Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64

Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #16

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Представям си стадо зли дрони как се блъскат в небето пред някой небостъргач в очакване да им дойде реда да пуснат поръчката.... или да им свършат батериите).
    Всъщност, и аз това си предсттавям. И точно това е фантастичното и иновативното - не самото хеликоптерче, а системата, която го управлява, вертикалното планиране, картографската система.
    За мен, ако наистина има идея това да се прави, то е в гъсто населени места с високи сгради. Теоретично, доставката може да е както до портиера, така и до балкона ако има такъв... В момента на доставката GPS засича координатите ти (тук трябва да повишим точността малко) и след 30 минути получаваш пратката точно там, в точката, от която си я поръчал без да губиш време да попълваш адреси. Ако системата отчете, че поръчката е направена от висок етаж на сграда без прозорци.. хм,м ще го мислим по-натам Свършват ти цигарите на тераса на ресторант на 100-ния етаж, заръчваш и хоп, идва хеликоптерчето на масата ти
    Казваш малки пратки, така е - написано е - до 2.3 кг, което е 86% от пратките на Амазон. Проблемът с батериите е лесно преодолим със зарядни станции, пръснати нарядко в периметъра на действие. Проблемът с прашки и сваляне на дрони също - определя се височина на полет примерно м/у 120 и 130м над повърхността, ходи ги цели с камъчета. Отделно, дрончето има камера и изпраща директно данни във ФБР за покушителите при включване на авариен режим, ченгетата пристигат на минутата на местопрестъплението
    С 10-ината станции, както казахме, не разполагаме с данни от Амазон, но мисля, че не съм далеч от предположението, че близо половината заявки са от има няма 10-ина области с 50км диаметър.
    Мен идеята ме радва, и аз не се заяждам

    Идеята с комина е яка - всички бъдещи сгради отгоре могат да имат тръбна система - като пристигне дрона пуска пратката в съответната тръба и по нея тя ти цопва в апартамента. Първата подобна сграда ще си вдигне цената на квадратен метър с няколкостотин $ заради екстрата.
    След 10 години в обявите ще има - южно изложение, 2 бани, Prime Air Compatible в описанията
    Да патентоваме идеята ако някой не го е направил.


    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Между другото дойде зима и е крайно време да се видим на по тъмно пиво
    Четвъртък, 18 часа, Халбите на Прага?
    Или втори, следобеден, незаангажиращ вариант - събота, 15 часа, пак там?
    Мога да направя резервация, стига грубо да уточним някаква бройка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...........
    А за безспорната полза - нарича се намаляване на разходи за работна ръка и оптимизация на доставката.
    ...
    Полза???? Точно тук е баш проблема! Във все по-голямата част от хората с не особено висок умствен потенциал и респективно-образование, оставащи без работа и доходи. Задай си въпроса до кога едно общество може да издържа масата от хора без работа и препитание и да издържи като общество. И кога ще се взриви, разкъсвано от вътрешните си противоречия?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Все ще се намерят политици които да има"дадат" социални помощи, взети от доходите на другите работещи и печелещи ...

    Винаги някой плаща и на Запад и на Изток.Въпросът по скоро е колко се "взима" от умния печелещ и работещ за да се даде на временно безработния или трайно безработният неук неумен и неизхранващ себе си, а само изсмукващ държавата ...Това е разликата между комунизъм/социализъм и капитализъм.

    Код е прав-пак на политика го обърнахме.

    Както съм казвал това е прогресът-ние можем само:

    1. да се приспособим и да се образоваме и усъвършенстваме, за да имаме работа
    или
    2. да стоим със скръстени ръце и да искаме и чакаме социални помощи.

    Все повече хора с ниско образование и без каквато и да е професия или с ниска професионална квалификация ще остават без работа- прогресът в технологично отношение го предпоставя-всякакъв елементарен и "груб" физически и умствен труд ще се замества от роботи и компютри.Това е бъдещето независимо дали ви харесва или не.Днес дрони за доставка на стоки, след 25-30 години роботи/дрони/компютри вместо таксиметрови шофьори, шофьори на автобуси, влакове и т.н...

    За мен всяко едно технологично развитие е положително, независимо за какви цели е то води до прогрес, дори и във военно отношение-колкото по напреднали сме технологично толкова по-голями шансове имаме да оцелеем при среща с враждебен извънземен разум

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    @justify,
    Ако за малко излезеш от "матрицата", ще разбереш, че това не е политика, а опит за размисъл върху бъдещето на човека и общетсвото.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #20

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Лупус, ти си като комбинация между църквата и английските миньори от късната част на 20-ти век. Отхвърлянето на необходимостта от прогрес, базирано на моментни социални дадености никога не е довело до нещо добро.
    Усилията в тази насока трябва да се насочват към начина на разпределение на благата, а не към изкуствено затрудненото им добиване.

    И темата все пак е за безпилотните дрони, а не как те биха се отразили на обществото.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Лупус, ти си като комбинация между църквата и английските миньори от късната част на 20-ти век. Отхвърлянето на необходимостта от прогрес, базирано на моментни социални дадености никога не е довело до нещо добро.
    Усилията в тази насока трябва да се насочват към начина на разпределение на благата, а не към изкуствено затрудненото им добиване.

    И темата все пак е за безпилотните дрони, а не как те биха се отразили на обществото.
    Напротив! Никога не съм бил срещу прогреса, защото винаги съм работил работа, свързана със създаването на нови неща (и продължавам да го правя и сега), но точно това ме е накарало да се замисля върху смисъла и ползата (или вредата) от прогреса "на всяка цена". Има много производни на прогреса, които в един или друг аспект са вредни за хората и обществото.
    Ако ще разглеждаме дроните в технически аспект - Амазон едва ли са ги измислили. Системите за безпилотните летателни апарати започват развитието си още през втората световна война. Сигурно младите тук ще останат силно учудени от един малко известен факт - България имаше своя военна програма за развитие на безпилотните самолети. Филиал на нашия институт в Пловдив се занимаваше с това още през 1977г. През 1980г имахме вече действащ модел с доста добри летателни характеристики и далечина на полета.
    Този пост е редактиран от Lupus; 03-12-13 в 09:48.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #22

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Така е, при положение, че разглеждаш дрона като отделен компонент. Като малка съставна на функционираща система на доставки е нещо коренно различно и според мен, изключително иновативно, сложно, но възможно за първоначално създаване и непрекъснато усъвършенстване с времето.
    Перефразирано, дронът е обикновен бъгер без разумен, управляващ собствен филот, сега тепърва трябва да започне създаването на царицата майка, тоест всичко предстои да бъде направено
    (Говорител на мъртвите, Ксеноцид - Орсън Скот Кард)

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Доставката на стоки с дрон в гъсто населени градски райони с добре развита инфраструктура и транспорт ми се струва доста безсмислено и опасно. В идеята обаче има друго ценно. С подобни летателни апарати могат да се доставят животоспасяващи лекарства в недостъпни места (тежка зима, природно бедствие или разрушително земетресение), концентрирана храна и вода на пострадали в планини и други подобни. А защо не и медицински дрон с електрокардиограф, дефибрилатор и апаратура за обдишване?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    баба Гицка знае как да дефибрилира

    честно, не разбирам диспута ви

    идеята е оригинална, но напълно неприложима, освен в затворени жилищни комплекси с подбрани съвестни ("интелигентни" и "богати" биха били удачни допълнения) за разнос на дреболии (дребни храни, парцалки, и т.н.)

    не знам за мюмюн от катуна, но дори аз бих с изкушил да рейлна едно такова

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #25

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Тоя вашият "дрон" съм го виждал, само че във военен вариант.Някога(като ученик) бях авиомоделист с доста награди.Та един ден тренирам на летище Черногорово и пристигат няколко военни джогана.На единият нещо се мъдри отгоре покрито с брезент.Идва един сержант в една джипка и казва: "Хайде тръгвайте си, че имаме да вършим секретна работа".

    Какво да правя-събрах си и аз безпилотният свободнолетящ бездвигателен "дрон"вдиган във въздуха от една "детска сила" и за 7-8 минути си събрах парцалките и "Дим да ме няма"...ама не съвсем...Излезнах от летището, но си седнах под един орех на сянка до асфалтовия път и започнах да наблюдавам- онези се шунгавиха поне 40 минути, разпъваха техника, най-накрая изкараха някакъв пулт колкото 1/3 от каросероята на камион и най-после махнаха брезента.Отдолу "лъсна" нещо подобно на крилата ракета (по днешните стандарти) надуха двигателя на джогана който я носеше и стойката се вдигна 30 градуса нагоре.В един момент всички се "изпокриха" и след 3-4 минути се чу много як гръм, вдигна се прах и излезна облак пушек - "безпилотният дрон" Made in Bg литна във въздуха.Гледах около 7 минути и след това видях, че към мен "запраши" вдигайки пушилка същата джипка с която ме изгониха от летището- скочих и "си плюх на педалите" на юношеският велосипед цвят "резеда"...

    Този амазонският дрон сигурно ще има широко приложение в САЩ, но след около 8-10 години.За България, само ако обявим война на САЩ -по време на войната или ако станем 53 щат на САЩ.

    С това мрежово покритие от оператори на мобилни услуги в съвременните държави такава армия от дронове няма да е трудно да се контролира, но ще се появят и нови вируси-насочени към "кражба" на такива дронове, товари пренасяни от тях или използването им за паравоенни цели- като камикадзета ...

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Джъсти, помниш ли коя година е било това? Защото по описание е същото. Гърма, който си чул е от ракетния двигател, с който се изстрелваше, а после го поемаше витлото.
    Колкото до кражбата на безпилотни самолети - Иран го демонстрираха, като поеха управлението на един американски и го приземиха успешно на тяхна територия.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #27

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    С 80%-ва сигурност мисля 1988 година.

    Като чух гърма разбрах, че има "първа" степен на твърдо гориво- в една сграда бяхме всичките моделисти включ. ракетомоделистите и имах доста набюдения и то аз какви ли не желания имах за моделизъм, но си останах само с авиомоделизма.

    След гърма не бях сигурен дали е на рекативна тяга или на витло, защото бях далече и не можех да видя добре.Те бяха на поне 600-800 метра навътре в летището и "подгониха" "дрона" още навътре, а не към асфалтовият път- да не би някой да го "засече".

    Предполагам витлото е било "на гъза" на цилиндричното тяло(дрона).Поне отпред перки не видях, нито отстрани.А тази първа степен мисля беше отдолу на някакъв носител и сле дтова може би се отделяше от "дрона".Без бинокъл и подгонен от военните толова успях да "шпионирам"-бях на 13-14 години...

    Жалко, че ме подгониха с джипката, тъй като не успях да видя как се е приземил без колесници, нито каквито и да е колела или стойки видях...

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Доста неща си видял за 13-те си години! Ракетния ускорител беше отзад и след старта падаше. А приземяването след полета ставаше с парашут. Тогава още нямаше телевизионни камери за предаване на сигнала в реално време и кацането "на сляпо" си беше разбиване. Колкото до моделизмите - бяха си едно много приятно занимание. И аз минах през няколко, преди да се спра на ракетомоделизма (ниво републикански състезания).

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #29

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    Една забавна картинка

    thumb640x320_duckhunt_large_verge_medium_landscape.jpg

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #30

    Отговор: Жестоко - безпилотни дрони доставят покупките до няколко години

    А обездвижения американец ще затлъстява ли затлъстява....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 5 години гаранция ?
    От nebelservice във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 10-04-11, 18:19
  2. Домейн за 70 000 години?!
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-08, 18:05
  3. 10 години по- късно ...
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-07, 17:00
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 15:44
  5. На колко години сте?
    От TRENDS във форум Анкети
    Отговори: 91
    Последно: 03-03-04, 00:32

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе