Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 237

Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Това е новата тема за всичко, свързано с Media Player Popcorn Hour NMT A-110

    Тази тема е продължение на Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - разгледайте внимателно старата тема - в нея има над 140 страници с полезна информация и трикове.

    _________________________________________________

    [list][list]

    Официален сайт и магазин http://www.popcornhour.com/
    http://www.popcornhour.com/
    Там може да свалите нови версии на фърмуера, програми за работа, и да направите поръчка за покупка.

    Въпроси за покупка на HD плеера Popcorn от сайта на производителя обсъждат в отделнa тема.

    Ръководство по бързо начало за работа (Quick Start Guide) http://support.popcornhour.com/article.aspx?id=1055

    Официален форум http://www.networkedmediatank.com/

    Wiki c отговори на много въпроси http://www.networkedmediatank.com/wi...ecial:AllPages

    Допълнителни приложения:Аналог PCH (Networked Media Tank) и сравнителни таблици:Подробна инструкция на руски език за NP101S (аналог на А-100), защото имат много малко различие (с A-110), препоръчително за прочитане от всички собственици на A-110.

    == Кратко описание на устройството:
    Networked Media Tank A-110 (Popcorn Hour) - мрежов плейър за мултимедиини файлове построен на основата на чипа SMP8635 (SMP8630 Series Secure Media Processors with MPEG-4.10 (H.264) and SMPTE 421M (VC-1))

    == ТТХ:
    Пълните технически характеристики са написани на сайта на производителя. Най интересни се явяват форматите на видеофайловете (контейнери и кодеци).

    Контейнери видео:
    • MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)
      MPEG1/2 PS (M2P, MPG)
      MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)
      VOB
      AVI, ASF, WMV
      Matroska (MKV)
      MOV (H.264), MP4, RMP4
    Кодеци видео:
    • XVID (SD/HD)
      MPEG-1
      MPEG-2 (MP@HL)
      MPEG-4.2 (ASP@L5, 720p, 1-point GMC)
      WMV9 (MP@HL)
      H.264 (BP@L3 MP@L4.0 HP@L4.0 HP@L4.1)
      VC-1 (MP@HL AP@L3)
    Кодеци аудио:
    • WMA, WMA Pro
      AAC
      MP1, MP2, MP3
      FLAC
      Vorbis
      LPCM
      Dolby Digital (pass through Dolby True HD, Dolby Digital Plus, Downmix -> Stereo)
      DTS (pass through DTS-HD MA, DTS-HD HR, Downmix -> Stereo [after fw.081023] )
    Субтитри:
    • SRT (кодировка: CP1251 - за външвни файлове, UTF8 - за вградени в mkv)
      SUB
      SSA/ASS (вградени в mkv, само текст)
    Други формати:
    • ISO DVD (Подръжка меню)
      VIDEO_TS DVD (Подръжка меню)
    == FAQ:
    1. Filesystem read supported: EXT2/3, NTFS, FAT16/32, HFS+

    2. Filesystem write supported: EXT2/3

    3. NAS access: SMB, FTP, NFS

    4. Current streaming bitrate performance for TS
    • SMB: ~38Mbps
      NFS: ~38Mbps
      HTTP: ~42Mbps (same clip peaks at 47Mbps)
      USB HDD: ~ 42Mbps
      USB DVDROM (8x): ~42Mbps
      Internal HDD: ~42Mbps
    5. Натиснете PLAY, за да пуснете всички файлове от папка подред, натискането на ENTER ще пусне само избраният файл.

    6. Setup SMB share: Goto Setup->Media Server->Network Share, you can
    browse your SMB network and add the path to the list, or manually enter
    the path to your SMB share,
    e.g. smb://<hostname or ipaddr>/foldername

    7. Setup NFS share: Goto Setup->Media Server->Network Share, type in
    the full path to your NFS share,
    e.g. nfs://<hostname or ipaddr>:/foldername (note the colon after hostname)
    "nfs://" = udp
    "nfs-tcp://" = tcp

    8. Connect using a Windows/SMB share
    • The share name is share (for example \\pch-a110\share)
      The user name: nmt
      The default password: 1234
    10. Quick change of Video output mode:
    • TV Mode + 0 = Auto TV mode
      TV Mode + 1 = Component/Composite NTSC 480i
      TV Mode + 2 = Component/Composite PAL 576i
      TV Mode + 3 = reserved
      TV Mode + 4 = Component 720p60
      TV Mode + 5 = Component 1080i60
      TV Mode + 6 = Component 1080p60
      TV Mode + 7 = HDMI 720p60
      TV Mode + 8 = HDMI 1080i60
      TV Mode + 9 = HDMI 1080p60
      Note: Goto Setup->Audio/Video, do a Save to make it persistent
    12. Магически хоткеи:
    • Power + Suspend = Standby (Video_DAC/HDD shutdown).
      Power + Eject = Software Reboot. Претоварване на плеъра.
      Power + Clear/Del = Shutdown. This will fully shutdown your unit, so that you can unplug (power off)
    14. Логин и парола на FTP достъп до устройство: ftpuser/1234 (паролата се сменя на страницата за настройки NMT Applications)

    15. Торрент клиент е достъпен по http://<PCH_IPAddress>:8883/torrent/bt.cgi
    и нов интерфейс (Clutch) http://<PCH_IPAddress>:8077/

    17. Преглед на фотографии в slideshow - първо натиснете 'play' (време за превключване в настройките)

    18. Копиране на файлове и папки - на ДУ бутона 'ANGLE'(пометить) -> 'TIMESEEK'(започва процес на копиране)
    в новият фърмуер (080818) чрез бутона 'File Mode'

    19. Блокировка/Разблокировка настройка(меню) - Setup+Play.

    20. Логин и парол на Samba/CIFS/Torrent достъп до устройство: nmt/1234 (паролата се мени на страницата за настройка NMT Applications)

    23. Бързо превключване на режими 50/60 Hz - последователно, TVMode след това Caps/Num

    24. Бърза перемотка кванти по 30сек - стрелки вдясно(напред)-вляво(назад) на джойстика в момент на възпроизвеждане на файла.

    25. За свързване на външни источници на звук/видео - създайте файл със линкове на источника, линкове от вида:
    • <a href="http://some.URI" aod>Audio</a> звук
      <a href="rtsp://some.URI" aod>Audio</a> звук
      <a href="/path/to/movie.avi" vod>Movie</a> видео
      <a href="some.URI.to.photo/photo.jpg" pod>Picture</a> снимки
    26. Въстановяване на умряло при качване на фърмуер устройство
    1. Please download: http://www.popcornhour.com/download/...ery_080818.zip
    2. Unzip both *.bin onto the root of a USB thumbdrive and plug into NMT.
    3. Connect Component or Composite output
    4. Power up the unit.
    5. Component or Composite video will display following colours depending on its recovery status:
      • RED - Required binaries on USB thumbdrive detected, starts recovery
      • WHITE DOTs - reprogramming
      • YELLOW - Recovery failed
      • WHITE - Recovery success
    6. After successful recovery, power cycle will bring it up again to 01-17-080818-15-POP-403 firmware.
    7. if that dont works try the same steps with the jumper on uart0 which you can see in the attached photo.
      http://img258.imageshack.us/my.php?i...0jumpernq5.jpg
    27. Проверка файлова система EXT2/3 (от производителя):
    1. download and extract the content to the root of an USB thumdrive.
    2. Browse to the scandisk.html and open it
    3. Cick on "Disable NMT"
    4. Click on "Scan NMT Partition" (should only take about 1 minute)
    5. When you are finished, reboot.
    6. Goto scandisk.html again, click on "Enable NMT"
    7. Reboot again.
    8. Then try out torrent etc that has an issue.
    === Ако не работи кино:
    1. Ъпгрейдваме устройството, и се появява бъг.
    2. Разбираме по елементарните потоци (звук и видео)
    3. Събираме отново в друг контейнер mkv->ts(m2ts)...
    4. Сравняваме резултата - бъгове нема, премахваме оригинала.
    5. Нищо не помага , софта бъгав, резултата не е такъв - премахваме бъгавият файл, качваме друга версия.

    Линкове към програма за работа с видео-файлаве
    http://www.networkedmediatank.com/sh...d.php?tid=4588

    === Списък на съвместими дискове:
    SATA - http://www.networkedmediatank.com/wi..._Compatibility
    USB - http://www.networkedmediatank.com/sh...d.php?tid=8153

    === Драйвъри Ext2/3:
    Препоръчва се за работа с диск да се исползова нативният Linux (например slax.org). Драйвърите за Windows работят нестабилно и могатда изпортят данните!
    Ext2IFS - http://www.fs-driver.org
    ext2fsd - http://sourceforge.net/projects/ext2fsd/

    !!! Подтвърдени несъвместимости:
    Xvid/Divx GMC-3 - пропуск на кадри, с разсинхронизация.
    H264 16 Ref.Frames в 720p и 1080p (L@5.1) - пропуск на кадри, мозаика.
    FLAC в MKV - не се пъддържа.
    TrueHD downmix в Stereo - не работи.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    8
    #2

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Имам проблем с ISO DVD-та. Немога да ги плейна през пуканката. Проблем ли е че се намират харда на компа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #3

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Looker
    Имам проблем с ISO DVD-та. Немога да ги плейна през пуканката. Проблем ли е че се намират харда на компа.
    Проблема с DVD формата е отдавна. Аз постнах същия въпрос в http://www.networkedmediatank.com/

    "christofbg Wrote: I have a problem with DVD files. My PCH A110 doesn't play DVD files. The screen become black and the PCH in many cases need to restart. Does anybody have the same problem ?
    The firmware is updated to the last version but the problem is like in previous firmware

    Forest Fan Wrote: I had this problem for a while now when I had my popcorn connected to my projector 720p/60 via a Denon Receiver. A couple of days ago I moved my a110 to my bedroom and connected it to my TV 1080p/60 and they started playing again. I wasn't sure why until I just read this thread and I see on post 42 that somebody has also spotted that the issue goes away with 1080p/60 output".


    Явно проблема е от зададената резолюция. Аз ползвам 720р, защото телевизора е HD Ready. Човека от форума казва, че като е променил резолюцията на 1080р проблема е изчезнал. Моля някой да пробва да пусне DVD филм съответно на 720р и 1080р, за да сме сигурни дали бъга идва от зададената резолюция !

  5. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #4

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Здрасти, chriss, смених резолюцията на 720р и гледам ДВД-та без проблем. Гледам през мрежата, всичките ми ДВД-та са на компютъра. Връзката е през Onkyo с HDMI. Явно проблемът е някъде другаде. А имаш ли хард в "пуканката"? Как е от харда или през USB? Знам, че на А-110 плейването на ДВД не е силната страна и въпреки това ме касае, понеже 80% от музиката ми е в този формат. С августовския фирм имах проблеми и част от ДВД-тата не вървяха. Сложих си мартенския и с него всичко беше О.К. Сега съм с последния от декември и отново някои неща не вървят. Явно трябва да избирам между безпроблемно плейване на ДВД-та или решен проблем с DTS drop out.

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #5

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Имам проблем със стартирането на myihome. Тръгва но не работи сървара, като го затвориш не слиза в лентата на задачите. На ПС имам два акаунта и в единия не иска да се стартира сървара. С ундолс 7 32 бит. съм. Пробвах да деинсталирам сървара и жава и нова инсталация не става. Чистих регистрите и нова исталация пак не стана. Смених порта на сървар, мрежовата карта и не тръгва. Пусках сървара без да има връзка към рутера отново в единия акаунт не тръгва, а в другия винаги си работи. С Symаntec защитна стена и антивирус съм. Махах го и пак не става. Моля за идей.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    8
    #6

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Looker
    Имам проблем с ISO DVD-та. Немога да ги плейна през пуканката. Проблем ли е че се намират харда на компа.
    Всъщност изобщо не ги виждам през пуканката. Дава ми празна папка. Да не би да се нуждае от някаква програма или ............???

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #7

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от npb
    Имам проблем със стартирането на myihome. Тръгва но не работи сървара, като го затвориш не слиза в лентата на задачите. На ПС имам два акаунта и в единия не иска да се стартира сървара. С ундолс 7 32 бит. съм. Пробвах да деинсталирам сървара и жава и нова инсталация не става. Чистих регистрите и нова исталация пак не стана. Смених порта на сървар, мрежовата карта и не тръгва. Пусках сървара без да има връзка към рутера отново в единия акаунт не тръгва, а в другия винаги си работи. С Symаntec защитна стена и антивирус съм. Махах го и пак не става. Моля за идей.
    Честно казано и аз не успях да го подкарам навремето под win7 както и доста други потребители.
    Не знам защо ти е да го ползваш обаче като имаш перфектно работеща Samba. Този сървър беше полезен преди време когато с другите варианти /Samba, NFS/ имаше проблеми.
    Шервай си направо папките или диска от Windows, добави си ги като шоркъти в плеъра и ги ползвай така.


  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #8

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    През самбата някои тежки BR насичат и не могат да се гледат, докато със сървъра си вървят. И за това искам да си го оправя. За сега стартирам и двата акаунта и на единия е пуснат сървъра, а на другия детето играе и така гледам.

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #9

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Някой да е пробвал последния фирмуер от Декември 2010 ?
    Аз го сложих и ми изчезна харда и апликациите, сега се чуда как да се възстановя.
    Пише, че поддържа ntfs write, а си спомням, че в началото беше с ext3fs
    ще пробвам да го конверт, дано се получи....
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294869505[/time]_________________________________________________

    да, джистоко ми прецака apps.
    Нямам програмите, пробвах последните три версии ръчно да сложа от усб, все тръгва да сваля имиджа и ерор - рестартирай.
    Сега пробвам с по-стари фирмуери, но след всеки рестарт не ми показва хард-диска, трябва изключа попкорна от копчето отзад и пак да го пусна
    за да си видя харда.
    за какво ми беше да го ъпдейтвам....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #10

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Здравейте имам една чуденка. Ако си купя Popcorn Hour A-110 , мога ли да го вържа към ДВД системата ми с оптичен кабел за аудио. И ще вади ли тя 5+1 звук и ДТС?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #11

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Това зависи единствено от ДВД системата ти. Ако има такава функционалност ще вади 5.1

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #12

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Ето такова е SAMSUNG HT-Z210R 5.1. Има оптичен аудио вход и поддържа ДТС. Като гледам телевизора през него свират 2 колони, но като барна настройките на аудиото свирват сичките. Може би ще стане . Лазарус знаеш ли го този модел?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #13

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Не го знам точно този модел или поне не се сещам.
    Щом пише, че може значи ще може.
    Много хора го ползват така и би трябвало да свирят всичките без да пипаш нищо по настройките на аудиото.

  17. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #14

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Някой пробвал ли се е да слага YAMJ на А-110? Много приятна джаджа и се инсталира без проблем на вътрешния хард диск. За съжаление, там не ми е нужна. Когато се опитам да инсталирам на network share на папка от компютъра( където ми е необходима) виждам интерфейса и до там. Не мога да стартирам филмите. Четох, че е нещо във връзка с NMT Root Path, обаче не успях да се оправя. Та ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, всяка помощ би била от полза.

    P.S Оправих се! Четене му е майката!

  18. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #15

    Re:Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Попадна ми един видео стрийм на няколко телевизии, направен е в m3u файл и на компютъра без проблем го гледам с vlc. Има ли начин да го подкарам и на пуканката?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 10:50
  2. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 18:33
  3. Popcorn Hour A400 Media Player мултимедиен плеър
    От asiurib във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-08-14, 17:19
  4. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 21:26
  5. Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От soon във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2217
    Последно: 07-01-11, 11:16

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе