Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 100

Media Player - HiMedia (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #46

    Re:Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Освен от нас ..от някой наш дилър , но цената е същата

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #47

    Re:Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    KuriN
    http://www.focalgadgets.com/himedia-...ltek-1186.html

    Вече четвърти плеър за приятели пристигна. Към днешна дата е около 313 лв. с безплатна доставка и опакован като подарък /надявам се разбираш за какво говоря:-)/

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #48

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Здравейте колеги! Притежавам телевизор SONY BRAVIA KDL-55EX720 3D и въпросът ми е с Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD ще мога ли да гледам пълноцено 3D на моят телевизор

  5. jor
    jor е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    21
    #49

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от popiiiiin Виж публикацията
    Здравейте колеги! Притежавам телевизор SONY BRAVIA KDL-55EX720 3D и въпросът ми е с Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD ще мога ли да гледам пълноцено 3D на моят телевизор
    Да, ще можеш, току що дойде моя 910А и 3D iso, филмите си ги плейва идеално, телевизора разпознава 3Д сигнала.

    Аз обаче за сега имам друга драма. Имам висок клас домашени NAS и рутер, но трансфера по мрежата, който ми прави плеъра е недостатъчен за 3D Движи се в порядъка на 26-30 Mbps, което е дори далеч от 100 Мбпс карта на плеъра, тествах безжичната карта, скоростите са подобни. Някой има ли идеи как да го забързам :-)

  6. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    4
    #50

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Здравейте,
    В крайна сметка си взех HD900A от homecinema-bg, много добре се държи със всякакви файлове вкл. и 3D ISO, момчетата ми направиха отстъпка защото си взех карта от изложението в Гранд хотел.
    А що се отнася до колегата icogen,не знам защо си останал с такова впечатление, но доста си разбират от работата пичовете.
    Сега остава само да се мисли за някакъв DAC за слушане на музика през HIMEDIA-та, ако някой има някакви препоръки да казва.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #51

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD


  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #52

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Не го хвалят много този ФМ. http://www.futeko.com/forum/index.ph...thread&id=5965
    Аз за сега съм доволен от този: Player hiMEDIA 900A - Pagină 6 - Achizitii si discutii @ TV-uri/playere - Forumul Softpedia
    До сега ползвах един (за съжаление не помня кой беше) на Олип, но вече не мога да намеря от къде да си го сваля.
    Иконките на главното меню бяха най-долу на екрана, а и можеше да се показва часа, времето и температурата в горния десен ъгъл. Ако някой е с описания и знае от къде мога да го дръпна да даде линк.

    МОД:

    Я погледни тази тема, виждам че си писал във форума ... няма ли го там ?
    Този пост е редактиран от Hell; 12-01-13 в 02:16.

  10. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #53

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Намерих фирмуера, но за сега не ми се сменя. Доволен съм от сегашния. Някой може ли да каже вървят ли филми(HD; 3D)
    по локална мрежа и дали трябва допълнителна програма да се инсталира (за Windows 7)? За сега не мога да ги пусна без да започнат да засичат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    42
    #54

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от jor Виж публикацията
    Да, ще можеш, току що дойде моя 910А и 3D iso, филмите си ги плейва идеално, телевизора разпознава 3Д сигнала.

    Аз обаче за сега имам друга драма. Имам висок клас домашени NAS и рутер, но трансфера по мрежата, който ми прави плеъра е недостатъчен за 3D Движи се в порядъка на 26-30 Mbps, което е дори далеч от 100 Мбпс карта на плеъра, тествах безжичната карта, скоростите са подобни. Някой има ли идеи как да го забързам :-)
    A тествал ли си мрежата от NAS-a към PC-то ?

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #55

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Подобряване на скоростта в Windows 7 / Vista мрежи:

    Sometimes it is helpful to disable Windows7/ Vista's autotuning of TCP/IP.

    Some networking devices, such as SPI firewalls, some NAT routers, VPN endpoints, WiFi devices have problems with the way Windows Vista resizes the TCP Window. Possible symptomps include: web traffic ok, email timeouts on receiving only, slow or no network file server access, random network timeouts or connectivity problems, freezing or slow web browsing or VPN connections.

    Note that disabling TCP Window autotunning limits the TCP Window to 65535, which may not be adequate for faster broadband internet connections.

    To disable TCP/IP autotunning, in "Elevated" Command Prompt type:

    netsh interface tcp set global autotuning=disabled

    To verify that it is dsabled:

    netsh interface tcp show global

    To set back to the default Windows 7/Vista behavior:

    netsh interface tcp set global autotuningl=normal


    Note: To get elevated command prompt (admin priviledges), you may need to do the following:
    - Click the Start button
    - In the Search box, type: Command Prompt
    - Right-click on the Command Prompt icon and select "Run as administrator"


    Note: You can also change the default auto-tunning behavior in other ways, for example typing this in command prompt:

    netsh int tcp set global autotuninglevel=highlyrestricted

    The above command helps with servers that do not fully support RFC 1323. See: MSKB929868
    Този пост е редактиран от Hell; 30-01-13 в 16:11.

  13. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #56

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Hell благодаря за помоща, но за сега и това не промени нищо. Пачнал съм конекциите да са 100 (с UniversalTcpipPatch). Използвам TP-LINK WR1043ND с оригинален фирмуер(ако има значение). Медията е вързана с кабел към рутера. Максималната скорост за сега е 14555kbits/s(твърде малка за HD)
    Този пост е редактиран от Hell; 01-02-13 в 15:00.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #57

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Увеличи си конекциите на макс и си провери кабела между рутера и плеъра - трябва да е Cat5e/6 и за гигабитова мрежа се използват и 8-те жила по стандарт T568B (най-добре да използваш фабричен пач кабел ако разстоянието е до 5 м.). Единият от рутерите ми е WR1043ND с последния оригинален фърм и нямам проблем с плейването на HD съдържание по LAN (по WiFi плейвам нормално до 720р, а 1080р периодично насича, знаем защо ... )

  16. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #58

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Благодаря отново. До колкото знам за конекциите 100 е максималното. За кабела не съм сигурен че е това, защото е фабричен и в комплект с рутера. За разстоянието от рутера до медията е 1м. Ще потърся в магазините и ще си купя такъв кабел, дано това да помогне.

  17. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #59

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Максималните възможни конекции са 16 777 214 ! Повече инфо тук за настройките. Иначе кабела от рутера трябва да става, но пробвай и с друг, като промениш броя на конекциите и другите параметри на TCP/IP протокола:

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]

    TcpNumConnections = 0x00fffffe (16777214)
    MaxUserPort = 65534 (Decimal)
    MaxFreeTcbs = 2000 (Decimal)
    MaxHashTableSize = 2000
    (Decimal)

    За настройките по подразбиране има значение с кой Windows и сървис пакет сте.

    P.S.

    Извинявам се, но както сте се досетили, ако липсват тези редове то ги добавете и вижте резултата. Ако нямате положителни резултати просто обратно ги премахнете. След всяка промяна задължително рестартирайте компа.
    Този пост е редактиран от Hell; 02-02-13 в 12:04.

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #60

    Отговор: Media Player HiMedia HD900B (RTD1186DD-3D) 3D Full HD

    Интересното при мене е, че в регистрите тези параметри изобщо ги нямаше. Създадох ги, и ще пробвам да видя какъв ще е резултата.


    За сега след промените и ъпдейт фирмуера на рутера 720р върви нормално, на 1080р засича леко на много натоварените сцени, което е нормално.
    Hell благодаря за инструкциите.
    Този пост е редактиран от z_harris; 05-02-13 в 18:56.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 08:33
  2. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 19:58
  3. Media Player - DIVA (всички модели)
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2807
    Последно: 07-12-20, 21:35
  4. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  5. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 19:15

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе