Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 194

Media Player - Western Digital (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #16

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    @zebra9
    За по стария Live има така наречения b-rad (алтернативен) фирмуер но за този все още няма (или поне не съм намерил такъв). Иначе относно метода за флашване предпочитам технологията с качване от USB flash памет.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #17

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Мерси за отговора.
    Да и аз така предпочитам, по надеждно е..
    Но нещо при мен не се получи както го планирах.

    Записах новия firmware на флашката и после му дадох да се ъпдейтне,
    но се ъпдейтна през wirelessa от интернет вместо от УСБто..
    Не ме пита от къде да се ъпдейтне, а направо тръгна да си го сваля от нета,
    въпреки че на флашката му е записан новия firmware според инструкциите.


    Може ли да споделите реални максимални скорости които постигате през WiFi? [към N клас рутер]
    Иначе доволно бъгове има..
    Особено един е много дразнещ, си играх 5 часа докато разбера какво става..

    Репортнах го на WD инженерите да го фикснат.

    Задния USB port е бъгав, когато към него е закачено USB 3.0 устройство се дъни брутално,
    нищо не може да се плейне и плеъра забива до 15тата секунда след като пуснеш някой филм и след това закачения storage не може повече да бъде засечен, трябва да се разкачи и пак да се закачи.
    И после пак същото се повтаря отново.

    Ако USB 3.0 устройство е закачено на предният УСБ порт, няма никакви проблеми.

    В първите 1-2 часа след като го получих щях да го ударя в земята, защото нищо не вървеше.
    Но след това реших да закача устройството в предния УСБ порт и всичко започна да работи според очакванията.
    След това прочетох във форумите на WD че е "known issue" и при всички потребители които ползват УСБ 3.0 compatible storage се получава същият бъг когато е закачен в задният УСБ порт.
    Ако устройството е УСБ 2.0, няма проблем да работи ОК и в 2та УСБ порта.
    Тествах с флашка усб 2.0 и наистина нямаше проблем в задния порт,
    но в момента когато му закача усб харда който е УСБ 3.0 в задния порт и е дотам..
    като го преместя същият хард в предния УСБ порт всичко си тръгва ОК.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    38
    #18

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Аз съм закачил usb 3.0 диск на задния вход и не съм имал проблеми никога. Предпоследния и последния фирм имат един много досаден бъг, като браузваш в папка с повечко на брой неща вътре, плеъра забива и се рестартира. WD знаят за проблема. Горещо препоръчвам на всички да си изключат досадната и бавна функция Media Library, плеъра "лети" без нея.
    Открих и нещо интересно, което не е описано във функциите като съвместимост. Пуска passthrough DTS HD-MA от блурей, които са с меню.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #19

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от dmodev
    Аз съм закачил usb 3.0 диск на задния вход и не съм имал проблеми никога. Предпоследния и последния фирм имат един много досаден бъг, като браузваш в папка с повечко на брой неща вътре, плеъра забива и се рестартира. WD знаят за проблема. Горещо препоръчвам на всички да си изключат досадната и бавна функция Media Library, плеъра "лети" без нея.
    Открих и нещо интересно, което не е описано във функциите като съвместимост. Пуска passthrough DTS HD-MA от блурей, които са с меню.
    Цитат Първоначално публикувано от dmodev
    Аз съм закачил usb 3.0 диск на задния вход и не съм имал проблеми никога.
    Късметлия си тогава
    http://community.wdc.com/t5/WD-TV-Li...p/386113#M1910
    http://community.wdc.com/t5/WD-TV-Li...p/368213#M1577
    http://community.wdc.com/t5/WD-TV-Li...p/368209#M1576
    http://community.wdc.com/t5/WD-TV-Li...p/368207#M1575
    http://community.wdc.com/t5/WD-TV-Li.../319299/page/2


    Предпоследния и последния фирм имат един много досаден бъг, като браузваш в папка с повечко на брой неща вътре, плеъра забива и се рестартира.
    Аз съм с последния фирм, не ми се е случвало този бъг за сега, и дано си остане така

    Горещо препоръчвам на всички да си изключат досадната и бавна функция Media Library, плеъра "лети" без нея.
    Да забелязах, изключил съм е вече
    Даже някои от самите WD Engineers също е плюят много и са против нея

    Открих и нещо интересно, което не е описано във функциите като съвместимост. Пуска passthrough DTS HD-MA от блурей, които са с меню.


    П.С:
    Някой може ли да сподели file copy tranfer speed, от WiFi както и от LAN.
    Чудя се дали да му пускам кабел към плеъра или да си остана с WiFi връзката.

    Мерси.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334232495[/time]_________________________________________________

    В момента през WiFi достигам тази скорост:

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #20

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    @zebra Това 9MB/s си е 72.00 Mbps което си е много добро постижение за Wi-Fi през самбата. Би трябвало ако е и стабилна да гледаш през Wi-Fi мрежата и големи Блу рей релийзи без особени проблеми (гледам че ползваш TeraCopy за копиране което до известна степен ти подобрява стабилността тоест компенсира дроповете ако има такива).

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #21

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Мерси, ще го имам в предвид.
    А за медиа сървър да препоръчате нещо?
    Инсталирах PS3 Media Server за тест, ама не знам дали това е най-добре да се ползва или нещо друго

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Плейвай през самбата, не ти трябва друг сървър.
    Имай предвид, че скоростта на трансфер при копиране и при стриймване може да се различава драстично.
    Въпреки това, не мисля че ще имаш проблеми.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    4
    #23

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Здравейте, имам проблем с който не мога да се справя. В мрежа съм вързал хард диск и Media Player. При пускане на филм не ми разчита субтитрите под какъвто и да са формат. Просто горе в ляво ми изписва :Subtitri Off. Ако го пускам през флашка няма проблем. Благодаря предварително.

    МОД: Спазил ли си условията за еднаквост на имената на филма и субфайла и да са в една папка ?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #24

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Плейвай през самбата, не ти трябва друг сървър.
    Имай предвид, че скоростта на трансфер при копиране и при стриймване може да се различава драстично.
    Въпреки това, не мисля че ще имаш проблеми.
    Oki.
    А възможно ли е да се ползва нещо като:
    Roline USB 2.0 to Gigabit Ethernet Converter
    http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=vi...gn=direct_link

    и да се върже плеъра с 1GBit LAN към ПЦ чрез него?

    МОД: Не става, фърма няма драйвери за такива устройства, но няма да имаш проблеми и с 100Mbit LAN за плейване на всички видове файлове през мрежата.

    Ok, мерси
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334424360[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от zandov
    Здравейте, имам проблем с който не мога да се справя. В мрежа съм вързал хард диск и Media Player. При пускане на филм не ми разчита субтитрите под какъвто и да са формат. Просто горе в ляво ми изписва :Subtitri Off. Ако го пускам през флашка няма проблем. Благодаря предварително.
    А пробва ли да натиснеш на дистанционното бутона "Subtitle"?
    Защото при мен субс не ги пуска автоматично.
    И при мен при пускане на филм: "горе в ляво ми изписва :Subtitri Off",
    след което си натискам бутона "Subtitle" и ги активира.
    Ако филма съдържа повече от няколко субс, със следващи натискания на бутона "Subtitle" започва да ги сменя, докато си избереш желаните.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334429820[/time]_________________________________________________

    Плеъра нещо не вижда shares по мрежата, някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
    Има ли плеъра някакви специфични изисквания?

    МОД: Проблема е в защитите на Win7 (предполагам си с него). Прочети този пост, дръпни регфайла, инсталирай го, рестартни компа и си готов.

    С XP SP3 съм.

    МОД: Тогава провери 2 неща - името на работната група на уина трябва да е "WORKGROUP" и файъруола на лан картата трябва да е изключен. Правиш промените, рестартираш компа, след това плеъра и пробваш - трябва да стане.

    Такава е работната група и файъруола е изключен.
    Но не се виждат.
    Да не би shares да са само ако плеъра е вързан по ЛАН, а не за WiFi?

    МОД: Да не би в рутера ти да има забрана за достъп между WiFi и LAN устройствата (нещо от сорта на "Enable AP Isolation") ?

    Имам е тази опция, но не е активна.
    Сега тествах с нотебоок който вързах към рутера и шернах някакъв фолдер.
    Но пак WD плеъра не го вижда.
    Нотебоока е с XP SP3 и със W7,
    и от 2те ОС пак не се вижда от плеъра.
    Файъруола е изключен на нотебоока и при 2те ОС.
    Пробвах и рег фаила който ми прати за W7 и рестарт,
    но WD плеъра пак не вижда никакви шарес.
    Но вижда медия сървар от W7 на нотебока и няма проблем да се свърже,
    но не вижда шарес..

    МОД: А кои папки си шернал и как ? Пуснал ли си от сетъпа на плеъра всички нет сървизи - Samba, FTP, UPnP ... и провери дали двата ти компа си виждат шерингите. Накрая рестартирай всички устройства - рутер, компове и плеър.

    С десен бутон, и share.
    Дал съм permission to "everyone"
    Папките са D:\FILM, D:\FILM1


    Цитат Първоначално публикувано от mod
    Пуснал ли си от сетъпа на плеъра всички нет сървизи - Samba, FTP, UPnP ... и провери дали двата ти компа си виждат шерингите. Накрая рестартирай всички устройства - рутер, компове и плеър.
    UPnP в рутера е пуснато, за другите 2 не виждам опции.
    На самия плеър има само "network share server On/Off"
    Рестартирал съм ги и 3те, без резултат.

    Цитат Първоначално публикувано от mod
    провери дали двата ти компа си виждат шерингите.
    По имена не.. По IP + името на share да

    МОД: Това, че не ги виждаш по имена не е добре и май там е проблема. А как ги търсиш шерингите от плеъра - чрез Нетуорк браузера или създаваш шорткъти ?

    Пробвам от работната група да ги access-на както и директно, т.е.:
    \\COMP1\FILM1
    \\COMP2\FILM
    \\WD\1TB
    така не могат да се открият, дава грешка.
    докато ако вместо това напиша и пробвам:
    \\192.168.1.100\FILM1
    \\192.168.1.101\FILM
    \\192.168.1.103\1TB
    и компа и нотебока си влизат м/у тях, както и в WD плеъра.
    Но по имена не могат да се видят.
    А WD плеъра май само по имена търси щом не засича нищо

    Сега видях в рутера тази опция: [Която ми е изключена в момента,така си е по default]
    Не знам дали има нещо общо:

    Binding Settings Help

    ARP Binding is useful for controlling access of specific computers in the LAN.

    MAC Address - The MAC address of the controlled computer in the LAN.
    IP Address - The assigned IP address of the controlled computer in the LAN.
    Bind - Check this option to enable ARP binding for a specific device.
    Modify-To modify or delete an existing entry.
    Add New.. - Click the Add New.. button to add a new entry to the table.
    Enable All - Click the Enable All button to enable all entries.
    Disable All - Click the Disable All button to disable all entries.
    Delete All - Click the Delete All button to delete all entries.
    Find - To find existed entry you want.
    Example: If you want to use binding to assign 192.168.1.4 to PC A (MAC: 00-E0-4C-00-07-BE) and to keep other PCs from using the address. First, enable the "ARP Binding". Then add a new item in the binding table so that the table resembles the one below.

    МОД: Да не би да имаш бутано нещо по комповете с някоя програмка (напр. XPAntispy) с цел повишаване на сигурността ? А рутера TP-LINK ли е ?

    Не нямам такива или подобни програми нито на ПЦто нито на нотебоока.
    Да, рутера е TP-Link model TL-WR1043ND

    А как ги търсиш шерингите от плеъра - чрез Нетуорк браузера или създаваш шорткъти ?
    От плеъра има само един начин на търсене, като му дадеш "source",
    и оттам си избираш "local storage", "media server", "online service", "network share".
    като му дам "network share" излизат 2 нови опции "windows share" и "linux share".
    И на 2те нищо не открива.

    МОД: Нищо друго не се сещам, но не са наред нещата с този шеринг. Ако искаш ще ти пратя снимки на настройките на рутера, но предполагам, че проблема не е от него. А с последния фърм ли си ?

    Да с последния фирм съм.
    Да и аз мисля че е от шеринга нещо..
    като че ли netbios name resolution не работи или порта на протокола[139?] му е блокиран.
    Ще google да видя как мога да го фиксна.
    Мерси!

    МОД: Търси проблема в комповете, друго не мога да те посъветвам. Остава да смениш фърма и на рутера, ако не си го направил вече.

    С този фирм съм.
    Оправих проблема

    Проблема и при 2та компа с общо 3те ОСа [2xXP SP3, W7]
    беше че не резеловат netbios имена по мрежата, иначе всеки сам за себе си се идентифицира с netbios name.
    Разрових се из нета и намерих други със същият проблем.
    Проверих им нужните services който трябва да са пуснати за да работят ок,
    а именно: Computer Browser, Server, Workstation, TCP/IP NetBIOS Helper
    и на 2та компа бяха already up and running.
    Т.е проблема не беше в тях.
    После с "ipconfig /All" си проверих nodes type и на 2та компа,
    и се оказа че оперират в грешния nodes type а именно "Peer to Peer".
    И трябваше да се смени с "Broadcast", както е описано тук:
    http://support.microsoft.com/default...b;en-us;160177
    Ето .reg file за бърза и лесна смяна,
    copy/paste текста по долу[без "=====" отгоре и отдолу, само текста м/у тях] в notepad, после save.
    после му сменяме разширението от .txt на .reg, после double click, confirm OK.
    И рестарт на ПЦто.

    ==================================================
    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]

    "NodeType"=dword:00000001
    ==================================================

    Reg-a работи супер и нa XP SP3 и на W7,
    и ми смени node type на "Broadcast" и на 2та компа с 3те ОСа.
    И веднага и 2те ПЦта се видяха без проблеми,
    както и всяко едно от тях видя и без проблем плеъра по име.

    Плеъра от своя странна също веднага ги намери и 2те ПЦта,
    с шарнатите неща на всяко едно от тях. [След въвеждане на user i pass за логин инфо към шаровете и 'remember me' да не ги пиша всеки път]
    И всичко си дойде на мястото, тествах няколко тежки рипа и върви супер без никакъв лаг.

    Шарнах инфото да е налично ако и някой друг се сблъска със същият проблем като мен.

    Мерси за помощта

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    4
    #25

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Да винаги споменям имената на субтитрите да са еднакви с филма. Натискам копчето за суб, но нищо не става. Действа само ако е от флашка. Сега забелязвам че ДВД изобщо не иска да захапе, показва само секунда и край.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #26

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от zandov
    Да винаги споменям имената на субтитрите да са еднакви с филма. Натискам копчето за суб, но нищо не става. Действа само ако е от флашка. Сега забелязвам че ДВД изобщо не иска да захапе, показва само секунда и край.
    Ами явно нещо ДВДто не ти е наред.
    Също за какъв точно "Media Player" става въпрос?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    4
    #27

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9
    Ами явно нещо ДВДто не ти е наред.
    Също за какъв точно "Media Player" става въпрос?
    ДВДто според мен си е наред след като тръгва на компа. Не пробвам само едно. "Media Player"? =Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #28

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от zandov
    ДВДто според мен си е наред след като тръгва на компа. Не пробвам само едно. "Media Player"? =Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)
    Аха.
    През windows shares ли ги пускаш или през някакъв медиа сървар?

    Сега забелязвам че ДВД изобщо не иска да захапе, показва само секунда и край.
    На мен ми правеше така когато ми беше бавна връзката с мрежовото устройство.
    [Рутера ми беше сложен на криво място, тъй като бях ограничен от дължината на кабелите,
    и имаше лош сигнал към плеъра, с играещ непостоянен трансфер от 2MB/s, тогава и при мен тръгваха за секунда и нищо пак се връщаше сам в основното меню] След като поставих нови и достатъчно дълги кабели които ми дадоха свободата да сложа рутера на подходящо място, тези проблеми изчезнаха.]
    Как е свързан с плеъра, WiFi или ЛАН?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334396700[/time]_________________________________________________

    П.С:

    Някакъв друг гаден бъг забелязах преди малко.
    При опит да плейна[или само на preview от менюто] един .mkv file по мрежата от shares,
    с WiFi или LAN,[при отлична връзка с твърди и постоянни 11MB/s] случва се и при 2та варианта.

    Плеъра не може да го плейне, тръгва да го пуска но само "мисли" "loading"..
    и дотам. След това отказва да плейне каквото и да е било, без значение дали е от локал или от мрежата.
    Трябва му full reboot да се оправи, със задържане на power button-а на дистанционното за 5-10сек.

    И това се случва 10/10.
    Същият file който го бъгва по този начин, няма никакъв проблем да се плейне ако е записан на USB HDD който е закачен на плеъра.

    Репортнах тоя бъг на WD staffs преди малко, да видим какво ще кажат и дано да го оправят.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    4
    #29

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9
    Аха.
    През windows shares ли ги пускаш или през някакъв медиа сървар?

    На мен ми правеше така когато ми беше бавна връзката с мрежовото устройство.
    [Рутера ми беше сложен на криво място, тъй като бях ограничен от дължината на кабелите,
    и имаше лош сигнал към плеъра, с играещ непостоянен трансфер от 2MB/s, тогава и при мен тръгваха за секунда и нищо пак се връщаше сам в основното меню] След като поставих нови и достатъчно дълги кабели които ми дадоха свободата да сложа рутера на подходящо място, тези проблеми изчезнаха.]
    Как е свързан с плеъра, WiFi или ЛАН?
    Свързан е само с кабели. Имах предишния модел на плеъра и нямах никакви проблеми

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #30

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    През windows shares ли ги пускаш или през някакъв медиа сървар?
    С каква версия на фирм е плеъра?
    Дай линк евентуално на това което не ти тръгва за да го тествам при мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  4. Media Player - Western Digital (всички модели)
    От CrossBlade във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2007
    Последно: 07-01-14, 01:06
  5. Купувам : Western Digital HD TV Media PLayer
    От thcrown във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 15-09-09, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе