Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 200

Media Player - Apacer (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #31

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Колеги плеъра е страхотен стига сте му търсили "кусури"! ;-) Вчера го Ъпгрейдвах с последния Firmware и реших да му закача един WL донгъл /купих го наскоро от Мултирама за 29 лева/ и се оказа, че тръгва все едно, че е правен за него!
    Досега бях пробвал различнни модели на Едимакс, но без никакъв успех.....
    За всички, които се изтересуват ето линк:
    http://www.multirama.bg/product/6936...-wua-0614.html
    и снимка на кутията:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #32

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Не е до кусури просто плеърчето има проблем с масово разпространения в интернет MKV с DTS audio - видео добро но звук няма в следващия модел AL670 нещата са оправени вече има звук на DTS. По нагоре имаше написано че минавал прeз HDMI което не е вярно Ако вече имаш такъв плеър трябва да избягваш MKV с DTS което е неприятно

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #33

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    .... ако имаш рисивър DTS работи ;-)..... Схемата на свързване: AL460 през HDMI към рисиръра -> HDMI от рисивъра към TV....

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #34

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от Merlyn
    .... ако имаш рисивър DTS работи ;-)..... Схемата на свързване: AL460 през HDMI към рисиръра -> HDMI от рисивъра към TV....
    Е да купуваш си евтиния плеър за 100-тина лева и после скъп ресивър за още над 400 лв. Щото ще излезе че си си купил копче и за него си търсиш балтон. А ако си имаш ресивър само с оптически и коаксиален вход без HDMI го хвърляш и си купуваш нов
    По скоро гледаш и питаш преди да купиш и се надяваш някой да не те подведе

    Извода какъв е ако нямаш ресивър с HDMI с DTS декодери и не искаш да купуваш, а искаш да чуваш нещо (видео или аудио) кодирано с DTS audio не си купуваш Apacer AL460 а поне Apacer AL670 или друга марка с вграден DTS декодер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    115
    #35

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Обаче ,ако не ти се дават пари си изтегляш PopCorn_MKV_AudioConverter и за десетина минути си прекодираш звука от DTS в AC3.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    36
    #36

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    От два дни съм собственик на този плейър.
    Нямам много време за тестове , така че в бъдеще мога да дам и допълнително инфо.
    Първото ми впечатление бе шокиращо , много мудна работа , софта бъгясъл , прескачане през менюто , трудно се стига до желано място. Засилих се да го връщам , но прочетох няколко мнения по този и други форуми и се амбицирах да го подкарам.

    Първо , задължително ако сте закупили този плейър веднага изтеглете фърмуера за AL 670 и го инсталирайте. За справка :

    https://www.youtube.com/watch?v=cd6-ZDmJrbo#ws

    Плейърът става чудесен, всичко се оправя и както някой по-рано бе писал ,направо песен.

    Имам опит с други машинки от този клас най-дълго си играх с WD първо поколение , този определено го превъзхожда. Лесно и безпроблемно се справя със всичко.

    Не се справям със мрежата за сега , но не ми е силата там , като я подкарам ще дам впечатления.

    Сега по въпроса с DTS....
    Тази програма Popcorn MKV Audioconverter , наистина прави чудеса , просто искам да помоля , някой който е по-добър да напише едно елементарно описание на български как се инсталира и работи с нея. За мен бе мъка докато стане за първи път , сега е лесно вече.

    Няколко минуса , които не трябва да се скриват .
    - субтитрите ,леко сивеят когато се избере бял цвят, а иначе поддържа избор на цветове(синьо , зелено , червено и т.н) и промяна размера на шрифта. Недостатъка е слаб и предполагам ще го оправят скоро с ъпдейт.

    - дистанционното , има лек проблем с обхвата , на около 3 метра не хваща, ако съм по-близо е бетон. На WD , не беше много по-добре , но с около 50 см му бе по-голям обхвата, които за мен сега се превръщат в леко протягане на ръката . Този проблем ще го реша явно с универсално дистанционно за повечко устройства .

    В заключение за този плейър , мога ад кажа , че си струва особено за 100 лева. Наистина е добре да имате предвид факта , че не разчита DTS звук и ако не ви се занимава да конвертирате звука (което е от 5 до 10 минути) три клика с мишката или пък ползвате ресивър без HDMI вход и изход , просто си вземете друго устройство.



  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #37

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    lokes - е на това му викам "печен форумец" купува нещо и споделя опита си с останалите безпристрастно. Изводите за мен е относно плеърчето Apacer AL460 са:
    1. Ако си го купувам за мен няма проблем ще му сложа фирма от AL670 и ще си прекодирвам DTS със софт така че да се гледа със звук всичко това за малко пари и малко повече отделено време;
    2. Ако давам съвет на съседа приятел няма да му го препоръчам защото ще ме вика при всеки филм на който не му излезе звук да му го прекодирвам. Е ако беше хубава съседка е друг въпрос

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #38

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от mzprix
    Аpacer AL460 след ъпдейт с фирмуъра на AL670,отвори всичко което опитах.....изкл:ape(audio). Жалко и за DTSa.
    Здравей,
    Би ли споделил за ъпдейта на Al460 с фърмуер на AL670? безпроблемно ли става ? с последния ъпдейт ли си го правил? Някакви странични ефекти?
    Благодаря предварително!

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #39

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Май става само с един от първите ъпгрейди на 670, а именно AL670_FW_BY23_2.7.0323.ap2p.rar
    или поне той е посочен в инфото под клипчето. Само че, доколкото успях да разбера с гугълския
    преводач от едни скандинавски форуми, след този ъпгрейд не трябва да се флашва повече с друг,
    независимо за коя от версиите става дума, за да не стане на тухла уреда. Но и мен ме интересуват
    подробности относно флашването с фърмуеър, понеже съм си поръчал същия рисийвър и явно ще
    се наложи да се обновява - дайте повече подробности, да не стават бели. Благодаря Ви в аванс!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    36
    #40

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Инсталирах първо версията под клипчето, сега току що си дръпнах и последната от сайта на производителя. Няма проблем, дори мисля , че имам вече напредък с оправянето на мрежата. Там между другото ще искам помощ , но ще опиша положението по-късно днес или утре.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #41

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от lokes
    Инсталирах първо версията под клипчето, сега току що си дръпнах и последната от сайта на производителя.
    Благодаря ти - предполагам говориш за 2.9.1015 за 670, значи се качва безпроблемно след 2.7.0323
    че именно по тоя въпрос имам известни съмнения, предвид разни оплаквания в този блог, стига да съм
    ги разшифровал правилно... А ако на 460 се качат първо от неговите си обновявания - 2 броя, после
    няма да иска да "захапе" фърмуера на 670, даже може и да "предаде Богу дух" както се казва, нали?!
    Със сигурност обаче не може да се върне фърмуера на AL460 след обновяване с AL670, това специално
    беше ясно посочено, че ще съсипе плейърчето..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    36
    #42

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Именно този инсталирах и аз днес - 2.9.1015 за 670.

    Обаче аз определено имам проблем с включването към на Homegroup. Явно някъде бъркам.
    Някой да каже когато ви поиска username и парола , има изписани по дефолт едни , трябва ли да ги замествам и с какво?
    Каква парола да дам , тази на локалната мрежа ли , и юзернейма от къде да го взема , произволно ли си го избирам?
    Нещо специално трябва ли да правя относно шерването, между двата лаптопа всичко се вижда и го отварям, но през плейъра не става?
    Изписва си Login fail и това е...

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #43

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    С мрежата няма никакви проблеми и всичко работи "отсамосебе си " ;-), ако работите с XP.
    Ако имаш Виста или 7 /или сте задали по сериозни секюрити правила в XP/ :
    1. Създайте акаунт във Виста или Уин 7/user/и му задайте име и парола.
    2. Шернете папките, които искате да се виждат в мрежата, като изрично посочите в Windows, че този узер има право на достъп до тези папки /това става от опциите за шеринг няма нищо сложно/.
    3. Когато ви попита при свързване /AL460/ за юзер и парола напишете тези от т.1.
    4. можете да запишете местата, в които влизате като Shortcut и 460 повече няма да ви пита за пароли и имена, а просто ще се свързва с желаните от вас папки на компютъра.

    Моят плеър е на две стаи разстояние от компютъра и дори работи през WL донгъл /постнах инфото преди няколко дни/.
    нека и други споделят информация за ъпгрейд с ъпдектите за 670... има ли някой недоволен или да му е станал ма "тухла" плеъра ;-)

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #44

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от Merlyn
    Вчера го Ъпгрейдвах с последния Firmware
    Merlyn с кой точно и за коя версия, ако не е тайна - дай малко повечко подробности, благодаря!

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #45

    Re:Media Player Apacer AL460 Full HD

    .....AL460_by23_2.9.0908.app_mf.zip

    Поне тази намерих. Питах няколко пъти за информация относно ъпдейта до 670, но никой не ме убеди, че има смисъл. При мен всичко работи с 23_2.9.0908 и не ми се ще да правя експерименти просто така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе