Страница 24 от 28 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 418
Like Tree16Одобрявам

3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #346

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    Здравейте!!!
    ....
    2.3D-вертикални една под друга картини като този- Energy-Torrent :: Детайли за торента "The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.48fps.Edition.3D.2012.1080p.BluRay.Half-OU.DTS.x264-HDMaNiAcS" тръгва,но насича картина и звук,докато плеъра не го изхвърли.И двата примера са .mkv с вградени 3д субтитри.
    ...
    Та въпроса ми е само SbS 3д филми ли мога да гледам по -горе описания начин,или има някакво решение за втория вариант.Смятам да пробвам и медиясървър,но там сигурно ще трябва да конвертирам звука от DTS в AC3.
    Поздрави на всички!!!
    Избора ти за Half OU e неудачен, тъй като е 48fps Edition 3D
    Прегледай коментарите на ъпллоудъра най-отдолу на линка, който си дал и пробвай с друг релийз. Няма да имаш проблеми с Half OU нито с Half SBS, но само тези два формата са подходящи за твоя тв.
    Не е необходимо да конвертираш DTS в AC-3, тъй като LG 47LM620S поддържа DTS.

    Поздрави.
    zabadara одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #347

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Избора ти за Half OU e неудачен, тъй като е 48fps Edition 3D
    Прегледай коментарите на ъпллоудъра най-отдолу на линка, който си дал и пробвай с друг релийз. Няма да имаш проблеми с Half OU нито с Half SBS, но само тези два формата са подходящи за твоя тв.
    Не е необходимо да конвертираш DTS в AC-3, тъй като LG 47LM620S поддържа DTS.

    Поздрави.
    Благодаря ти много за инфото.Но би ли ми пояснил каква е разликата между 24 и 48fps-кадъра в секунда,че с тези неща нешо не съм наясно и защо не мога да го подкарам на моето PC(в смисъл слабичко ли е?)А има ли значение плеъра-казват че TotalMedia Theatre(версия ???) бил най-удачен.За DTS и аз бях чел някъде(вече не помня къде),че след 2012г. LG го поддържат.Дано моя не е изключение.А за медия сървър какво би препоръчал.Мисля да пробвам това Get Plex! ,което hristoslav2 e споменал в тази темата за LG.Досега съм ползвал Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) ,но бях със Sony 32 инча(3 годишен).Четох ,че този Plex го препоръчват за LG.
    Отново ти благодаря за помощта

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #348

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Аз също не съм наясно каква е разликата между 24 и 48fps-кадъра в секунда, но тъй като ползвам външен медия плеър не съм се задълбочавал. За поддръжката на DTS не е за всички модели на ЛГ, но твоя със сигурност го поддържа, така че би могъл спокойно да си ползваш вградения в тв плеър. Щом си ползвал ДМС можеш да го ползваш и занапред с ЛГ. Plex е разработка на ЛГ, но нямам опит с него. То май за всеки тв си има някакъв медиен сървър, но лично аз от Туонки на Филипс не съм доволен, заради НЕподдръжката на субтитри (както и на вградения плеър на тв Филипс). Както писах по-горе основно ползвам външен медия плеър, а за медиен сървър - Play station 3 media server.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #349

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    За разликите между 24fps и 48fps ...

    The Hobbit: 24 vs 48 fps - Vbox.bg

    Повече кадри в секунда - по-детайлна картина - повече изчислителна мощ на хардуера.
    Ако се наложи като стандарт, ще трябва да се ориентираме към екрани с резолюция 4K. :rolleyes:
    А че имало вече и 8K резолюция, въобще нямах представа.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #350

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Някой може ли да помогне ? Свалих 3Д филм .iso файл . Заредих го с UltraISO във виртуално устройство , но не мога да го отворя с TotalMediaTheatre 6 . Изписва ми: Please insert a valid disk and try again . Във виртуалното устройство виждам , че филма е зареден т.е има няколко папки : ANY ,BDMV,CERTIFUCATE ,disc но плеъра пише че няма диск .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от navcho Виж публикацията
    Някой може ли да помогне ? Свалих 3Д филм .iso файл . Заредих го с UltraISO във виртуално устройство , но не мога да го отворя с TotalMediaTheatre 6 . Изписва ми: Please insert a valid disk and try again . Във виртуалното устройство виждам , че филма е зареден т.е има няколко папки : ANY ,BDMV,CERTIFUCATE ,disc но плеъра пише че няма диск .
    Мда,проблемът е бил в UltraISO . Свалих Daemon Tools и филмът тръгна
    Този пост е редактиран от navcho; 19-04-13 в 08:57.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    3
    #351

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте, от една седмица съм притежател на samsung ue-40f6320. Вчера си направих домашна мрежа и исках да гледам 3D филм от компютъра на телевизора, но картината ми излезна двойна една под друга. Ако го гледам от външна памет няма проблеми.Някой може ли да ми каже как да я оправя да бъде цяла картина. А обикновен филм си тръгва нормално на цяла картина с всичките му субтитри и т.н.
    П.С. Извинявам се ако този въпрос е задаван вече, но съм нова и още не познавам толкова добре телевизора

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #352

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Прочетете си книжката, там е описано всичко. Ако все пак не ви се чете, натиснете бутона 3Д на дистанционното и си избере правилната картинка (според зависи дали образа ви е двоен по хоризонтал или по вертикал) и всичко ще си дойде на мястото. Да, 3Д субтитрите са мираж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #353

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Привет,

    Предварително се извинявам ако съм сбъркал раздела
    След неоценимите съвети на @hristoslav2 преди няколко месеца се сдобих с LG 32LS5600 и останах изключително доволен.
    Но ми дойде малък нещо и си взех преди седмица LG 42LA620S.
    Тъй като съм гол и бос в 3D-то още веднага ударих греда с първия 3D филм, който дръпнах от нета.
    Реших да направя сравение с версията Hobbit тъй като него бях гледал на 3D като излезе.
    Рилийза беше този "The Hobbit An Unexpected Journey 3D (2012) 1080p Bluray H-SBS x264-zman [Public3D]"
    Размера беше приличен, около 20Gb , и след като го свалих и пуснах през вградения плеър в телевизора тръгна "side by side".
    Тъй като очилата в коплекта са за пасивно 3D съответно не ставаше за гледане, и натиснах 3D бутона на дистанционното на телевизора.
    И О!- чудо картината се намести , но с един нюанс, екрана стана целия черен с изключение на една 10см ивица в средата в която вървеше филма.
    Пробвах да го пусна през компютъра, но шанс 0, машината е сглобявана 2004г. Pentium D 2.66Ghz 1Gb DDR1 Ati Radeon 9550 GE TD 128Mb 128Bit и при все че ми върши чудесна работа, не може да подкара никакво FHD, камо ли 3D.
    Та въпроса ми обобщено е има ли някакви пинизи при гледането на 3D съдържание по подразбиране.
    Технически грамотен съм и може да изпозвате всякакви терминологии, също така ако има за четене по въпроса някъде ще е чудесно.
    Осланям се на опита на безброй потребители вряли и кипяли в 3D и по принцип.
    Благодаря предварително на всички.

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #354

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте, имам 3D Телевизор Philips с активно 3d, HDMI кабел и лаптоп с карта ATI 5650. През DLNA и USB 3D ефекта е перфектен, но през HDMI се получават 2ни образи и ме заболява главата. Връзвам телевизора като основен монитор на Full HD резолюция, монитора на лаптопа е изключен.
    Поздрави на всички и Весели Празници!

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #355

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    С кой плеър пускаш филма?

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #356

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    С много най-различни PotPlayer, KM Player, CyberLink PowerDVD 11 както и VLC. Всички тези програми са последни или почти последни версий.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #357

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    CyberLink PowerDVD трябва да е 13 версия и нагоре... но това в случая не е от значение щом с всички ти дава едно и също. За KMPlaier в менюто мащабиране настройката трябва да е на "Няма действие" и :условно мащабиране да НЕ Е отметнато. Същото важи и за другите плеъри - никакви зумове, мащабирания overscan и др. подобни при гледане на 3Д!

    Прегледай и настройките на драйвера на ATI-to за режима на показване - мисля че беше в каталист контрол центъра - там също има настройки за overscan. Другото важно е че телевизора трябва да е зададен като първичен (основен) монитор в EXTENDED MODE. При това положение настройката за overscan трябва да е така че тапета на десктопа да запълва ТОЧНО екрана в резолюция 1920 х 1080.
    zabadara одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #358

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    CyberLink PowerDVD трябва да е 13 версия и нагоре... но това в случая не е от значение щом с всички ти дава едно и също. За KMPlaier в менюто мащабиране настройката трябва да е на "Няма действие" и :условно мащабиране да НЕ Е отметнато. Същото важи и за другите плеъри - никакви зумове, мащабирания overscan и др. подобни при гледане на 3Д!

    Прегледай и настройките на драйвера на ATI-to за режима на показване - мисля че беше в каталист контрол центъра - там също има настройки за overscan. Другото важно е че телевизора трябва да е зададен като първичен (основен) монитор в EXTENDED MODE. При това положение настройката за overscan трябва да е така че тапета на десктопа да запълва ТОЧНО екрана в резолюция 1920 х 1080.
    KMP е настроен както ми написа, но в настройките на видео картата не намирам overscan.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #359

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    В Каталист контрол центъра... дисплеи... някъде там беше. В момента нямам компютър с такава карта за да видя точно.

  18. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #360

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Колегата е прав.Но и аз отдавна съм се отказал от ATI и не мога да се сетя ,къде точно беше тази настройка.А сигурен ли си ,че видеокартата ти може да възпроизвежда 3D?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 28 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видео формати
    От didosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 23:00
  2. ПРЕМЕСТЕНО: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-12, 16:45
  3. Програма за преработка на аудио формати на филми
    От зенит-е във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-11, 22:39
  4. Препоръчайте ми даунлоуд мениджър
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-04, 16:00
  5. Даунлоуд в мрежата
    От WISP във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-03-03, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе