Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 59

Кои стари, но ценни филми?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #31

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Цитат Първоначално публикувано от ZanGaDor
    Rocky (всички части ) , Rambo ( всички части ) , Полицейска академия , Чарли Чаплин и т.н оо и Spartacus
    Извинявай пич, но би ли ми посочил "като как така точно" определи Роки и Рамбо като "...стари, но ЦЕННИ" филми, а? Айде за стари, стари са , макар че и това е относително, но ценни, за мен няма критерии по които тези два филма/серии да се определят като ценни. По тая логика 100% всички екшъни и филми със спортна тематика са ценни. Извинявай, че ти го казвам, но това което си написал е Абсолютна Глупост (уточнявам, че мога да махна определението Абсолютна само за Рамбо, Първа кръв или както там се казваше първата част)
    Така, за сравнение ще ти кажа няколко примера, за да направиш разлика, кое е ценно:
    Спортна тема (бокс) - Разяреният бик, с ДеНиро - е това е класика
    Екшън, военна тема - Взвод, Роден на четвърти юли, Апокалипсис сега, Ловецът на елени
    Хайде със здраве и нищо лично

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #32

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Апропо - един от филмите, които бях препоръчал в преден пост - "Далечен мост" / "A bridge too far", макар и военен е с рядко срещано изобилие от звезди и легенди в киното, събрани в един филм:
    Майкъл Кейн, Шон Конъри, Едуард Фокс, Джийн Хекман, Антъни Хопкинс, Райън О'Нийл, Лорънс Оливие, Робърт Редфорд.

    Ето и един друг ценен филм от 70-те, който го бяха давали по кината: "Кукла на верига" / "Puppet on a chain" по едноименният роман на Алистър Маклейн, като той е и сценарист на филма.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #33

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Мога да изброявам десетки, но ето примерно:
    Амадеус, Коса, Полет над кукувиче гнездо (и трите на Милош Форман); И ако тези могат да минат за стари: Усещане за жена (велик шедьовър), Жега.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #34

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    Мога да изброявам десетки, но ето примерно:
    Амадеус, Коса, Полет над кукувиче гнездо (и трите на Милош Форман); И ако тези могат да минат за стари: Усещане за жена (велик шедьовър), Жега.
    Абсолютно съм съгласен с изброеното и в тази връзка се сещам за това, че всъщност "Усещане за жена" е римейк на един още по стар и поне толкова добър филм с Виторио Гасман - "Ухание в мрака" (1974).

    Днес ми идва на ум и за още един брилянтен актьор Дьорд Черхалми, унгарец, чиято биография е белязана със забележителни филми, като:
    "Лешояд" - уморен и отчаян шофьор на такси си отмъщава, лично за мен негов филм №1, ако някой знае линк към този филм, ще се радвам много да го получа
    "Мефисто" - политическа сатира за нацистка Германия, но всъщност валидна за всички исторически епохи, там също блестящо се изявява Клаус-Мария Брандауер
    "Цветя, венци, букети"
    "Любовници"


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #35

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Какво става, хора? Свършиха ли добрите филми?
    Я вижте днес, колко качествени филми ще ви покажа днес, при това от филмографията само на един актьор.
    Един от най-големите в съвременното кино. Личи му още от първия пълнометражен филм.
    Дъстин Хофман, а филма е "Абсолвенът"
    След това следват (не по хронология, а така както се сещам)
    "Малък, голям човек" - на Артър Пен. Уестърн, но качествен
    "Сламени кучета" - на Сам Пекинпа, може би един от най-интересните негови филми, интелигент с жена си на село, сблъскват се в буквалния смисъл с грубостта и жестокостта. Малко в уестърн стил издържан.
    "Маратонецът" - на Джон Шлезиджър
    "Среднощен каубой" - отново на Шлезинджър, двамата с Джон Войт, правят един потресаващ филм за аутсайдерите, опитващи се да намерят щастие
    "Крамър срещу Крамър" - дали не спечели Оскар за него, не си спомням много добре
    "Лени" - за трагичния живот на един кабаретен комик, режисьор Боб Фос, ако това ви говори нещо
    "Тутси"- оригинална за времето си комедия, в която се проблича като жена,
    "Рейнмен" - в ролята на аутист, перфектен, Том Круз бледнее на неговия фон
    "Сфера" - фантастика, партнира му Шарън Стоун
    "Слийпърс" - не си спомням как точно беше преведено заглавието на български, но историята е за четирима приятели, които още непълнолетни попадат в затвора, тормозят ги, те си отмъщават на мъчителите. Та Д.Хофман е в ролята на един пиян адвокат, не е главна роля, но е много ценен, както винаги.

    Различен във всяка роля, перфекционист, говореше се, че за снимките на Рейнмен е влязъл в лудница за известно време, за да изучи поведението на истинските аутисти.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #36

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Да, винаги ми е приятно да гледам филм с Дъстин Хофман - наблюдавам колко дълбоко се вживява в ролята си и я изиграва по ненатрапчив, но много убедителен начин. Гладко като по конец, така да се каже.
    "Цялото президентско войнство" за аферата Уотъргейт не беше ли пак с него в ролята на разследващият журналист, или се бъркам?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #37

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Всички филми на Хичкок, Кубрик и Орсън Уелс (особено "гражданина Кейн")

    От несмоменатите досега - Апартамента ми хареса - http://www.imdb.com/title/tt0053604/

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #38

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Night of the Living Dead (1968) - George A. Romero и другите му зомби-класики
    The Evil Dead (1981) - Sam "Spiderman" Raimi
    Evil Dead II (1987) - Sam "Spiderman" Raimi
    Army of Darkness (1992) - Sam "Spiderman" Raimi
    Braindead (1992) - Peter "Властелинът на пръстените!" Jackson


  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #39

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    Night of the Living Dead (1968) - George A. Romero и другите му зомби-класики
    The Evil Dead (1981) - Sam "Spiderman" Raimi
    Evil Dead II (1987) - Sam "Spiderman" Raimi
    Army of Darkness (1992) - Sam "Spiderman" Raimi
    Braindead (1992) - Peter "Властелинът на пръстените!" Jackson

    ......Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, може би не разбирам нещо, но би ли ми обяснил, как филм на ужасите може да се определи като "ценен" ?
    За мен "ценен" свързано с "филм" означава:
    1.нещо, което с удоволствие бих гледал пак
    2. разтърси ме до дъното на душата ми
    3. несравнимо удоволствие
    4. накара ме да погледна света от нов ъгъл
    5. това е човек, в чието мнение бих се вслушал ...

    Обясни ми, ако обичаш. Може и на лично съобщение, за да не отегчаваме другите

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #40

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazy Dog
    ....и в тази връзка в Златото на Маккена имаше някакъв мотив, песен ли, мелодия ли, мисля, мексиканска или индианска, която много пъти съм се опитвал да намеря, но нито и знам името, нито изпълнителя.
    Имаш ли го филма? Ако не - след работа ще го погледна за композитора или автора на музиката в "credits" и ще го напиша тук. Иначе основната мелодия, или тази с която започва филма си я спомням като наподобяваща на бавно и мелодично кънтри. Или ми се е сторила на кънтри защото звучи на фона на пустиня, кактуси, каньони, индианци и бързи револвери
    По скоро е балада.

    P.S. За Златото на Маккена съм чел, че младият Спилбърг като студент е бил на снимачната площадка да учи занаята, и даже бил дал някаква си ценна идея във връзка със снимането на филма.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #41

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Не знам дали си спомняте за един уестърн от Италия  - "Аз съм Сартана , вашия гробар" , го преведоха по кината ни. Филма е от 1969 - та и ми е направил добро впечатление , доклокото си спомням разбира се , щото като е правен съм бил на -2 г. .
    http://www.imdb.com/title/tt0065019/
    От по-новите филми , както по-горе се писа някъде , че стават за гледане 1 на 100 ,  съм фен на The Sixth Sense (Шесто чувство) и брилянтната игра на Bruce Willis и Haley Joel Osment -  http://www.imdb.com/title/tt0167404/
    И разбира се (пак не толкова стар , само на 11 години) не мога да пропусна As Good as It Gets с непоправимо добрия Джак Никълсън - http://www.imdb.com/title/tt0119822/ . Филм който се гледа на един дъх и все не ти се иска да свърши.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #42

    Re: Кои стари, но ценни филми?

    Та за песента от Златото на Маккена - казва се Old Turkey Buzzard и се изпълнява от Jose Feliciano. Може да се намери и изтегли с Emule.

  16. 777boby777
    Guest
    #43

    Re: Кои стари, но ценни филми?


  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #44

    Re:Кои стари, но ценни филми?

    The Green Mile (1999) - "Зелената миля" с Том Ханкс
    Forrest Gump (1994) - "Форест гъмп" пак с него
    The Godfather - "Кръстникът" 4 незабравими части , Ал Пачино, Марлон Брандо
    Аз по принцип слаб филм на Ал Пачино, Робърт Де Ниро, Том Ханкс, Мел Гибсън май не съм гледал.
    Като се сетя за още имена ще ви споделя.

    Смъртоносно оръжие 1,2,3,4 - Lethal Weapon
    Brave Heart - Смело сърце

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #45

    Re:Кои стари, но ценни филми?

    Професионалистът с Белмондо (Le professionnel); http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1058395
    Първичен инстинкт; (Basic instinct) http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1173445
    Кристин (Christine); http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3128304
    Ефектът на пеперудата (The butterfly effect); http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2962576
    Снайпер (Sniper) http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3012891

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-12-08, 01:07
  2. Стари Руски Филми - от къде?
    От the_unique във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-05, 20:19
  3. Стари песни
    От mishle във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-05, 17:46
  4. Любимите стари филми
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 39
    Последно: 13-11-03, 23:33
  5. Стари Игри
    От ba6_mastora във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-03, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе