Страница 3 от 28 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 418
Like Tree16Одобрявам

3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    24
    #31

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от amigo7674
    @rsync
    Нямам инсталирано 3DTV Play , Power DVD 10 върши работа.
    3DTV Play до колкото знам е платено и работи ако имаш Nvidia 3D видео карта,която от своя страна идва със очила,което пък предполага гледане на монитор,а това пък автоматично прави 3D TV безполезно.
    Благодаря за отговора. Иначе 3DTV Play или е безплатно с очилата и трансмитера на НВИДИА, или без тях е $40. Очилата работят само с монитор, но софтуера върши работа за игри и филми примерно със което и да е 3Д ТВ, и очилата към тв-то, така че не е съвсем безполезно, на мен обаче ми е достатъчно 3Д БД да се чете, без да плащам за допълнителен софтуер.

    В упътването на тошиба пише, че 3Д може да се пуска само на ХДМИ входовете (и сателитния тунер), така че 3д през вградения плеър или ДЛНА едва ли ще се получи, поне с този фърмуер. Едва ли ще го и ъпдейтнат в това отношение при жизнения цикъл на моделите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #32

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    @rsync
    И аз четох в книжката,че 3D се активира само през HDMI или тунера.
    Но в някой от форумите се казваше,че може да се гледа през DLNA ,ако се конвертира формата и се използва добър плеър.
    То затова е борбата,понеже някои от телевизорите на пазара имат вградени плеъри ( и четат напр. .iso директно.) мисля,че има възможност да се достави необходимия формат към телевизора,през DLNA, и да се активира 3D-то.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #33

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    Не съм пробвал от там,но пише че са MKV ,провери какъв е кодека с "media info" или си свали "mkvtoolnix" и от там mkvinfo GUI /говорим ако е MKV файл/

    Кажи някой да сваля да пробвам.

    P.S То си пише ,че са AVC...


    Сега свалих и пробвах:

    General : Despicable me 3D roller coaster ride scene.mkv
    Format : Matroska at 30.3 Mbps
    Length : 231 MiB for 1mn 4s 52ms
    Video : AVC at 29.5 Mbps
    Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 23.976 fps
    Audio : MPEG Audio at 128 Kbps
    Infos : 2 channels, 44.1 KHz

    Върви без проблеми на UEC7000
    Здравейте

    Благодаря за отговора стана с този трейлър, само че с Loony Toons не иска ще пробвам да видя какъв е кодека и ще ги сравня.

    При мен BlueRay3D ISO тръгна с ХМС, но трябваше да да избера транскодиране за m2ts файловете след като направих нащата от тук:
    http://www.homemediaserver.ru/forum/...php?f=16&t=163

    Тръгна но на моята машина насича много и не става за гледане
    Поздрави

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #34

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    @niamod
    Колко е голямо .iso-то?
    И телевизора разпознава ли сигнала като 3D през DLNA?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #35

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здр кажете от къде мога да ги тегля и ще може ли да ги гледам на Sony Bravia 40ex402......

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #36

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от amigo7674
    @niamod
    Колко е голямо .iso-то?
    И телевизора разпознава ли сигнала като 3D през DLNA?
    46 GB Avatar 3D 3DBD BlueRayRIP 1080p
    TV поиска да си пусна очилата

    но беше все едно разглеждам картички

    по добрия вариант е да се теглят 3DBD Rip SBS
    те си тръгват директно от USB
    сега тегля едно да видя как е и ще кажа

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    2
    #37

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от niamod
    46 GB Avatar 3D 3DBD BlueRayRIP 1080p
    TV поиска да си пусна очилата

    но беше все едно разглеждам картички

    по добрия вариант е да се теглят 3DBD Rip SBS
    те си тръгват директно от USB
    сега тегля едно да видя как е и ще кажа
    При мен работи през USB 3d SBS
    обаче имам друга грижа
    правя субтитрите 3d с тази програма http://www.videohelp.com/tools/3DSubtitler
    и с http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix ги вкаевам в mkv-to
    на PC-то работи
    но на телевизора зависва и излиза след 20-на секунди
    или пък рестартва тв-то
    ако някой го е правил да каже евентуално къде бъркам
    тв-то е Samsung C8000 упдейтнато е на макс от онлайн упдейта
    Благодаря предварително




  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #38

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от jianev
    При мен работи през USB 3d SBS
    обаче имам друга грижа
    правя субтитрите 3d с тази програма http://www.videohelp.com/tools/3DSubtitler
    и с http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix ги вкаевам в mkv-to
    на PC-то работи
    но на телевизора зависва и излиза след 20-на секунди
    или пък рестартва тв-то
    ако някой го е правил да каже евентуално къде бъркам
    тв-то е Samsung C8000 упдейтнато е на макс от онлайн упдейта
    Благодаря предварително



    Аз лично не съм си играл със субтитрите.Все още играта е с видеото..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #39

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здр кажете от къде мога да ги тегля и ще може ли да ги гледам на Sony Bravia 40ex402......

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #40

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте,
    споделете вашите тв-та възпроизвеждат ли iso файлове?Така като Blu-ray 3D са .iso файлове, интересно ми е, някой успял ли е да ги пусне през флашка и ако да,какъв е резултата?Това,което аз установих е,че това нещо се гледа като се запише и се пусне на 3d плеър. Ако сте забелязали,този имидж няма с какво да се отвори,поне при мен с 2-3 файла не става. Явно има защита. Може да се зареди и рипне с DVDFab и от там да се копира на пс-то/където може спокойно до се отвори като обикновено blu-ray/или да се направи 3D стерео в друг формат. Не знам, при blu-ray как е 3D-то,но като го заредих с DVDFab,видях че са 2 видео потока....,единият за 2D гледане и в комбинация с другия за 3D. Само предполагам! С копираните на пс-то файлове не знам как реално ще се възпроизведе 3D. Споделете вашите опити и резултати.За разлика от 3D BDRip, всичко го има на Blu-ray 3D .iso.Най-лесният вариант е да си купиш 3Д Тв,3Д плеър и 3Д филм и да не го мислиш,но не е ефтин...


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294769067[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от koko_ronaldo
    Здр кажете от къде мога да ги тегля и ще може ли да ги гледам на Sony Bravia 40ex402......
    Точно в темата,аз лично съм дал няколко линка които ползвам.Ако искаш български, не знам такива..За Sony Bravia 40ex402...... нищо не мога да ти кажа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #41

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    .iso могат да се гледат през DLNA.
    Току-що гледах малко от един филм.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #42

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    placidus Благодаря все пак

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    29
    #43

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от amigo7674
    @rsync
    И аз четох в книжката,че 3D се активира само през HDMI или тунера.
    Но в някой от форумите се казваше,че може да се гледа през DLNA ,ако се конвертира формата и се използва добър плеър.
    То затова е борбата,понеже някои от телевизорите на пазара имат вградени плеъри ( и четат напр. .iso директно.) мисля,че има възможност да се достави необходимия формат към телевизора,през DLNA, и да се активира 3D-то.
    Тошибата и Самсунга са коренно различни в хардуерно и фърмуерно отношение. На самсунга 3Д-то е малко по различно от това на тошибата, и визуално и като принцип. Според мен(аз имам същият тв като твоя в къщи) Тошибата плейва единствено през HDMI и тунерите. Забрави да активираш функцията през DLNA или USB.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    50
    #44

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    С 50VT20 съм на панасоник и 3D Blu-Ray плеър PANASONIC DMP-BDT100...3д през USB HDD на плеъра не тръгва..не разпознава резолюция по-голяма от 1080p..с 1.4 HDMI съм... с вградения в ТВто плеър не съм пробвал обаче не ми се вярва....за сега мисля, че единствения добър начин за добро 3D (пълен Блу рей без рипове и т.н.) e PC с 3D видео карта .. Пробвах с много SBS но качеството на 3D Blu-Ray Avatar ги бие поне 5 пъти видимо от всеки..няма смисъл...и в тази връзка каква според вас трябва да е конфигурацията на ПС за прейване на 3D Blu-Ray свален от нета..?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #45

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от plamsky
    Тошибата и Самсунга са коренно различни в хардуерно и фърмуерно отношение. На самсунга 3Д-то е малко по различно от това на тошибата, и визуално и като принцип. Според мен(аз имам същият тв като твоя в къщи) Тошибата плейва единствено през HDMI и тунерите. Забрави да активираш функцията през DLNA или USB.
    Цитат Първоначално публикувано от LeBron
    С 50VT20 съм на панасоник и 3D Blu-Ray плеър PANASONIC DMP-BDT100...3д през USB HDD на плеъра не тръгва..не разпознава резолюция по-голяма от 1080p..с 1.4 HDMI съм... с вградения в ТВто плеър не съм пробвал обаче не ми се вярва....за сега мисля, че единствения добър начин за добро 3D (пълен Блу рей без рипове и т.н.) e PC с 3D видео карта .. Пробвах с много SBS но качеството на 3D Blu-Ray Avatar ги бие поне 5 пъти видимо от всеки..няма смисъл...и в тази връзка каква според вас трябва да е конфигурацията на ПС за прейване на 3D Blu-Ray свален от нета..?
    Значи,както казва и колегата отгоре с активирането на 3Д само по HDMI и отностно качеството,вариантите са три: подходящ компютър/лаптоп/,3Д блу-рей плеър или 3Д мултимедийно устройство,които сега навлизат на пазара.

    P.S Lebron,по какъв начин си пуснал SBS при условие,че не тръгва "през USB HDD на плеъра" и "с вградения в ТВто плеър не съм пробвал"?Чрез записан диск ли? Възможно е да има разлика в качеството,но все пак трябва да се сравни един и същи филм,примерно Аватар,по двата начина - Blu-Ray vs SBS. Питам от любопитство Аз нямам възможност да гледам 3D Blu-Ray...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 28 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видео формати
    От didosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-12, 00:00
  2. ПРЕМЕСТЕНО: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-12, 17:45
  3. Програма за преработка на аудио формати на филми
    От зенит-е във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-11, 23:39
  4. Препоръчайте ми даунлоуд мениджър
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-04, 17:00
  5. Даунлоуд в мрежата
    От WISP във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-03-03, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе