Резултати от 1 до 14 от общо 14

Интернет доставчик в центъра (Онлайн Директ, София Онлайн...)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #1

    Интернет доставчик в центъра (Онлайн Директ, София Онлайн...)

    Трябва ми надежден доставчик в карето Ботев, Опълченска, Симеон и Сливница. Интересуват ме преки впечатления от Онлайн Директ и София Онлайн, защото май само те имат покритие. Сега се ползва Спектър Нет, но се търси алтернатива

    Благодаря.

  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #2

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Аз съм към SofiaOnline от 09.2004г. и засега съм доволен, с изключение на малък период в края на миналата година и началото на тази.
    Тогава имаше чести прекъсвания и се оправдаваха с това, че подменят кабелите или с проблем в накаква "оптична точка"
    Като забележка може да се каже, че нямат 24 часова поддръжка, т.е. при проблем след 18 часа най-вероятно оставаш без интернет до сутринта ,но за тези 5,5 години е имало по-малко от 10 прекъсвания за повече от 2 часа.

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Благодаря, а какви са ти наблюденията за скороста? Запълва ли се канала за който плащаш и с колко можеш да ъплоудваш в БГ?

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Аз съм доволна от ОнлайнДирект.
    Имат безплатен телефон 24/7 и плащания през ePay.
    Много рядко има някакви проблеми и за сега винаги са ги оправяли за 15-20 мин.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #5

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Онлайн директ са хората. Повече от 3 години ползваме услугите им и нямам никакви забележки!

  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Цитат Първоначално публикувано от XoXo
    Онлайн директ са хората. Повече от 3 години ползваме услугите им и нямам никакви забележки!
    В къщи съм към Онлайн Директ, доволен съм от услугата, но ъплоуда им е зле, а за конкретното място, това е важно условие. Ако другият доставчик няма проблеми вероятно ще избера него.

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #7

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Цитат Първоначално публикувано от breiii
    Благодаря, а какви са ти наблюденията за скороста? Запълва ли се канала за който плащаш и с колко можеш да ъплоудваш в БГ?
    Плащам 30 лв/месец, но нямам представа за какви скорости е това , пък и в момента май не им работи сайта.
    Преди малко напарвих тест към host.bg като качих(копирах) с TotalComander 360 мегабайта за около 3 минути(т.е. около 1.7 мегабайта/сек.) и след това го копирах обратно със скорост около 2.8 мегабайта/сек.
    Но това сигурно не са реалните скорости, защото има забавяне през рутера(доста стар модел), а и вероятно синовете в момента са пуснали нещо да си свалят (денонощно са им включени компютрите)

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #8

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Ди

    Интересно, но при мен ъплоуда винаги е повече.
    Току-що тествах от сайта на speedtest.net .И през кабел и през wireless.
    download - 15 Mb/s
    upload - 16 Mb/s

    По-късно ще проверя как е без рутер.

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Това е интересно
    Bibi при теб скороста е малка и вероятно канала се запълва, при SAGE по тарифа трябва да има 40000kbps а получава също петнайсетина...
    SAGE, дори и да има забавяне, то ще е и в двете посоки. Най малкото се вижда, че дн/ъп е 2/1, но въпреки старият (не значи лош ) рутер, би трябвало да получаваш повече.

    п.п. За съжаление и двата доставчика не предлагат тестов период, даже СО искат 20лв инсталационна такса и договор за година, който можел да се прекъсне по всяко време...блаблабла...

    п.п2 Излиза, че не е Банишора, става въпрос за карето Ботев, Опълченска, Симеон и Сливница

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    Re:Интернет доставчик в Банишора (Онлайн Директ, София Онлайн)

    Може и да греша, но когато става дума за ъплоад през wireless, би трябвало скоростта да е по-малка.
    Понеже данните се подават от лаптопа, който има по-слаба антена, която "по-трудно уцелва" рутера.
    При даунлоад е обратното - данните се изстрелват от рутера.
    Поне така четох някъде.

  13. SAGE
    Guest
    #11

    Re:Интернет доставчик в центъра (Онлайн Директ, София Онлайн...)

    Цитат Първоначално публикувано от breiii
    Това е интересно
    Bibi при теб скороста е малка и вероятно канала се запълва, при SAGE по тарифа трябва да има 40000kbps а получава също петнайсетина...
    SAGE, дори и да има забавяне, то ще е и в двете посоки. Най малкото се вижда, че дн/ъп е 2/1, но въпреки старият (не значи лош ) рутер, би трябвало да получаваш повече.

    п.п. За съжаление и двата доставчика не предлагат тестов период, даже СО искат 20лв инсталационна такса и договор за година, който можел да се прекъсне по всяко време...блаблабла...
    Всъшност рутерите са два и от единия(този има и wireless) отива в другия и след това през 2 суича идва до мен
    Не знаех каква трябва да ми е скоростта , защото мен ме вълнува повече да имам интернет, а не скоростта, но децата когато свалят нещо (torrents) съм виждал скорости над 3 мегабайта/сек.
    Обаче това не пречи при следващото заплащане на интернета да ги попитам защо скоростта ми е по-ниска от обявената, дори би трябвало да имам и увеличение на скоростта като бонус заради това, че имам включено при мен тяхно захранване за близкия суич, което ми "повишава" месечната сметка за ток

    Цитат Първоначално публикувано от breiii
    п.п2 Излиза, че не е Банишора, става въпрос за карето Ботев, Опълченска, Симеон и Сливница
    Значи си по-близо до офиса на СО

    п.п. Аз бих си сменил доставчика с някой, който предлага "оптика до дома"

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    Re:Интернет доставчик в центъра (Онлайн Директ, София Онлайн...)

    Да СО е наблизо, но ми е важно да са надежни. Странно, но наистина от време на време страницата им не работи Скороста се заплаща, все някоя от тарифите ще ми свърши работа.
    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Току-що тествах от сайта на speedtest.net .
    Те имат сървър в София и това вероятно е БГ скороста, предполагам, че всички "разумни" доставчици го имат предвид и са взели мерки за добри показатели

    Между другото се замислих, как ми тестват upload, при положение, че не им давам нищо от моят компютър? Firewall-а също не дава индикация за изтичане на данни.

    п.п. Като по поръчка http://webxpo.net/

  16. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #13

    Re:Интернет доставчик в центъра (Онлайн Директ, София Онлайн...)

    Снощи тествах ъплоуда през ОД, не само ми се е струвало, но и наистина скороста е трагична. Докарах 0.65Mb/s! Обадих се и ми обясниха, че ако подпиша договор за година скороста ще е друга, а съм им клиент от години. Това никъде не е обявено на страницата им и малко ме разочарова. Виждам знак до скороста на всяка тарифа, който внушава двупосочност... Всъщност дн/ъп е 2/1, по информация от оператора. Ходих на изложението, но се оказа, че в него няма доставчици... Записах се за СО, ще потествам за месец, ако не ми харесат пак ще търся.

    Благодаря на отзовалите се.

  17. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #14

    Отговор: Re:Интернет доставчик в центъра (Онлайн Директ, София Онлайн...)

    Търсенето отново се поднови, след като от голямата градушка насам нямам Интернет от Булсатком. Миналата гръмотевична буря ме "оправиха" за една седмица. Все още се чувствам така (оправен), без да имам нет.

    Мястото е същото ( Ботев - Сливница - Опълченска - Симеон), ако имате добри впечатления от някой оператор, моля да сподели.

    Дори и да няма алтернатива не съветвам никого да ползва услугите на Булсат! Когато няма проблеми - всичко е наред, но стане ли нещо.... поне седмица мъка и нерви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване
    От Vidic във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 10
    Последно: 01-07-13, 13:45
  2. Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 15:28
  3. Онлайн дискусия относно цензурата в Интернет
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 26-07-07, 16:24
  4. Трагедия в центъра на София
    От MrMyr във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 21-09-06, 10:39
  5. Отговори: 6
    Последно: 12-11-03, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе