Страница 14 от 28 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 418
Like Tree16Одобрявам

3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #196

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от KuriN
    След като ги мина през 3D Subtitler излизат 3 файла - .idx, .sub и .xml.

    И трите са с еднакви имена във фолдъра на USB-то.

    Edit: пробвах да конвертирам от .idx в .srt, но е някъв ад, всяка буква трябва да се калибрира...
    Отговорих ти и в другата тема, където си писал......тв-то не чете нито един от трите формата!

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #197

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    Отговорих ти и в другата тема, където си писал......тв-то не чете нито един от трите формата!
    Грешиш .sub ги чете.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #198

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Грешиш .sub ги чете.
    По принцип ги чете, но в случая не иска...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #199

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Грешиш .sub ги чете.
    Тези sub не ги чете.
    Има два вида и едните са графични/растерни.

  6. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #200

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Може,не споря не съм толкова запознат.До сега не съм имал проблем със суб.Филмите които съм гледал са ми тръгвали.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #201

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Тези sub не ги чете.
    Има два вида и едните са графични/растерни.
    lazarus18 е напълно прав за .sub файловете за субтитри. Едните са .sub (MicroDVD format) които можеш да ги разгледаш даже с Notepad (прост текстови редактор) докато другите .sub са графични и не можеш да ги видиш с текстови редактор, предназначени са за възпроизвеждане като допълнителен видео поток върху основния (подобно на тези в DVD формата) а тези които генерира 3D Subtitler са точно такива и като такива плеъра не ги възпроизвежда ако няма такава възможност за разлика от стандартните .sub (в MicroDVD format)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #202

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Имам ТВ Samsung ue46d6000, PowerDVD11, TMT5, HDMI 1.4, видеокартата е NVIDIA 520m. Прочетох всичко написано и пробвах какво ли не, но не мога да подкарам какъвто и да е филм от компа. За сега единственото 3D, което съм успял да пусна е от диск чрез PS3. ТВ е настроено като монитор на лаптопа. Пускам филма и уж е в 3D(дава го размазано), но очилата са неактивни. Натискам копчето 3D на тв но нищо, сякаш телевизора не отчита да му се подава 3д сигнал, защото като се пусне диск през PS3 автоматично си изписва че трябва да се включат, а от компа нищо. Някакви настройки ли са необходими или драйвери? Ако някой може да помогне, че направо взех да се отчайвам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #203

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от alexis5
    Имам ТВ Samsung ue46d6000, PowerDVD11, TMT5, HDMI 1.4, видеокартата е NVIDIA 520m. Прочетох всичко написано и пробвах какво ли не, но не мога да подкарам какъвто и да е филм от компа. За сега единственото 3D, което съм успял да пусна е от диск чрез PS3. ТВ е настроено като монитор на лаптопа. Пускам филма и уж е в 3D(дава го размазано), но очилата са неактивни. Натискам копчето 3D на тв но нищо, сякаш телевизора не отчита да му се подава 3д сигнал, защото като се пусне диск през PS3 автоматично си изписва че трябва да се включат, а от компа нищо. Някакви настройки ли са необходими или драйвери? Ако някой може да помогне, че направо взех да се отчайвам.
    Здрасти,

    Аз гледам филмите така -
    1. Свалям някой 3d sbs формат пример: ********************/details.php?id=10...2c7c65c013f6ac
    2. Пускам HDMI от лаптопа към ТВ-то
    3. Изкарвам сигнала да е само от ТВ-то (монитора на лаптопа да е изключен)
    4. От Display Settings ->Advanced Settings -> раздела с видео картата (тука варира) -> стартираш контролния панел на nVidia. При мен е Change Flat Panel Scaling -> даваш change to native resolution.

    (идеята е да направиш телевизора на Native Resolution, което е 1920х1080)

    5. Пускаш филма в този формат (3D SBS), който и да е плеър (аз съм с KMPlayer) на Full Screen.
    6. Цъкаш 3D бутона на ТВ-то
    7. Намираш side by side иконата. Обикновено е 3тата

    Може и по лесно през флашка или външен хард, но не тръгват 3Д субтитри (поне при мен). Другото е блу-рей .iso, но там трябва по-мощен комп.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    31
    #204

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте!

    Като пускам 3d side by side клипове в youtube картината се размазва (като пусна от дистанционното 3д side by side (има копче 3д) ) но не е 3д. Имате ли представа на какво се дължи това? (tv-lg lw4500 47 inch)

    Когато пускам изтеглени филми и свързвам laptopa (hp pavilion dv6 3050eq) чрез hdmi също е така.

    Ако някой ми помогне ще съм безззззккккрррааааййййнооо благодарен

    ПП: Има ли начин да проверя дали 3д-то не телевизора ми не е развалено>?

    Поздрави!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #205

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Хммм, ако ти дава да ги смесиш картините (активно е side by side от 3Д бутона), то би трябвало да стане една картина размазана. Като сложиш очилата се вижда 3Д.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    31
    #206

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Картината става размазана, но като сложа очилата не е 3д



  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #207

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от Aikas
    Картината става размазана, но като сложа очилата не е 3д


    Дай линк на някой филм, който се опитваш да пуснеш през HDMI.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    31
    #208

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Хмм всичките съм ги изтрил, а и не помня имената им

    едит: сега свалих и ще го пробвам. Пробвал съм с няколко players, но не знам кой е най-добър за 3д. (имам последната версия на kmplayer сега ще пробвам с нея)
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328280840[/time]_________________________________________________

    Пробвах с km и total media player 5.... - натискам копчето 3д, избирам две картинки една до една (side by side) и картината се размазва, но не се вижда 3д

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #209

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от Aikas
    Хмм всичките съм ги изтрил, а и не помня имената им

    едит: сега свалих и ще го пробвам. Пробвал съм с няколко players, но не знам кой е най-добър за 3д. (имам последната версия на kmplayer сега ще пробвам с нея)
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328280840[/time]_________________________________________________

    Пробвах с km и total media player 5.... - натискам копчето 3д, избирам две картинки една до една (side by side) и картината се размазва, но не се вижда 3д
    Може да си свалил някой кофти рилийзи.
    Aз съм със същия телевизор, минавам го през лаптопа с HDMI, събирам ги и е перфектно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    31
    #210

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Зваля се, ама има малко сийд Значи си със същия телевизор. Ако не подкарам това 3д (опитвам се одавна...) ще се
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328283294[/time]_________________________________________________

    Сега прочетох темата и видях проблем като моя
    "Здравейте,
    не зная дали е уместно въпроса ми да е в тази тема...ще прощавате, ако бъркам.
    Имам телевизор Philips FPL7606, свалям филми 3Д с SBS и Отгоре/отдолу, с различни плеъри, телевизора разпонава 3д-то, избирам съответната опция, той смесва двете картини, но с известно изместване. По-конкретно: ако контейнера е "отгоре/отдолу", като избера 3д режим от телевизора, картината става едно цяло, но двата образа се разминават с повече от 4-5см отгоре и отдолу. И при това положение се губи 3д ефекта.
    Предполагам, че е някаква опция/настройка в телевизора, защото от компютъра опитвах какво ли не.. но без ефект. От тв-то единственото което мога да променям е формата на картината(ауто, зуум, 16:9 и т.н.), но не влияе особено.
    За тест бях свалил : Clash.Of.The.Titans.3D.2010.BRRip.x264.720p-MOTLEY, и в първия ден го пуснах. Всичко беше ОК. Зарадвах се, дори заредих няколко други филми, с надеждата някой почивен ден да се отдам на 3д следобяд
    Но след това какво му стана - не може никакъв 3д филм да тръгне нормално."


    Но не можах да разбера откъде да си задам телевизора да ми е монитор (решението на проблема го е писал PIIT71)


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 28 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видео формати
    От didosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 23:00
  2. ПРЕМЕСТЕНО: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-12, 16:45
  3. Програма за преработка на аудио формати на филми
    От зенит-е във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-11, 22:39
  4. Препоръчайте ми даунлоуд мениджър
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-04, 16:00
  5. Даунлоуд в мрежата
    От WISP във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-03-03, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе