Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree3Одобрявам
  • 3 Post By panevdd

Жична и безжична мрежа едновременно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    Question Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Привет,

    имам LAN и WiFi.
    Някои сайтове и мрежови ресурси са ми достъпни единствено през LAN. Други - единствено през WiFi.
    Как мога да ползвам и двете едновременно? Да кажем ако нещо е недостъпно през LAN, връзката към него да стане през WiFi, без аз да трябва да правя нещо?
    В момента работи само едното - на което съм задал по-висок приоритет, а ми трябват двете едновременно.
    Win 7 sp1 x64 Pro

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Няма как през рутера някои сайтове да са ти достъпни само през едната мрежа ....всъщносто може, ако на настройките на мрежовата или вифи картата (на компа) си задал различни DNS-и и някой да не резолва коректно даденият сайт който искаш да достъпиш.
    Този пост е редактиран от stenly; 28-01-15 в 14:26.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Я дай локалните IP-та на двете мрежови карти и останалите настройки... Нали към един рутер е свързаността на мрежовите ти карти? Да не имаш някакви политики в рутера?
    Виж дали имаш загуби на пакети през едната и другата свързаност, също пробвай tracert от едната и другата свързаност към едни и същи адреси...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #4

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    благодаря за отговорите.
    Жичната и безжичната мрежа нямат нищо общо. Не минават през един рутер и са от различни доставчици, със сигурност с различни DNS-и. Все едно офис ЛАН и WiFi от съседа. IP на жицата е ръчно зададен фиксиран 172.16.х.х, WiFi е сложено на автоматични настройки и получава адрес от сорта на 192.168.0.х
    По отделно (ако направя disable на другата мрежова карта), всяка от връзките работи без проблеми. Но когато и двете са включени и показват, че съм свързан и към ЛАН, и към WiFi, реално работи само единия адаптер - този с по-ниска стойност на interface metric. Изглежда, че ОС изпраща заявките само към него и изобщо не прави опит за свързване през другия.

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #5

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Това, което питаш, се нарича Load balancing - един компютър (или група компютри) да получават свързаност от два или повече доставчика едновременно.
    Предимството е по-висока скорост на сваляне на торенти, например.
    Недостатък е, че някои специализирани услуги (интернет банкиране, online игри, пощенски услуги и изобщо всичко, което прави проверка по IP) ще трябва задължително да преминават само през единия доставчик.
    За да работи тази схема, ти трябва рутер с Dual WAN или компютър с поне 3 LAN карти (две за доставчиците и една за твоята мрежа) и съответната операционна система (примерно pfSense, че е безплатна).
    Допълнителна трудност при теб е, че имаш wireless връзка, която трябва да "доведеш" до единия "вход" на рутера, т. е., трябва ти приемащо устройство (AP), което да улови безжичния сигнал и да го изпраща жично към рутера.
    Сега... има и друг начин. Повечето операционни системи поддържат ползването на няколко шлюза (Gateway) едновременно. Можеш да си настроиш ръчно IP адресите и шлюзовете на жичната и безжичната връзка на компютъра, да опишеш сайтовете, които ползваш и техните IP адреси и да зададеш правила кой сайт през кой шлюз да се отваря и (същото важи и за DNS-ите).
    stenly, peter_nn и ivodivo харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #6

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Благодаря, звучи като каквото ми трябва, но как точно се прави това:

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd Виж публикацията
    да опишеш сайтовете, които ползваш и техните IP адреси и да зададеш правила кой сайт през кой шлюз да се отваря и (същото важи и за DNS-ите).
    Къде и как мога да укажа, че искам заявки към abc.com и xyz.com да минават през определен гейтуей, и как да укажа кой гейтуей да се използва по подразбиране за адреси които ги няма в списъка?

    10х

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Виж това дали ще ти свърши някаква работа.
    Enable load balancing on Windows 7 with 2 or more NICs - SortByte

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #8

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Моля помогнете. От Виваком смениха модема и сега не мога да се свържа към безжичната мрежа - виждам я, но като дам connect не ми иска нито парола, нито пък успява да се свърже. Изтрих я от списъка, пак не става. Към друга безжична мрежа се свързвам без парола идеално. Друг компютър в същата стая се свързва безжично към проблемната мрежа. Името на мрежата е ново след смяната на модема, изтрих и старата. Деактивирах мрежовия адаптер, после го активирах - никакъв резултат.. Промених IP-то пак не става нищо.. Помогнете моля. С Windows XP съм, а модемът е HUAWEI на Виваком.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Възможно е да е настроена само на "n" стандарта, а твоя компютър или лаптоп да не го поддържа. Мрежата в момента криптирана ли е, т.е трябва ли да иска парола? Ако е криптирана, дали твоя компютър поддържа вида криптиране на който е настроен рутера?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #10

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Да, има парола за достъп, която съм сложила. Проблемът е, че въобще не ми я иска. Направи ми впечатление, че паролата е с криптиране TKIP+AES /така ми казаха от Виваком да я направя/, докато моят лаптоп има само TKIP или само AES. Да пробвам да променя това на модема освен? Само да не остана съвсем без интернет после..
    Добавено: Пробвах само с едното или само с другото - нищо... Сега ще пробвам да махна паролата и да скрия мрежата. Надявам се на успех!
    Последна добавка: Оправи се! Промених го на TKIP, но смених и името на мрежата. БЛАГОДАРЯ Pat!
    Този пост е редактиран от katy85; 05-08-15 в 14:34.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #11

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Пробвай само на TKIP за рутера...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #12

    Отговор: Жична и безжична мрежа едновременно ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Пробвай само на TKIP за рутера...
    - пробвах, стана, благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изключване на безжична мрежа!
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-11-09, 18:05
  2. Безжична мрежа ?
    От bx във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-05, 22:26
  3. RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа
    От niggaz_nature във форум Общ - софтуер
    Отговори: 27
    Последно: 11-12-05, 00:17
  4. Безжична LAN мрежа
    От -c0mm- във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-04, 19:27
  5. Безжична мрежа....
    От spoofer във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 08-03-03, 20:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе