Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

интернет с антена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #16

    интернет с антена

    Не бате, не може.







    Със здраве Габи !!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #17

    интернет с антена

    може разбира се, ама не точно така разхождайки се с лаптоп и антена....

    а по въпроса с тъпаните и сладката царевица - този тип антени са едни от най добрите стига да знаеш как да я направиш

    и да помоля такива ****** като малоне да не се изказват неподготвени ами да си пишат в дъра - бъра, и ако може да обясни що е то т'ва колизия и има ли почва у нас



    <font color="red">edit: ru-boy</font id="red">

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #18

    интернет с антена

    Тезата на Малоун, която и аз подкрепям, се отнася не към факта че неможе да се направи антена от консервена кутия (от нескафе стават най-добрите 8 децибелови антени [:D]) а по скоро към *****ията на въпроса може ли така да се закача в интернет. Така че като не четете си спестете коментарите.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #19

    интернет с антена

    Те такова животно нЕма, казал шопа, като видял щрауса. Теоретично, такава антена Е възможна, за другото не твърдя нищо.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #20

    интернет с антена

    Никак даже не е теоретично - имам няколко такива ДОБРЕ РАБОТЕЩИ антени. Лично аз не знам по-добра малка насочена антена за близки разстояния.

    Колкото до другото - всеки малко уважаващ себе си доставчик използва някакви защити - mac-филтър, WEP, после IP-mac заключване и т. н. Не съм го гледал това по телевизията и не знам за къде става въпрос, но наистина съм чел за Щатите например, че има много незащитени wifi-мрежи, пуснати ей така просто, на default-настройки и не е проблем да се вържеш към тях, ама какво от това?...

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    интернет с антена

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="red">М</font id="red">оже разбира се, ама не точно така разхождайки се с лаптоп и антена<font color="red">_</font id="red">...<font color="red">[</font id="red">.<font color="red">]</font id="red">

    <font color="red">А</font id="red"> по въпроса с тъпаните и сладката царевица<font color="red">,</font id="red"> <font color="red">[</font id="red">-<font color="red">]</font id="red"> този тип антени са едни от най<font color="red">-</font id="red">добрите стига да знаеш как да я направиш<font color="red">.</font id="red">

    <font color="red">И</font id="red"> да помоля такива ****** като малоне <font color="red">[Малоун се чете]</font id="red"> да не се изказват неподготвени<font color="red">,</font id="red"> ами да си пишат в дъра - бъра<font color="red">[</font id="red">,<font color="red">]</font id="red"> и<font color="red">,</font id="red"> ако може да обясни що е то т'ва колизия и има ли почва у нас<font color="red">.</font id="red">



    <div align="right">Originally posted by relsys - 01/02/2005 : 20:12:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ха, ... redneck<sup><font color="red">*</font id="red"></sup> ... ти пък от къде изникна?!

    Обикновено гледам да не отговарям на подобни brain farts от хора, които не се справят с писането на правилен български език, но понеже има въпрос ще отговоря.

    Дано разбереш написаното!

    Не знам дали сте учили чужд език, там където си учил българския.



    Определение:



    <font color="orange">Collision</font id="orange">

    The situation that occurs when two or more devices attempt to send a signal along the same channel at the same time. The result of a collision is generally a garbled message. All computer networks require some sort of mechanism to either prevent collisions altogether or to recover from collisions when they do occur.



    Пояснения:

    In a network, when two or more stations attempt to transmit a packet across the network at the same time, a packet collision occurs. This is not uncommon in a shared medium such as an Ethernet that has many computers in the same network segment. When a packet collision occurs, the packets are either discarded or sent back to their originating stations and then retransmitted in a timed sequence to avoid further collision. Packet collisions can result in the loss of packet integrity or can impede the performance of a network.



    In a half duplex Ethernet network, a collision is the result of two devices on the same Ethernet network attempting to transmit data at exactly the same time. The network detects the "collision" of the two transmitted packets and discards them both. Collisions are a natural occurrence on Ethernets. Ethernet uses Carrier Sense Multiple Access/ Collision Detect (CSMA/CD) as its method of allowing devices to "take turns" using the signal carrier line. When a device wants to transmit, it checks the signal level of the line to determine whether someone else is already using it. If it is already in use, the device waits and retries, perhaps in a few seconds. If it isn't in use, the device transmits. However, two devices can transmit at the same time in which case a collision occurs and both devices detect it. Each device then waits a random amount of time and retries until successful in getting the transmission sent.





    <sup><font color="red">*</font id="red"></sup>

    <font color="orange">Main Entry:</font id="orange"> rustic

    <font color="orange">Part of Speech:</font id="orange"> noun

    <font color="orange">Definition:</font id="orange"> clodhopper

    <font color="orange">Synonyms:</font id="orange"> backwoodsman, boor, bumpkin, clod, clodhopper, clown, corn-fed, country boy, country cousin, countryman, farmer, hayseed, hick, hillbilly, jake, mossback, mountaineer, <u>peasant</u>, provincial, redneck, rube, rural, wahoo, yokel



    <font color="orange">Source:</font id="orange">

    Roget's New Millennium™ Thesaurus, First Edition

    Copyright © 2005 by Lexico Publishing Group, LLC.

    [8]

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    интернет с антена





    @Malone.

    Преведи сега нещо тук и за простолюдието де. Да научим по някоя новинка в занаята. Че то ако почнем да си говорим на езиците на Европейския съюз, ще трябва да тичаш напред-назад по Дунав мост.

    Будь человеком![:D]

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #23

    интернет с антена

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

    <font color="orange">@Lupus</font id="orange">

    Вълчо, учудвам се на желанието ти всячески да се отклониш от темата на участника.

    Нима не разбра въпроса на автора на темата и това което съм написал като мнение?! Изясних го нееднократно!

    От теб като модератор се очаква друг тип поведение, не безразборни и безмислени опити за offtopic остроумия.

    Каква е целта на постовете ти до тук?

    До настоящия момент стана ясно единствено, че знаеш, че съществуват антени, наречени фидерни.

    Друго по въпроса на участника има ли какво да кажеш?



    Айде малко по сериозно го давай моля те.

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    интернет с антена



    Ами писна ми да съм сериозен! Днес ми дойде в повече! А ти този път си вечерял с чувството си за хумор.[!]

    Апропо... Фидера не свързваше ли антената с приемника (предавателя)?

    Край на

    На темата и сега сериозно.

    Консервната кутия в случая е първообраз на рупорната антена. Много близко до тази конструкция е и облъчвателя на една параболична антена. По подобен начин се въвежда и извежда енергията от вълновод. Достатъчно ли е?[}]

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #25

    интернет с антена

    Сериозно, нямам представа за какво говориш, а и не схващам връзката и смисъла на написаното с въпроса на участника.

    Отново [умишлено] не разбираш, че питам: Друго <u>по проблема</u> на участника имаш ли?



    Познанията ми в тази област са дотолкова, че знам откъде и какви антена и AP да си купя, да си ги монтирам, както и как да се свържа с доставчика ми. Необходимите и достатъчни познания.

    Както и да е ...



    Е какво чувство за хумор очакваш да имам след <font color="red">«самоцензурирам се»</font id="red"> постове, като по горния, написан от полуграмотен потребител?!

    А модераторите вместо да вземат [поне привидно] някакво отношение по правилата са заети да си мерят USB-тата в друга тема.

    Не мисля, че имам повече какво да кажа по топика и извън него.



    <font color="red">Еdit: ru-boy Malone трябваше ли да правиш от мухата слон? Зрял човек си.</font id="red">



    <font color="orange">Възможно е да си прав ru-boy, но имам обикновени човешки недостатъци и някой път им робувам. Не ми е приятно да ме обиждат и колкото и да узрявам, все ще е така. И ... стига вече. Както казах, за мен темата приключи. []</font id="orange">

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    интернет с антена

    Наистина мисля, че темата е изчерпана по същество.

    Peace!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 26-07-14, 20:36
  2. Антена FM
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 30-04-12, 01:05
  3. Антена за лаптоп
    От eBook във форум Мобилни устройства
    Отговори: 19
    Последно: 11-09-11, 17:59
  4. Wifi антена??
    От avchd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-10, 02:45
  5. Информация за антена
    От pentiumcho във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 04-04-05, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе