Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Media player Netgear NeoTV 550

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #16

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    Да, от три бета ъпдейта насам подържа кирилица. С passthrough имаше проблем при превключване на потоците, някакъв бръм, но го оправиха. Пълни BD, мога да говоря само за BDMV(такива имам)- да, с менюта. С 23,976Hz не съм срещал проблем. Не знам за торент клиент, даже мисля, че го рекламираха като плейър без такъв, заради тишината. PGS да, колкото до външни в BDMV, по стандартния начин, при стартиране на файла от папката. Иначе ако пусна менюто не ги виждам. Има зуум, ама дали е прогресивен, не знам. Ако имаш предвид това, да зуумва равномерно, така е. Извини ме, но от доста време не го ползвам и впечатленията ми са избледнели.

    P.S. Новият е Dune B1 и свикнах с него, за това и съм позанемарил Neo-то.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    2
    #17

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    Искам да си купя такъв player, но имам няколко въпроса:

    1. Имам телевизор SAMSUNG 40D6000 и при пускане на Blu-Ray филм The Expendables / Непобедимите (2010) или HOME, и по LAN и по Wireless той насича на всеки 3-4 сек. Дали при закупуването на NeoTV 550 няма да има проблем с насичането по Wireless ( Сигнала е отличен ). ( Рутера е Netgear WNDR 3700, а компа е Q8400, 4GB Ram и т.н ).
    2. NeoTV 550 подържа ли DLNA, за да може като свържа външен HDD да мога през Wireless ( на NeoTV 550 ще сложа NETGEAR WNCE 2001, който в момента е на TV-то ) да записвам филмите в него, а не да го нося всеки път до компютъра.
    3. Субтитрите трябва ли да са със същото име като филма , за да ги разпознава?
    4. Player-а може ли да плейва 3D филми?
    5. Има ли web browser,защото на телевизора нямам.

    Поздрави.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    Не бих разчитал на безжично свързване за BD имиджи. Доколкото знам 1080р рипове си вървят.

    DLNA не ти трябва за да копираш файлове по мрежата. Дори изобщо не ти трябва ако ме питаш. Прави го по NFS или SAMBA.
    3D можеш да плейваш, но само рипове Half SBS. Ще трябва да си конвертираш субтитрите и да ги вграждаш в mkv. Предполагам, че ще заработят.
    Web browser май нямаше, но щом пишеш значи вече имаш къде да го правиш.
    За мен наличието на подобна екстра при телевизори и плеъри е напълно излишна.

  5. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #19

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    lazarus18 вече ти е обяснил всичко относно безжичната връзка, а сега аз да ти кажа за жичната такава с NeoTV 550. Просто недей да опитваш, няма смисъл. Неото е прекрасно изпълнен като хардуеър, има много приятен интерфейс и разни други нещица, които може би липсват в много от плейърите, но като фирмуеър е пълна трагедия. Вече обявиха, че спират с поддръжката, а има още толкова за дооправяне. Сега се чака един последен фирм, който трябваше да се появи в края на февруари. Моя съм го настроил детето да гледа 3D Half SBS и за нищо друго не го пипам. Ако те интересува плейър без вътрешен диск разгледай Dune HD TV-101 или WD TV Live (2011).

    Успех!

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    2
    #20

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не бих разчитал на безжично свързване за BD имиджи. Доколкото знам 1080р рипове си вървят.

    DLNA не ти трябва за да копираш файлове по мрежата. Дори изобщо не ти трябва ако ме питаш. Прави го по NFS или SAMBA.
    3D можеш да плейваш, но само рипове Half SBS. Ще трябва да си конвертираш субтитрите и да ги вграждаш в mkv. Предполагам, че ще заработят.
    Web browser май нямаше, но щом пишеш значи вече имаш къде да го правиш.
    За мен наличието на подобна екстра при телевизори и плеъри е напълно излишна.
    Благодаря за коментарите. lazarus18 можеш ли да ме упътиш къде да прочета за NFS и SAMBA.


  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    Не съм специалист, но SAMBA най-общо казано е протокола, по който става връзката при Windows. С други думи, шерваш си някаква папка/диск от Windows и плеъра ги вижда. Друг алтернативен метод е NFS, при който обикновено се налага да се инсталира NFS сървър, примерно hanewin, в програмата даваш кои папки да са шернати и плеъра пак ги вижда. Повечето плеъри, като Linux базирани, се справят по-добре при NFS протокол, но при теб ограничението ще идва повече от безжичната връзка защото обикновено реалния трансфер е под този на пълните Блу-рей филми и на някои сцени насича.
    Ако е вярно това, което казва колегата, че съпорта им е зле /типично за netgear плеърите/, то по-добре търси друг вариант.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    17
    #22

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    Доста по прочетох за този плейър и малко се пообърках. Искам да попитам в крайна сметка дали той поддържа български субтитри и дали си струва да го купя само защото има пълна поддръжка на Блу Рей менюта, за сметка на WD TV Live Streaming Media Player, който не поддържа Блу Рей менюта. До колкото разбирам основния проблем на NTV550 е по лошата поддръжка от към софтуер и по малкото поддържани формати. И още един въпрос - в България от къде може да се купи.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #23

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    @netwolfs Lazarus18 ти е написал ясно - добър е плеъра който е с добра поддръжка иначе само ядове ще имаш (звучи като "Хубавата бира е студената Бира" ) Ако искаш да нямаш проблеми тук в БГ си избери нещо от Popcorn, Dune, WD или евентуално ACRyan (и клонингите му) а ти като си се хванал за пълното Blu-Ray меню, не е там болката когато си вземеш машинка ще разбереш

  11. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #24

    Re:Media player Netgear NeoTV 550

    Тук мисля, че няма от къде да го купиш. Иначе отдавна няма проблем с бг. субтитрите. Вече обявиха, че му спират поддръжката, но ако си голям мераклия, мога да ти продам моя. :rolleyes: Разгледай ми постовете по-нагоре, а най-добре посети форума им за повече инфо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. WD HD Media Player
    От katalino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-10, 17:07
  2. WD TV Mini Media Player
    От prt във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-10, 13:31
  3. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 16:34
  4. MEDIA PLAYER-SUB
    От Ivoo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-03, 22:28
  5. media player 9
    От medunski във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 04-01-03, 01:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе