Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 168 от 188 ПърваПърва ... 118158166167168169170178 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,506 до 2,520 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #2506

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте!
    Наскоро ми се повреди дистанционното.Ходих по сервизи-не можео да се смени интегрлата,щото трябвало да се програмира наново.Пратих мейл на Дейзи ММ-без отговор.Търсих по нета - не открих.Така че ако някой знае откъде мога да си поръчам дистанционно или ако некой продава-нека ми пише.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #2507

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от radomir.todorov Виж публикацията
    Извинявам се предварително за глупавия въпрос! Промених видео настройките на мултимедията и ми прекъсна сигнала към телевизора. Интересува ме има ли вариант за ресет?
    Бутон SYS на дистанционното.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    22
    #2508

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте колеги!
    И аз си взех rtd107dd. Имам нужда от малко помощ.
    Може ли някой добър човек да ми обясни като на първолак, как се свалят торенти! Четох първия пост, свалих инструкцията от саита но нещо някъде пропускам или от опциите на приемика или...
    Плреъра е свързан и по двата начина към рутера, фирмуера е Litoff modfirm PlayOn!HD, на компа съм с Мозила.

    Може ли да се направи и през телефона (Андроид4.4.2)

    Благодаря предварително за помоща!
    Този пост е редактиран от viki72; 22-05-14 в 15:41.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #2509

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Някой може ли да ми помогне да настроя медия сървър на Дивата , дава ми error server not found пробвах с ip адреса на wifi адаптера и с друг произволен в същата мрежа ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #2510

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Някой опитвал ли новият inext фърм.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2511

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Цитат Първоначално публикувано от naskonr Виж публикацията
    Някой опитвал ли новият inext фърм.
    Ако говориш за в.2.1 - не съм я пробвал, но май тази им е най-изчистена от бъгове. За да я инсталираш трябва да изтеглиш от сайта им в.2.10 (която ЩЕ ТИ СМЕНИ БУТЛОДЪРА) и след това 2.11 ще се ъпдейтне по мрежата. След в.2.2 едно е общото - НЯМА българско меню и Андроида е махнат.
    Ако си решил нищо не може да те спре. За мен наи-добрия фърм е също на iNext в. 2.0 r.9980.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #2512

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Да разбирам ли че Diva Premium 3D DVB-T Diva FullHD Premium Center 3D С Вграден DVB-t Декодер + ПОДАРЪК HDD 500GB - TB & Мултимедия ползва същите клонинг фърмове като V1 без дисплей..
    Поради липса на V2 съм се насочил към него,някой да знае истинския производител и модел на този плеър ,например V2 с дисплей си е Bluetimes BT-3550BT брандиран като ДИВА..
    ra6o74 виждам че май ти си с такъв и ползваш фърм на iNext в. 2.0 r.9980 ако може линк към този фърм за да не стане объркване.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2513

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Цитат Първоначално публикувано от Horna Виж публикацията
    Да разбирам ли че Diva Premium 3D DVB-T Diva FullHD Premium Center 3D С Вграден DVB-t Декодер + ПОДАРЪК HDD 500GB - TB & Мултимедия ползва същите клонинг фърмове като V1 без дисплей..
    Поради липса на V2 съм се насочил към него,някой да знае истинския производител и модел на този плеър ,например V2 с дисплей си е Bluetimes BT-3550BT брандиран като ДИВА..
    ra6o74 виждам че май ти си с такъв и ползваш фърм на iNext в. 2.0 r.9980 ако може линк към този фърм за да не стане объркване.
    Следващото се отнася САМО за плеърите Diva RTD1186DD в.1 (без дисплей) и за в.3 (с DVB-T тунер)
    Правилно си разбрал. Имам и двата модела v.1 - без дисплей и v.3 - с DVB-T тунер. Двата плеъра ги ползвам с един и същ фърмуер, от iNext v.2.0 r9980. Като за този с тунера, съм променил някои неща за да поддържа тунера. Фърмуера е "старичък", но е безотказен, има БГ меню, има опция (и по подразбиране е) за изключване на псевдо-андроида, Sambata е отворена - т.е. плеъра по подразбиране шерва в домашната мрежа всички качени дискове с пълни права (username: root pass: нищо), както и има пълен достъп до шернати на компа Ви папки. В приложенията има доста неща, ако имате въпроси може и като лично съобщение. Форума го проверявам често
    Давам линкове за два файла:
    1. За да се смени бутлодъра: Dev-Host - Boot_iNext_HD1.rar - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service
    2. Самия фърмуер на iNext за версия с DVB-T тунер: Dev-Host - iNext HD1 9988 Litoff DVB-T 13.11.13.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service
    Разархивирате ги в отделни папки (и двата файла са install.img), след което един по един се копират в основата на празна флашка, предварително форматирана на FAT32. При изключен плеър се поставя флашката в страничния USB 2.0 вход и отзад има едно бутонче (мисля че се пада под гнездото за HDMI-входа или под захранващия кабел) и се задържа докато плеъра не се включи и не влезе в режим инсталация. Щом инсталацията приключи ще се появи надпис nstall completed и плеъра ще се рестартира. Когато изгасне сигнала на телевизора вадите флашката и захранващия кабел. Копирате на флашката втория файл, включете захранващия кабел на плеъра (ако плеъра се стартира изчакайте да зареди и го изключете от дистанционното). При изключен плеър отново сложете флашката и отново натиснете и задръжте ОНОВА бутонче докато се появи надпис installing firmware. Този път инсталацията продължава около 5 минути. В момента на рестарта вадите само флашката. Изчакайте да се появи менюто за начална настройка на езика.
    Първо се инсталира бутлодъра а след това фърмуера!!!
    Задължително е при тези процедури е в плеъра и към него да няма HDD!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #2514

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    След като се инсталира първия файл ,при копирането вече на втория на флашката ,трие ли се този първия или остават заедно..
    Ако реша да върна отново оригиналния ,предполагам важат инструкциите като на V1 в темата.
    За първи път се занимавам с промяна на бутлодъри и искам да съм сигурен какво правя.Благодаря !

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2515

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Цитат Първоначално публикувано от Horna Виж публикацията
    След като се инсталира първия файл ,при копирането вече на втория на флашката ,трие ли се този първия или остават заедно..
    Ако реша да върна отново оригиналния ,предполагам важат инструкциите като на V1 в темата.
    За първи път се занимавам с промяна на бутлодъри и искам да съм сигурен какво правя.Благодаря !
    Да, при копирането на втория файл, даваш да замени първия. Като видиш какво може този фърмуер едва ли ще поискаш някога оригиналния.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #2516

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    С iNext HD1 9988 Litoff DVB-T от пост 655 имах някакъв лаг в менюто на плеъра,липса на пъргавина (след преминаване от подменю с настройки към главното меню аудио ,видео ,мрежа...) същото блокираше и трябваше да излезна от него и да влезна пак за да тръгне наново) IPTV-та не работят,имах и рестарт при 3D iso (което знам че няма проблем) .Не ми харесва също идеята с превъртането напред с кръгчето на дистанционното през 1 мин. и назад 10сек.(на оргиналния е същото), свикнал съм с лента и курсор който да местя където искам.За да няма съмнения преинсталирах наново точно по начина описан от rа6о74, за което още веднъж му благодаря.
    После инсталирах фърмMede8er X3D v 3.0.2 от пост 609 на Hell който много ми хареса ,но пък там ми липсва онази глезотийка с изключването на плеъра след избрано време, който е добавен в по нова V3.0.6 6May2014 .След опит да го инсталирам нещата не се получиха и сега съм с оригиналния на DIVA 3d DVB-T V3 .Нямам идея защо се получиха така нещата с новия фърм на Mede8er ,затова ще помоля за помощ, как да го инсталирам и дали въобще е възможно.
    Предварително благодаря!!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2517

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Фърмуерите за Mede8er са заключени, както на повечето плеъри. Не може да се сложи директно "мечи" фърм на друг "съвместим" плеър. Засега последният разкодиран е v.3.0.2. Ако се появи нова разкодирана версия ще я кача веднага.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #2518

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Здравейте,
    от вчера съм с този плеър, който замени старата ми DIVA Full HD. Причината за смяната е повреда /изгорял процесор/ която според мнението на сервизния техник е неотстранима. Като цяло бях много доволен от стария плеър, новият също ми харесва, но аз нямам кой знае какви изисквания за сега. Пиша по повод на това, че имам проблем с харда, който се поставя вътре в самото устройство. Този хард е на WD зелената серия, 650гб и бях ползвал със стария плеър. Инсталирането му е елементарно, но веднага установих , че самият хард не стартира, не се чува никакъв звук от него и плеера не го " вижда". В менюто за форматиране изписва " липсва устройство". Това, което направих е няколко пъти да отворя и затворя чекмеджето с диска и до тук. С външния хард диск нямам проблеми. Четири часа четох във форума, но не намерих полезен за мен съвет. Фърмуера ми е 2.8.3.0. Наистина ще съм благодарен, ако някой ми подскаже как да си помогна. Може и някакъв линк да ми е от полза, но често като чета ми се струва, че ми говорят на китайски.
    Благодаря предварително!
    Антон

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #2519

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    Колеги, имам проблем с Diva full HD premium 3D и искам да го изпратя на сервиз. Имам няколко върпоса в тази връзка:
    1. На гарационната карта на утройството пише за гаранционен срок 1 год. кувал съм плеъра през октомври 2012. По закон знам,че всичката техника, която се продава в ЕС трябва да с 2 год. гаранция. Да очаквам ли проблеми от страна на сервиза в тази връзка, щото в такъв лучай ще трябва да занимавам комисия по защита напотребителя и работата става сложна.
    2. Т.к. съм купувал устройсвото директно от сайта а топ диджитал и живея във Варна, можете ли да ме посътвате къде мога да оствявя устройството за ремонт или на кой адрес да го изпратя ? Ако някой има телефон и кординати на сервиз ще му бъда благодарен.
    3. Т.к. съм качвал различни фърмове във времето както и буутлоудъри, моля за съвет как да проверя дали има останал някакви следи по устройтвото от тезу нераглментираи интервенции, щото знам, че ще ми направят проблем. В момента съм с фърм и буутлоудер на Дива, но искам да съм сугурен, че всичко е ОК. Послено ефлашнат с Diva Premium 3D v10.1.2 r10165 Boot_Force (17.04.2013)
    Този пост е редактиран от drevor; 31-07-14 в 11:06.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #2520

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте ! Има ли начин да се включва автоматично след отпадане на захранването ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе