Резултати от 1 до 10 от общо 10

nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    nVidia представи SHIELD - геймърски таблет без компромиси - SetCombG новини



    SHIELD е базиран на мощната платформа Tegra K1 с видеоускорител с Kepler архитектура, API DirectX 12 и OpenGL 4.4 поддръжка и 192 CUDA ядра - производителност, съпоставима с ниския клас видеоускорители за настолни компютри.
    Най-мощната ARM платформа към момента е изградена от 4 ядра ARM Cortex-A15, работещи на честота 2.2 GHz. Таблетът SHIELD има и 2 GB RAM. Мощният му акумулатор с капацитет 19.75 ВтЧ осигурява до 10 часа гледане на видео или до 4 часа игра в 3D режим.
    Освен мощен, таблетът е и много компактен и удобен за пренасяне. Екранът му е с диагонал 8 инча и разделителна способност 1920 х 1080 пиксела. На предния панел са разположени стереоговорители и 5-мегапикселова камера.
    SHIELD се изравнява по възможности и удобство с игрова конзола благодарение на специален безжичен геймпад, който ще се продава отделно. Връзката между джойстика и таблета ще се осъществява чрез Wi-Fi Direct (възможно е едновременно включване на 4 геймпада). Освен стандартните аналогови стикове, геймпадът има малка сензорна повърхност за управление на курсора, аудиоизход за слушалки и микрофон.
    Още подробности, цени на различните версии и възможности за закупуване - от новината в SetCombG


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #2

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    Малко по-информативно видео



    Като цяло, Android и gaming в едно изречение на мен не ми се вързва. От друга страна Nvidia продължват да подобряват стриймването на PC игрите, но отново правят грешката да заключват софтуера само за техния хардуер и както стана с 3D Vision и PhysX ще умре безславно добрата идея.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    И основният въпрос - къв е смисъла от цялото упражнение на ... 8" ...

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #4

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    5" дисплей на Vita-та си е напълно достатъчен, за да се играе нормално, така че 8" са добре дошли. Но проблемът и според мен е, както е писал Portokala, в опитите да се "геймизира" (ама че дума :rolleyes Android-а. Ако сменят ОС-то може и да се получи доста добре.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    И основният въпрос - къв е смисъла от цялото упражнение на ... 8" ...
    Еее, много е хубава идеята според мен. Аз не играя, но за хлапето ще е чудесен подарък.
    8 инча е добра големина за игра извън къщата, а най-ценното е джойстика. Разликата м/у игра със и без джойстик според мен е огромна. Това си става пълноценна конзола. А когато си вкъщи можеш да довършиш играта на 50-инчовия си телевизор например, много ми допада.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    Да вземат да се напънат от nVidia и да разработят оптимизиран дериват на андроид. Още Тегра 2 си беше страхотен чипсет ...обаче страдаше от операционката си нещастно. Продължавам да твърдя, че затворената екосистема е най-добра за потребителя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Еее, много е хубава идеята според мен. Аз не играя, но за хлапето ще е чудесен подарък.
    8 инча е добра големина за игра извън къщата, а най-ценното е джойстика. Разликата м/у игра със и без джойстик според мен е огромна. Това си става пълноценна конзола. А когато си вкъщи можеш да довършиш играта на 50-инчовия си телевизор например, много ми допада.
    Е то варианта и сега си го има отработен - ПС Вита /ПС4 - пък и ако ще е 300-350€ ... Джойстика си е перфектен за управление , ама с 8" таблет нещо убягва вече мобилността за мен ... То май и писаха ,че първо ще е основно за щатския пазар пък евентуално после Европа ...

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит

    При положение, че телефона ми е 6 инча, преносимата конзола - таблет за мен трябва да е 8 - 11 инча..
    По-малко не ми допада.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит


  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Отговор: nVidia Shield - Tegra K1 таблет и безжичен контролер са новия геймърски хит


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. NVIDIA представи Tegra 4 със 72 графични ядра
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-13, 09:49
  2. Продавам таблет Advent Vega с Nvidia Tegra 2 и Honeycomb 3.2
    От littlegrizmin във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 18-10-11, 09:10
  3. nVidia Tegra 2 - тест на производителността
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-10, 13:19
  4. Отговори: 1
    Последно: 15-12-10, 15:21
  5. ASUS EP90 - 8.9 инчов таблет, базиран на nVidia Tegra 2
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 27-10-10, 13:40

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе