Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Зареждане батерия на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    80
    #1

    Зареждане батерия на лаптоп

    Здравейте. Наскоро купих на дъщерята лаптоп Ноутбук ACER AS5750ZG-B964G50MN - Търговска верига "Зора". В магазина ми казаха, че за да се запази батерията за по-дълго време не трябва зарядното да е включено постоянно в лаптопа. Един приятел ми казва, че може зарядното да е включено постоянно и няма никакъв проблем за батерията. Моля, дайте съвет. Благодаря на всички отговорили.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп


  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Нещата са много прости. Батерията си има електроника която следи зарядката на елементите и рапортува стойностите им. Когато от саморазряд процентите паднат под 93-95, зарядката на батерията се включва и я зарежда отново до 100%. Това електрониката го брои за един цикъл на зареждане. Минуса в цялата картинка е , че има таймер който следи циклите и когато те станат около 1000. Батерията се заключва и се налага да си търсиш нова. Това е , чисто и просто като къпан милиционер (както обича да се изразява мой колега).

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #4

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    ... Това електрониката го брои за един цикъл на зареждане. ... Батерията се заключва и се налага да си търсиш нова...
    малеееееее

    Толкова глупости на едно място не бях чувал от много време.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Верно ли ? Да се обосновеш нещо ?

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #6

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    След като ти не си го направил защо аз трябва да го правя?

    За целта на спора след 5 мин търсене в гугъл:

    One common misconception is that Li-ion batteries will only count charge cycles if the battery is drained completely in one session; another is that the battery counts one charge cycle for every instance the device is unplugged and plugged in again. Neither of these is true—Li-ion batteries actually count charge cycles based on a 100 percent discharge even when it's summed over multiple sessions. For example, if you discharge a battery to 50 percent one day, charge it back to 100 percent, then discharge it 50 percent again the next day, that is counted as one "cycle" of the battery. So shallow discharges, in all these regards, are ideal for a Li-ion battery.
    източник Ask Ars: What is the best way to use a Li-ion battery? | Ars Technica

    За съжаление второто твърдение е толкова безумно че няма как да се обори. Просто никой друг не се е сетил да напише подобна глупост за да я обори някой.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Тази извадка която си постнал е по-скоро пожелателна от колкото реална В един идеален свят трябва да е така, само, че реалноста е друга. Не те знам с какво се занимаваш (не, че и ме вълнува) ама ти въобще батерия за лаптоп отварял ли си ? Няма да те питам дали си сменял елементи и дали си чел в нета що след смяна на елементите батерията продължава да казва, че е за смяна. Или след като флашнеш памета на батерията как става така, че батерия тръгва и даже работи....

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Това което е написал Стенли относно "софтуерната смърт" на батерията има логика, тъй като по този начин са програмирани да "умират" и главите за мастиленострийният ми принтер HP.Имах цветна която бях изразходил на 60% и имаше 40% остатък мастило в нея, но след изтичането на 2 години от поставянето и един ден просто ми каза, че за смяна.Така производителя си "гарантира" покупката на нови глави респективно нови приходи, принуждавайки потребителя да си закупи негова стока независимо дали капацитета на предходната закупена е изчерпан.Капитализъм=принудителен консумеризъм=задължително-сигурна печалба.
    Честно казано нямам представа за конкретния модел.Мога да споделя за моето сони вайо.Закупен е в края на май месец 2010 година и почти не е имало ден в който да не е работил(поне по 8 часа) като през изминалото време батерията си е била винаги в него.Износването на батерията както се вижда е 2% за 2 години и 4 месеца.Разбира се след като го разучих включих и досега използвам една от функциите на сони вайо софтуера "Vaio control center" , а именно "Enable battery care function " която съм настроил на "approximate 80%" . По този начин заряда на бетерията винаго варира между 78 до 82% от капацитета й.Според мен това е най-разумното ползване и преди около 10-на дни когато тока изгасна за около 80 минути тезата ми се потвърди- батерията издържа до идването на тока, като първите 20-25 минути я бях ползвал на пълна мощност, а след това когато забелязах, че е изгаснал тока(беше през деня) я настроих на икономичен режим.Като доказателство прилагам отчет от Еверест-а:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от justify; 26-09-12 в 12:15.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #9

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Сигурно щото не съм отварял и флашвал батерия на лаптоп, оригиналната на ееепс 701 (май на над 3 години) си работи без проблем по "неправилния" начин. Вярно държи само половината време на това което държеше в началото. Но мисля че е нормално.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Ако базираш доводите си спрямо нетбук в който всичко е орязано с цел да е евтин ....няма да коментирам.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #11

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    А това че ти не правиш разлика м/у софтуер с който те прецакват и реални характеристики на технолагията аз няма да го коментирам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    80
    #12

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Благодаря на всички отговорили. Желая дълъг живот на вашите батерий.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    315
    #13

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    И аз се интересувам по темата ,ама чета и сега последно как?Аз чакам да излезе предупредителният сигнал и тогава включвам зарядното...........

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #14

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Е,аз пък си го държа вътре и щепсела и батерията.На дъртото НР за 5 години веднъж съм му я сменял.И който ме убеждава,че батерията след година не започва да дава фира-послъгва.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #15

    Отговор: Зареждане батерия на лаптоп

    Значи за 2 Асуса и 1 Ацер - при използване около и повече от 4 години - и на трите износването на батериите е около 15%. Използвани основно включени в мрежата и без да са махани батериите от тях. Съответно винаги при нужда и желание - батериите са ползвани и се представят много добре.

    Относно 1 ХР 625 на няма и 2 години използвано 50/50 на зарядно8/батерия - батерия вече е умряла. Това за софтуерната смърт - може и да го има при някои производители.

    Правете си изводите сами! Да напомня, че лаптопа може да се използва и без да е закачена батерията му, но тогава се ЛИШАВАТЕ от вградения UPS на лаптопа, което е един от огромните му плюсове. Та според мен - карайте си на включено захранване и хич не го мислете толкова това с батерията!
    И все пак - колкото по-интензивно се използва батерията - толкова по-бързо ще си изживее живота!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 05-10-15, 21:28
  2. Зареждане на батерия.
    От jorokst във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 10-11-13, 14:33
  3. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 16:31
  4. Проблем при зареждане на лаптоп HP Compaq 6715s
    От ivo75 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-12, 14:43
  5. Първоначално зареждане на батерия за фото
    От valnes във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 11-07-10, 15:50

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе