Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 114

Media Player AC Ryan PlayOn!HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #61

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta
    Някой има ли идея, каква е разликата м/у 73100 и 73100+ ?
    Разликата е в процесорите, плюсовият е с по-новият модел RTD1073DD+ и поддържа Dolby Digital HD True , DTS HD / DTS HD Master Audio passthrough през HDMI или Downmix през SPDIF/Coaxial.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #62

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Здравейте,

    Искам съвет, кое устройство би било по подходящо в моя случай.
    Двоумя се между AC Ryan PlayOn!HD ACR-PV73100P+ и Popcorn A-200.
    Това което смятам да гледам на него е предимно 720p релийзи (е някой път и по големи. Апетита идва с яденето ), и то предимно през мрежата защото си имам домашен NAS, където ми седят всички, снимки, музика и филми (сериали и др.).
    За голми релийзи 1080p ще му сложа някакъв хард диск от който да ги пускам, макар че и през мрежата до колкото прочетох
    и при двете устройства няма да има проблем. Телевизорът ми е Panasonic 42", пиша го защото мисля, че има значение, как се справят устройствата, на по бързи сцени и ако се налага някога да "upscale"-ва или обратното.
    Отне ми цяла събота и неделя да прочета всички постове в двете теми (за Diva-та като клонинг и Popcorn-a), но за съжаление пак не можах да преценя, кое би паснало на моите нужди, кое се държи по стабилно и повечето неща работят, без особени манипулации.
    Много важно допълнение е, че жената ще се бори предимно с устройството и трябва да е максимално простичко за изполване.
    Питам тук понеже има доста хора, които имат доста опит и с двете устройства и могат да кажат, кое е подходящо за всекидневна
    употреба, от спецификациите и двете устройства звучи като да са перфектни, но в реалния свят нещата не седят точно така. Питам за AC Ryan а не за Diva, защото разликата в цената не е голяма, а не искам да изпадам в ситуация, да изчитам руските форуми как да си кача новия фирм. на устройството.

    Предварително Благодаря.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #63

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Предполагам, че и двете ще ти свършат работа. За 1080р по мрежата имам съмнения при Дивата.
    Дали ти трябва попкорн вече зависи и какво друго ще ползваш от плеъра. Примерно торент клиента е много по-добър. Сваля без проблем с 2-3МВ/сек, което е недостижима мечта при реалтек плеър.
    Софтуера е по-добре поддържан при попкорн. От скоро има опция на Jukebox, който изглежда така:
    https://www.youtube.com/watch?v=e7O6...ayer_embedded#

    Подобен може да инсталираш и при другия плеър, но е доста по-сложно.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #64

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Lazarus Благодаря за бързият отговор.
    Само за уточнение, не става дума за Дивата (дадох я като пример, защото тя е клонинг на AC Ryan и нейната тема във форума е доста по развита и аз съм чел предимно от там за да добия представа за възможностите на AC Ryan-a.).
    Отностно торент клиента, на NAS сървъра си имам работещ и това не е фактор.
    Въпросът ми по скоро трябваше да изглежда така : "С кое ще имам по-малко главоболия ?" И въпроси защо това или онова не върви.

    П.п. Виждам на сайта на Popcorn, че се е появил и някакъв модел 210 (като гледам разликата е само в алуминиевата кутия).

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #65

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Ако ще гледаш 720р мрежата не е проблем. Поразпитай другите модели как се държат на 1080р. Аз от това, което съм виждал е проблем с по-тежки файлове, като скочи битрейта и почва да насича.
    Проблеми има със всички модели, въпроса е как и колко бързо се отстраняват.

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #66

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    Разликата е в процесорите, плюсовият е с по-новият модел RTD1073DD+ и поддържа Dolby Digital HD True , DTS HD / DTS HD Master Audio passthrough през HDMI/SPDIF/Coaxial.
    С молба да изразя някои съмнения относно горната теза:
    DD HD True/DTS HD MA са lossless и просто няма как да минат през нещо различно от HDMI, или 5/7.1 out (analogue).
    През SPDIF coax/optical могат да минат или само DD/DTS core или down-mix (което си е едно и също) бидейки lossy. Спецификациите на последните са от доста по-преди lossless (MLP и наследилите за BD гореизброени кодеци).
    Lossless, по принцип освен през HDMI което е универсалния към момента изход, могат да минават САМО през някои специфични за производители изходи - Denon Link 3/4, и един на Pioneer базиран на IEEE 1394, но от две години дори тези производители изоставиха собствените си разработки, за да ползват универсалния (поне на хартия) handshake ползван при HDMI, и принципната интеграция с други брандове.
    DD HD True/DTS HD MA => HDMI само; и не може да се ползва при процесори БЕЗ HDMI вход, освен ако плейъра не е подобен на Dune HD Base със 7.1 аналогов изход.
    Алтернативата е само downmix което минава през legacy като SPDIF, но НЕ Е lossless.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #67

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Къде продават в БГ новия с поддръжка на DD HD True/DTS HD MA

  10. spv
    spv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #68

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Някой да знае при подаване на сигнал DD HD True или DTS HD MA (през optical или coaxial) към рисийвър подържащ до DTS 6.1 24/96 .... с нещо настройки или въобще не може ли да се изкара звук различен от 2.0 stereo downmix .. поне 5.1 даунмикс ли незнам как да го нарека ?

    П.С. плейъра е AC Ryan PlayOn!HD ACR-PV73100P+

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #69

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Теоритично, ако си дал на плеъра да изкарва цифров звук по оптиката ще трябва да излезне само ядрото на HD звука - стандартния DD/DTS.
    Дали това работи при този плеър не знам.

  12. spv
    spv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #70

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Теоритично, ако си дал на плеъра да изкарва цифров звук по оптиката ще трябва да излезне само ядрото на HD звука - стандартния DD/DTS.
    Дали това работи при този плеър не знам.
    Има принципно опция в плейъра multichannel downmix но само към hdmi, към spdif-а няма.
    За тeзи HD формати май си иска съответния рисийвър.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296114954[/time]_________________________________________________

    така! продължавам със следващия проблем, който е по-дразнещ

    При passthrough нещо не просвирва през spdif-a звук тея ААС (Advanced Audio Coding) ... - 80% от видеоклиповете, които имам са такива. Варианта е да включа на стерео даунмикс, но по-скапан звук не бях чувал - много неадекватно звучи дори и да не разбираш от музика можеш да откриеш разликата!

    Интересно че устройството за IPTV понеже то си има вграден player за голяма част от форматите се справя с тези клипове и подава адекватно сигнал към рисийвъра през оптиката ... и по това съдя че не ресийвъра е проблем с този аудио формат!

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #71

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Когато си избрал passthrough и имаш ААС звук ти трябва ресийвър, който има ААС декодери, което е много рядко явление.
    Явно тъпо е реализирано управлението на звука. При Popcorn Hour има различни настройки за всеки кодек - DD/AC3, DTS, WMA Pro, AAC и на всеки можеш да кажеш как да го изкарва.

  14.  
     
  15. spv
    spv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #72

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Както казваш може ресийвъра да не подържа поне не виждам някъде да са описали в характеристиките му!Аз се подведах от факта, че въпросното по- горе устройството за IPTV понеже може да възпроизвежда през мрежата някаква част от видеоформатите дори и с DD 5.1 през оптика ... че там ми пуска без проблем въпросните AAC неща - но предполагам си ги даунмиксва и тогава ми ги пуска.

    Благодаря за насоките ... добре е второ лице да затвърди създаденото ми мнение от многото проби с тези устройства!

  16. spv
    spv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #73

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    В последния ъпдейт (v7.3.4.r4824) има бъг - не може да просвира mp3-ки в passthrough режим трябва да пускаш на даунмикс ... много неприятен момент! ... Във форума на playon съветват да се даунгрейдва с http://www.acryan.com/downloads/PV73...8_European.zip !
    Лично изпробвах - работи и даже въпросните AAC хави също свирят вече!


    П.С. Обаче както с всичко хубаво е за сметка на нещо! - Незнайно защо ти дава да избираш да свири или през HDMI или през SPDIF ... не може да подава едновременно сигнапр през двата изхода, което ще рече че пак трябва да прецъква човек!

  17. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #74

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Някой пробва ли новия SDK4? изглежда много добре, за сега има доста недостатъци...много дребен шрифт на менюто, дистанционното се държи странно, доста е бавен, но като за ранна бета е добре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    51
    #75

    Re:Media Player AC Ryan PlayOn!HD

    Някой може ли да сподели впечатления от A.C.Ryan ACR-PV73200P+ ? Мога да го взема на 185 лв и май си заслужава...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player Playon!HD Mini2 ACR-PV73800
    От todo1 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 59
    Последно: 24-01-13, 18:13
  2. Продавам мултимедиен плейър A.C Ryan PlayOn HD.
    От alphabeta във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-12, 15:36
  3. Отговори: 5
    Последно: 13-06-12, 19:04
  4. Продавам AC Ryan Playon!HD2 2TB
    От ivanmarinov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-05-11, 20:37
  5. Media Player AC Ryan FLUXX
    От hglr123 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-11, 11:30

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе