Страница 2 от 61 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 908

Media Player - Zinwell (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #16

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Ами аз го взех да го потествам и ето резултатите са, че не открива безжичния адаптер. Утре продължавам, че нещо ще има ядове с USB TP-Link WiFi .11n адаптера. Споменава се тук-там, че работи с D-LINK DWA-160 Wireless N Dualband USB Mini Adapter, ама той е 100-тина лева ... ще го мъчим. Направих и малко снимки от вътрешният интериор, но не мога да ги прикача.

    А ето тук е същият плеър-близнак, но с другото звучно име "Olevia" (Улевия - б.р. :-) ZP-500, върви разбери кой е първородния. Хубавото тук е, че сайтът е само на китайски и всичко му се разбира ... Но има секция Download Firmware, което ме успокоява донякъде, че не правен в час по трудово обучение без участието на даскала им ... Но, искат регистрация на техния плеър и тогава чак теглене на фирмуера, което за сега няма как да стане ... Ако някой измисли нещо да свирка, че тия от Zinwell нямат нищо на сайта си.

    Линк:

    http://www.olevia.com.hk/product_det...&productid=436

    Дойде време за малко подробности:

    512MB memory, 32MB Flash, RealTek 1073

    Оказа се май, че тия Улевия крачол взимат всичко 1:1 от Зинвелите, които са май OEM-а в цялата сага.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    И още един много подобен продукт , но за пазара в Сингапур :

    http://www.jcmatthew.com/products/dhe/mp1100.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #18

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Излиза, че си заслужава парите този плеар.Как се сварзва с компа освен с wi fi то.и с какв външен хард работи?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #19

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    С компа се свързва чрез LAN и работи с usb външен хард . В Метро беше закачен към някакъв мултимедиен твърд диск . За това , което предлага като възможности си заслужава цената , а и то на нашия пазар няма нов модел 1080р плеър за тези пари , освен WD TV , но той няма LAN и се продава от около година .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #20

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Да но нали по горе пишат, че няма LAN. С Ethernet RJ45.ли се сварзва? Гледах го и аз в метро но не посмях да го взема така малко но неим ми се видя на опаковката.И ще изчакам отзивите.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #21

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    RJ 45 .Sorry ,моя грешка.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #22

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    И още един много подобен продукт , но за пазара в Сингапур :

    http://www.jcmatthew.com/products/dhe/mp1100.html
    Това му е сиамския близнак - сиреч тази марка май е само за Тайван доколкото прочетох и са идентични.


    Цитат Първоначално публикувано от dani_k
    Да но нали по горе пишат, че няма LAN. С Ethernet RJ45.ли се сварзва? Гледах го и аз в метро но не посмях да го взема така малко но неим ми се видя на опаковката.И ще изчакам отзивите.
    Абе ти що четеш между редовете ? Тъкмо колегата е обяснил, че в описанието и на снимките се вижда не LAN, а RJ45 (става въпрос за едно и също нещо, ама който разбира ;-). Даже ако седне някой да прочете, то ще види, че LAN e (Lokal Area Network), a RJ45 e стандарта за конекторите за мрежовите устройства и в края на краищата става дума за следното - и едното и другото означават, че има мрежови функции устройството, в случая плеъра.

    А и вече имам и оригинален фирмуер за джаджата, но няма как да сравня оригиналният в плеъра и този, че са с различни абревиатури. Флашването става с флашка през USB. Има време за екперименти и засега ще събера повече информация по въпроса и тогава ще експериментирам. Също се оказа, че юнаците от всичките тия компании с идентични устройстава са направили поддръжка само на едно и също USB WiFi dongle - разбира се лично тяхното ZW-N290 1T2R 802.11n USB. Това разбира се е въпрос на софтуер и поддръжка, така че да се надяваме на ъпдейтите или на разбирачите на модифициран фирмуер.

    Иначе моето впечатление за сега от прочетеното и видяното на живо ( разбирайте, че го изкормих на 5-тата минута след като го взех ) е, че този фъстък ще върши работа за тези пари, освен ако не се появят и други клонирани плеъри за по 50-100 лв. ( Дай Боже ;-) ...

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #23

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Добре казано колега !

    Вече го видях изкормено в един сайт - направено е от 6 части , само не бяха махнали радиатора от чипа за да се прочете Realtek ....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #24

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    По спецификациите, които прочетох този плеър предлага всичко нужно.
    http://www.olevia.com.hk/upload/down...20_ENGLISH.pdf
    Плейва всичи известни формати, плюс рядко срещаният m2ts, каквито ги записва моят Panasonic TZ7 в AVCHD lite (т.е. ще плейва и записите от видекамерите в HD).
    Свързва се с компа през lan-a или чрез техния донгъл ZW-N290 1T2R 802.11n, който така и не успях да открия къде се продава и на каква цена.
    Най-важното има DTS passthrough към усилвател, което решава проблема с конвертирането на аудиото на .mkv-тата.
    Не ми стана много ясно дали декодира DTS до LPCM в 2 канала за директно свързване към ТВ-то чрез HDMI, но при наличие на ресивер с HDMI вход му пуска DTS-a заедно с видеото. Ако ресивера е без HDMI вход, то тогава пък през SPDIF оптичен. А бе тайванска работа, кеф ти през едното, кеф ти през другото, кеф ти в RAW, кеф ти в декодирано стерео.
    Цената му е супер ниска за това, което предлага, а като опции направо няма аналог. Толкова хубаво звучи, че чак е притеснително.
    Хайде чакаме професионално ревю за практическите му възможности, дали покриват спецификациите на хартия.
    Имам доста m2ts файлове, ако не е проблем за някой от собствениците, ще му пратя един за тест.

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #25

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от chupakabra

    Не ми стана много ясно дали декодира DTS до LPCM в 2 канала за директно свързване към ТВ-то чрез HDMI, но при наличие на ресивер с HDMI вход му пуска DTS-a заедно с видеото. Ако ресивера е без HDMI вход, то тогава пък през SPDIF оптичен. А бе тайванска работа, кеф ти през едното, кеф ти през другото, кеф ти в RAW, кеф ти в декодирано стерео.
    4.Audio
    Select this option to open the detail setting for the audio playback. There are four kinds of digital
    audio output, and can be roughly divided into two categories “HDMI+SPDIF” and “SPDIF”. For the
    HDMI+SPDIF, it is recommended to connect HDMI output to HDMI receiver or TV set. For the SPDIF
    Only, it is recommended to connect SPDIF receiver.
    HDMI+SPDIF (LPCM 2CH): When connecting the HDMI to TV set directly, select this option for the
    correct audio. The audio will be encoded to LPCM format and sent to the
    TV set.
    HDMI+SPDIF (RAW): When connecting to the HDMI receiver, select this option for the multichannel
    audio. The RAW data of the audio will be sent to the HDMI receiver for
    decoding.
    SPDIF Only (LPCM 2CH): When connecting to the SPDIF receiver, select this option to output the
    LPCM 2CH audio.
    SPDIF Only (RAW): Select this option for the multichannel audio. The RAW data of audio will be sent
    through SPDIF.
    Note: For HDMI TV Set + HDMI receiver: Select HDMI+SPDIF (LPCM 2CH) or HDMI+SPDIF (RAW).
    For HDMI TV set + SPDIF receiver: Select SPDIF Only (LPCM 2CH) or SPDIF Only (RAW).
    For HDMI TV set only: Select HDMI+SPDIF (LPCM 2CH) to output the correct sound.

    Дано да те устройва информацията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #26

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Hell, точно този абзац имах предвид, като казах, че не ми стана много ясно за DTS-a. Разбрах четирите начина за плейване на аудио, но от това което пишат излиза, че през HDMI към ТВ декодира DD и DTS до LPCM и така го праща към телевизора. За DD със сигурност е така, на дали е така за DTS-a, в смисъл че като спецификация е обявена DTS passthrough, а не DTS декодер?
    Конкретно, можеш ли да потвърдиш, че на файл с DTS звук и връзка към ТВ-то с HDMI излиза звук?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #27

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от chupakabra
    Hell, точно този абзац имах предвид, като казах, че не ми стана много ясно за DTS-a. Разбрах четирите начина за плейване на аудио, но от това което пишат излиза, че през HDMI към ТВ декодира DD и DTS до LPCM и така го праща към телевизора. За DD със сигурност е така, на дали е така за DTS-a, в смисъл че като спецификация е обявена DTS passthrough, а не DTS декодер?
    Конкретно, можеш ли да потвърдиш, че на файл с DTS звук и връзка към ТВ-то с HDMI излиза звук?
    Докато не пробвам, не мога да ти кажа със 100% сигурност. Като ти дръпна файла и го плейна ще проверя и за аудиото. Според мен няма да има проблем, защото всички модели/клонинги на ZP-500 са с това описание и поне някой се е сетил да го тества от производителите за да го напишат. Но да не забравяме, че и китайците грешат ...

  16. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #28

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Добре казано колега !

    Вече го видях изкормено в един сайт - направено е от 6 части , само не бяха махнали радиатора от чипа за да се прочете Realtek ....
    Радиаторът е залепен и не може да се махне, освен с груба сила, но аз нали вече дадох инфо за това какъв е чипсета ...


    P.S.
    И лъжат мамка им, консумира 9W когато е включен и 0W в стенбай. Голяма набутвация, те дават 4.9W Power On !

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #29

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    Да знам , че даде инфо за чипа и там се казваше какъв е , затова не го споменах . Едва ли някой ще забогатее от тази "икономия" на ел.енергия .....

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #30

    Re:Имате ли информация за плеърите Zinwell ZP-500 ?

    С нетърпение чакам да разбера дали може да се включи в малка мрежа с някакъв USB то WiFi модул различен от фирмения донгъл ZW-N290 1T2R 802.11n, защото при мене вкъщи единствения начин да го вържа в домашната си мрежа е безжичния. Сега съм сложил в хола до ТВ-то още един РС, ама ми е мноооого грозно така, макар, че синът ми е много доволен от третия РС у нас. Ако не беше това ограничение - да съм си го купил вече.
    Понеже не намерих ръководство точно за този модел, изтеглих си това за близнака му ОеLEVIA ZP-500. И бях много приятно изненадан от написаното там:
    This player features an Ethernet port to allow it to browse and play the media files in the other PC
    via Ethernet or Wireless LAN. With a few settings and the network connection, you can sit down in the
    living room and watch the TV to operate this device, to browse and playback the Video, Music and
    photo on your computer even it’s in your study room.
    А също и от много подробното описание като за новаци как да се шерне папка от РС и да се избира от дистанционното.

    Ако някой има линкове към форуми, където се обсъжда този плеър - на някакви европейски езици - да ги постне, моля!
    @civica: Дай линк към тоя сайт дето си го видял изкормено, де!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 61 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе