам, вземах два различни. Единия е Kindle 4, другия Kindle Touch. И от двата съм доволен, но за твоите цели, като че ли touch варианта е по-удобен.
    А сега вече има и paper white дисплей с подсветка. За същите пари като моите, които вземах Юли месец.

    Вземах си ги от Amazon [com], само че ги поръчах на адрес на мой приятел, който ми ги изпрати до България. От европейския Amazon цената е по висока заради начисленото ДДС.
    От американския Amazon не можеш да си ги поръчаш до България. Минаваш през приятел, който го получава там и ти го изпраща до тук.
    Доставката на два Kindle с USPS ми излезе около $19.
    Общо взето сметката излиза много добра, ако си го поръчаш директно от Amazon [com].

    По мое мнение цената на българският доставчик е ужасна.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: eReader или таблет

    киндъли има и в тполиса 220 лева ако не се лъжа.

    колкото по темата - ако е за четене - ебук , за мен таблета не става - винаги ровя из нета или гледам филми или просто разлиствам... и никога не чета. + това не можеш да четеш нормално на цветен дисплей. мой познат си купи фире и веднага е на черен фон с бели букви +джайлбейкове +плащания за приложения... още не е чел на него.
    за сонито не мога да кажа на киндъла има много добър уифи никакви проблеми, определено по добър сигнал от телефините ми.

    с две думи рийдъра си е рйдър таблета си е таблет за мен са невзаимозаменяеми, ако има така дума

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: eReader или таблет

    Аз от два дена съм щастлив собственик на таблетчето Kindle Fire. Доста се чудих дали да взема електронна книга или таблет и накрая се спрях на вторият вариант. Смених орязаната ос на Амазон и сложих последният 4.1.1 (Да са живи и здрави хораа от xda-developers). Книги се четат добре, макар и да го няма удоволствието от i-ink.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. eReader - устройства за четене на електронни книги
    От sad sack във форум Мобилни устройства
    Отговори: 258
    Последно: 10-06-22, 12:31
  2. MP3 плеър за таблет
    От blekota във форум Android
    Отговори: 10
    Последно: 20-08-14, 17:43
  3. Избор на таблет до 500-600 лв.
    От Lucky[BG] във форум Мобилни устройства
    Отговори: 20
    Последно: 24-09-13, 13:58
  4. Продавам лаптоп(таблет) IBM Thinkpad X61 таблет с AFFS (S-IPS)
    От icolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-11, 09:33
  5. Продавам таблет
    От goschas във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-04-11, 21:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе