Страница 1 от 37 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #1

    Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    www.Mede8er.eu :. The Greatest Show on Earth..

    Форум
    Mede8er Forum - Index

    Гаранция

    Ако купите продукт на Mede8er и го регистрирате в сайта им Mede8er Europe | Home получавате 5 год. гаранция !" For our European customers we extend this warranty to 5 years when you register your Mede8er within one month after purchase! "

    Иначе искам да споделя нещо за опцията за удължаване на гаранцията на продукт на Mede8er чрез регистрацията му в официалния сайт. Mede8er бяха много експедитивни и отзивчиви и удължиха гаранцията до 2018 г., но като питах Вали дали я признават, получих отговор, че те покриват първите 2 г., а след това, ако нещо се случи, трябва да работиш директно с Mede8er.
    Ето това е мейлът, който получих тази сутрин от Вали. Препратили са ми директно становището на Mede8er по въпроса:
    Код:
    Hi Dimitar
    Yes  it is but please note that due to EC law you as seller cover the  First 2  years. The other 3 years users can claim warranty direct with  us. 
    Regards
    Bas

    Здравейте на всички ! Интересува ме някой с преки впечатления от плеъра Mede8er med800x3D да сподели грее ли с хард диск и колко е шумен вентилатора ! Щом свършва в магазина значи се купува - нека тогава се споделят мнения . Проблема на нашите търговци е ,че не знаят как да си предлагат стоката - то хубаво четене в интернет , гледане на клипове и т.н ,ама като искаш да го пипнеш и пробваш - ама то не може . Колебая се между med800x3d и med600x3d - на първия ме тревожи вентилатора , а втория е без хард диск !
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-11-14 в 17:51.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Колега , мога да ти кажа , че имам впечатления от друга марка , но с също толкова добра сглобка . Няма за какво да се тревожиш за вентилатора - не е шумен , харда не грее ( и все пак си зависи от харда ) повече от нормалното , но ако се притесняваш - взимай модел 600X3D . Лично мнение .
    А за търговците - без коментар .

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Здравейте на всички ! Интересува ме някой с преки впечатления от плеъра Mede8er med800x3D да сподели грее ли с хард диск и колко е шумен вентилатора ! Щом свършва в магазина значи се купува - нека тогава се споделят мнения . Проблема на нашите търговци е ,че не знаят как да си предлагат стоката - то хубаво четене в интернет , гледане на клипове и т.н ,ама като искаш да го пипнеш и пробваш - ама то не може . Колебая се между med800x3d и med600x3d - на първия ме тревожи вентилатора , а втория е без хард диск !
    Mede8er MED800X3D released in Europe
    Здравей, имам същия плеър вече около месец и мога да кажа , че е мн. добър избор. Преди имах двата мултимедийни центрове на DIVA , втория Премиум модела. Той е със същите хардуерни показатели като на med800x3D . И двата бяха с място за хард диск . Аз лично предпочитам този вид , макар че е малко по-обемист спрямо med600x3D. Конкретно : Плюсове : Отличен фърмуер и което е най важно - постоянна подръжка за разлика от DIVA например (благодарение на доста всеотдайни ентусиасти от този форум DIVA се запази като конкурентен продукт ) , по-добра и бърза мрежова карта , стабилна работа , пълен вариант на SAMBA като не е нужно да се правят шорткъти на шернатите папки , работещ You Tube , страхотен интерфейс на филмовите файлове Mede8er V3 Movie Scraper User Guide . Може да намери субове от нета и на български . Много тих вентилатор , по-тих от другите плеъри , дори не се чува . Подържа до 4ТБ хард , няма проблеми с греенето на харда, аз използвам WD green и всичко е наред . Важно е да се форматира от плеъра . Минуси : Няма Бг меню . Не подържа DivX от фърм V2 насам .
    Ако купиш продукт на Mede8er и го регистрираш в сайта им Mede8er Europe | Home получаваш 5 год. гаранция !!! Това нашият дилър Vali го премълчава - " For our European customers we extend this warranty to 5 years when you register your Mede8er within one month after purchase! "
    Този пост е редактиран от ceco7; 18-10-13 в 00:46.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #4

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Това за гаранцията го знам и специално звънях на фирмата ,от която искам да го купя да ги питам , а те се свърали с Вали - признават я ако направиш коректна регистрация през сайта на производителя. В момента чакат доставка и ще го купя . Четох във форума на Mede8er , че има някаква врътка с Divx файловете и проблема бил с неплатен лиценз - не съм изпадал в подробности ,но май със смяна на разширението на Xvid ставало. Щом вентилатора е тих за мен нещата са ОК.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Здравейте, разглеждам няколко media players (KDLINKS HD720, MED1000/800/600, PCH 400, ) и се чудя кой да си избера. За MED1000/800/600 - плейва ли BD от BDMV фолдера? Изход CH7.1 поддържа ли?

  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #6

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Да,плейва BD с меню , поддържа всички аудио формати • HD Audio - 7.1 DTSMA & Dolby True HD www.Mede8er.eu :. The Greatest Show on Earth..

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Да,плейва BD с меню , поддържа всички аудио формати • HD Audio - 7.1 DTSMA & Dolby True HD www.Mede8er.eu :. The Greatest Show on Earth..
    Благодаря! Би ли споделил с каква скорост прехвърляш по мрежовия кабел вътре в LAN-а? MED1000 гледам е без вентиалтор.. дали си струва 1000 пред 800? Xvid проблема който спомена - важи ли за MED1000 ? Пробвал ли си вградена торент програма да сваляш директно? Има ли програма за андроид за да го конторлираш от телефона?или webinterface?

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #8

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Скоростта е между 10 и 17 МВ , варира ! 1000 пред 800? - въпрос на вкус и дизайн , също и пари . Защо да не си струва ?? Хардуерно и софтуерно са еднакви. С Xvid няма проблем , при DivX е проблема, защото е платен кодек и при ползване има лого и изкачащи реклами . Само Apple продуктите контролират , засега .

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #9

    Отговор: Mede8er med800x3D

    "Проблема" с лицензите важи за всички устройства на даден производител. Ако се използва моднат фирмуер е възможно да няма ограничения за възпроизвеждане. MED1000X3D ИМА вентилатор и гигабитова LAN карта - така че не виждам ограничения в трансфера на данни по домашна мрежа, освен ако рутера ти не е гигабитов или LAN кабела е не подходящ за такава мрежа.Това важи за всяка марка плеър с подобни параметри. В MEDE8ER няма андроид както в други плеъри, но се предлага приложение, което да се инсталира на телефона и чрез него да управляваш устройството. Уеб интерфейса доколкото знам все още не работи, а трансмишъна (торента) се държи стабилно. SAMBA понякога губи частично функционалност изразена в достъп до харда, но след рестарт естествено работи нормално. Ако обърнеш внимание на това:Mede8er Forum - Index ще видиш,че моделите - 600,800 и 1000 са в общ раздел относно софтуерна и прочие поддръжка. Имай и едно на ум - с покупката на такъв или по висок клас плеър ще ти се отворят и други разходи за които в момента не предполагаш. Те разбира се не са задължителни, но понякога се налагат за да може дадена система да се разгърне на 100% и наистина да се наслаждаваш докато я ползваш (личен опит).

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Имай и едно на ум - с покупката на такъв или по висок клас плеър ще ти се отворят и други разходи за които в момента не предполагаш.
    Например...?

  13. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #11

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Например...?
    Например подобряване на домашната мрежа - рутер, суич, окабеляване... Покупка на втори такъв или още по висок клас плеър, хард диск с голям капацитет, аудио система (ресивър или стерео усилвател, озвучителни тела). Евентуално направата на NAS. Възможно е и телевизора да не се хареса особенно в 3D режим...Всичко зависи от желанията и предпочитанията на даден потребител все пак..
    Този пост е редактиран от frizera; 19-10-13 в 10:11.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Благодаря. За вентилатора съм объркан от официалния сайт където са написали Fanless:
    • Complete Aluminium Die Cast Casing -*
    Fanless Design

    Вентилатора шуми ли много? Иначе аз допълнителните неща ги има в. Ще го свързвам към Denon AVR 2312 с HDMI и Digital audio coax.

    За скоростта ми е странно че е до 12-14 MB само...
    Как се казва програмата за Андроида?
    Аз се бях насочил към 1000 заради липсата на вентилатор иначе може и 800... като гледам са едни и същи.

    Относно NAS - как си го реализирал при теб? Как ви са му предимствата?

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Отговор: Mede8er med800x3D

    До @frizera

    Това е задължително оборудване ако искаме едно прилично филмово/концертно изживяване в домашни условия. Рекох да няма нещо друго специално.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Още един въпрос за BDMV фолдера - как го плейвате? Плейара рапознава ли го като фолдер и да тръгва да плейва сам?

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #15

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Ако купиш продукт на Mede8er и го регистрираш в сайта им Mede8er Europe | Home получаваш 5 год. гаранция !!! Това нашият дилър Vali го премълчава - " For our European customers we extend this warranty to 5 years when you register your Mede8er within one month after purchase! "
    Ако плеъра се купи от чужбина и се регистрира в този сайт, гаранцията дали ще важи в България (Вали)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 37 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе