Страница 21 от 37 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #301

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Да, имаше линк към тема където два ламера се чудеха що не вдига скорост и решиха, че не е гигабитов лана, а той си е баш гигабитов. Що се отнася до НФС-а ... не става, понеже плеъра има нфс клиент (не сървър) а при мен постановката е обратна, всичко е закачено на медейтъра (има вутрешен диск и два външни, но не постоянно) и другите ползват от него.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #302

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    А , не е проблем да пусна кабел ... , то май ще ми е по-лесно да преместя рутера до тв . Нещо не ми прие картата сайта им , ще видим утре дали ще звъннат или аз ще ги търся . Нещо трябва ли да си подготвя от сега - нови версии на софт-а и т.н. ?
    Първо виж с каква версия на фърмуера ще дойде. Използвай го известно време с него и след това ако стоковия е стар (3.0.5 примерно има доста забележки и недостатъци) инсталирай по-нов - 3.0.7 или 4.0.0. Не е необходимо да се "запасяваш" предварително с фърмуери. Винаги са на линия и моментално премахват някой бъгав фирмуер от сайта докато не изчистят проблема. Скоро имаше такъв случай.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #303

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    ОК , да пристигне и ще го тествам .
    Много филми ми се събраха - BD плеъра нещо не иска да пусне ХД (DTS HD, DD trueHD) звука от USB , а то повечето такива съм ги свалял ... пък субтитрите на Панасоник-а са голям смях .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 22-01-15 в 00:27.

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #304

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Да, имаше линк към тема където два ламера се чудеха що не вдига скорост и решиха, че не е гигабитов лана, а той си е баш гигабитов. Що се отнася до НФС-а ... не става, понеже плеъра има нфс клиент (не сървър) а при мен постановката е обратна, всичко е закачено на медейтъра (има вутрешен диск и два външни, но не постоянно) и другите ползват от него.
    Ламерите, както ги наричаш не са се чудили напразно: Realtek виж какво пише в подточката за свързаност - какво може процесора. А как е реализирано? И защо не сваля с голяма скорост? Какво може процесора (MAC) е едно, какво може физическия интерфейс (PHY) е друго , а какво могат заедно е трето 10/100Ethernet MAC&PHY.

  6. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #305

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Аз "гледам" по мрежа и нямам такива наблюдения. Може да провериш какви са настройките на HDD Spin Down. Ако е настроено на ON превключи на OFF и виж какво ще се получи. Мисля че още преди версия 4.0.0 в един от последните фърмуери бяха променени някои от настройките по подразбиране на ON, които до сега са били OFF. И накрая може да изключиш скрийнсейвъра и да наблюдаваш резултата, който надявам се ще споделиш TEST

    Изключих HDD Spin Down опцията и до момента не е изхвърлял харда. Предполагам няма да има проблем и с флашката. Благодаря за помощта.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #306

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Пристигнал ми е днес МЕД1000 , но ще го настройвам и ръчкам довечера . Някакви препоръки ?

  8.  
     
  9. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #307

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пристигнал ми е днес МЕД1000 , но ще го настройвам и ръчкам довечера . Някакви препоръки ?
    Честито!!! Със здраве и голямо удоволствие да си ползваш машинката!!!
    Никакви конкретни препоръки, освен това което писах по-назад тоест да го ръчкаш със стоковия фърмуер няколко дни и след това да го актуализираш, ако смяташ за необходимо. В последните актуализации наблягат предимно върху функциите на така наречения Scraper и графичното оформление на плотовете и постерите, добавиха и функция Movie Trailer за филмите в колекцията на потребителя и подобриха работата на търсачката за субтитри. Смятам занеш реда за поставяне на диск в каквото и да е устройство. А и плеъра пристига с доста добра "аналогова навигация на аналогов носител" (упътване) .
    svetlio1 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #308

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Снощи стана късно и не можах да тествам и настройвам , а и днес съм цял ден по задачи , та само успях да го свържа и направя 2-3 основни неща + няколко минути тест на филм . Май е с доста дърта версия на софта и не видях някои опции в менютата -
    V1.0.2
    bootloader - IIIE.0402.2057
    board : 1186
    Пуснах няколко минути от Франкенщайн и имаше някакво прекъсване в звука (превъртях 10-на минути и там) - не съм го пускал на комп. за тест дали е нещо кофти файла (DTS-HD MA)

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #309

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Снощи стана късно и не можах да тествам и настройвам , а и днес съм цял ден по задачи , та само успях да го свържа и направя 2-3 основни неща + няколко минути тест на филм . Май е с доста дърта версия на софта и не видях някои опции в менютата -
    V1.0.2
    bootloader - IIIE.0402.2057
    board : 1186
    Пуснах няколко минути от Франкенщайн и имаше някакво прекъсване в звука (превъртях 10-на минути и там) - не съм го пускал на комп. за тест дали е нещо кофти файла (DTS-HD MA)

    Ами да, доста е вехта версията на буутлоудъра и фърмуера. Ето от тук: V4.0.0 - 2Jan2015 -X3D Series - - for MED1000X3D - MED800X3D - MED600X3 , може да свалиш последната версия на фърмуера ( 4.0.0 от 02.01.2015г.), като в описанието " STEP 1 " има линк от където да свалиш адекватния буутлоудър. Първо инсталираш буутлоудъра и след като се убедиш че плеъра функционира нормално инсталирай новия фърмуер ( STEP 2).
    svetlio1 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #310

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    ОК , има ли нещо специфично (ограничения) за използваната флашка - размер , празна-пълна , папка? Гледам ,че е описано общо взето ,но може да е нещо специфично .

  13. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #311

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ОК , има ли нещо специфично (ограничения) за използваната флашка - размер , празна-пълна , папка?

    Разархивираш на празна флашка форматирана във FAT32 без да създаваш папка. Така е по предписания, но аз съм го правил и с флашка съдържаща config файла записан от плеъра преди да преинсталирам. Като размер също няма ограничения. Напоследък работя с 16ГБ-ов флаш. Обикновено се получават два файла след разархивирането - Install. Img и MD5. txt. Гасиш плеъра без да му дърпаш щепсела, поставяш флашката и натискаш бутона за включване, който е на корпуса на плеъра. Този бутон го задържаш докато на екрана се появи осмица изобразена чрез квадратчета. Когато тя се появи отпусни бутона и изчакай да приключи процеса по инсталация. Това е.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #312

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Точно че празна флашка и аз нямам , ама едва ли ще е проблем - при Egreat процедурата беше почти същата .

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #313

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Инсталацията си мина успешно с произволни флашки (пълни и с други файлове) , сега отработвам и другите опции (главно обложките и "фен страницата") - друго си е като има перфектна софтуерна поддръжка . Бутоните на дистанционното са малко меки и можеше да има някое LED-че отпред ,че сега както съм го сложил разбирам ,че съм го пуснал само по LED-четата на външните ХДД ама това са несъществени грижи - за сега впечатленията ми са отлични .

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #314

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Инсталацията си мина успешно с произволни флашки (пълни и с други файлове) , сега отработвам и другите опции (главно обложките и "фен страницата") - друго си е като има перфектна софтуерна поддръжка . Бутоните на дистанционното са малко меки и можеше да има някое LED-че отпред ,че сега както съм го сложил разбирам ,че съм го пуснал само по LED-четата на външните ХДД ама това са несъществени грижи - за сега впечатленията ми са отлични .
    Аз пък обмислям вариант да го "скрия" някъде. И без друго го управлявам с клавиатура или с телефона, не поставям карти, флашки или външни дискове и го държа включен нон-стоп

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #315

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Аз искам да питам Med400XS2 пише, че възпроизвежда FLAC само през цифровите, но не и аналоговите изходи. На мен ми трябва такъв плейър за ресторант. Другия вариант е един компютър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 37 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе