Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Софтуер за проектиране на облекло?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #1

    Софтуер за проектиране на облекло?

    Знам, че това от което се нуждая е непопулярно и строго
    специализирано, но ако някои успее да ми помогне или
    насочи, ще му бъда страшно задължен. Става въпрос за
    софтуер за проектиране на облекло. Програмата се казва
    AccuMark PE / AE V8, а фирмата - Gerber Technology's. Чесно
    казано, бих се зарадвал и на версия, различна от последната
    - v.8.
    Имам и още един въпрос - относно облекла и кроики на
    облекла, начертани на Autocad. Ясно е, че не това е
    най-добрия избор като софтуер за тази цел, но съм чувал, че
    има. Ако някои е попадал или знае, ще му бъда и за това
    страшно задължен, ако предостави някаква информация.

    Благодаря Ви, предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #2

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    ако бих ти бил полезен с версийка 7.6.4 ще се радвам

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #3

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Изтеглих го, но не мога да го пусна? Дали е съвместимо със Win XP или някаде бъркам? Бтв, от къде го намери, и занимаваш ли се с подобни неща?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Можеш да чертаеш кройките си във всеки КАД продукт, DXF е универсален файлов формат и където и да го занесеш ще бъде приет...но...стойностните програми за разкрой на облекла както и тези за обувната промишленост се отличават предимно с възможностите си за т.н. градиране....на размери на дрехи, номера на обувки и т.н. Съгласи се че е много по хитро да начертаеш един модел в един рамер, и програмата да генерира автоматично всички други размери по стандарт...M L X XXL XXXL....


    п.с. търси и други профи програми като Optitex 9.5 , Pad System 4.5, Investronica 7.4, TukaCad 8.62...и т.н. Едно емуленце и повечко търпение ще ти свърши работа за всичко, което си си мечтал/а

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #5

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Това за градирането - ясно, но при всички случай има улеснявящи инструменти, когато ре проектира със специализиран софтер, иначе знам че е възможно и с почти всякаква CAD система.

    razziel > дали имаш представа защо тази версия 7.x.x не иска да тръгне под XP?

    skynet > мерси, повечето от изброените от теб програми ги знам, но ми се искаше именно AccuMark, тъй като, имам известен опит с него. Знам, че последната версия има някакъв вид хардуерна защита, за това се чудя дали въобще я има някъде кракната?


    А дали някой има представа от къде мога да сваля готови модели, било то за AccuMark и друг специализиран софтуeр или пък за Autocad ?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #6

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    хм пробвах го и при мен не стана... само някъв единичен файл се инсталира
    ще го почовъркам малко ако не ще потърся нещо друго!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Облекла немогат да се проектира с обикновенна КАД програма, както и да сеобходими знания по въпроса. Освен това не става въпрос само за псевдо номерацията S,M,L, XL. XXL..., а за всички ръстове и пълноти. Те шивачите си ги знаят тези неща де.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Цитат Първоначално публикувано от FIFA
    Знам, че това от което се нуждая е непопулярно и строго
    специализирано, но ако някои успее да ми помогне или
    насочи, ще му бъда страшно задължен. Става въпрос за
    софтуер за проектиране на облекло. Програмата се казва
    AccuMark PE / AE V8, а фирмата - Gerber Technology's. Чесно
    казано, бих се зарадвал и на версия, различна от последната
    - v.8.
    Имам и още един въпрос - относно облекла и кроики на
    облекла, начертани на Autocad. Ясно е, че не това е
    най-добрия избор като софтуер за тази цел, но съм чувал, че
    има. Ако някои е попадал или знае, ще му бъда и за това
    страшно задължен, ако предостави някаква информация.

    Благодаря Ви, предварително
    Според мене за БГ производителите от Оптитекс по-добро няма. Тези старите в бранша Гербер, Лектра и Асист умишлено ограничават експорт/импорта. При Оптитекс това е най-силната част, а с малко повечко умения можеш да презентираш изделието още преди да си го изработил с реалните материали в 3Д. Всичко което ти трябва за работата е на възможно най-логичното място и се прави по възможно най-простия начин.
    Можеш от плотерен файл да импортираш в PDS-а и да събереш отделните парчета на изделието в пълна кройка. Поддържа всички познати плотерни формати(дори и тези с които отдавна не се работи или са специални за хардуера на Гербер и Лектра).
    Тукакад е старата версия на Оптитекс. Имат някаква връзка. Или са купили старата версия да я развиват в друга посока, или Оптитекс си продават старата версия като друг по-прост и евтин продукт.

    Абе еврейска работа. И в направията, и в търговията. :Super:

    Емулатора е правен от наш съфорумец и бачка перфектно.
    Ха познай от кого

    Ей тука има един Аудасес със крак. За конвенционалните неща като конструиране, градиране и маркери ще ти върши идеална работа, цялата директория CAD e посветена на тази тема

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #9

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    backinblack > мерси, ще ги прегледам нещата. Виждам, че се интересуваш в тая сфера - просто интерес или се занимаваш професионално? Може да се повторя, но имаш ли представа от къде могат да не намерят примерни чертежи правени с подобен софтуер. Иначе още веднащ мерси.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #10

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Цитат Първоначално публикувано от FIFA
    backinblack > мерси, ще ги прегледам нещата. Виждам, че се интересуваш в тая сфера - просто интерес или се занимаваш професионално? Може да се повторя, но имаш ли представа от къде могат да не намерят примерни чертежи правени с подобен софтуер. Иначе още веднащ мерси.
    Всяка от тези програми си оперира със собствен файлов формат а за експорт/импорт се използва .aama, .dxf или собствени котвертори. Всяка от тези програми си има база от примерни чертежи. Не ти разбирам въпроса.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #11

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Понеже доскоро доста се занимавах с Accumark 7.x/8.x знам, че са заключени хардуерно и поне аз не съм намерил досега читав емулатор на dongle-а или успешен крак.
    А дали някой има представа от къде мога да сваля готови модели, било то за AccuMark и друг специализиран софтуeр или пък за Autocad ?
    А за какви точно модели облекла става въпрос? Различните производители на облекла имат различни клиенти - мода, конфекция, стари, млади ...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    Цитат Първоначално публикувано от FIFA

    А дали някой има представа от къде мога да сваля готови модели, било то за AccuMark и друг специализиран софтуeр или пък за Autocad ?
    Този въпрос не го бях видял. Иначе по въпроса, свободно разпространяеми модели не знам да има. Всички моделиери-конструктори си имат богата база и искат кинти за да ти дадат готов или да ти направят по твоя поръчка. Едва ли някой ще си ги разпространява безплатно, все пак всеки за пусти му кинти работи. Аз специално моделиера си го имам в къщи, само софтуер съм му предоставил. И аз като тебе търсих софтуер, ама без кинти за крак не намерих, освен този който съм качил в датата, ама изискванията ми са доста по-големи. Там в датата в директорията Gerber има един VStitcher. Това е 3Д модула на Гербер който е на партньрска на Гербер фирма и се разпространява и с Инвестроника. Това е пълната му хелпова документация от инсталационното СД на което няма демо. Истегли я и разгледай добре с какво работят хората. На Оптитекс(също съм качил демо) 3Д-то е насочено към презентирането на не изработения продукт.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #13

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    здравейте и мен много ме интересуват тези програми но въпроса е освен демото може ли да се намери палните версии например на оптитех понеже тя според мен е наи добрата свалих поне 5 от е муле но някакви пичове са сложили парола на рар фаила няма ли начин да се намери някаде линк нещо такова би ме пратило в небесата :dock:

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #14

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    никои нищо не казва това какво ще рече че не може да се намери много лошо
    ако някои знае нещо по въпроса плсс... да се обади

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #15

    Re: Софтуер за проектиране на облекло?

    ed2k://|file|Accumark%208.11.nrg|448966812|75F856BC7AF5C272CB4D3F470BF5E761|/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-07-10, 11:21
  2. -цензура- Мебелно проектиране в AutoCAD
    От MartinDonchev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-07, 20:27
  3. Търся софтуер за проектиране на мебели
    От ilko81 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-07-06, 10:45
  4. Търся програма за дизайн на облекло!!!
    От sven във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 16-03-04, 12:57
  5. Отговори: 9
    Последно: 17-02-04, 05:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе