Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Колкото и да им е добра системата, с Уиндоус 8 променят всички принципи .............и още дълго време ще си ползвам за работа ХП и няма шанс да мина на 8 в близките 10 години!
    Същото е и моето мнение!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Отговор: Re: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    Много ме кефи, как изскочиха фен на Apple и фен на Андроид и веднага го обявиха за голям боклук. Сигурен съм, че повечето, които плюят една или друга операционна система, в повечето случаи въобще не са я ползвали или са я ползвали за 10 минути(както беше написано малко по нагоре). За да не ставам голословен, ползвам и трите операционни системи. Всяка си има плюсове и минуси. Да не говорим че прехваленият IOs от 6та версия нагоре става все по зле и по зле. Цената наистина изглежда висока(ама все пак това е за върховия модел). А сега погледнете един бизнес клас лаптоп със същите характеристики колко струва? Та, така ... :-)
    Чак боклук, че и голям, не сме казвали. Пазара (видно от предните 2 версии) не прие подобно устройство за масова употреба (визирам Pro варианта който е с Core i3/i5/i7 процесор). Във свят в който властва ARM архитектурата, х86 в сегашният си вид не може да си намери мястото. Много големи очаквания имам към следващото поколение интелски процесори които трябва да консумират много по-малко ток и с още по-добра производителност.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Интересна дискусия става от тази тема. Нека всеки откровено да отговори за какво би ползвал тази скъпа вещ. Аз вече писах за какво бих дал такива пари, но ако изпълнява и необходимите функции.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #19

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Как пък не съм дал 2000 долара за изтривалка на отпечатъци, като за тия пари си взимам един HP Z1
    HPZ1.flv - YouTube

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #20

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    На андроид таблета си ползвам rdp клиенти които ги има с купища в маркета, а вече и официален от МС.
    Като му закача блутуут клавиатурата и мишката и става перфектна работна станция - тънък клиент като се свържа с него с десктопа ми или някоя виртуалка, ама на 10 инча екран с резолюция 1280х800 взех да недокьорям, пък и да си нося блутуут клавиатура и мишка като пътувам не върви много, та за това и по-горе споменах, че ако е андроид, веднага бих минал на него, че сега нося и таблет с мобилен и-нет и лаптоп като пътувам, но ако е андроид у-во, цената му ще е на половина.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    @blacky - кое от това не би свършил многократно по-добре и бързо с един Lenovo X230T i7 256GB SSD 3G IPS Tablet PC с Win7 x64 за 600-700 usd?

    - - - - - - - - - -


    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Аз чакам да излезе 12-13" Андроид модели с откачаща се хардуерна клавиатура, че става префектен ремоут клиент на виртуалка! Кеф ти таблет, кеф ти десктоп.
    Samsung Ativ Q Hybrid - Windows 8 и Android едновременно 13.3" 3200x1800px
    https://www.youtube.com/watch?v=ZAiShNwIqcA
    Този пост е редактиран от Tommorow; 25-05-14 в 02:15.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Ооооо дааааааа. Връхта на сладоледа! Андроид за декстоп ...плашещо както и да го погледна.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #23

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Утро колко лаптопа/ таблета ползваш?

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #24

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    justy? Шо за въпрос? Дал Господ 3 лапа и 2 таблета, 1 all in one c2D,1 dual xeon x5650 server използван като декстоп,....
    stenly? Ми бляки си е мазохост...

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #25

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Ми бляки си е мазохост...
    Лаптопа ми е добър(Dell Inspiron N7110 | laptop.bg с 8ГБ рам), но в къщи не го ползвам. Предпочитам си десктопа, а на вън си ходя с таблета. За елементарни неща си влизам с него на десктопа и криво-ляво се оправям без клавиатура и мишка, а извън града си вървя и с двете.
    Десктопа ми е с блутут клавиатура и мишка съм ги закачал на таблета за експеримент и като клиент си е перфектен!
    По едно време едно приятелче ми искаше таблета и бая се бях замислил за един модел на Асус с откачаща се клавиатура, ама се притесних за тези тегри, че нещо коментираха някъде, че не всяка програма от маркета тръгвала на тях.
    Предишния ми лаптоп беше 12 инча с резолюция 1280х800 и 3 години ми беше основна машина и нямах никакъв проблем с големината на екрана и шрифта.

    - - - - - - - - - -

    dual xeon x5650 server използван като декстоп
    Това е бая здраво желязо! Скоро събрах един такъв сървър със Супермикро дъно и шеси с 8 хот суапа и имам още едно дъно за което онзи ден "отмъкнах" 16 дисково 3У шаси Супермикро за още един сървър, но за десктоп, не виждам с какво може да се натовари и на 50%!

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #26

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    не виждам с какво може да се натовари и на 50%!
    Има има, даже е недостатъчен. Мисълта ми беше при твоята ситуация да носиш и таблет с блу клавиатура и лаптоп, един convertible x230t ще ти задоволи нуждите по успешно. Имам подобни проблеми, за да напишеш един имейл и да атачнеш няколко файла таблета можеш да го държиш с едната ръка докато с другата кълвеш което е дразнещо и изнервящо или да го сложиш към клавиатурата и ползваш кейса за стойка освобождавайки и другата си ръка така, но за това ти трябва маса/поставка. Тогава какво ми пречи да си изкарам единствено носения малкия уин лап и да си свърша работата без да се налага ремоут връзки и т.н. Хитрината да крият клавиатурата при Ativ Q определено ми хареса. "Някакси се оправям" не е решение

    По темата вероятно един ден лаптопа ще си остане в историята, но няма да е с този сърфейс 3, както и с другите играчки около нас. Препочитаме да използваме конвенционалните десктоп/лаптоп и много по-малко таблет което ни лишава от възможност да усвоим работата с него до тази бързина, която която ще ни позволи да казваме нещо друго, а не "справям се някакси"...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 25-05-14 в 14:45.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #27

    Отговор: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Има има, даже е недостатъчен. Мисълта ми беше при твоята ситуация да носиш и таблет с блу клавиатура и лаптоп, един convertible x230t ще ти задоволи нуждите по успешно. Имам подобни проблеми, за да напишеш един имейл и да атачнеш няколко файла таблета можеш да го държиш с едната ръка докато с другата кълвеш което е дразнещо и изнервящо или да го сложиш към клавиатурата и ползваш кейса за стойка освобождавайки и другата си ръка така, но за това ти трябва маса/поставка. Тогава какво ми пречи да си изкарам единствено носения малкия уин лап и да си свърша работата без да се налага ремоут връзки и т.н. Хитрината да крият клавиатурата при Ativ Q определено ми хареса. "Някакси се оправям" не е решение
    Оооооо, НЕ! Само клавиатура ми остава да помъкна с мен!
    На таблета съм му закачал блутут клавиатурата и мишката за експеримент. Да пробвам дали би могъл да се ползва пълноценно за клиент, но не и да си го ползвам по този начин. Експериментите ми бяха успешни и за това съм се навил като станат по-масови да си взема.
    Иначе, таблета е неделим от мен, а когато се наложи да отсъствам за цял ден и повече от къщи си нося и лаптопа. От таблета му пускам и-нет(мобилен от Глобул. Ташак, но върши работа).
    Не е добър нета, но стига за rdp, но рядко го ползвам за тази цел мобилния нет, защото почти всички заведения имат по-добър нет.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #28

    Отговор: Re: Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3

    Успокои ма, взимам си думите за мазохист Аз всеки път когато взема таблет в една ръка и почна да пиша с другата, се сърдя на майка си, че не ме е записала акордеонист като малък. Тая токата и фуга в Де-минор за дясна ръка ме изнервя до полуда

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 20-10-14, 14:52
  2. Отговори: 9
    Последно: 08-08-14, 00:07
  3. Техномаркет изби рибата - иска 1200 лв за Microsoft Surface
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-12, 20:45
  4. Microsoft Surface подвежда с означенията на моделите
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 08:51
  5. Xbox Surface - таблет, създаден за игри
    От kod във форум Конзоли за игра
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 08:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе