Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59

Кои стари, но ценни филми?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #16

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Слонът, мой приятел (не знам оригиналното му име)
    Haathi Mere Saathi
    http://www.bollymarket.com/images/bm...meresaathi.gif
    http://www.imdb.com/title/tt0272118/

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #17

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Допълвам още малко за италианското кино от най-качествения му период (IMHO, както се казва . Това са 60-те, 70-те и началото на 80-те

    Лукино Висконти - режисьор
    - Роко и неговите братя (Rocco e i suoi fratelli (1960)) - младия Делон
    - Гепардът (Gattopardo, Il (1963)) - Делон и Клаудия Кардинале
    - Под блестящите звезди на Голямата мечка (Gruppo di famiglia in un interno (1974)) - Силвана Мангано, Бърт Ланкастър и Хелмут Бергер в любовен триъгълник.

    - Един дребен, дребен буржоа (Borghese piccolo piccolo, Un (1977)) - отново филм на Марио Моничели. За мен - един от най-правдивите филми с криминален сюжет. С две думи: на един човек убиват сина му(не помня как) и той хваща убиеца му, затваря го в мазето и го почва...

    Няколко доста добри криминални филми, ако не се лъжа с Джулиано Джема в главната роля (не им пиша оригиналните заглавия защото си нямам представа как да ги намеря)
    - Полицията е с вързани ръце
    - Изповедта на инспектора пред комисаря на републиката
    - Един мъж на колене


    - Голямото задръстване (Ingorgo - Una storia impossibile, L' (1979)) - в края на празниците всички искат да се върнат в Рим (по памет), но се получава Голямото задръстване на магистралата

  4. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #18

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Винету филмите с Пиер Брис
    Сандокан с Кабир Беди

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #19

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    След като @roumen68 така и не уточни от коя година назад да даваме примери, си позволявам два от 80-те години на миналия век, все пак 20 години минаха оттогава (иначе десетилетие, което особено ме отвращава в музикално и други отношения, но това е друга работа):
    "Ново кино Парадизо" http://www.imdb.com/title/tt0095765/
    "Името на Розата" http://www.imdb.com/title/tt0091605/

    Споменахте "Великолепната седморка"? Ами гледайте оригинала тогава - "Седемте самураи" на Куросава от 54-та http://www.imdb.com/title/tt0047478/

    И колкото се може повече от по-старите неща на Алфред Хичкок - сам не мога да ги изброя, пък и не съм гледал всичко... http://www.imdb.com/name/nm0000033/

    @Lazy Dog, с интерес ще пробвам някои от твоите италиански предложения, ако остане време (и още един глас за "Amici miei", Siii!). Иначе леко ме подразни изказването ти "от еди-коя си година нищо не се намира", и то в инфинитив като универсално твърдение - те критиците така говорят, не от 1-во лице, а от божие име И не спецефектите правят един филм слаб. Ъъъ, макар че ми е трудно да дам пример за обратното

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #20

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    @XIIID, това за начина ми на писане е нарочно търсена провокация, за да се завърже разговор, а не просто едно голо изреждане на имена и дати (не че аз не го правя . Иначе наистина мисля, че откакто надобряха в спецефектите режисьорите не наблягат особено на актьорската игра и характери. Ако са си на място (спецефектите) нямам нищо против, но когато това е единственото ценно във филма, не съм съгласен че това е качествено кино. Веднага ви давам пример - Супермен, Спайдърмен, Х-мен и всички други ...мен. Или за кажем недомислието "300". За да не кажете, че съм 100% против ефектите, ще ви дам и положителен пример с използването на много такива. Такъв е например Sin city.

    Малко по темата. За сега спирам с италианското кино, после може пак да се върна.
    Да вземем например полското:
    Анджей Вайда - режисьор, един от най-големите въобще в света
    - Пепел и диаманти - великолепен актьор Збигнев Цибулски (сега потърсих инфо и гледам, че го пишат Кубулски , не знам кое е вярното)
    - Брезовата горичка - с Даниел Олбрихски (или може би Олбрушски)
    - Обетована земя - пак Даниел Олбрихски

    Кшищоф Зануси - режисьор, прави леко елитарно кино
    - Защитни цветове
    -Структурата на кристала
    - Кинолюбител

    ... утре ще продължа

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #21

    Re: Кои стари, но ценни филми?


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #22

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Казвате да не са по-стари от черно-белите, но не казахте колко да са "нови"
    Излязоха по едно и също време:
    "9-та РОТА" - 2005г. Руски за воината с Авганистан
    и "ЖАРХЕД" (Jarhead) - 2005г. Американски - за воината в залива...
    Кои е по-добър - въпрос на вкус, но като филми са интересни за сравнения...
    Филмите на Спилбърг са ценни за колекция.
    Това искочи в галвата докато преглеждах другите предложени филми


  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #23

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Хайде да вместим и малко БГ заглавия, за разнообразие:

    - Записки по българските възстания.
    - Оркестър без име.

    От чуждите заглавия:
    - Обратно в бъдещето / Back to the future
    - Седморката на Блейк / Blake's Seventh
    - Полицейска академия / Police Academy
    - С цървули по дивият запад - някой помни ли този сръбски уестърн-комедия? Само се сещам че падаше голям смях

    Относно колко стари или нови да са филмитe тук - за нови - поне да не са от тази година, за стари- може да са черно бели, но поне с говор. Е, изключение се допуска за филмите на Чарли Чаплин преди 1935-та (тогава излиза "Модерни времена" - първият му озвучен филм), както и за "Полицаите от Кийстоун"

  11. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #24

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    2001: A Space Odyssey (1968) - Eдна одисея през 2001 г.
    Mackenna's Gold (1969) - Златото на Маккена
    Star Wars (1977) - Междузвездни войни
    Raiders of the Lost Ark (1981) - Похитители на изчезналия кивот
    Excalibur (1981)
    Blade Runner (1982) - Бегач по острието
    Runaway Train (1985) - Влакът беглец

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #25

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Много интересен Филм за големи и малки ,е поне на мен ми е бил и е много интересен .
    Около 20 години е стар филма и се казва Shinna .



  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #26

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Ще ми се пак да живне малко темата, затова смятам да хвърля малко съчки в жарта
    Като гледам изброените филми по-горе ме разкъсват разнородни мисли и чувства.
    Ето например
    Цитат Първоначално публикувано от god
    ...
    Mackenna's Gold (1969) - Златото на Маккена
    Star Wars (1977) - Междузвездни войни
    Raiders of the Lost Ark (1981) - Похитители на изчезналия кивот
    ...
    Runaway Train (1985) - Влакът беглец
    Така например Златото... и Похитителите.... с удоволствие бих гледал, колкото пъти се сетя за тях, и в тази връзка в Златото на Маккена имаше някакъв мотив, песен ли, мелодия ли, мисля, мексиканска или индианска, която много пъти съм се опитвал да намеря, но нито и знам името, нито изпълнителя. Та думата ми е, че това са филми които издържат проверката на времето, т.е. направени са кинаджийски добре.
    За Влакът беглец - въобще може да се говори с часове, само играта на Джон Войт да гледаш - пак си струва да го пускаш отново и отново. А Ерик Робъртс и Ребека де Морни никак не са слаби, въпреки че в този момент са доста слабо известни в бранша. Да не говорим за режисьора Андрей Кончаловски, който въобще ми е от най-любимите (или from short list-тата ). Историята всъщност, си е типично американска - сам човек срещу Системата, ...но за сметка на това, Как направено и само при мисълта за последния кадър в който Дж.Войт се е изправил върху бясно летящия локомотив, ми настръхва кожата.
    И тук малко или повече ... как да го кажа така, че да не ме скалпирате веднага ... ами Star wars, си е слабичък филм. Разбирам, че посягам на една икона и при всичките му плюсове и минуси има своето място в историята, но погледнато непреднамерено, той си е слаб, неубедителен филм. Ако имате възможност сравнете го с филми-приказки от това време -70-те, 80-те години имам предвид (от чехословашките, имаше такава държава тогава )и ще се убедите. Не ме бийте много, моля,

    И да кажа накрая за един филм, който някак си изкочи в главата ми, докато пишех горните редове. Може би има нещо общо с Влака беглец, само че правен много години по-рано. Ако имате възможност гледайте
    - Непокорния Люк (в оригинал Cool Hand Luck) - с Пол Нюман в главната роля. Аз с удоволствие бих го гледал, ако го намеря. Въобще това е повод да напомня за този велик актьор и личност Пол Нюман.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #27

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Race for the Yankee Zephyr - http://www.imdb.com/title/tt0082968/

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #28

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazy Dog
    Въобще това е повод да напомня за този велик актьор и личност Пол Нюман.
    За него напомних още с първият пост в тази тема, филма Ад под небето / The towering inferno

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #29

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    За него напомних още с първият пост в тази тема, филма Ад под небето / The towering inferno
    Прав си. Стар съм вече. Докато стигна до края, забравям какво пишеше в началото

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #30

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Rocky (всички части ) , Rambo ( всички части ) , Полицейска академия , Чарли Чаплин и т.н оо и Spartacus

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-12-08, 02:07
  2. Стари Руски Филми - от къде?
    От the_unique във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-05, 21:19
  3. Стари песни
    От mishle във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-05, 18:46
  4. Любимите стари филми
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 39
    Последно: 14-11-03, 00:33
  5. Стари Игри
    От ba6_mastora във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-03, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе