Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 5 от 188 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2808

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #61

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Имаше в Metafeeds, българския канал, ама сега май не работят линковете.

    Брат ми има xTreamer и ми беше споменал за тях, но не съм тествал.
    Имаше Български HD канали и работеха много добре (за малко покрай коледа и нова година). Но mmilen който ги беше качил и настроил в Metafids каза че били само за тест и презентация (зарибяване )Все пак разпространителите на HD стриминг си искали парички права за излъчване.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    160
    #62

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    PlayOn ския фирмуер е добър. по-бърз е от Дивата и по-шарен Това допълнение в интернета не става, но предполагам че е самоделна притурка която е вградил кракващия Торента е същия като при Дивата по отношение на стабилност и скорост. Изгледах няколко серии на Д-р Хаус и всичко изглежда нормално. Все още е БЕТА този фирм. Надявам се финала да е по-добър. Смятам да се върна на Дивата - липсва ми Времето в интернета

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    7
    #63

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от fntsy
    Здравей те

    С фърмуера на мечката съм версия бета 4 и днес исках да гледам този филм Red.2010.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE свален от замунда и не иска да тръгне видеото. Някви идей и отзиви от по-новите фърмуери дали тръгва ако някой го е пробвал да каже.
    Знае ли се кога ще излезе финалната верция на мечката че много свикнах с него и ми харесва най-много.
    Благодаря.
    Колега аз съм с оригинален фирм - v4821 - 03.12.2010 и го гледах без проблем този филм... през LAN мрежата

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #64

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте колеги и ЧНГ!
    Явно аз съм най-младия тука, така че моля да простите тъпите въпросчета.
    Вчера се сдобих с една от тези машинки и.....имам въпроси!
    Сложих новите фирмове, както пише, всичко е ок. Някои неща не ги разбирам, ама ще се уча.
    ОБАЧЕ, имам проблем със скоростта на теглене:
    от компа тегля с около 1-2МВ, а през Дивата с 25-700КВ !
    МНОГО БАВНИЧКО! иначе съм клиент на Близоо и нета трябва да е 24МВ.
    Пробвах и през кабел и през безжичния.....
    Помогнете моля!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #65

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    И аз съм на Blizoo, тегля на компа с около 3.4-4, а на Дивата с около 1. Нормално е.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    15
    #66

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от psybg
    Сложих Eboda-та, и мисля, че това е най - добрият фирм засега ! Естествено имам проблеми с Transmission. След пресен флаш и инсталация на торент клиента всичко заспива и торенти се теглят с над 2 МБ/сек оето е много добре, лошото е че като се спре веднъж не мога да го стартирам наново и Transmission Remote GUI не се свързва.. помагайте

    Edit: С последната версия на Eboda - HD for all 500-7.3.21.r4803_v2 всичко е оправено.

    Би ли обяснил как си качил този фирм . в зипнатата папка има доста подпапки ,а текстовия файл е на език който не разбирам Или се използва само инсталационния файл по познатия ни начин за ъпдейт . и дали с този фирм забавянето при разглеждане на филмовите файлове е избегнато. . благодаря

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #67

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Абе с 1МВ ако тегля пак добре, ама моята скорост е в КВ!!!!!
    А и как се прехвърлят файлове от РС-то на Дивата? Аз прехвърлям, ама през ФТП и скоростта е същата!
    Нали има там едно кабелче, уж нещо да се връзва Дивата като Slave??????

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #68

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dillo

    Би ли обяснил как си качил този фирм . в зипнатата папка има доста подпапки ,а текстовия файл е на език който не разбирам Или се използва само инсталационния файл по познатия ни начин за ъпдейт . и дали с този фирм забавянето при разглеждане на филмовите файлове е избегнато. . благодаря
    За да се сложи този фирм трябва да се сложи и съответния Bootloader от архива който е с цифри.. не помня кой точно, защото съм на друг компютър в момента. Копираш 2 те файлчета и флашваш. После копираш и install.img и качваш фирм-а. За съжаление има забавяне при браузване на филми, но предвид всички други екстри, този фирм е мн.добър. Ако имаш други въпроси питай.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #69

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kid4o
    Абе с 1МВ ако тегля пак добре, ама моята скорост е в КВ!!!!!
    А и как се прехвърлят файлове от РС-то на Дивата? Аз прехвърлям, ама през ФТП и скоростта е същата!
    Нали има там едно кабелче, уж нещо да се връзва Дивата като Slave??????
    С това кабелче става най-бързо. Компютъра възприема Дива-та като външен хард диск и трансфера е около 14Мб/ps (поне при мен). Иначе с мрежови кабел - около 4,5Мб/ps, през Wi-Fi още по-бавно. Така че ако прехвърляш големи обеми (например папката със всичките си филми от компютъра на Дивата) най-добре с кабелчето но е и най-неудобно. За по-малки обеми мрежата си е удобство - не се откачат устройства и т.н.
    А относно скороста на торент клиента. толкова му са силичките. Няма да видиш скорости като на компютъра Но пък консумацията на ток е малка. Оставяш да си дръпка нещо и когато се прибереш гледкаш ако не е забило устройството Процесора е на 400Mhz мултимедийно насочен и му е трудно да се справя с много конекции (пиъри сийдъри и т.н). Сменяват оригиналния клиент с други които уж са по добри но при по големи скорости се губи стабилност и т.н. Но става като му свикнеш и използваш по предназначение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #70

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    преборих се с кабела просто го включваш, рестартираш Дивата и тогава става, преди да вдигне операционната система
    А сега моля да помогнете със субтитрите... дръпнах няколко филма, МКВ формат, със субтитри СРТ или СУБ, но при гледането виждам или румънски или турски субтитри
    а на компа като ги гледам, посочвам си файла със субтитри и става!
    аааа, в Дивата не ги виждам тези файлове(субтитрите), но през мрежата като погледна си ги има!
    не знам какво да правя

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #71

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kid4o
    преборих се с кабела просто го включваш, рестартираш Дивата и тогава става, преди да вдигне операционната система
    А сега моля да помогнете със субтитрите... дръпнах няколко филма, МКВ формат, със субтитри СРТ или СУБ, но при гледането виждам или румънски или турски субтитри
    а на компа като ги гледам, посочвам си файла със субтитри и става!
    аааа, в Дивата не ги виждам тези файлове(субтитрите), но през мрежата като погледна си ги има!
    не знам какво да правя
    Старо правило още от DVD/DivX плеърите - името на видео файла и името на субтитрите да е абсолютно едно и също(без разширението разбира се - т.е. без последните три буквички след името) и друго MKV понякога е и контейнер със субтитри тогава натискаш от дистанцията SUB и там избираш, ако няма български изключваш вградените в контейнера MKV и оставяш на външните т.е тези със същото име като видео файла.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #72

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Еййй бъгава работа с тия торенти! Проблема е, че като изключа плеъра и после пак го включа, нямам нито един торент! Трябва пак да ги слагам и тогава почва да им прави проверка и да ги сваля или качва. Ама как няма да го чакам всеки път да проверява по час и нещо над 100 ГБ филми. Има ли как да се оправи това? Ако няма, забравям за торенти на плеъра. Без това скоростта е макс 800-900к, като по принцип тегля с над 1,5 МБ по въздуха. Ще го ползвам като външен и ще свалям така филмите.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #73

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nestorbg55
    С това кабелче става най-бързо. Компютъра възприема Дива-та като външен хард диск и трансфера е около 14Мб/ps (поне при мен). Иначе с мрежови кабел - около 4,5Мб/ps, през Wi-Fi още по-бавно. Така че ако прехвърляш големи обеми (например папката със всичките си филми от компютъра на Дивата) най-добре с кабелчето но е и най-неудобно. За по-малки обеми мрежата си е удобство - не се откачат устройства и т.н.
    А относно скороста на торент клиента. толкова му са силичките. Няма да видиш скорости като на компютъра Но пък консумацията на ток е малка. Оставяш да си дръпка нещо и когато се прибереш гледкаш ако не е забило устройството Процесора е на 400Mhz мултимедийно насочен и му е трудно да се справя с много конекции (пиъри сийдъри и т.н). Сменяват оригиналния клиент с други които уж са по добри но при по големи скорости се губи стабилност и т.н. Но става като му свикнеш и използваш по предназначение.
    Аз също прехвърлям през мрежата, скороста на трансфера ми варира от3-5мб/с , не съм пробвал с кабелчето , но другия път ще пробвам с него да видя как е, имам да качавам 2 БлуРей филма към 90 гб , дано стане по-бързо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #74

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Абе хора спрете се с тия торенти имате си компютри това не е компютар а плеар за гледане на филми основно Които и фирм да сложите все тая за тия пари толкова Които иска поиче даси ползва компа Спрете с едни и същи вапроси да задавате
    Щом има опция за торенти, що да не се ползва? И може да нямам място на лаптопа да свалям филми или да не ми се занимава постоянно да местя плеъра за да го ползвам като външен хард и да искам все пак да си ползвам торента. И ако намериш къде е питано това, дето аз го питам... А и за това казах, че докато не се оправи работата с тях, ще си ползвам компютъра за тази работа!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #75

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от LexHammer
    Еййй бъгава работа с тия торенти! Проблема е, че като изключа плеъра и после пак го включа, нямам нито един торент! Трябва пак да ги слагам и тогава почва да им прави проверка и да ги сваля или качва. Ама как няма да го чакам всеки път да проверява по час и нещо над 100 ГБ филми. Има ли как да се оправи това? Ако няма, забравям за торенти на плеъра. Без това скоростта е макс 800-900к, като по принцип тегля с над 1,5 МБ по въздуха. Ще го ползвам като външен и ще свалям така филмите.
    При мен торентите работят перфектно, като се изключи че скоростта не е 8mb/s, а 1, Съветът ми е да изтриеш всички торенти, които си започнал да теглиш и не пускай повече от 2-3 торента едновременно и чак като се изтеглят пускай нови.
    Всички знаем, че Дива-та е нещо много повече от Player !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 188 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 19:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 18:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 14:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 14:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе