Резултати от 1 до 6 от общо 6

Sony ще продаде компютърния си бизнес?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Sony ще продаде компютърния си бизнес?

    Всичко все още е в сферата на слуховете, но те стават все повече и е напълно възможно до края на годината да станем свидетели на нещо неприятно - изчезването на поредната компания с дългогодишни традиции от бранша.
    Потенциални купувачи на легендарния бренд Vaio са на първо място китайският гигант Lenovo или инвестиционния фонд Japan Industrial Partners.
    Евентуалната сделка няма да е на бомбастична цена - бизнесът се оценява само на 40-50 милиарда йени - под $400 / $500 милиона.

    Фактите са - през изминалата година, делът на Sony при персоналните компютри намалява до 1.9% (девето място) спрямо 2.3% година по-рано.
    За третото тримесечие на 2013 година, компанията е произвела 1.5 милиона лаптопа, а година по-рано - 2 милиона...


  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #2

    Отговор: Sony ще продаде компютърния си бизнес?

    Винаги съм ги харесвал като brand, ползвал съм почти всякакви техни продукти и никога не съм се разочаровал.
    Ако тази покупко-продажба се осъществи, вероятно ще се променят много нещата за тях.
    Кой знае какви ще са в бъдеще.... Остава да изчакаме времето да покаже !

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Sony ще продаде компютърния си бизнес?

    Цитат Първоначално публикувано от vynsente Виж публикацията
    Винаги съм ги харесвал като brand, ползвал съм почти всякакви техни продукти и никога не съм се разочаровал.
    Ако тази покупко-продажба се осъществи, вероятно ще се променят много нещата за тях.
    Кой знае какви ще са в бъдеще.... Остава да изчакаме времето да покаже !
    не трябва обаче да забравяне и забраната да се ползват неподписани от тях драйвери на техни лаптопи, след което човек се вижда в небрано лозе, след като теглят една на поддръжката на по-старите продукти

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: Sony ще продаде компютърния си бизнес?

    Е то така или иначе във форума и изобщо в България Vaio са една недолюбвана марка, така че загубата няма да е голяма за Ганьо.

    Аз съм със Вайо и съм с прекрасни впечатления, макар че 2 пъти се откача раменна дръжка на чанта за лаптоп и е падал с нея няма поражения, освен една микро пукнатина на долния капак отдавна залепена.Изиграл съм с него почти всички FPS(само последните 2- CoD ghosts и Battlefield 4 не съм), но има време.Аз така или иначе за 2-3 дни съм врътнал играта.
    И при всичките игри и работа на една машина не съм имал никакви проблеми, дори съм ного доволен от поддръжката.

    Тогава исках да закупя Asus RofGamers, но в България първо се продаваше модел отпреди 2 години, второ цената му беше с 1/3 по-скъп отколкото най-новият продаван в САЩ и затова взех Вайото.

    Гледам много ги хвалят Леновото, но има и такива които си закупиха последните им модели с панелните докове за втора видеокарта/вентилатор и т.н и отзивите при използване за тежки игри не са добри- много греят.

    Най-вероятно покупката ще стане, а аз ще си загубя съпорта- едва ли Леново ще пишат съпорт за продадени от друга компания лаптопи.Засега съм доволен и откъм драйвери и откъм производителност, мобилност и т.н.за онова време- май 2010 година не намерих за тези по-добро съотношение мобилност/производителност/екран/хардуер.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Отговор: Sony ще продаде компютърния си бизнес?

    Джъсти... купи си една нормална чанта бе човек
    Аз бренда го харесвам, не бих си купил Вайо заради цена и дистрибуция / поддръжка в България.
    Честно казано, за определена сума пари, които съм дал за моя Тинкпад... няма как да подбера адекватно Вайо.
    Преди години имах залитане - обмислях да поработя в Техвижън /ТехноПро, даже го направих за 2 дни , работата ми щеше да бъде вкарване на нов производител или взимане на дистрибуцията на Сони... евентуално нещата можеше да са по-добри към момента, но живота се разви по друг начин

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: Sony ще продаде компютърния си бизнес?

    Купих 2 и най-накрая ми подариха и една кожена.Кожената е най-добра.

    Ето най-актуалното: Официално: Sony продава бизнеса с компютрите VAIO
    Този пост е редактиран от justify; 06-02-14 в 23:07.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hewlett-Packard се отказва от компютърния си бизнес
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 26-08-11, 13:11
  2. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 17:00
  3. Отговори: 4
    Последно: 18-07-08, 12:45
  4. Бизнес симулатор
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-05-05, 15:37
  5. Как да започна в 'компютърния' бизнес ? :)
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 26-10-04, 02:33

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе