Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 237

Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Виж линковете какви и въведи тях в плеъра. Може и да тръгнат.

  2.  
     
  3. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #17

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Не се получи с директно въвеждане на линковете.. Порових малко и попаднах на това http://mpc.pult.lv/viewtopic.php?f=4&t=6111 обаче пак не става ... вече не знам какво бъркам. В youtube има даже клип на който показват че работи IPTV...
    Може ли да е от това че m3u файла от който изваждам линковете иска парола за да се пусне?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Много е вероятно да е заради паролата.
    И аз в началото доста си играх с IPTV. После успях да пусна 1-2 канал и като видях какъв мазньоч е и се отказах.

  5. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #19

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Стрийма ми е локален и исках да пробвам най-вече заради HD каналите, които има но щом казваш че има има мазньоч няма смисъл.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Ти имаш предвид IPTV от доставчика ти ли? Там ще се вижда ОК ако тръгне. Предполагам, че не става защото има някаква защита. Аз съм пробвал за IPTV на Корес и със Dune, който си има изрична поддръжка на IPTV и може да се ползва за такъв приемник, но пак не става. По някакъв начин е ограничено само за техния приемник. Същото е и за Мегалан.

  7. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #21

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Ще пробвам тази вечер пак, уговорихме се да махнем паролата само за тест да видя дали работи изобщо, ако работи ще търся как да въвеждам юзер и парола

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #22

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Привет на всички! Изглежда при последния ъпдейт (а може и по отрано да се е случило, не съм проверявал) драстично е повишена скоростта през USB при файлова система NTFS и използване на външен твърд диск като носител. И тъй като вече се поддържа и запис върху NTFS система то вече е по - интересно вътрешният диск да е на NTFS, а не на Ext3. Та, имам следната питанка - някой успял ли е да "излъже" плейъра и така да си форматира вътрешният диск, че хем да има двата линукски дяла (Ext3 и LINUXSWAP) с функциониращи приложения, хем и дяла за данни да е форматиран в NTFS? И ако може да се сподели как става.

  10. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #23

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Днес коментирахме с приятел, който си е взел А-210 подобен казус и по този повод видях това. Надявам се да върши работа, но не знам дали става за А-110.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Мисля, че на А-110 няма как да стане това. При новите модели има опция за NTFS диск, а приложенията на външна USB флашка.
    Какъв е зора за NTFS диска?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #25

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    )
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Мисля, че на А-110 няма как да стане това. При новите модели има опция за NTFS диск, а приложенията на външна USB флашка.
    Какъв е зора за NTFS диска?
    Страшен трансфер вади през USB и външен NTFS твърд диск. Дори не му е необходим вътрешен, на който да буферира. Лошото е, че вътрешният диск май използва друг тип свързване към чипа и номера няма да мине, там с какъвто и да е формат скоростта на трансфер ще остане ниска. Пиниза е да може да се ползва външен диск през USB, който да работи като вътрешен, с приложенията, торента да налива директно върху него и т.н.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Не виждам смисъл от упражнението. Външния колкото и да е бърз е по-бавен от вътрешния. Външните дискове са по-скъпи и е много по-неудобно да виси един постоянно.
    Единствения плюс, който аз виждам е, че не се налага да се инсталира ext2/3 драйвер на компютъра като се закача плеъра към него.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #27

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    В случая за трансфера не си прав. Не става въпрос за това кой диск колко е бърз. Става въпрос, че при NTFS файлова система трасфера през USB е значително по-добър отколкото този през вътрешната връзка и то независимо от файловата система на вътрешния диск и дали на него има или не приложения и swap. Опитай, ако имаш възможност и желание и ще се убедиш. Става дума за A-110

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #28

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Вече няма как да пробвам с 110, но докато го имах през USB винаги трансфера ми е бил по-нисък. Специално съм тествал и ако не се лъжа файлове над 40Мб/с почваха да насичат. През вътрешния стигаше до 50-60.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #29

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Съгласен съм с теб и ти вярвам, че е било така, но сега положението е различно. Твърдя го от първа ръка и пак казвам - високият трансфер се получава през USB (независимо кое от двете) и носител твърд диск с файлова система NTFS. Тестов файл с битрейт 90 Mbps върви на ура без следа от затормозяване. За съжаление нямам клип с по-висок битрейт да пробвам, а и не ми се прави такъв.

    Впрочем как стои въпроса с вътрешния трансфер да речем при A-200?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #30

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Нямам подходящ файл да пробвам. Мисля, че най-тежкия ми е birdscene60Mbps, на който голяма част от плеърите издишат.
    Сега ще сваля 90Mbps файла да го тествам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  3. Popcorn Hour A400 Media Player мултимедиен плеър
    От asiurib във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-08-14, 16:19
  4. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26
  5. Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От soon във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2217
    Последно: 07-01-11, 10:16

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе