Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree2Одобрявам

Wi-Fi repeater - що е то?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Wi-Fi repeater - що е то?

    Въпреки че рутера ми е един от мощните, с 802.11n - като е разположен в единият край на дома, а лаптопа се ползва в другият - често сигнала е слаб, мени силата си. Сигнала минава през 2 стени, като едната е по диагонал спрямо посоката на излъчването и явно това доста му изцежда силиците.

    Прочетох че Wi-Fi repeaters/access points са точно за такава цел - да усилят сигнала, да увеличат обхвата и да покрият мъртви зони. Въпросът ми е - как се ползва такъв repeater? Настройва ли се от компютър, примерно да усилва сигнала от конкретен рутер, или директно му се включва адаптора в захранването (без нужда от компютър наоколо) и той си усилва де що безжични мрежи успява да улови?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Wi-Fi repeater / access point - що е то?

    Румба , така е но само ако имаш два рутера и да избегнеш кабелите.
    Това е repiter mode или WDS или AP+WDS( всеки производител си го кръщава както му е кеф )
    Аз ти препоръчвам на първо време да смениш канала ко не си на 11 ( 6 канал принципно е за дърво и гипскартон , а 11 е за железобетон)
    Отделно можеш да направиш едната антена да приема другата да предава , но не мисля че това ще оправи проблема.

    Принципно Радио сигнала се намалява с малко през железобетон , но рутера не трябва да е опрян на стената - леко разстояние дай все пак. Принципа е като балон - ако го опреш някъде и го надуеш - той се разпръсква където му е кеф, но не и ако го надуше и после опреш .
    ( говоря най-образно , без да се впускам в конкретни определения и термини за което моля за извинение - но така съм сигурен че ще ме разберат повече хора. )

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    Мерси Наско
    Бях на 11-ти канал, минах на 13-ти, но сякаш без особен ефект.
    Рутера ми е в ъгъл - до стена и до прозорец и не мога да го мърдам оттам, защото с кабели са свързани 3 устройства към него. Всъщност сигнала където е лаптопа не е толкова слаб - става за нормално сърфиране в нета, но на мен ми трябва силен сигнал за да мога да гледам HD филми по мрежата.
    Май без такъв повторител няма да мина.

  5. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #4

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    опитай с друг тип антена ( с насочен сигнал).При repeater ще имаш много ниска скорост и сигурно пак няма да можеш да гледаш филми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    опитай с друг тип антена ( с насочен сигнал).При repeater ще имаш многонискаскорост и сигурно пак няма да можеш да гледаш филми.
    2-те антенки на рутера ми са неразглобяеми, иначе и аз се замислих за такъв вариант.
    А дали ще е ниска скоростта ако повторителят е отново 802.11n?
    Давам за пример един конкретен модел EDIMAX EW-7416APN Wireless 802.11n. Ето някои от параметрите му:



    Compliant with IEEE 802.11b/g/n standards
    Increases the wireless speed up to 12 times faster and extends the coverage up to 5 times further
    Supports point-to-point and point-to multi point bridge function Supports WDS repeater mode. Universal repeater model and AP client mode
    Supports WPA,WPA2 security enhanced function and WPS configuration button
    Wireless 802.11n Access Point
    Acting as a bridge between the wired Ethernet and the 2.4GHz wireless IEEE 802.11b/g/n, this wireless access point let your wireless client stations access both the wired and the wireless network nodes.

    Complies with the IEEE 802.11b/g and IEEE802.11n standards.
    Supports 2.400~2.4835GHz frequency band.
    High data rate up to 300Mbps network speed.
    Auto rate fallback in case of obstacles or interferences.
    Supports point-to-point and point-to-multi point bridge function.
    Supports WDS (Wireless Distributed System) repeater mode.
    Supports Universal Repeater mode.


    Universal Repeater Mode
    The Universal Repeater function could extend the coverage and signal strength for the current wireless environment. This standardized function is compatible with other wireless APs and Routers. Users can use this feature to build up a large wireless network in a huge space like airports, hotels and schools…etc.

    Изглежда с добри параметри и функции за такава цел. Цената му е 86 лв, което е наполовина на цената на рутера ми, от когото очаквах да покрива половината квартал. А той с 2 стени не може да се справи.

  7. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #6

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    Аз имам Edimax BR 6424n и в repeater mode постигнах максимално 1,5-2MB/s скорост при 20-25 MB/s при стандартна WiFi връзка и то при Excellent сигнал.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Аз имам Edimax BR 6424n и в repeater mode постигнах максимално 1,5-2MB/s скорост при 20-25 MB/s при стандартна WiFi връзка и то при Excellent сигнал.
    На какъв стандарт са ти и двете устройства (рутер и свързан безжично компютър) - 802.11 - b, g или n? При b и при g връзката е до 56Mbit/sec. Само при n може да стигне до 300 Mbit/sec.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    roumen68 13 канал има ефект само ако wi-fi то на компа ти го поддържа , а той е изцяло принадлежащ на N стандарта. Опита ли с 10 и 6 ?

    Има друго - като си във Варна ела да ти дам един Linksys с моднат биос и мощност на wireless - 200mV
    и да видим дали няма да има ефект.( едимакса с жалките си 70mV ми се струва че ще увяхне )
    За съжаление този едимакс има N стандарт само в първата стая - после пак е на 54 mbps
    Едимакса е принципно със сваляеми антени , но за целта се отваря а така се губи гаранцията.

  11. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #9

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    При b и при g връзката е до 56Mbit/sec. Само при n може да стигне до 300 Mbit/sec.
    1.Това е само на теория.
    2.При G стандарта 56 Mbit/s е двуканалната скорост на максимално възможен обмен на данни, тоест макс 28 Мbit/s при download например.Но пак на теория.На практика се получава при excellent сигнал около 2-2,5 MB/s или 16-20Mbit/s в едната посока.
    Същото се отнася и за N стандарта - при Excellent сигнал 23-25 MB/s (220 Mbit/s) общо .
    3.Аз съм с N стандарт и на лаптопа и на рутера.Макс скорост на обмен на данни, която съм постигал безжично във вътрешната мрежа е 28MB/s (224 Mbit/s), при Excellent сигнал.При по-слаб сигнал скороста пада драстично.
    4.В режим на WDS repeater mode на практика скоростта ти пада почти наполовина, поради самото естество на режима.

    @Mr.TECHNO
    За съжаление този едимакс има N стандарт само в първата стая - после пак е на 54 mbps
    Това не го разбрах ?
    При мен на 17 метра през 3 стени и една микровълнова на пътя на сигнала поддържа N стандарт със Excellent сигнал ~ 100Mbit/s скорост.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    за същия едимакс ли говориш ?
    щото не са много добри в голямо рутиране

    а и лана му като не е n се губи смисъла от N router.
    Отделно стените ти какви са- неговите подозирам че са железобетонни.

  13. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #11

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    За Edimax BR 6424n v.1.56,стените тухлени, 40 см дебели.
    това е от сваляне на торент ->http://img229.imageshack.us/img229/7803/picture1bn.jpg
    при трансфер на данни във вътрешна мрежа е почти два пъти по-бързо.
    LAN мисля,че е 1Gbit, но той какво общо има със стандарта на WiFi-то?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    И рутера и лаптопа са на n, на 13-ти канал е ОК. Малко мръднах положението на рутера и сега приемането е good - 4 чертички от 5. При Windows 7 няма индикация за скоростта на връзката, пише само че е в n. Трябва да засека скорост на прехвърляне за да разбера как е. Но засега положението сякаш се подобри и ще изчакам с купуването на повторител.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #13

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    Извинявам се за лекия offtopic но нещо не схванах това

    ( 6 канал принципно е за дърво и гипскартон , а 11 е за железобетон)

    това ще рече че на 11 канал по-добре се хваща от другата страна на стената ли, защото разликата в честотите на 6 и 11 канал не е толкова голяма че такива генерални характерситики да се променят. Освен това по смътни спомени мисля че на 11 канал дължината на вълната е по-малка което автоматично значи че може да минава през по-малки прегради и трябва директна видимост т.е на 1-ви канал трябва да минава през по-големи прегради въпреки че пак да кажа честотите са доста близки и разлика реално не трябва да се забелязва. Аз като настройвам канал гледам да ползвам някой който вече не е зает от друго устройство. Незнам дали на мен нещо ми убягва, специално за N стандарта и просто питам от чисто любопитство какво е имал предвид колегата.
    ru-boy одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    първи втори и трети канал имат най-слаба честота и като тествам на моя рутер на 3 -ти канал - в другата стая сигнала е по-слаб
    като вдигна на 11 се увеличава обхвата .
    Преди време познат ми прати схема с каналите и обхватите , но я загубих някъде ( много ме е яд ) но общо взето запомних това от тази схема.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #15

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?


    Mr. Techno, честотата е ниска и висока, а не слаба. По-вероятно е някакъв друг източник да излъчва на близка честота, затова да имаш по-добри резултати на 3-и канал.
    Който иска да си дръпне inSSIDer, с тази програмка добре се вижда дали има други AP в близост и на кой канал излъчват. Най-добре е да се види със спектрален анализатор дали има друг източник на смущения, но това е доста скъпо и е трудно изпълнимо в домашни условия.

    P.S. На линка за дърпане на inSSIDer има интересно видео по темата (Learn how to unsuck Wi-Fi.
    ru-boy одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Access Point -> Repeater?
    От Stan във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 06-06-04, 11:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе