Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By tolostoi

Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    2
    #1

    Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

    Здравейте... Имам следния проблем- направих нещо като домашен офис в нас. Десктоп компютър,свързан kъм интернет с безжичен USB адаптор и към компютъра има свързан жично USB принтер . От този компютър нямаме проблеми с печатането. Въпроса е,че и аз,и жена ми ползваме основно за работата си лаптопите,седейки навсякъде из къщи . И когато му дойде времето да разпечатаме нещо,се почват мъките-прехвърляме нужното на флашка,отиваме до десктопа,ръгаме флашката,отваряме нужното и принтираме.
    Има ли начин директно от лаптопите да се принтира,ползвайки някак десктопа като принт сървър или по друг начин ?
    Трябва да спомена ,че всеки от компютрите е с различна ОС. Десктопа е с УСУ 8.1, моя лаптоп е с Mac OS,а на жена ми е Уиндоус 7.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Отговор: Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от 92stela Виж публикацията
    Здравейте... Имам следния проблем- направих нещо като домашен офис в нас. Десктоп компютър,свързан kъм интернет с безжичен USB адаптор и към компютъра има свързан жично USB принтер . От този компютър нямаме проблеми с печатането. Въпроса е,че и аз,и жена ми ползваме основно за работата си лаптопите,седейки навсякъде из къщи . И когато му дойде времето да разпечатаме нещо,се почват мъките-прехвърляме нужното на флашка,отиваме до десктопа,ръгаме флашката,отваряме нужното и принтираме.
    Има ли начин директно от лаптопите да се принтира,ползвайки някак десктопа като принт сървър или по друг начин ?
    Трябва да спомена ,че всеки от компютрите е с различна ОС. Десктопа е с УСУ 8.1, моя лаптоп е с Mac OS,а на жена ми е Уиндоус 7.
    Това което трябва да направиш, е да си шернеш принтера които е вързан към десктоп компютъра. Общо взето все едно споделяш папка, само, че вместо папка избираш принтера

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Отговор: Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Това което трябва да направиш, е да си шернеш принтера които е вързан към десктоп компютъра. Общо взето все едно споделяш папка, само, че вместо папка избираш принтера
    той човека файловете с флашка прехвърля ти го караш да шерва папка.

    Иначе правилно си му казал какво е нужно, може да има малко ядове с ябълката ако принтера не се засече от първият път, но като цяло с едно шерване (споделяне) на принтера и евентуално настройки всичко ще му е наред.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

    Би трябвало да няма грижи под MacOS. Aко е шернат принтера си избира Windows share print и само трябва да зададе workgroup и потребител.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #5

    Отговор: Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

    Сподели принтера от УСУ, от мака влез през браузър на localhost:631 и в настройките за сървър му слоци отметка да показва споделени принтери от други устройства. А от Виндовса го добави по айпи принтера (не помня точни стъпки)

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

    tolostoi , уеб интерфейса на cups-a по подразбиране е забранен. Ще трябва да си го разреши като от терминала въведе sudo cupsctl WebInterface=yes и после да се загуби из менютата

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #7

    Отговор: Принтиране през WiFi рутер от няколко компютъра

    Тогава да го направи през мазния вграден, ползвам повече Линукс и за това. Бтв по едно време в линукския cups решиха да махнат бонжур поддръжката, но дали само в Дебиан ... не помня. При мен през ОСХ си печаташе от закачен на Линукс принтер без проблеми ... е почти де, докато не дойде ъпдейт в перфектната ОСХ и спря да печата дори и мушнат на УСБ принтера в него (старо НР лейсърджет не му помня цифрите)
    Този пост е редактиран от tolostoi; 22-04-14 в 22:54.
    stenly одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  2. Искам да пусна DVD през компютъра 5.1
    От BassDemon във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 26-09-12, 16:45
  3. търся евтин wifi рутер Н
    От get във форум Купува
    Отговори: 11
    Последно: 23-11-11, 16:50
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  5. Ремонт на wifi рутер
    От vladko33 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-08-09, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе