Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 178

Media Player - ASUS (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    11
    #61

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Взех си HDP R3. В магазина ми казаха, че трябвало да го регистрирам в сайта на АСУС и да намеря някъде да има за кирилица да поддържа всичко което намерих е за R1. И не намерих прословутата кирилица. Някои ако може ЛИНК да ми даде или да ми каже за какво става дума !

    Кирилицата я има в машинката и сега ме интересува като искам да свържа през рутера машинката + ПС-то ми иска ID i pass, като от никъде не знам какви са тези неща !! Ако някои ми каже какво е това и как да ги видя къде се намират ... angel

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #62

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    AnD14:

    Ще ти споделя моят опит:
    1. Спираш антивирусната или маркираш контролираната от нея мрежа като "trusted";
    2. Създаваш си един guest потребител без парола;
    3. Споделяш папката в която ти се намират филмите или папката която искаш да споделиш - share it;
    3. Намериш и записваш си IP-то;
    3. В опциите на апарата, за гледане през мрежа създаваш shortcut с цел споделената папка, като дадеш IP-то;
    4. Гледаш филми

    заб: лично аз имам доста стени от рутера+TV със апаратчето до компютъра и затова филми по-големи от 4.37Gb безжично не мога да гледам. Сигурно през LAN кабел и тях ще ги върти.
    Ако има нещо пиши, ще умуваме отново

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    11
    #63

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    това което си написал е логично но проблема ми е че Машинката беше с версия 1.05P аз сложих 1.07P защотот на всички верси ми изписваше че не су за този борд като тругна да ги стартирам и инсталнах 1.07 и после 1.21 предпоследна версия и ми изчезна настроиката за WiFi - to защо така се получи сега пак ще инстална тая версия да видим какво ще стане и 2 рото нещо е версия 1.07 има незнам си какво си незнам си що си да чете незнам си кви си работи незнам си кви канали и радия а следващата версия има има написани по малко работи в Описанието вклучва ли това което е имало в миналия Ъпгрейд

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #64

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Ето ти линк да си дръпнеш правилния фърмуер:
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Dig..._FW_112PAL.zip

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    11
    #65

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Цитат Първоначално публикувано от naskop
    Ето ти линк да си дръпнеш правилния фърмуер:
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Dig..._FW_112PAL.zip
    Мерси а за 3. В опциите на апарата, за гледане през мрежа създаваш shortcut с цел споделената папка, като дадеш IP-то;

    давам shortcut и ми иска име парола и ИП какво име трябва да ваведъ каквото аз решу ли и за ИП то
    ИП на рутера или на PC-то

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #66

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Значи създал си папка, споделил си я и после си въвел IP-то като пряк път в апаратчето нали?
    Ако всичко е както трябва, не виждам защо да не бачка.. при мен така се получи номера.
    До колкото знам това с паролата се случва само при Win7, при XP казват че няма никакви проблеми.
    Ако все още имаш проблеми, има три опции:
    -да отидеш там от където е купен и да питаш на място;
    - да пишеш на поддръжката на асус или телефон на представителство в бг ;
    - да четеш усилено във форумите - наши и чужди ;
    Аз лично пробвах 5 варианта преди да попадна на този, който проработи при мен.

    Успех!

    П.С: НИКАКВИ ПАРОЛИ НЕ ТИ ТРЯБВАТ! при споделена папка и дадено директно IP към нея би трябвало да стане. Провери да не би антивирусната да блокира достъпа. Не е лощо да видиш и ръководството си. Аз съм с R1.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #67

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    На компютъра от който ще гледаш филми отиваш в Control Panel > Users и гледаш с кой юзер се логваш и евентуално парола. Ако си с Виста или Windows 7, мисля че не можеш да се логнеш ако юзера няма зададена парола. Ако не става с акаунта койтo имаш на компютъра можеш да направиш друг с парола и да ги зададеш в плеъра. IP адреса е на компютъра от който се опитваш да гледаш филмите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #68

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Ето и един мой предишен коментар по темата:

    "Такааааа...
    Най после работата стана. За съжаление не мога да кажа кое точно сполучи, защото номера се получи след като вече се бях отчаял...
    Но едно от последните неща което намерих във форумите на аусуа-а бе много прост , но пък гениален пост:
    ² How to create My Shortcuts for Networking


    1. Select "Network" in the Browser menu and press " OK ".Check ”My Shortcuts” was empty because not set yet.

    2. Press “Edit” (remote control) and edit menu was appeared.

    3. Press navigation button to select " Add " and " OK " buttons to key in Net User ID and Net password or the IP address of " Specific File Server IP " (Your PC/ NAS… ).

    4. First you need to make sure that your PC’s IP address and IP Address should be confirmed. Otherwise you would make an error in setting up. DHCP IP address may change from networking system.

    5. For example: If you have confirmed your PC’s IP address that is 192.168.0.101 and you must enter 192.168.0.101.

    6. Make sure “Net password” are entered correctly, and then select “OK ” to save this IP address in the shortcut. You will see the IP address: 192.168.0.101.Next time you can just select / My _Shortcuts /.→ (192.168.0.101) to Login without entering the User ID and Password again.

    Нямам възможност да го превеждам, но есенцията е че когато сте в менюто за избор на източник се отива в network и от там пряк път. Следва ADD и от там си давате IP-то на споделените папки- което предварително би трябвало да сте направили и това е!

    Иначе машинката е супер, а сега с този номер с мрежата даже отпада необходимостта от външен хардиск- поне за филми до приблизително 5Гб нямам проблеми"

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    11
    #69

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Давам ново акалнт да направа с име "аааааа" парола "123123" Спирам антивирусната спирам защитната стена пускам масхинката отивам на шорткут задавам името и паса и ИП тругвам да се конектвам не става ...

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #70

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Как ти е свързан плеъра към мрежата, безжично или с кабел? Каква ти е операционната система на компютъра? Имаш ли шерната папка на компютъра, където ти са филмите?
    Намери IP адреса на АСУС-а и дай ping от компютъра към плеъра, да се увериш че имаш свързаност.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #71

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Не знам за другите "ползватели" на апаратчето, но аз все още не мога да подкарам .sub надписи дори и с най-новият firmware

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #72

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Качи някъде един sub файл,да видим за какво става дума.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #73

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Става въпрос за филма bulletproof monk от арената
    Нямам друг наличен под ръка..

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #74

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Цитат Първоначално публикувано от aroot
    Не знам за другите "ползватели" на апаратчето, но аз все още не мога да подкарам .sub надписи дори и с най-новият firmware
    Думата е ПОТРЕБИТЕЛ или собственик.
    Тези речници и юзери съвсем Ви промениха езиковата култура.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #75

    Re:ASUS O!Play HDP-R1 1080p HD Media Player

    Поредният средностатистически многознайко, дошъл само да се заяжда..
    Би било хубаво да беше дал поне съвет по темата, вместо да се правиш на вещо лице

    п.с: използвал съм нарочно този израз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  3. Media Player - DIVA (всички модели)
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2807
    Последно: 07-12-20, 20:35
  4. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  5. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе