Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree1Одобрявам

Проблем с качването на външен хард диск!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    33
    #1

    Проблем с качването на външен хард диск!

    Здравейте на всички. Вчера реших да форматирам външният си хард диск, за да мога да си кача нови филмчета за гледане. След форматирането забелязох, че скоростта на качване започва от 90мб и пада на 5. Преди под 30мб не съм качвал. Тествах го с HD Tune и ми дава 0.1% damaged, но си завършва теста. Като го пусна на benchmarks ми зарежда някъде до 75% и след това дава Test eror! Показва, че минималната скорост на качване е 27мб и максимална е 37мб! Странното е, че ако му пусна да го тества и в същото време качвам примерно нещо, теста се завършва без да дава никаква грешка, но на минимална скорост ми пише 0.1мб и максимална 0.5мб. Както по рано казах под 5мб не пада, но това според мен е твърде ниска скорост за външно хард устройство. Какво мислите, че се е случило с харда. Марката на диска е Western Digital! Другото, което забелязох е, че харда има 320гб обща памет, но повече от 260 не мога да кача, дава ми грешка! Ще съм ви благодарен ако си изкажете мненията за това, което се случва!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Не можах да разбера преди форматирането какво е пречело да се качват нови филми.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Цитат Първоначално публикувано от Найден Йозов Виж публикацията
    Здравейте на всички. Вчера реших да форматирам външният си хард диск, за да мога да си кача нови филмчета за гледане. След форматирането забелязох, че скоростта на качване започва от 90мб и пада на 5. Преди под 30мб не съм качвал. Тествах го с HD Tune и ми дава 0.1% damaged, но си завършва теста. Какво мислите, че се е случило с харда. Марката на диска е Western Digital! Другото, което забелязох е, че харда има 320гб обща памет, но повече от 260 не мога да кача, дава ми грешка! Ще съм ви благодарен ако си изкажете мненията за това, което се случва!

    Ще ти трябва нов хард. Щом има повредени сектори, значи диска заминава.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    ...сигурно fat32...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    33
    #5

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Нямаше пречка просто реших да го форматирам, за да си кача новите филми и сериали! Фат32 изобщо няма. Има xFat и NTFS. За да го разчита плазмата трябва формата да бъде NTFS, просто след форматирането самата скорост стана много бавна. В момента вече съм качил около 60гб, но с 5мб в секунда си е доста бавничко. А тези повредени сектори ги намира след 264 гигабайт.

    - - - - - - - - - -

    Плюс това забравих да спомена, че тези повредени сектори си ги е имало винаги. Просто сега драстично скоростта на качване падна! Възможно ли е наистина вече харда да заминава и затова и скоростта да се е променила ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Форматирай го пак. Много причини може да има. Ако имаш друг USB кабел пробвай с него.Сутринта изхвърлих един USB кабел за принтер,Конектора му беше придобил Г-образна форма и принтера работеше неадекватно. Може диска да прави Shadow copy и това да обяснява защо не може да запише повече от 260 GB и т.н.Причини много.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    33
    #7

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Пробвах с няколко формата и на няколко лаптопа! Навсякъде е едно и също нещо. За съжаление нямам друг усб кабел и няма как да пробвам. Възможно ли е заради кабела да качва толкова бавно ? Защото и 100гб да мога да ползвам бих ги използвал, просто целта е да си върна старата скорост на качване.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Форматирай 263 GB.Повредените ги остави в неформатирана област. Трябва да се задоволиш с това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    33
    #9

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Тази операция от няколко дена се мъча да разбера как да я направя :D Можеш ли към някоя програмка да ме насочиш ...........

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Ако можеш дай снимка от тази програма Download Center - Crystal Dew World за да раберем в какво точно състояние е диска и има ли смисъл да си губиш времето с него.
    Щом веднъж е почнал да трупа лоши сектори, въпрос на време е да дефектира окончателно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #11

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Цитат Първоначално публикувано от Найден Йозов Виж публикацията
    Тази операция от няколко дена се мъча да разбера как да я направя :D Можеш ли към някоя програмка да ме насочиш ...........
    Това е от самия Windows. Примерно аз в момента съм с Windows10. Отивам на иконката на The PC----> десен бутон на мишката--->Manage----> Disk Management. Махаш всички дялове на диска . Създаваш един нов с размер 263 GB и после стартираш Format на него.Ако има проблеми после. Правиш дял от 200 GB и по емперичен път установяваш откъде почват проблемните пътечки. Задачата е в създадения дял да няма проблемни пътечки(да останат в неформатирана област).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    33
    #12

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!



    - - - - - - - - - -

    Определено не ми харесва на мен какво виждам :d
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    1200 повредени сектора и още 29 нестабилни... ако е гаранционен го връщай. Ако не е, търси си нов. Температурата му също е много висока, може би дискът ти се е прецакал заради прегряване. Нормалните температури трябва да са около 35~45 градуса. Ако си вземеш друг диск се замисли за вентилатор, който да го охлажда.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #14

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    Йозов ,направи това което ти написах.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    33
    #15

    Отговор: Проблем с качването на външен хард диск!

    След малко като се прибера ще пробвам и твоят начин, защото вкъщи и аз съм с windows 10. Надявам се някак да го оправя, защото не ми се вярва толкова бързо да се е скапал. А вентилатор няма как да му сложа. Целта на покупката ми беше външният хард диск да е закачен в плазмата ми, за да мога да си гледам директно от него филмчета. В случая е включен с усб и няма как да му слагам вентилатор зад твто :D! Искам също и да благодаря за адекватните и бързи отговори от ваша страна. После пак ще пиша какво се е случило.
    Този пост е редактиран от Найден Йозов; 29-08-16 в 16:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен хард диск
    От popov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-16, 08:16
  2. Кофти проблем с външен хард диск
    От flexman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-11, 09:48
  3. проблем с външен хард диск HELP
    От nothing_impossible във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-08, 20:21
  4. Проблем с външен USB хард-диск Prestigio 160 Gb
    От mordo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-08, 19:31
  5. 1 TB външен хард диск!
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-07, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе